Νέα

Μεντορέτα ινφλουένσερ από Ντουμπάι

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kalogero
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 93
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.078
Like
3.341
Πόντοι
1.706
Έχω γνωρίσει μία ινφλουένσερ ετών 23 από Ντουμπάι. Την ανακάλυψα στο youtube, την είδα πολύ φιλόδοξη επιχειρηματικά και της πρότεινα να γίνει μεντορέτα. Είμαστε σε φάση να κλείσουμε τη συμφωνία, αλλά έχει ένα ελάττωμα που δεν παλεύεται: μιλάει συνέχεια και λέει απίθανα πράγματα. Ό,τι παράξενα μπορεί να φανταστεί κανείς τής έχουν συμβεί. Όταν όμως πιάνουμε επιχειρηματική συζήτηση μιλάει κανονικά και οι επαγγελματικές της κινήσεις φαίνονται σωστές. Αλλά παίρνει κάθε μέρα και η μισή και παραπάνω συζήτηση είναι ακατάσχετη φλυαρία.

Της είπα να μην μιλάει τόσο πολύ και μου απάντησε ότι είναι το φυσικό της. Δεν έχω αντιμετωπίσει ξανά τέτοιο φαινόμενο, τουναντίον μάλιστα επί 8 χρόνια είχα μία ελεύθερη σχέση που μίλαγε πολύ λίγο και δυσκολεύομαι να αντέξω τόση βαβούρα.
Πώς διάολο να την κάνω να καλμάρει, πού μπορεί να οφείλεται όλο αυτό; Γενικά οι γυναίκες μιλάνε πολύ, αλλά αυτή ξεπερνάει κάθε όριο.
 

Ακροατής_

Σεβαστός
Εγγρ.
17 Αυγ 2023
Μηνύματα
4.086
Like
3.679
Πόντοι
1.706
Έχω γνωρίσει μία ινφλουένσερ ετών 23 από Ντουμπάι. Την ανακάλυψα στο youtube, την είδα πολύ φιλόδοξη επιχειρηματικά και της πρότεινα να γίνει μεντορέτα. Είμαστε σε φάση να κλείσουμε τη συμφωνία, αλλά έχει ένα ελάττωμα που δεν παλεύεται: μιλάει συνέχεια και λέει απίθανα πράγματα. Ό,τι παράξενα μπορεί να φανταστεί κανείς τής έχουν συμβεί. Όταν όμως πιάνουμε επιχειρηματική συζήτηση μιλάει κανονικά και οι επαγγελματικές της κινήσεις φαίνονται σωστές. Αλλά παίρνει κάθε μέρα και η μισή και παραπάνω συζήτηση είναι ακατάσχετη φλυαρία.

Της είπα να μην μιλάει τόσο πολύ και μου απάντησε ότι είναι το φυσικό της. Δεν έχω αντιμετωπίσει ξανά τέτοιο φαινόμενο, τουναντίον μάλιστα επί 8 χρόνια είχα μία ελεύθερη σχέση που μίλαγε πολύ λίγο και δυσκολεύομαι να αντέξω τόση βαβούρα.
Πώς διάολο να την κάνω να καλμάρει, πού μπορεί να οφείλεται όλο αυτό; Γενικά οι γυναίκες μιλάνε πολύ, αλλά αυτή ξεπερνάει κάθε όριο.
Εσύ το μόνο πού μπορεί να γνωρίσεις είναι καμία κακάσχημη 50άρα min...μην κάνεις όνειρα γεροντομπαρμπάδι!!
Είσαι άσχετος από γκόμενες...και πολύ λίγος...
Αυτά είναι μόνο για σοβαρούς Players...
Κάτσε στήν γωνία και τσιμουδιά...άσχετε!!!:sunglasses:
:heavymetalbig:
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.965
Κριτικές
15
Like
11.824
Πόντοι
3.846
Έχω γνωρίσει μία ινφλουένσερ ετών 23 από Ντουμπάι. Την ανακάλυψα στο youtube, την είδα πολύ φιλόδοξη επιχειρηματικά και της πρότεινα να γίνει μεντορέτα. Είμαστε σε φάση να κλείσουμε τη συμφωνία, αλλά έχει ένα ελάττωμα που δεν παλεύεται: μιλάει συνέχεια και λέει απίθανα πράγματα. Ό,τι παράξενα μπορεί να φανταστεί κανείς τής έχουν συμβεί. Όταν όμως πιάνουμε επιχειρηματική συζήτηση μιλάει κανονικά και οι επαγγελματικές της κινήσεις φαίνονται σωστές. Αλλά παίρνει κάθε μέρα και η μισή και παραπάνω συζήτηση είναι ακατάσχετη φλυαρία.

Της είπα να μην μιλάει τόσο πολύ και μου απάντησε ότι είναι το φυσικό της. Δεν έχω αντιμετωπίσει ξανά τέτοιο φαινόμενο, τουναντίον μάλιστα επί 8 χρόνια είχα μία ελεύθερη σχέση που μίλαγε πολύ λίγο και δυσκολεύομαι να αντέξω τόση βαβούρα.
Πώς διάολο να την κάνω να καλμάρει, πού μπορεί να οφείλεται όλο αυτό; Γενικά οι γυναίκες μιλάνε πολύ, αλλά αυτή ξεπερνάει κάθε όριο.
Την έχεις γκόμενα;
Αλλιώς αν μιλάτε μόνο για δουλειές, γιατί είναι ανοιγμένο το θέμα στην ενότητα σχέσεων;
 
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.078
Like
3.341
Πόντοι
1.706
Την έχεις γκόμενα;
Αλλιώς αν μιλάτε μόνο για δουλειές, γιατί είναι ανοιγμένο το θέμα στην ενότητα σχέσεων;
Διότι είναι μεντορέτα. Μεντορέτα σημαίνει νεαρά φιλόδοξη επιχειρηματίας, η οποία συνάπτει ερωτική σχέση με μεγαλύτερό της επαγγελματία για επαγγελματική προώθηση ή εξασφάλιση επένδυσης.
 

forza23

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Απρ 2009
Μηνύματα
2.717
Κριτικές
2
Like
5.454
Πόντοι
1.056
Διότι είναι μεντορέτα. Μεντορέτα σημαίνει νεαρά φιλόδοξη επιχειρηματίας, η οποία συνάπτει ερωτική σχέση με μεγαλύτερό της επαγγελματία για επαγγελματική προώθηση ή εξασφάλιση επένδυσης.
Δημήτρη Μάλλιο εσύ;
 

Ακροατής_

Σεβαστός
Εγγρ.
17 Αυγ 2023
Μηνύματα
4.086
Like
3.679
Πόντοι
1.706
Διότι είναι μεντορέτα. Μεντορέτα σημαίνει νεαρά φιλόδοξη επιχειρηματίας, η οποία συνάπτει ερωτική σχέση με μεγαλύτερό της επαγγελματία για επαγγελματική προώθηση ή εξασφάλιση επένδυσης.
Αρα δέν ισχύει για εσένα σε καμία περίπτωση...διότι εσύ δέν είσαι απλά μεγαλύτερος της...είσαι Παππούς της!!
Καί φυσικά εφόσον θέλει οικονομική επένδυση...πάλι είσαι Off...διότι είσαι φτωχός...
Ασε τα όνειρα παππουδόγερε...και κοίτα κατάματα την πραγματικότητα!! :2funny::2funny::2funny:
Η πραγματικότητα σου.. είναι ότι είσαι ένας αποτυχημένος 61 χρονος Παππούς!! :woldman:
:heavymetalbig:
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.468
Like
11.029
Πόντοι
3.556
Έχω γνωρίσει μία ινφλουένσερ ετών 23 από Ντουμπάι. Την ανακάλυψα στο youtube, την είδα πολύ φιλόδοξη επιχειρηματικά και της πρότεινα να γίνει μεντορέτα. Είμαστε σε φάση να κλείσουμε τη συμφωνία, αλλά έχει ένα ελάττωμα που δεν παλεύεται: μιλάει συνέχεια και λέει απίθανα πράγματα. Ό,τι παράξενα μπορεί να φανταστεί κανείς τής έχουν συμβεί. Όταν όμως πιάνουμε επιχειρηματική συζήτηση μιλάει κανονικά και οι επαγγελματικές της κινήσεις φαίνονται σωστές. Αλλά παίρνει κάθε μέρα και η μισή και παραπάνω συζήτηση είναι ακατάσχετη φλυαρία.

Της είπα να μην μιλάει τόσο πολύ και μου απάντησε ότι είναι το φυσικό της. Δεν έχω αντιμετωπίσει ξανά τέτοιο φαινόμενο, τουναντίον μάλιστα επί 8 χρόνια είχα μία ελεύθερη σχέση που μίλαγε πολύ λίγο και δυσκολεύομαι να αντέξω τόση βαβούρα.
Πώς διάολο να την κάνω να καλμάρει, πού μπορεί να οφείλεται όλο αυτό; Γενικά οι γυναίκες μιλάνε πολύ, αλλά αυτή ξεπερνάει κάθε όριο.

Αμα φτιαχνει βιντεακια τικ-τοκ κλπ, οι περισσοτερες ειναι ο ορισμος της φλυαριας. Βασικα η παρλα ειναι το εργαλειο της δουλειας τους και το βιοποριστικο τους μεσο, οποτε με καθε ευκαιρια το εξασκουνε, συν οτι ειναι και εμφυτο στις περισσοτερες απο αυτες. Εμενα το ερωτημα ειναι ποιος ακριβως ο λογος να μπλεξει καποιος με μια τετοια, προσωπικα το βλεπω σαν βασανιστηριο/δοκιμασια.

Θα σου προτεινα να την κανεις πασα στον Παπιο (ελπιζω να διαβαζει) η τον Ανεστη τον Ζαπατα, ειναι και οι δυο καθηγητες στην παρλα και μπορει να γουσταρουνε τη φαση :headbaning1:
 
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.078
Like
3.341
Πόντοι
1.706
Αρα δέν ισχύει για εσένα σε καμία περίπτωση...διότι εσύ δέν είσαι απλά μεγαλύτερος της...είσαι Παππούς της!!
Καί φυσικά εφόσον θέλει οικονομική επένδυση...πάλι είσαι Off...διότι είσαι φτωχός...
Ασε τα όνειρα παππουδόγερε...και κοίτα κατάματα την πραγματικότητα!! :2funny::2funny::2funny:
Η πραγματικότητα σου.. είναι ότι είσαι ένας αποτυχημένος 61 χρονος Παππούς!! :woldman:
:heavymetalbig:
Μπορείς να μας πεις πόσες χιλιάδες δολλάρια έχεις χάσει όλα αυτά τα χρόνια χωρίς εταιρεία LLC για να μειώσεις το φόρο ακινήτων; Που σου συνέστησα discount agents με 1,5% μεσιτικά και συ θες να τα δώσεις με 10% στον Ιταλό, λόγω .... κάποιου δεσμευτικού συμβολαίου 10ετίας. Δεν ήξερες τι έκανες και λες εμένα αποτυχημένο; Πρέπει να σε δέρνει μεγάλη μαλακία τελικά. :jerking:

Δεν την πειράζει την μεντορέτα η ηλικία μου. Πριν από μένα προσπάθησε να τα φτιάξει με έναν άλλο, δύο χρόνια μεγαλύτερον από μένα, αλλά εκείνος είχε ήδη μεντορέτα και δεν ήθελε άλλη.
 
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.078
Like
3.341
Πόντοι
1.706
Αμα φτιαχνει βιντεακια τικ-τοκ κλπ, οι περισσοτερες ειναι ο ορισμος της φλυαριας. Βασικα η παρλα ειναι το εργαλειο της δουλειας τους και το βιοποριστικο τους μεσο, οποτε με καθε ευκαιρια το εξασκουνε, συν οτι ειναι και εμφυτο στις περισσοτερες απο αυτες. Εμενα το ερωτημα ειναι ποιος ακριβως ο λογος να μπλεξει καποιος με μια τετοια, προσωπικα το βλεπω σαν βασανιστηριο/δοκιμασια.

Θα σου προτεινα να την κανεις πασα στον Παπιο (ελπιζω να διαβαζει) η τον Ανεστη τον Ζαπατα, ειναι και οι δυο καθηγητες στην παρλα και μπορει να γουσταρουνε τη φαση :headbaning1:
Tiktok, twitch, instagram και youtube (λιγότερο). Ίσως έχεις δίκιο, μπορεί να είναι από κεκτημένη ταχύτητα.

Ο λόγος να μπλέξει κάποιος; Δεν μου είναι και τόσο εύκολο να βρω μεντορέτα, όποτε θέλω. Πρόκειται για ειδικού τύπου σχέση. Οπότε αφού τη βρήκα, λέω να έχω μια καβάτζα.

Ενδιαφέρεται για επενδύσεις σε ακίνητα και μπορεί να τα βρούμε. Δεν πρόκειται να δεσμευτώ σε μακροχρόνια σχέδια, μόνο σε τίποτα crowdfunding για ανέγερση οικοδομών. Και μπορεί να βολέψει και σαν συντροφιά σε κανένα ταξίδι, γιατί ταξιδεύει πολύ.
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.939
Κριτικές
90
Like
33.861
Πόντοι
24.700
Διότι είναι μεντορέτα. Μεντορέτα σημαίνει νεαρά φιλόδοξη επιχειρηματίας, η οποία συνάπτει ερωτική σχέση με μεγαλύτερό της επαγγελματία για επαγγελματική προώθηση ή εξασφάλιση επένδυσης.
Troll Mode: OFF


Όπως και να θέλεις να το βαφτίσεις προκειμένου να εντυπωσιάσεις (περισσότερο τον εαυτό σου μάλλον, παρά τα πλήθη) πως εισήγαγες κάτι το ρηξικέλευθο, "Πυγμαλιωνισμός" καλείται. Η ιδέα είναι τόσο παλιά όσο και ο κόσμος. Κι εσύ βλέποντας προφανώς στην τηλεόραση κάποια από τις χιλιάδες επαναλήψεις του "Ωραία μου Κυρία" (γιατί δεν σε έχω να έφτασες μέχρι Οβίδιο), αντέγραψες με παιδαριώδη τρόπο την ήδη μεταλλαγμένη (στο πιο "ελαφρύ") μεταφορά σε μιούζικαλ, του θεατρικού "Πυγμαλίων" του Τζωρτζ Μπέρναρ Σω στο οποίο προσέθεσες μια πινελιά από στοιχεία νεοφιλελέ οικονομίας για να μας το παρουσιάσεις ως δικό σου πόνημα.

Σου αναγνωρίζω όμως, ότι δεν είσαι ο μοναδικός υπερφίαλος εδώ μέσα που προσπαθεί να πουλήσει φύκι για μεταξωτή κορδέλα.

Το ίδιο κάνει και ο "πολύς" Λακοζελικόφυλοβιοτελλοσταλόνε, ο οποίος διάβασε από το εξώφυλλο του "Τάδε έφη Ζαρατούστρα" την περίληψη, και όλες του οι αναρτήσεις στριφογυρίζουν γύρω από τα χαρακτηριστικά του κατά Νίτσε "Υπεράνθρωπου". Την δημιουργικότητα, την αυτολατρεία, την λατρεία προς τη ζωή & την αυτοπεποίθηση, την σιδηρά θέληση, το θάρρος, την αδιαλλαξία και τέλος, την στυγνότητα. Βέβαια ο Λάκης το κάνει με τόσο γελοίο τρόπο, που αντί για "υπεράνθρωπος" καταντά γραφικός, αλλά αυτός είναι ο Λάκης που αγαπήσαμε.

Όσο για το τουρλουμπούκι που έχει "επινοήσει" ο άλλος φωστήρ των διαφυλικών σχέσεων, γκουρού Ανέστης Ζαπάτας, και που πατάει στην κομμουνιστική έννοια της διαμόρφωσης του "Νέου Ανθρώπου" που οι αναθεωρητές της σχολής της Φραγκφούρτης βάσιζαν την μετάβαση αυτή στην "αυτοβελτίωση" , και στην έννοια της κοινωνικής αλληλεπίδρασης του Μήντ (ανάθεμα αν κατάλαβε έστω και μια λέξη από αυτή), έχω αναφερθεί στο παρελθόν.

Με τις υγείες σου.
 
Τελευταία τροποποίηση:

Cantfindname

Μέλος
Εγγρ.
1 Οκτ 2017
Μηνύματα
571
Like
835
Πόντοι
86
Διότι είναι μεντορέτα. Μεντορέτα σημαίνει νεαρά φιλόδοξη επιχειρηματίας, η οποία συνάπτει ερωτική σχέση με μεγαλύτερό της επαγγελματία για επαγγελματική προώθηση ή εξασφάλιση επένδυσης.
Από που και ως που είναι αυτή η ετυμηγορία του mentoring ρε Manny Khoshbin :tooth::tooth::tooth:
 

Cantfindname

Μέλος
Εγγρ.
1 Οκτ 2017
Μηνύματα
571
Like
835
Πόντοι
86
Και της Βοσκοπούλας, καλό ήταν.

Διαπρέπει στη συγγραφή μυθιστορημάτων ο κ. Καλόγερος. :coffee:
:tooth::tooth::tooth:

Εγώ γελάω περισσότερο με το γεγονός ότι επειδή αυτός έχει ΕΠΙΛΕΞΕΙ πχ να δίνει συμβουλές ή/και να υποστηρίζει κάποια καημένη, τελειωμένη σε κάποια επαγγελματικά projects με αντάλαγμα/πληρωμή γαμήσι(?), λέει ότι το mentoring προυποθέτει ερωτικές υπηρεσίες/σχέσεις ως αντάλαγμα :confused:
*Για το αν υπάρχει η συγκεκριμένη ή η βοσκοπούλα δε μου πέφτει λόγος να το αμφισβητήσω. Γνωρίζω ότι υπάρχουν πολλές διαθέσιμες εξάλλου
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.851
Κριτικές
5
Like
6.279
Πόντοι
2.306
Διότι είναι μεντορέτα. Μεντορέτα σημαίνει νεαρά φιλόδοξη επιχειρηματίας, η οποία συνάπτει ερωτική σχέση με μεγαλύτερό της επαγγελματία για επαγγελματική προώθηση ή εξασφάλιση επένδυσης.
Μήπως είναι απλά ρουφοκαυλέτα;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom