Νέα

Μαρτυρία σοκ κατά Σαλμά: Παρέσυρε πεζούς με το υπηρεσιακό του ΙΧ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kazabuburas
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 108
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Αυτή η ερώτηση ήταν κλειδωμένη απ' την αρχή..


τόσοι τραυματίες υπήρξαν βρε παιδάκι μου... καμμιά μηνυσούλα θα δούμε από κανέναν ??? η δικαστική υποστήριξη φαντάζομαι θα είναι δωρεάν (Κωνσταντοπούλου, Κούρτοβικ κλπ κλπ κλπ θα ακονίζανε τα μαχαίρια τους)...
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.731
Πόντοι
1.306
μάλιστα.. αντί να ασκηθεί δίωξη στον Ζερβό που δεν κυνήγησε την κατασκευή του αγωγού ασκήθηκε δίωξη στον Αθανασόπουλο και μάλιστα τον κατηγορούν για έλλειψη ικανοτήτων στην ΜΑΝΤΕΙΑ...

Στην επιστολή του ο κ. Μέργος αναφέρει ότι «η ασκηθείσα ποινική δίωξη εναντίον του πρώην ΔΣ της ΔΕΗ, του οποίου υπήρξα μέλος, με υποχρεώνει για λόγους ευθιξίας και μόνο να υποβάλλω την παραίτησή μου από τη θέση του γενικού γραμματέα του υπουργείου Οικονομικών».

«Σημειωτέον» προσθέτει «δεν συμμετείχα στη συγκεκριμένη συνεδρίαση του ΔΣ της ΔΕΗ και ως εκ τούτου δεν συμμετείχα ούτε στη λήψη της σχετικής απόφασης. Θεωρώ, συνεπώς, ότι ανεξαρτήτως της ουσίας της υποθέσεως, η άσκηση ποινικής δίωξης σε βάρος μου είναι νόμω και ουσία αβάσιμος. Όμως, παρακαλώ να κάνετε αποδεκτή την παραίτησή μου γιατί δεν θα ήθελα να δημιουργηθούν προβλήματα στη λειτουργία της γενικής γραμματείας της οποίας προΐσταμαι».


υπαρχουν και χειροτερα
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.129
Like
5.752
Πόντοι
1.206
τόσοι τραυματίες υπήρξαν βρε παιδάκι μου... καμμιά μηνυσούλα θα δούμε από κανέναν ??? η δικαστική υποστήριξη φαντάζομαι θα είναι δωρεάν (Κωνσταντοπούλου, Κούρτοβικ κλπ κλπ κλπ θα ακονίζανε τα μαχαίρια τους)...

Τί να τους κάνουμε τους τραυματίες; Δεν χρειάζονται καν!
Δεν είπαμε πως ενώ αυτοί του έκλειναν το δρόμο ο οδηγός γκάζωνε;

"Απόπειρα ανθρωποκτονιάς εκ προθέσεως και κατά συρροήν!" Και αντίστοιχα ηθική αυτουργία για τα παραπάνω!



Μαλάκα μου τί ιδέα βάζω τώρα στη Ζωή! :grin: :grin:

Η χώρα του παραλόγου...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Τί να τους κάνουμε τους τραυματίες; Δεν χρειάζονται καν!
Δεν είπαμε πως ενώ αυτοί του έκλειναν το δρόμο ο οδηγός γκάζωνε;

"Απόπειρα ανθρωποκτονιάς εκ προθέσεως και κατά συρροήν!" Και αντίστοιχα ηθική αυτουργία για τα παραπάνω!



Μαλάκα μου τί ιδέα βάζω τώρα στη Ζωή! :grin: :grin:

Η χώρα του παραλόγου...

προσοχή ντόκ μην της βάζεις τέτοιες ιδέες γιατί από την χαρά της μπορεί να θελήσει να σου το ξεπληρώσει  :grin:
 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.494
Κριτικές
22
Like
361
Πόντοι
5.795
πάντως άν και ακόμη δέν έχω πλήρη ενημέρωση γιά τό περιστατικό πλήν μερικών περιθοριακών σταθμών η μπλοκ τού κόλου .....
εάν οδηγούσα καί έπεφτα σέ διακόσια άτομα που απειλούσαν την ασφαλειά μου πράμα συνηθισμένο τον τελευταίο καιρο συνήθως σε πολιτικούς.....θά έπεφτα καί εγώ με το αυτοκινητο πάνω τους και θά τους γαμούσα τό κέρατο.....άν μπορουσα
 

VaggelisWestSide

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουλ 2011
Μηνύματα
431
Κριτικές
8
Like
7
Πόντοι
1
θα βγαλουμε και ηρωα το λαμογιο τον νεοδημοκρατη,πως την ειδατε; επρεπε να κατεβουν οι βλαχοι απ τα χωρια με τα οπλα να του γαζωσουν και το κωλαμαξο κι αυτον μαζι..
 
OP
OP
kazabuburas

kazabuburas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2012
Μηνύματα
7.064
Κριτικές
27
Like
645
Πόντοι
376
η bwin έδινε στην πιθανότητα να γράψεις κάτι τέτοιο απόδοση 1,0000000001 στην αρχή.
Μετά το κλείδωσε..


Βασικα στα στοιχηματα οι 3 που ειχα πονταρει για να εχουν αυτες τις αντιδρασεις δεν μου βγηκαν και οι 3 αλλα για τους 2 ειχε οντως κλειδωσει.....ο 3ος ηταν εκπληξη  :2funny:
 
OP
OP
kazabuburas

kazabuburas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2012
Μηνύματα
7.064
Κριτικές
27
Like
645
Πόντοι
376
Α, τον αχρείο!
Αντί να καθήσει να τον προπηκαλίσουν οι συγκεντρωθέντες λαϊκοί αγωνιστές είπε στον οδηγό του να φύγει!
Στην ανάγκη ας καθόταν να τον λυντσάρουν κι όλας, σαν τους Άγγλους αστυνομικούς στη Β. Ιρλανδία αρκετά χρόνια πριν.
Η επανάσταση έχει και θύματα!

Και ενώ του έκλειναν τον δρόμο, ο οδηγός (πιο αχρείος αυτός) πάτησε και γκάζι!

Εδώ πας να περάσεις μια διάγραμμισμένη διάβαση και οι 9 στους 10 Ελληναράδες γκαζώνουν μπας και τους προλάβεις και περάσεις και ενοχληθούν.
Αλλά όσοι περνούν την κάθε διάβαση δεν είναι βέβαια λαϊκοί αγωνιστές κατ' ανάγκην.

Ρε πάτε καλά; Ήθελαν να τον δείρουν τον άνθρωπο, θα βγουν κι από πάνω; :idiot:
Κόψτε τους μπάφους λέμε διότι το έχετε κάψει!


Παλι καλα που εσυ δεν το χεις καψει  :2funny:
Αν τον ελεγαν τατσοπουλο ομως....ε?  :2funny:
 
OP
OP
kazabuburas

kazabuburas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2012
Μηνύματα
7.064
Κριτικές
27
Like
645
Πόντοι
376
Μα τί λες τώρα; ΟΛΟΙ οι τσυριζαίοι είναι "ήρωες"! :grin:

Καλά να είναι τα παιδιά, διασκεδάσαμε πάλι δευτεριάτικα. Να περάσει ευχάριστα η βδομάδα. :2funny: :2funny:


Εμεις να δεις ποσο διασκεδαζουμε με τις  εντελως απροβλεπτες αντιδρασεις σου. Το στοιχημα ειχε κλειδωσει λεμε  :2funny:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
καμμιά μήνυση κατατέθηκε ???

γιατί από ανώνυμες καταγγελίες το νετ έχει πλέον γεμίσει...

 
OP
OP
kazabuburas

kazabuburas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2012
Μηνύματα
7.064
Κριτικές
27
Like
645
Πόντοι
376
Στη Δικαιοσύνη κατά του Μάριου Σαλμά οι τραυματίες στο Μεσολόγγι

Εξιτήριο από το νοσοκομείο πήραν οι τραυματίες από τα επεισόδια στο Μεσολόγγι. Σε απεργία πείνας προχωρά ο δήμαρχος. Νέες κινητοποιήσεις κατά του σχεδίου "Αθηνά". Σε αναβρασμό ακόμα οι κάτοικοι
news247 Μάρτιος 11 2013 12:05

Εξιτήριο από το νοσοκομείο πήραν οι δύο τραυματίες από τα επεισόδια στο Μεσολόγγι, έξω από το ξενοδοχείο Θεοξένια, κατά τα οποία ο αναπληρωτής υπουργός Υγείας, Μάριος Σαλμάς παρέσυρε με το υπηρεσιακό του αυτοκίνητο πεζούς.
Οι δυο τραυματίες, καθώς και ο ένας ακόμα, που είδε τον πατέρα του να έχει πέσει στο έδαφος με λιποθυμικό επεισόδιο και γύρω να πέφτουν βροχή οι κρότου – λάμψης μαζί με χημικά, τις επόμενες μέρες θα προσφύγουν στη Δικαιοσύνη κατά του αναπληρωτή υπουργού Υγείας Μάριου Σαλμά, του οδηγού του υπουργικού αυτοκινήτου, καθώς και κατά των αστυνομικών δυνάμεων για υπερβολική και άσκοπη χρήση βίας.
Συνολικά οι μηνύσεις μέχρι στιγμής, που πρόκειται να κατατεθούν είναι τρεις, ενώ το γεγονός που εξοργίζει ακόμη περισσότερο, είναι πως το γραφείο του κ. Σαλμά απάντησε σε τηλεοπτικά μέσα ενημέρωσης πως δεν έγινε τίποτε απολύτως στο Μεσολόγγι.
Ωστόσο, πλάνα και φωτογραφίες που έχουν κατακλύσει το διαδίκτυο, κάθε άλλο παρά υποστηρίζουν την άποψη.
Στην πόλη, συνεχίζει να επικρατεί αναβρασμός για τα επεισόδια, καθώς όλοι προσπαθούν να καταλάβουν πως και γιατί η κατάσταση έφτασε στα άκρα, αποδίδοντας κύρια και απόλυτη ευθύνη στον κ. Σαλμά για προκλητική συμπεριφορά.

 
OP
OP
kazabuburas

kazabuburas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2012
Μηνύματα
7.064
Κριτικές
27
Like
645
Πόντοι
376
Σαλμάς για επεισόδια στο Μεσολόγγι: Δεν περίμενα να έρθει ο δήμαρχος με κοντάρια


Καμία αναφορά στο υπηρεσιακό ΙΧ, στο οποίο επέβαινε ο ίδιος και το οποίο παρέσυρε πεζούς κατά τη διάρκεια ομιλίας του στο Μεσολόγγι, δεν έκανε ο αναπληρωτής υπουργός Υγείας, Μάριος Σαλμάς. Πώς σχολίασε τα επεισόδια (Vid)
news247 Μάρτιος 11 2013 15:55

Μετά τα σοβαρά επεισόδια που έλαβαν χώρα στο Μεσολόγγι, ο αναπληρωτής υπουργός Υγείας, Μάριος Σαλμάς εμφανίστηκε στο Δημοτικό Συμβούλιο Ναυπάκτου, θέλοντας να ενημερώσει το σώμα για την επικοινωνία που είχε με τον υπουργό Παιδείας Κώστα Αρβανιτόπουλο γύρω από τι εξελίξεις του ΤΕΣΥΔ, ενώ δεν παρέλειψε να σχολιάσει και τα όσα εξελίχθηκαν στο Μεσολόγγι, με μια μερίδα πολιτών που βρίσκονταν εντός της αίθουσας να διαμαρτύρεται για την παρουσία του καλώντας τον να αποχώρησει.
O ίδιος σχετικά με την στην στάση του Δημάρχου Μεσολογγίου, κ. Κατσούλη ανέφερε:
"Ζήτησα από τον δήμαρχο Μεσολογγίου να μου δώσει τις τελευταίες γραμμές άμυνας και μου τις έστειλε με γραπτό μήνυμα. Τον περίμενα στην ομιλία μου, να έρθει να μιλήσουμε, όχι όμως με κοντάρια και σημαίες.
Δεν είχα καμία αντίρρηση να κάνει την διαδήλωσή του, όχι όμως προς εμένα που είμαι σύμμαχος στην όλη προσπάθεια".
Ο κ. Σαλμάς ανέφερε επίσης ότι είναι υποχρέωση των βουλευτών του νομού να δώσουν την μάχη για τα τεχνολογικά και πανεπιστημιακά ιδρύματα:
"Η ιστορία δείχνει για τον καθέναν, το θέμα είναι να δώσουν λόγο και αυτοί που δεν κάνουν τίποτα αλλά ρίχνουν ευθύνες προς άλλες κατευθύνσεις και πρόσωπα, o θυμός κάποιων ανθρώπων δεν πρέπει να είναι αυτός που θα διαμορφώσει το μέλλον του τόπου".



:2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom