Νέα

Μέγιστο ύψος εμβάσματος στο εξωτερικό

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 51
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.665
Κριτικές
11
Like
12.495
Πόντοι
5.060
Στην ουσία, οι υπάρχουσες τράπεζες που λειτουργουν στην Ελλάδα, είναι πάνω από 10-12...άρα μπορεί κάποιος που έχει και θέλει, να βγάζει άνετα 8.000 - 10.000 το μήνα έξω....
Τράπεζες δεν είναι μόνο οι 4 μεγάλες !!!
Παίζει να έχεις δίκιο. Αλλά άντε τώρα εσύ να ανοίξεις 10 διαφορετικούς λογαριασμούς και να τους διχειρίζεσαι. Πιο απλό είναι να ανοίξεις στο εξωτερικό και να μην έχεις να αγχώνεσαι για CC και μαλακίες.
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.665
Κριτικές
11
Like
12.495
Πόντοι
5.060
Καμμία σχέση. Πηγαίνετε πατροπαράδοτα, μια χαρά πάτε! :2funny: :2funny: :2funny: :grin: :grin: :grin:
Τι καμία σχέση; Όλα τα ανταλλακτήρια έχουν τράπεζα στο εξωτερικό. Επομένως για να ανταλλάξεις fiat με bitcoin, θέλει έμβασμα έξω. Και το bitcoin αυτός που θα το παραλάβει, θα το κρατήσει ή θα το ξαναμετατρέψει σε fiat; Αφού σχεδόν κανένα κατάστημα δεν δέχεται bitcoins, μάλλον το 2ο. Κι άμα πέσει η αξία του, τότε κλάφ' τα...
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
656
Πόντοι
146
Χρησιμοποίησε Bitcoin δεν έχει έξοδα εμβάσματος και απεριόριστο όριο.


Εσωσε πολλές επιχειρήσεις απο το να κλείσουν εν μέσω capital.

Χρησιμοποίησε την Coinbase και σε 1 δευτερόλεπτο είσαι οκ.

Αν σε ξενίζει, μάθε ρώτα κάνε.

Επειδή μπορεί να διαβάζει και κανείς άσχετος απλά να σημειώσω ότι τα περί bitcoins ώς υποκατάστατο τραπεζικού εμβάσματος ή οποιασδήποτε κανονικής νομισματικής συναλλαγής ουδεμία σχέση έχουν με την πραγματικότητα όντας από απλά ασύμφορα (συνολικές προμήθειες και επιβαρύνσεις μετατροπής που υπερβαίνουν το 5%) ή είναι απλά τεχνικά αδύνατο να πραγματοποιηθούν (αφού προαπαιτούν την δυνατότητα μεταφοράς ευρώ στο εξωτερικό για την αγορά τους).

Γενικώς η ενασχόληση με το bitcoin συστήνεται ώς τζογαδόρικη επένδυση 'Η ως χόμπι για τους τεχνολογικά ανήσυχους - την στιγμή αυτή τουλάχιστον.
 

Jules_Jordan

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.552
Κριτικές
12
Like
190
Πόντοι
6.055
Τι καμία σχέση; Όλα τα ανταλλακτήρια έχουν τράπεζα στο εξωτερικό. Επομένως για να ανταλλάξεις fiat με bitcoin, θέλει έμβασμα έξω. Και το bitcoin αυτός που θα το παραλάβει, θα το κρατήσει ή θα το ξαναμετατρέψει σε fiat; Αφού σχεδόν κανένα κατάστημα δεν δέχεται bitcoins, μάλλον το 2ο. Κι άμα πέσει η αξία του, τότε κλάφ' τα...

Barclays και Ctitibank δέχονται κανονικά bitcoin.Ξυπνήστε λίγο...




Bitcoin αγοράζεις εδώ στην Ελλάδα. Και atm έχει και απ όλα. Google ρε το.
 

Jules_Jordan

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.552
Κριτικές
12
Like
190
Πόντοι
6.055
Επειδή μπορεί να διαβάζει και κανείς άσχετος απλά να σημειώσω ότι τα περί bitcoins ώς υποκατάστατο τραπεζικού εμβάσματος ή οποιασδήποτε κανονικής νομισματικής συναλλαγής ουδεμία σχέση έχουν με την πραγματικότητα όντας από απλά ασύμφορα (συνολικές προμήθειες και επιβαρύνσεις μετατροπής που υπερβαίνουν το 5%) ή είναι απλά τεχνικά αδύνατο να πραγματοποιηθούν (αφού προαπαιτούν την δυνατότητα μεταφοράς ευρώ στο εξωτερικό για την αγορά τους).

Γενικώς η ενασχόληση με το bitcoin συστήνεται ώς τζογαδόρικη επένδυση 'Η ως χόμπι για τους τεχνολογικά ανήσυχους - την στιγμή αυτή τουλάχιστον.

Υπάρχουν στην Αθήνα Atm και pools να αγοράσεις παντού. Γκούγκλαρε το.
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
656
Πόντοι
146
Αμα καίγεσαι ναι, θα δώσεις 5% αλλά αν περιμένεις 5-6 μέρες θα τα πάρεις πίσω λόγω της ανοδικής πορείας του Bitcoin.

Ο άνθρωπος θέλει να εμβάσει χρήματα στο εξωτερικό, όχι να τζογάρει ... οι ίδιοι οι εφευρέτες του Bitcoin το θεωρούν επισφαλές  πειραματικό νόμισμα και ακατάλληλο ως αποταμιευτικό η μακροχρόνιο επενδυτικό  εργαλείο ... γενικά αν σε ενδιαφέρει να τζογάρεις τα λεφτά σου το Bitcoin δεν παρέχει τίποτα περισσότερο από ότι οποιοδήποτε προϊόν της αγοράς συναλλάγματος .... 
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.203
Κριτικές
35
Like
5.847
Πόντοι
6.796
Με revolut μπορεις να βγάλεις πολλά..
 

Επισκέπτης
Έχω λογαριασμό στην N26 και θέλω κάποιος πελάτης μου να μου περάσει κάποια λίγα λεφτά εκεί (πάνω από 1000 άλλα όχι πολλά). Αυτό είναι το πρόβλημα. Ότι μπορεί να στείλει λογικά μόνο 1000 και τα υπόλοιπα τον άλλο μήνα. Μετά μαλάκα πούστη Βαρουφάκη, θα σηκώσω φράγκα και θα γαμήσω τον βουτυράτο κώλο της Μαρίνας, έτσι για να πάω κόντρα στην μιζέρια που μας βάλατε πουσταράδες.
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.665
Κριτικές
11
Like
12.495
Πόντοι
5.060
Bitcoin αγοράζεις εδώ στην Ελλάδα. Και atm έχει και απ όλα. Google ρε το.
Ναι, που τα πουλάνε 50 ευρώ πιο ακριβά από την τιμή αγοράς τους. Και τα ΑΤΜ με προμήθεια στο Θεό... Ασ' το τύπε, το έχω ψάξει.
 

Επισκέπτης
Ναι, που τα πουλάνε 50 ευρώ πιο ακριβά από την τιμή αγοράς τους. Και τα ΑΤΜ με προμήθεια στο Θεό... Ασ' το τύπε, το έχω ψάξει.

Έχει πολύ ενδιαφέρον όλο αυτό με τα νομίσματα και τα bitcoin. Όλα στο cloud. Αν κλάσει το cloud πάνε τα λεφτάκια μας
 

Jules_Jordan

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.552
Κριτικές
12
Like
190
Πόντοι
6.055
Έχει πολύ ενδιαφέρον όλο αυτό με τα νομίσματα και τα bitcoin. Όλα στο cloud. Αν κλάσει το cloud πάνε τα λεφτάκια μας

Εδώ φίλε μου σκάσανε οι τράπεζες στην Κύπρο, εδώ capital control και κατασχέσεις, το cloud είναι το πιο ασφαλές.
 

Jules_Jordan

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.552
Κριτικές
12
Like
190
Πόντοι
6.055
Ναι, που τα πουλάνε 50 ευρώ πιο ακριβά από την τιμή αγοράς τους. Και τα ΑΤΜ με προμήθεια στο Θεό... Ασ' το τύπε, το έχω ψάξει.

Πραγματικά με αυτά που είπες κατάλαβα πως δεν έχεις ιδέα, αλλά οκ.
 

Επισκέπτης
Εδώ φίλε μου σκάσανε οι τράπεζες στην Κύπρο, εδώ capital control και κατασχέσεις, το cloud είναι το πιο ασφαλές.

Αγαπητέ, το θέμα είναι ότι πουθενά δεν είναι ασφαλή. Αυτό τί σημαίνει? ότι πρέπει να τα ξοδεύουμε κατευθείαν μόλις τα βγάλουμε
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.665
Κριτικές
11
Like
12.495
Πόντοι
5.060
Έχει πολύ ενδιαφέρον όλο αυτό με τα νομίσματα και τα bitcoin. Όλα στο cloud. Αν κλάσει το cloud πάνε τα λεφτάκια μας
Όχι ρε τύπε, το bitcoin, όπως και τα περισσότερα κρυπτονομίσματα, είναι decentralized. Που σημαίνει ότι ΟΛΟΙ οι κόμβοι του δικτύου διατηρούν αντίγραφο της blockchain. Για να χαθούν τα νομίσματα, θα πρέπει να σκάσουν ΟΛΟΙ οι υπολογιστές που συμμετέχουν στο δίκτυο, πράγμα αδύνατον.
 

vril

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Δεκ 2010
Μηνύματα
7.665
Κριτικές
11
Like
12.495
Πόντοι
5.060
Πραγματικά με αυτά που είπες κατάλαβα πως δεν έχεις ιδέα, αλλά οκ.
Τα ελληνικά pools και τα ΑΤΜs θες να μου πεις ότι πουλάνε τα bitcoins στην τιμή market; Ή ότι τα ΑΤΜ δεν έχουν μια 5% προμήθεια; Πού είμαι λάθος;
 

Επισκέπτης
Πώς είναι δυνατόν να είναι ένα νόμισμα τόσο αξιόπιστο τη στιγμή που αν κάποιος επενδύσει σε εξοπλισμό μπορεί να παράγει και ο ίδιος? Μπορεί να είναι αφελής η ερωτησή μου άλλα πιθανά να είναι διαβλητό κάτι τέτοιο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom