Νέα

Μεντορέτα ινφλουένσερ από Ντουμπάι

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kalogero
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 93
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

aquarius2756

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2023
Μηνύματα
444
Like
471
Πόντοι
21
Ρε παιδια, εγω που ειμαι 64 να κοιταζω για μεντορετα, η να το ξαναδω το θεμα εκει γυρω στα 70?
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.939
Κριτικές
90
Like
33.862
Πόντοι
24.700
:tooth::tooth::tooth:

Εγώ γελάω περισσότερο με το γεγονός ότι επειδή αυτός έχει ΕΠΙΛΕΞΕΙ πχ να δίνει συμβουλές ή/και να υποστηρίζει κάποια καημένη, τελειωμένη σε κάποια επαγγελματικά projects με αντάλαγμα/πληρωμή γαμήσι(?), λέει ότι το mentoring προυποθέτει ερωτικές υπηρεσίες/σχέσεις ως αντάλαγμα :confused:
*Για το αν υπάρχει η συγκεκριμένη ή η βοσκοπούλα δε μου πέφτει λόγος να το αμφισβητήσω. Γνωρίζω ότι υπάρχουν πολλές διαθέσιμες εξάλλου

Όπως έγραψα και πιο πάνω, πρόκειται για μια κάκιστη απομίμηση του θέματος που πραγματεύεται το θεατρικό έργο του Τζωρτζ Μπέρναρ Σω "Πυγμαλιών". Ο κ. καθηγητής (εδώ "μέντορας" Καλόγερος) δεν ερωτεύεται την μαθήτρια του (εδώ μεντορέτα). Νιώθει βέβαια υπερήφανος για το "δημιούργημα¨ του, αλλά όχι για το πρόσωπο (μαθήτρια-μεντορέτα). Η μαθήτρια - μεντορέτα είναι αυτή που ερωτεύεται τόσο παράφορα τον Καθηγητή - Μέντορά της, που είναι διατεθειμένη να του δοθεί ολοκληρωτικά.
 

Cantfindname

Μέλος
Εγγρ.
1 Οκτ 2017
Μηνύματα
571
Like
835
Πόντοι
86
Όπως έγραψα και πιο πάνω, πρόκειται για μια κάκιστη απομίμηση του θέματος που πραγματεύεται το θεατρικό έργο του Τζωρτζ Μπέρναρ Σω "Πυγμαλιών". Ο κ. καθηγητής (εδώ "μέντορας" Καλόγερος) δεν ερωτεύεται την μαθήτρια του (εδώ μεντορέτα). Νιώθει βέβαια υπερήφανος για το "δημιούργημα¨ του, αλλά όχι για το πρόσωπο (μαθήτρια-μεντορέτα). Η μαθήτρια - μεντορέτα είναι αυτή που ερωτεύεται τόσο παράφορα τον Καθηγητή - Μέντορά της, που είναι διατεθειμένη να του δοθεί ολοκληρωτικά.
Εδώ υπάρχει ένας έρωτας μεγάλος :confused:
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.939
Κριτικές
90
Like
33.862
Πόντοι
24.700

Ακροατής_

Σεβαστός
Εγγρ.
17 Αυγ 2023
Μηνύματα
4.099
Like
3.686
Πόντοι
1.706
Μπορείς να μας πεις πόσες χιλιάδες δολλάρια έχεις χάσει όλα αυτά τα χρόνια χωρίς εταιρεία LLC για να μειώσεις το φόρο ακινήτων; Που σου συνέστησα discount agents με 1,5% μεσιτικά και συ θες να τα δώσεις με 10% στον Ιταλό, λόγω .... κάποιου δεσμευτικού συμβολαίου 10ετίας. Δεν ήξερες τι έκανες και λες εμένα αποτυχημένο; Πρέπει να σε δέρνει μεγάλη μαλακία τελικά. :jerking:
Εφόσον δεν μου το πρότειναν οι Αμερικανοί Φοροτέχνες...πού είχα κονέ...λογικά δεν θα ήταν συμβατό με την οικονομική κατάσταση μου!!
Αν ήταν προς όφελος μου σίγουρα θα μού το έλεγαν...
Ξέρεις πολλούς πού με μία απλή επένδυση σάν την δική μου -Αγορά ακινήτου...και πώληση αυτού- να έχουν κέρδος 35-40% σε σύνολο ?
Φυσικά βάζω και τα ενοίκια που έπαιρνα...περίπου μία 10ετία!!
Και μάλιστα σέ εποχή με Covid...πόλεμο στην Ουκρανία κτλ...
Εγώ ξέρω πολλούς πού έκαναν τούς έξυπνους στις επενδύσεις και χρεοκόπησαν...φυσικά θα υπάρχουν και κάποιοι πού κέρδισαν...
Εννοείται ότι εγώ έχω μαύρα μεσάνυχτα από επενδύσεις...δεν το αρνούμαι!! :sunglasses:
:heavymetalbig:
 
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
4.078
Like
3.341
Πόντοι
1.706
Είναι στο Ντουμπάϊ και περιμένει να κάνει μπίζνες με άνθρωπο που ζει στο νοίκι. Μάλιστα.

Κάτσε να φέρω ποπκορν
Πόπκορν έχεις. Κάνα μύριο στην άκρη έχεις;

Επειδή όταν έκανα μάθημα στον άσχετο Ακροατή, που μου τη λέει κι αυτός για το νοίκι, εσύ είχες απουσία, θα στα πω περιληπτικά για να μαθαίνεις.

Για να αγοράσεις ακίνητο δεσμεύεις χρήμα από το οποίο στη Γαλλία έχεις κέρδος 4%/χρόνο, είτε το νοικιάσεις σε άλλον και σου δίνει νοίκια, είτε μείνεις εσύ γλιτώνοντας νοίκια.

Ο Καλόγερος επενδύει αυτά τα λεφτά με ετήσια απόδοση 12% περίπου, δίνει 4% για νοίκι και κερδίζει τη διαφορά 8% συν bonus η ρευστότητα του κεφαλαίου.

Μερικές από τις επενδύσεις μου βρίσκονται σε εταιρείες εδώ (και δεν αφορούν μόνο real estate):
 

Syrios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.858
Κριτικές
8
Like
1.434
Πόντοι
216
Είναι στο Ντουμπάϊ και περιμένει να κάνει μπίζνες με άνθρωπο που ζει στο νοίκι. Μάλιστα.

Κάτσε να φέρω ποπκορν
Στο τρελό του μυαλό είναι όλα που έχει ξεφύγει από τους μπάφους και από τα μανιτάρια χαχα
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.939
Κριτικές
90
Like
33.862
Πόντοι
24.700

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.939
Κριτικές
90
Like
33.862
Πόντοι
24.700
Ο Καλόγερος επενδύει αυτά τα λεφτά με ετήσια απόδοση 12% περίπου, δίνει 4% για νοίκι και κερδίζει τη διαφορά 8% συν bonus η ρευστότητα του κεφαλαίου.

Ωχ ωχ ωχχχχ! :confused:

Άρχισε να μιλάει για τον εαυτό του στο τρίτο ενικό.

Πάει! Την ψώνισε εντελώς. :coffee:
 

Glyfomounix

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
3.381
Like
7.266
Πόντοι
1.056
Πόπκορν έχεις. Κάνα μύριο στην άκρη έχεις;

Επειδή όταν έκανα μάθημα στον άσχετο Ακροατή, που μου τη λέει κι αυτός για το νοίκι, εσύ είχες απουσία, θα στα πω περιληπτικά για να μαθαίνεις.

Για να αγοράσεις ακίνητο δεσμεύεις χρήμα από το οποίο στη Γαλλία έχεις κέρδος 4%/χρόνο, είτε το νοικιάσεις σε άλλον και σου δίνει νοίκια, είτε μείνεις εσύ γλιτώνοντας νοίκια.

Ο Καλόγερος επενδύει αυτά τα λεφτά με ετήσια απόδοση 12% περίπου, δίνει 4% για νοίκι και κερδίζει τη διαφορά 8% συν bonus η ρευστότητα του κεφαλαίου.

Μερικές από τις επενδύσεις μου βρίσκονται σε εταιρείες εδώ (και δεν αφορούν μόνο real estate):
Ρε τύπε δεν αμφιβάλω ότι έχεις λεφτά , και ενδεχομένως και εκατομμύριο

Αλλά αυτή είναι στο Ντουμπάϊ. Πετροδολλαρα. Αναλογία αντρών γυναικών 4-1

Μόνο μέλη με βαθιές τσέπες σαν τον Κριστόφ Σαμπιντι θα μπορούσαν να χτυπήσουν τέτοιες γκόμενες. Και ίσως να ανοίξουν εταιρία μαζί τους
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.939
Κριτικές
90
Like
33.862
Πόντοι
24.700
Ρε τύπε δεν αμφιβάλω ότι έχεις λεφτά , και ενδεχομένως και εκατομμύριο.

Σε λεφτά Μονόπολης, δεν το αποκλείω ούτε εγώ.

Άλλωστε αυτό εννοεί όταν γράφει ότι ασχολείται με επενδύσεις σε ακίνητα. :coffee:
 

Glyfomounix

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
3.381
Like
7.266
Πόντοι
1.056
Σε λεφτά Μονόπολης, δεν το αποκλείω ούτε εγώ.

Άλλωστε αυτό εννοεί όταν γράφει ότι ασχολείται με επενδύσεις σε ακίνητα. :coffee:
Επίσης τα ακίνητα έχουν απόδοση παραπάνω από 4% στις πιο πολλές χώρες. Ας πάρει στις Βρυξέλλες που δεν θα πληρώσει και κεφαλαιακό φόρο
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.939
Κριτικές
90
Like
33.862
Πόντοι
24.700
Επίσης τα ακίνητα έχουν απόδοση παραπάνω από 4% στις πιο πολλές χώρες. Ας πάρει στις Βρυξέλλες που δεν θα πληρώσει και κεφαλαιακό φόρο


Εγώ πάλι υποστηρίζω ότι πρέπει να πάρει σπίτι στο Μεδεγίν της Κολομβίας. Οι τιμές στις φαβέλες της πόλης, παίρνουν κάθε χρόνο υπεραξία 50%. :coffee:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom