Νέα

Μεντορέτα ινφλουένσερ από Ντουμπάι

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kalogero
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 93
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.078
Like
3.341
Πόντοι
1.706
Τότε είχε τριπλή καραντίνα η Ταυλανδη, ήταν άδεια. Η τιμή που λέει έπαιζε
Λογικό σαν εξήγηση, αλλά μάλλον ήταν τέλος covid και είχαν χαμηλές τιμές (ίσως και επιδοτούμενες πτήσεις) για να πάρει η οικονομία μπροστά. Και το λέω αυτό, επειδή μου είπε ότι δεν άντεχε την καραντίνα κι έψαχνε χώρες με ελαστικά μέτρα.

Έτσι ένα διάστημα πήγε στον Παναμά που νόμιζε ότι ήταν τελείως λάσκα. Εκεί όμως είχαν ένα σύστημα όπου τη μια μέρα έβγαιναν έξω οι άντρες και την άλλη οι γυναίκες. Επειδή δεν το άντεξε κι αυτό, λέει, έκοψε τα μαλλιά κοντά και τις μέρες των ανδρών έβγαινε έξω σαν άντρας, αλλά απέφευγε μέρη με μπάτσους. :2funny:
 

celebre

Μέγας
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
17.485
Like
18.969
Πόντοι
3.656
A στο καλο,νομιζα ειχες πιο δημοκρατικα προτυπα :undecided::confused::confused::confused:
1200px-Idi_Amin_at_UN_%28United_Nations%2C_New_York%29_gtfy.00132_%28cropped%29.jpg
 
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.078
Like
3.341
Πόντοι
1.706
Προσπαθώ να κάνω ένα "Dubai vs. Cyprus" για να την στείλω Κύπρο. Ανακάλυψα ένα βίντεο όπου έδινε συνέντευξη σε έναν youtuber στην Ταιλάνδη και μιλάγανε για Dubai. Ότι εκεί μαζεύονται πολλές γυναίκες που τις χέζουν οι Άραβες. Κι αυτή έλεγε ότι το φαινόμενο είναι γνωστό, αλλά το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι και τα ξέρει αυτά η πριγκιπική οικογένεια και τα ανέχονται κλπ κλπ. Ο γουτουμπάς την έκοψε και της είπε ότι δεν είναι καλή ιδέα να μιλάει δημόσια για βασιλικές οικογένειες και να προσέχει.

Το απόγευμα μιλήσαμε και της είπα ότι ανακάλυψα το βίντεο και προβληματίζομαι για τη συνέχεια, διότι με τη φλυαρία της γίνεται απρόσεκτη. Και με τη μαλακία που έκανε μπορεί να έχει συνέπειες, γιατί πάντα οι κυβερνήσεις, και ιδίως σε τέτοια κράτη, παρακολουθούν τι λέγεται για αυτούς στο ιντερνέτ. Πόσω μάλλον που το Dubai έχει εστιάσει στον τουρισμό. Και μήπως θα ήταν καλύτερα να φύγει από κει για να μην έχει προβλήματα. Φάνηκε να φοβήθηκε αρκετά και της είπα και πάλι για Κύπρο. :grin:
 
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.078
Like
3.341
Πόντοι
1.706
Τιμούλα δε μας είπες όμως :(
Δεν πρόκειται για τιμολογημένη σχέση, τύπε, αλλά για σχέση με παροχές. Συνολικά έχει ένα κόστος βέβαια.


:tooth::tooth::tooth:

Εγώ γελάω περισσότερο με το γεγονός ότι επειδή αυτός έχει ΕΠΙΛΕΞΕΙ πχ να δίνει συμβουλές ή/και να υποστηρίζει κάποια καημένη, τελειωμένη σε κάποια επαγγελματικά projects με αντάλαγμα/πληρωμή γαμήσι(?), λέει ότι το mentoring προυποθέτει ερωτικές υπηρεσίες/σχέσεις ως αντάλαγμα :confused:
*Για το αν υπάρχει η συγκεκριμένη ή η βοσκοπούλα δε μου πέφτει λόγος να το αμφισβητήσω. Γνωρίζω ότι υπάρχουν πολλές διαθέσιμες εξάλλου
Γελάς επειδή δεν ξέρεις. Αυτός ο όρος χρησιμοποιείται και σε αυτού του τύπου τη σχέση που περιγράφω. Καταχρηστικά βέβαια. Και δεν τον επινόησα εγώ. Υπήρχε παλιά και στο seeking.com, που είναι dating site, αλλά αφαιρέθηκε, μάλλον γιατί η νομοθεσία έγινε πιο αυστηρή. Αυτό δεν σημαίνει ότι το φαινόμενο έχει εξαληφθεί. Είναι κάτι που υπάρχει από αρχαιοτάτων χρόνων με διάφορα ονόματα.


Ρε παιδια, εγω που ειμαι 64 να κοιταζω για μεντορετα, η να το ξαναδω το θεμα εκει γυρω στα 70?
Τα 64 είναι καλύτερα από τα 70 σίγουρα. Για γυναίκες που έρχονται για καθοδήγηση ζωής καλοπέραση, θες ένα οικονομικό στάτους, για όσες έρχονται για επαγγελματική προώθηση, θες επιπλέον ένα επαγγελματικό expertise, διασυνδέσεις, κεφάλαιο για επένδυση (κάτι από αυτά).
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.955
Κριτικές
90
Like
33.874
Πόντοι
24.700
Προσπαθώ να κάνω ένα "Dubai vs. Cyprus" για να την στείλω Κύπρο. Ανακάλυψα ένα βίντεο όπου έδινε συνέντευξη σε έναν youtuber στην Ταιλάνδη και μιλάγανε για Dubai. Ότι εκεί μαζεύονται πολλές γυναίκες που τις χέζουν οι Άραβες. Κι αυτή έλεγε ότι το φαινόμενο είναι γνωστό, αλλά το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι και τα ξέρει αυτά η πριγκιπική οικογένεια και τα ανέχονται κλπ κλπ. Ο γουτουμπάς την έκοψε και της είπε ότι δεν είναι καλή ιδέα να μιλάει δημόσια για βασιλικές οικογένειες και να προσέχει.

Το απόγευμα μιλήσαμε και της είπα ότι ανακάλυψα το βίντεο και προβληματίζομαι για τη συνέχεια, διότι με τη φλυαρία της γίνεται απρόσεκτη. Και με τη μαλακία που έκανε μπορεί να έχει συνέπειες, γιατί πάντα οι κυβερνήσεις, και ιδίως σε τέτοια κράτη, παρακολουθούν τι λέγεται για αυτούς στο ιντερνέτ. Πόσω μάλλον που το Dubai έχει εστιάσει στον τουρισμό. Και μήπως θα ήταν καλύτερα να φύγει από κει για να μην έχει προβλήματα. Φάνηκε να φοβήθηκε αρκετά και της είπα και πάλι για Κύπρο. :grin:

Το πιάσαμε το υπονοούμενο.

Στο επόμενο νήμα που θα ανοίξεις θα υπαινιχθείς ότι εργάζεσαι πλέον για την DGSE, και ότι όλα αυτά τα κάνεις για να στρατολογείς πρακτόρισσες. :coffee:
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.186
Κριτικές
2
Like
1.829
Πόντοι
216
Δεν πρόκειται για τιμολογημένη σχέση, τύπε, αλλά για σχέση με παροχές. Συνολικά έχει ένα κόστος βέβαια.



Γελάς επειδή δεν ξέρεις. Αυτός ο όρος χρησιμοποιείται και σε αυτού του τύπου τη σχέση που περιγράφω. Καταχρηστικά βέβαια. Και δεν τον επινόησα εγώ. Υπήρχε παλιά και στο seeking.com, που είναι dating site, αλλά αφαιρέθηκε, μάλλον γιατί η νομοθεσία έγινε πιο αυστηρή. Αυτό δεν σημαίνει ότι το φαινόμενο έχει εξαληφθεί. Είναι κάτι που υπάρχει από αρχαιοτάτων χρόνων με διάφορα ονόματα.



Τα 64 είναι καλύτερα από τα 70 σίγουρα. Για γυναίκες που έρχονται για καθοδήγηση ζωής καλοπέραση, θες ένα οικονομικό στάτους, για όσες έρχονται για επαγγελματική προώθηση, θες επιπλέον ένα επαγγελματικό expertise, διασυνδέσεις, κεφάλαιο για επένδυση (κάτι από αυτά).
Διάβασα το μεγαλύτερο ποσοστό των 5, εώς τώρα, σελίδων. Δεν μου αρέσει όταν μπαίνω σφήνα και σκάω τη φούσκα που κάποιος έχει φουσκώσει, κυρίως όταν αυτή η φούσκα έχει ευφορικές ιδιότητες για τον δημιουργό της, αλλά...
Θα υποθέσω μερικά πράγματα. Τα ανταλλάγματα, στην συγκεκριμένη περίπτωση, είναι η δική σου επαγγελματική καθοδήγηση, και το επενδυτικό πακέτο, και απο την πλευρά της, οι σεξουαλικές χάρες. Ως εδώ, καλά... (όχι ακριβώς καλά, αλλά για την ώρα αρκεί). Με ΄'εναν αστερίσκο μοναχά. Βρίσκεστε απο κοντά, ή όλη η φάση γίνεται εξ αποστάσεως, με την άτυπη υποσχετική του "θα βρεθούμε και απο κοντά"; Γιατί, αν είναι το δεύτερο... θα σε στεναχωρήσω λιγάκι, αλλά μάλλον είσαι το θύμα της ιστορίας.
Εσύ είσαι εκεί που είσαι, που, σίγουρα, δεν είναι το Ντουμπάϊ. Αυτή είναι... στο Ντουμπάϊ! Επισήμως influencer, στην πραγματικότητα όμως city tour με φερετζέ. Και, μιλάτε για μπίζνες... και, ακόμα, πιστεύεις, αλήθεια, οτι θα την κάνεις μεντορέτα, γιατί... αλήθεια, γιατί άραγε; Αν βάλουμε το τι παίζει εδώ, στην Ελλάδα, απο άποψη τιμών, για οποιοδήποτε call girl περνάει απο τα μέρη μας, μπορούμε να υπολογίσουμε οτι πάμε για διπλά και τριπλά ανα πελάτη/ώρα εκεί. Μιλάμε για 500 με 1000 ευρώ, το λιγότερο, ανα ημέρα. Και, μιλάμε για δύο, άντε τρείς πελάτες μέσο όρο. Η μόνη περίπτωση να μιλάει σοβαρά για μπίζνες μαζί σου, είναι να έχει σίγουρο οτι μπορεί να ελπίζει σε διπλασιασμό αυτού του μέσου όρου, με καλύτερες συνθήκες απο το μέσο καμηλιέρη με πετροδόλαρα του Ντουμπάϊ. Μην το πάρεις προσωπικά, δεν έχει να κάνει με εσένα, είναι μια πραγματικότητα. Έχει ένα εγγυημένο εισόδημα, για όσο αντέχει να παίζει μπαλίτσα έτσι, εκεί που είναι. Δεν έχει λόγο να το χαλάσει αυτό. Κάνει τη μεγάλη ζωή, σε μεγάλο ποσοστό δωρεάν, επενδύει μέρος των χρημάτων για να διατηρεί εμφάνιση και διάθεση (λέγεται και εθισμός στην κόκα), βάζει στην άκρη τα υπόλοιπα, και μόλις πέσουν οι αντοχές, τα μαζεύει και φεύγει, αν είναι λίγο έξυπνη, με αρκετά λεφτά να κάνει όντως μπίζνες σοβαρές.

Υ.Γ. 1
Για όποιον αναρωτιέται "καλά ρε παπάρα, γιατί την έβγαλες πουτάνα την κοπέλα", να απαντήσω. Influencer στο Ντουμπάϊ είναι απο μόνο του ανέκδοτο. Κανένας δεν ενδιαφέρεται για το οτιδήποτε σχετικό με το Ντουμπάϊ, πέρα απο τα λεφτά που είναι συγκεντρωμένα εκεί. Ο θεματικός κύκλος όσων θέλουν να γίνουν influencer εκεί, έχει ήδη κλείσει, και, όσοι επιβιώνουν ακόμα με αυτό τον προσδιορισμό, είναι τα σεξουαλικά παιχνίδια των πλούσιων ντόπιων. Τους έχουν εκεί, κοριτσάκια, αγοράκια, και οτιδήποτε ενδιάμεσο, τα ντύνουν, τα ταϊζουν, τα κανακεύουν, και τους τον φοράνε, τρείς φορές την ημέρα, σαν αντιβίωση. Μέχρι να βαρεθούν, και το μικράκι να πέσει στον επόμενο σπόνσορα.

Υ.Γ. 2
Για όποιον παραμυθιάζεται όταν του πουλάνε έρωτες, καύλες και υποσχέσεις για τρελά γαμήσια εξ αποστάσεως, και έχει δώσει έστω και ένα ευρώ για τον οποιοδήποτε λόγο, πριν καν του τον παίξουνε, έχει γίνει ήδη θύμα. Οι υποσχέσεις θα κορυφώνουν, θα συμβαίνει κάτι τελευταία στιγμή που θα αναβάλλει "προσωρινά" μια συνάντηση απο κοντά, και θα διαιωνίζεται η κατάσταση, για όσο διάστημα μπορεί να βγάλει κέρδος το παιχνίδι. Μετά, απλά θα κοπούν οι επαφές μαχαίρι.
 
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.078
Like
3.341
Πόντοι
1.706
Διάβασα το μεγαλύτερο ποσοστό των 5, εώς τώρα, σελίδων. Δεν μου αρέσει όταν μπαίνω σφήνα και σκάω τη φούσκα που κάποιος έχει φουσκώσει, κυρίως όταν αυτή η φούσκα έχει ευφορικές ιδιότητες για τον δημιουργό της, αλλά...
Θα υποθέσω μερικά πράγματα. Τα ανταλλάγματα, στην συγκεκριμένη περίπτωση, είναι η δική σου επαγγελματική καθοδήγηση, και το επενδυτικό πακέτο, και απο την πλευρά της, οι σεξουαλικές χάρες. Ως εδώ, καλά... (όχι ακριβώς καλά, αλλά για την ώρα αρκεί). Με ΄'εναν αστερίσκο μοναχά. Βρίσκεστε απο κοντά, ή όλη η φάση γίνεται εξ αποστάσεως, με την άτυπη υποσχετική του "θα βρεθούμε και απο κοντά"; Γιατί, αν είναι το δεύτερο... θα σε στεναχωρήσω λιγάκι, αλλά μάλλον είσαι το θύμα της ιστορίας.
Εσύ είσαι εκεί που είσαι, που, σίγουρα, δεν είναι το Ντουμπάϊ. Αυτή είναι... στο Ντουμπάϊ! Επισήμως influencer, στην πραγματικότητα όμως city tour με φερετζέ. Και, μιλάτε για μπίζνες... και, ακόμα, πιστεύεις, αλήθεια, οτι θα την κάνεις μεντορέτα, γιατί... αλήθεια, γιατί άραγε; Αν βάλουμε το τι παίζει εδώ, στην Ελλάδα, απο άποψη τιμών, για οποιοδήποτε call girl περνάει απο τα μέρη μας, μπορούμε να υπολογίσουμε οτι πάμε για διπλά και τριπλά ανα πελάτη/ώρα εκεί. Μιλάμε για 500 με 1000 ευρώ, το λιγότερο, ανα ημέρα. Και, μιλάμε για δύο, άντε τρείς πελάτες μέσο όρο. Η μόνη περίπτωση να μιλάει σοβαρά για μπίζνες μαζί σου, είναι να έχει σίγουρο οτι μπορεί να ελπίζει σε διπλασιασμό αυτού του μέσου όρου, με καλύτερες συνθήκες απο το μέσο καμηλιέρη με πετροδόλαρα του Ντουμπάϊ. Μην το πάρεις προσωπικά, δεν έχει να κάνει με εσένα, είναι μια πραγματικότητα. Έχει ένα εγγυημένο εισόδημα, για όσο αντέχει να παίζει μπαλίτσα έτσι, εκεί που είναι. Δεν έχει λόγο να το χαλάσει αυτό. Κάνει τη μεγάλη ζωή, σε μεγάλο ποσοστό δωρεάν, επενδύει μέρος των χρημάτων για να διατηρεί εμφάνιση και διάθεση (λέγεται και εθισμός στην κόκα), βάζει στην άκρη τα υπόλοιπα, και μόλις πέσουν οι αντοχές, τα μαζεύει και φεύγει, αν είναι λίγο έξυπνη, με αρκετά λεφτά να κάνει όντως μπίζνες σοβαρές.

Υ.Γ. 1
Για όποιον αναρωτιέται "καλά ρε παπάρα, γιατί την έβγαλες πουτάνα την κοπέλα", να απαντήσω. Influencer στο Ντουμπάϊ είναι απο μόνο του ανέκδοτο. Κανένας δεν ενδιαφέρεται για το οτιδήποτε σχετικό με το Ντουμπάϊ, πέρα απο τα λεφτά που είναι συγκεντρωμένα εκεί. Ο θεματικός κύκλος όσων θέλουν να γίνουν influencer εκεί, έχει ήδη κλείσει, και, όσοι επιβιώνουν ακόμα με αυτό τον προσδιορισμό, είναι τα σεξουαλικά παιχνίδια των πλούσιων ντόπιων. Τους έχουν εκεί, κοριτσάκια, αγοράκια, και οτιδήποτε ενδιάμεσο, τα ντύνουν, τα ταϊζουν, τα κανακεύουν, και τους τον φοράνε, τρείς φορές την ημέρα, σαν αντιβίωση. Μέχρι να βαρεθούν, και το μικράκι να πέσει στον επόμενο σπόνσορα.

Υ.Γ. 2
Για όποιον παραμυθιάζεται όταν του πουλάνε έρωτες, καύλες και υποσχέσεις για τρελά γαμήσια εξ αποστάσεως, και έχει δώσει έστω και ένα ευρώ για τον οποιοδήποτε λόγο, πριν καν του τον παίξουνε, έχει γίνει ήδη θύμα. Οι υποσχέσεις θα κορυφώνουν, θα συμβαίνει κάτι τελευταία στιγμή που θα αναβάλλει "προσωρινά" μια συνάντηση απο κοντά, και θα διαιωνίζεται η κατάσταση, για όσο διάστημα μπορεί να βγάλει κέρδος το παιχνίδι. Μετά, απλά θα κοπούν οι επαφές μαχαίρι.

Τύπε Ανώνυμε, η δική μου εικόνα με βάση τα στοιχεία που έχω είναι διαφορετική. Την πραγματικότητα την ξέρει μόνο η ίδια. Αφού έκανες τον κόπο κι έγραψες τόσα πολλά, θα αναφερθώ κι εγώ εκτενέστερα.

Η κοπέλα έχει φορολογική έδρα στο Dubai (0% φόρος), αλλά μένει ελάχιστα εκεί. Είναι influencer σε θέματα ομορφιάς και lifestyle και πουλάει ένα online course ανάλογης θεματολογίας, ένα spray μαυρίσματος δικής της μάρκας καθώς και affiliation προιόντων άλλων. Είναι από Nice κι έρχεται συνέχεια, γιατί το spray κατασκευάζεται δίπλα στο Grasse όπου έχει και τα logistics. Εγώ είμαι στο Montpellier, 3μιση ώρες από Nice. Τον περισσότερο καιρό κάνει ταξίδια σε διάφορα μέρη του κόσμου, αφενός γιατί της αρέσουν κι αφετέρου γιατί αυτό πουλάει στην ουσία. Δηλαδή πουλάει lifestyle στις followers της για να σπρώξει τα προιόντα. Και τις παραμυθιάζει με ένα σωρό απίθανα πράγματα που της συμβαίνουν όπου πάει για να τους κρατάει το ενδιαφέρον. Θέλει όμως αργότερα με το κεφάλαιο που θα κάνει να ασχοληθεί με ακίνητα αντί με ψιλικά, όπως λέει.

Εγώ την είδα σε ένα video που γύριζε ένας youtuber στο Πούκετ κι έπαιρνε συνέντευξη από έναν Ιταλό 63 ετών (πέρσι) που είχε αγοράσει 17 διαμερίσματα εκεί. Δεν γνωρίζω αν τον ήξερε από πριν ή τον έβλεπε για πρώτη φορά, αλλά χώθηκε σφήνα στην συνέντευξη και του κόλλαγε. Αυτός την απέρριψε, διότι είχε μία άλλη 26 χρονών. Αν και το video είναι ενός έτους, επικοινώνησα με τον youtuber και του ζήτησα να με φέρει σε επαφή. Δεν έχουμε βρεθεί από κοντά, διότι όταν τη γνώρισα ήμουν Ελλάδα κι όταν επέστρεψα είχε φύγει για Μπαλί. Το ψάχνει για ακίνητα εκεί, αλλά της είπα πιο κοντά και πρότεινα Κύπρο. Βγάζει 10-15Κ/μήνα, αλλά δεν έχει ιδέα από ακίνητα, τα οποία είναι ο τομέας μου.

Έχω εμπειρία από μεντορέτες από παλιά. Είχα σταματήσει επί covid και ξανάρχισα πάλι. Έχω ήδη και μία άλλη influencer σε αγροτικά θέματα κι έχω κοτσάρει κι ένα eshop πρόσφατα στο business plan και πουλάμε προιόντα με dropshipping(=κατευθείαν από τον παραγωγό στον πελάτη).

Με την μεντορέτα από Dubai θα αρχίσω με crowdfunding σε νέες κατασκευές και βλέπουμε.
Και δεν έχω αυταπάτες. Παρωδία σχέσης είναι, αλλά με βολεύει. Έχω κλείσει τα 62 και δεν πρόκειται να έρθουν μικρές ούτε για τα νιάτα μου ούτε για την ομορφιά μου. Αυτές τις αρλούμπες τις γράφει ο @Ακροατής_ Τον κάνω tag για να έρθει να εξαπολύσει τους μύδρους του πάλι. :grin:
 
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.078
Like
3.341
Πόντοι
1.706
Έψαξα για φορολογία Dubai κι ανακάλυψα ότι πρόσφατα ανεβάσανε τον φόρο εταιρειών στο 9%. Δεν μου έχει αναφέρει τίποτα κι απορώ πώς δεν την έχει ενημερώσει ο λογιστής της. Αν δεν έχει καμμιά φοροαπαλλαγή και πρέπει να πληρώσει, είναι ευνοικό σημάδι για μένα, γιατί μικραίνει το χάσμα σε σχέση με το 12,5% του φόρου στην Κύπρο που θέλω να την στείλω.
Λέω να της ρίξω ένα ψάρωμα, να δω πώς θα αντιδράσει.... :confused:
 
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.078
Like
3.341
Πόντοι
1.706
Λοιπόν, έχω σκεφτεί το εξής κόλπο για να κοντρολάρω την πάρλα της. Θα καθορίζεται από την αρχή το θέμα συζήτησης πχ «για τι πράγμα θα μιλήσουμε σήμερα;» ή «σήμερα πρέπει να μιλήσουμε για αυτό». Κι όταν πάει να ξεφύγει με διάφορες παπαριές, θα την επαναφέρω, πχ «στο θέμα μας, αυτά τα λέμε μετά» ή «να κανονίσουμε τα της δουλειάς πρώτα».

Τώρα, αν παρλάρει επειδή παίρνει τίποτα ουσίες, υπάρχει κανένας τρόπος να το διαπιστώσω; Θα ήταν αγενές να της κάνω απευθείας την ερώτηση.
 
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.078
Like
3.341
Πόντοι
1.706
Αμα φτιαχνει βιντεακια τικ-τοκ κλπ, οι περισσοτερες ειναι ο ορισμος της φλυαριας. Βασικα η παρλα ειναι το εργαλειο της δουλειας τους και το βιοποριστικο τους μεσο, οποτε με καθε ευκαιρια το εξασκουνε, συν οτι ειναι και εμφυτο στις περισσοτερες απο αυτες.
Είχες δίκιο τελικά, από κεκτημένη ταχύτητα λόγω των socials ήταν όλα αυτά. Όσες φορές δοκίμασα να την επαναφέρω στο θέμα συζητούσε μεν, αλλά με την παραμικρή ευκαιρία ξέφευγε. Της το ξεκαθάρισα ότι δεν έχω σκοπό να το προχωρήσω υπό αυτές τις συνθήκες κι αν όντως είναι το φυσικό της όπως λέει, τότε είναι χαμένος κόπος να το συνεχίζουμε.

Κι εκεί μου άρχισε μια ιστορία, ότι παλιά δεν ήταν έτσι. Είχε δουλέψει σε ένα φοροτεχνικό γραφείο ένα διάστημα και δεν μπορούσε να φανταστεί ότι θα περάσει τη ζωή της κλεισμένη στους τέσσερις τοίχους... και με τον κορονοιό σαλτάρισε τελείως λόγω κλεισούρας και άρχισε να φιλοσοφεί περί ζωής... και τελικά αποφάσισε να ζήσει yolo, διότι μια ζωή την έχουμε κλπ.
Αποφάσισε λοιπόν να γίνει influencer κι άρχισε να αντιγράφει τις influencers σε tiktok και instagram και μάλιστα να εξασκείται μπροστά στον καθρέπτη. Και τώρα της βγαίνει φυσικά.

Εκεί είπα να το αποτολμήσω και της είπα ότι μου φαίνεται υπερβολική η ευφορία που δείχνει και μήπως παίρνει τίποτα για να φαίνεται πιο ενθουσιώδης στα videos. Και τότε μου άρχισε ιστορίες για την Νότια Αμερική και εμπειρίες που πήγε να δοκιμάσει με τελετές σαμανισμού και αγιαουάσκα. Εκεί λέει πουλάνε και κάποιες ουσίες νόμιμα κι έχει δοκιμάσει san pedro.

Δεν ξέρω αν παλεύεται αυτή η περίπτωση και αποφάσισα να μην δεσμευτώ οικονομικά.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.468
Like
11.029
Πόντοι
3.556
Είχες δίκιο τελικά, από κεκτημένη ταχύτητα λόγω των socials ήταν όλα αυτά. Όσες φορές δοκίμασα να την επαναφέρω στο θέμα συζητούσε μεν, αλλά με την παραμικρή ευκαιρία ξέφευγε. Της το ξεκαθάρισα ότι δεν έχω σκοπό να το προχωρήσω υπό αυτές τις συνθήκες κι αν όντως είναι το φυσικό της όπως λέει, τότε είναι χαμένος κόπος να το συνεχίζουμε.

Κι εκεί μου άρχισε μια ιστορία, ότι παλιά δεν ήταν έτσι. Είχε δουλέψει σε ένα φοροτεχνικό γραφείο ένα διάστημα και δεν μπορούσε να φανταστεί ότι θα περάσει τη ζωή της κλεισμένη στους τέσσερις τοίχους... και με τον κορονοιό σαλτάρισε τελείως λόγω κλεισούρας και άρχισε να φιλοσοφεί περί ζωής... και τελικά αποφάσισε να ζήσει yolo, διότι μια ζωή την έχουμε κλπ.
Αποφάσισε λοιπόν να γίνει influencer κι άρχισε να αντιγράφει τις influencers σε tiktok και instagram και μάλιστα να εξασκείται μπροστά στον καθρέπτη. Και τώρα της βγαίνει φυσικά.

Εκεί είπα να το αποτολμήσω και της είπα ότι μου φαίνεται υπερβολική η ευφορία που δείχνει και μήπως παίρνει τίποτα για να φαίνεται πιο ενθουσιώδης στα videos. Και τότε μου άρχισε ιστορίες για την Νότια Αμερική και εμπειρίες που πήγε να δοκιμάσει με τελετές σαμανισμού και αγιαουάσκα. Εκεί λέει πουλάνε και κάποιες ουσίες νόμιμα κι έχει δοκιμάσει san pedro.

Δεν ξέρω αν παλεύεται αυτή η περίπτωση και αποφάσισα να μην δεσμευτώ οικονομικά.

Μπελα στο κεφαλι σου θα βαλεις. Πραγματικα δε βλεπω τιποτε καλο στην τριβη με τετοιες καμμενες γκομενες
 
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.078
Like
3.341
Πόντοι
1.706
Μπελα στο κεφαλι σου θα βαλεις. Πραγματικα δε βλεπω τιποτε καλο στην τριβη με τετοιες καμμενες γκομενες
Μόνο συμβουλευτικές υπηρεσίες έναντι σεξ. Κι εννοείται κάνα ταξιδάκι. Θα τη βοηθήσω να φτιάξει ένα επενδυτικό πορτφόλιο στα ακίνητα, αν θέλει, αλλά δεν θα συμμετάσχω σε κανένα project της. Έχει κεφάλαιο κάπου 200Κ πάντως, δεν είναι καμμιά χαζή που να μην ξέρει τι της γίνεται.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom