Νέα

Μαδαγασκάρη 2017

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Mindreader
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 104
  • Εμφανίσεις 27K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.313
Πόντοι
28.786
αχ συναγωνιστη , τι μου θυμισες.. ειχαμε πιασει μερικες φορες στο Tamatave (γνωστο και ως Toamasina) ... εποχες "καθε λιμανι και καημος" ..

να 'σαι καλα να ταξιδευεις .. δεν υπαρχει καποια ανωτερη απολαυση (πλην των καθημερινων) για τον ανθρωπο

ευχαριστουμε για το υλικο σου
Καλησπέρα φίλε και ευχαριστώ για τα θετικά σου σχόλια :hi: :hi: :hi:

Εύχομαι και σε εσένα να είσαι πάντα υγιής και να απολαμβάνεις τα ταξίδια σου !!

Tamatave είναι η ονομασία του λιμανιού  στα Γαλλικά και Toamasina στη τοπική τους γλώσσα στα Malagas όπως σωστά έγραψες.

Στην Tamatave ζεί η εικονιζόμενη φίλη μου η Ελενα. Είναι κομμώτρια και μου εχει υποσχεθεί ότι όποτε πηγαίνω εκεί θα με κουρεύει !! :grin: :grin:

Αφού βολοδερνα 3 μέρες στο Τσαρανόρο σκαρφαλώνοντας στους βράχους ένοιωσα μια έντονη αναγκη για ένα κούρεμα !! :grin: :grin: :grin:

Μου πήρε σχεδόν μια μέρα για να ξαναπάω στην Tamatave αλλά δεν το μετάνοιωσα ποτέ.

Σε αντίθεση με αυτούς που πιστεύουν σε ορισμένες γυναικείες φυλές ώς ανώτερες αισθητικά απο άλλες, προσωπικά πιστεύω ότι παντού έχει όμορφες γυνaίκες αρκεί να έχεις την εμπειρία την υπομονή και τον τρόπο να τις βρείς.

Σε κάθε όμως περίπτωση σέβομαι όλες τις γνώμες ακόμα και αν διαφωνώ με κάποιες απο αυτές !!

Οι φωτογραφίες αφιερωμένες στους πρώτους !! :hi: :hi: :hi: :hi:
 

Συνημμένα

  • 20150921_000450.jpg
    20150921_000450.jpg
    4,2 MB · Εμφανίσεις: 189
  • 20150921_023226.jpg
    20150921_023226.jpg
    1,1 MB · Εμφανίσεις: 213
  • 20150921_101702.jpg
    20150921_101702.jpg
    3,2 MB · Εμφανίσεις: 181
  • 20150921_101751.jpg
    20150921_101751.jpg
    850,3 KB · Εμφανίσεις: 238
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.313
Πόντοι
28.786

maclaud

Μέγας
Εγγρ.
29 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.725
Κριτικές
26
Like
591
Πόντοι
4.475
ωραίο νήμα.

Τις κοπέλες μέσω ξενοδοχείου τις βρίσκεις ή από κάποιον ντόπιο που γνωρίζεις;
 

Ampelale

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Οκτ 2015
Μηνύματα
10.200
Κριτικές
35
Like
5.843
Πόντοι
6.796
Mindreader πάρε με καμια φορά μαζι σου ρε φίλε..  :grin:
 

topgun83

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2010
Μηνύματα
2.085
Κριτικές
8
Like
2.874
Πόντοι
736
Δυνατή η κομμώτρια φιλε :respect:
 

topscorer

Ανώτερος
Εγγρ.
9 Νοε 2014
Μηνύματα
1.664
Κριτικές
29
Like
4.765
Πόντοι
5.646
Τι ωραία σοκολατινα πάστα έφαγες Mind!Είσαι αρχηγος!
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.313
Πόντοι
28.786
ωραίο νήμα.

Τις κοπέλες μέσω ξενοδοχείου τις βρίσκεις ή από κάποιον ντόπιο που γνωρίζεις;

Γενικά ψάχνω παντού φίλε.

Απο dating sites, απο tinder απο tinder plus.

Επίσης απο bars απο καφετέριες ακόμη και στη παραλία.

Παντού γίνεται παιχνίδι. Και όπου πάω όλη μέρα περπατάω για να δώ τα αξιοθέατα όλη μέρα. 3 κιλά ελαφρύτερος γύρισα.  Οπότε γνωρίζω και πολύ κόσμο έτσι.

Υπομονή και καλή κρίση χρειάζεται !!



 

magkos

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.469
Κριτικές
2
Like
199
Πόντοι
16
Να εισαι υγιης να μας τεαξιδευεις. Πολυ χρησιμα και ξεκαθαρα οτι μας διηγεισαι ή περιγραφεις.
 

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
Αυτή την κομμώτρια, αν την έκαμνε κάποιος θρεντ θα ξερνούσατε και θα έπεφτε τρελλό δούλεμα για το μπάζο, τώρα που την γάμησε ο σεξοτουρίστας για ενα πιάτο φαι και κανά σακί κρεμμύδια έγινε εξωτική σοκολατίνα.

Σιγά μη γίνει και η Μάγια Μελάγια.

Για να μην παρεξηγηθώ καλά να περνάμε όλοι αλλά πώς φαίνεται πώς κρίνουμε ανάλογα με τις περιστάσεις και τς φαντασιώσεις μας ε;

 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
31.574
Κριτικές
36
Like
34.931
Πόντοι
18.565
Καλησπέρα φίλε και ευχαριστώ για τα θετικά σου σχόλια :hi: :hi: :hi:

Εύχομαι και σε εσένα να είσαι πάντα υγιής και να απολαμβάνεις τα ταξίδια σου !!

Tamatave είναι η ονομασία του λιμανιού  στα Γαλλικά και Toamasina στη τοπική τους γλώσσα στα Malagas όπως σωστά έγραψες.

Στην Tamatave ζεί η εικονιζόμενη φίλη μου η Ελενα. Είναι κομμώτρια και μου εχει υποσχεθεί ότι όποτε πηγαίνω εκεί θα με κουρεύει !! :grin: :grin:

Αφού βολοδερνα 3 μέρες στο Τσαρανόρο σκαρφαλώνοντας στους βράχους ένοιωσα μια έντονη αναγκη για ένα κούρεμα !! :grin: :grin: :grin:

Μου πήρε σχεδόν μια μέρα για να ξαναπάω στην Tamatave αλλά δεν το μετάνοιωσα ποτέ.

Σε αντίθεση με αυτούς που πιστεύουν σε ορισμένες γυναικείες φυλές ώς ανώτερες αισθητικά απο άλλες, προσωπικά πιστεύω ότι παντού έχει όμορφες γυνaίκες αρκεί να έχεις την εμπειρία την υπομονή και τον τρόπο να τις βρείς.

Σε κάθε όμως περίπτωση σέβομαι όλες τις γνώμες ακόμα και αν διαφωνώ με κάποιες απο αυτές !!

Οι φωτογραφίες αφιερωμένες στους πρώτους !! :hi: :hi: :hi: :hi:
:kneel: :kneel: :kneel: Και οχι μονο για τη κομμωτρια. Αλλα και για τον τροπο που απολαμβανεις αυτα τα ταξιδια. :respect:
 

thanassis33

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2006
Μηνύματα
949
Κριτικές
4
Like
16
Πόντοι
6
Μπραβο mindreader για τα θεματα που ανοιγεις!!!
Ταξιδευουμε μαζί σου
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
31.574
Κριτικές
36
Like
34.931
Πόντοι
18.565
Αυτή την κομμώτρια, αν την έκαμνε κάποιος θρεντ θα ξερνούσατε και θα έπεφτε τρελλό δούλεμα για το μπάζο, τώρα που την γάμησε ο σεξοτουρίστας για ενα πιάτο φαι και κανά σακί κρεμμύδια έγινε εξωτική σοκολατίνα.

Σιγά μη γίνει και η Μάγια Μελάγια.

Για να μην παρεξηγηθώ καλά να περνάμε όλοι αλλά πώς φαίνεται πώς κρίνουμε ανάλογα με τις περιστάσεις και τς φαντασιώσεις μας ε;
Φιλαρακο, η ομορφια και η γοητεια μιας γυναικας δεν μπορει να κριθει απο μια φωτο, αλλα απο την ολη συμπεριφορα της και το σεξ απηλ που εκπεμπει.
Δεν θα εκανα αντιπαραθεση, αν δεν εβλεπα το ονομα της Μαγια Μελαγια. Πραγματι πολυ γοητευτικη γυναικα. Την ειχα γνωρισει. Την ειχε γκομενα ενας φιλος του πατερα μου. :grin:
 

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
Φιλαρακο, η ομορφια και η γοητεια μιας γυναικας δεν μπορει να κριθει απο μια φωτο, αλλα απο την ολη συμπεριφορα της και το σεξ απηλ που εκπεμπει.
Δεν θα εκανα αντιπαραθεση, αν δεν εβλεπα το ονομα της Μαγια Μελαγια. Πραγματι πολυ γοητευτικη γυναικα. Την ειχα γνωρισει. Την ειχε γκομενα ενας φιλος του πατερα μου. :grin:

Την Μάγια Μελάγια την έβαλα λόγω του γνωστού αστείου με τον αστυνομικό και την Παξινού από την δεκαετία του 60 (αληθινό περιστατικό αν το έχεις ακούσει).
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.313
Πόντοι
28.786
Αυτή την κομμώτρια, αν την έκαμνε κάποιος θρεντ θα ξερνούσατε και θα έπεφτε τρελλό δούλεμα για το μπάζο, τώρα που την γάμησε ο σεξοτουρίστας για ενα πιάτο φαι και κανά σακί κρεμμύδια έγινε εξωτική σοκολατίνα.

Σιγά μη γίνει και η Μάγια Μελάγια.

Για να μην παρεξηγηθώ καλά να περνάμε όλοι αλλά πώς φαίνεται πώς κρίνουμε ανάλογα με τις περιστάσεις και τς φαντασιώσεις μας ε;

Το κοκιννο στο post σου απο που προκυπτει ρε φιλε ?? Αν θελεις μας εξηγεις.


Εχε υπ' οψιν σου οτι ειμαι πολυ περισσοτερο τουριστας απο οτι σεξοτουριστας. Σεξοτουριστας ειναι αυτος που παει σε ενα σεξοπροορισμο και ολη μερα δεν κανει τιποτα αλλο απο το να γαμαει πουτανες σαν κουνελι.Απο τις περιγραφες μου τοσο σε αυτο το thread οσο και σε αλλα "ταξιδιωτικα" παρομοια που εχω ανοιξει σου κανω για τετοιος. Οι φωτογραφιες που ποσταρω ειναι μονο πουτανες ?? Καλο ειναι να σκεφτομαστε τι γραφουμε !!!

Τα κρεμυδια και τα παντος ειδους ζαρζαβατικα στο ποστ σου δεν ξερω επισης απο που προεκυψαν. Παντως οχι απο αυτα που εγω γράφω.Και τη συνδεση με την Μελαγια επισης τη "χάνω".


Ποσταρω καποια πραγματα απο τα ταξιδια που κανω για να δωσω λιγες πληροφοριες σε οσους σκεφτονται να ταξιδεψουν, και κυριως εικονες και λιγη χαρά σε αυτους που λογω της κρισης που μας δερνει δεν μπορουν να ταξιδεψουν. Δεν εχω αλλο κινητρο και πραγματικα δεν καταλαβαινω τα περι "σεξοτουρισμου" "κρεμυδιων" και αλλου τυπου ειρωνιες.

Αλλα τελος παντων καθε αποψη ειναι σεβαστη.

 

topgun83

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2010
Μηνύματα
2.085
Κριτικές
8
Like
2.874
Πόντοι
736
μην κολλωνεις αρχηγοπουλο, εισαι ο καλυτερος :rockon: :rockon: keep up the good work  :respect: :respect:
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.313
Πόντοι
28.786

:kneel: :kneel: :kneel: Και οχι μονο για τη κομμωτρια. Αλλα και για τον τροπο που απολαμβανεις αυτα τα ταξιδια. :respect:
Μπραβο mindreader για τα θεματα που ανοιγεις!!!
Ταξιδευουμε μαζί σου

:hi: :hi: :hi:

Ευχαριστώ. Να ειστε καλα και εσεις να ταξιδευετε και να χαιρεστε τη ζωή σας !!

:hi: :hi: :hi:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom