Νέα

Λοΐζου-υποψήφια με ΣΥΡΙΖΑ:Έπαιρνε 5,5 χρόνια τη σύνταξη της νεκρής μητέρας της!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Rotem
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 560
  • Εμφανίσεις 16K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.101
Like
5.683
Πόντοι
1.206
Παίζει να τους κοστίσει ένα 3-4% πάντως η ιστορία. Δεν φτάνει που είναι βάλανε την απατεώνισσα υποψήφια συνέχισαν με τις βλακείες του Τζανακό να την υποστηρίζουν ακόμα κι όταν η απατεωνιά έγινε γνωστή...
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.730
Πόντοι
1.306
Παίζει να τους κοστίσει ένα 3-4% πάντως η ιστορία. Δεν φτάνει που είναι βάλανε την απατεώνισσα υποψήφια συνέχισαν με τις βλακείες του Τζανακό να την υποστηρίζουν ακόμα κι όταν η απατεωνιά έγινε γνωστή...

κατι αντιστοιχο με τον παιδερα της νουδου

σοδομα και γομαρια
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.101
Like
5.683
Πόντοι
1.206
κατι αντιστοιχο με τον παιδερα της νουδου

σοδομα και γομαρια
Έχε πάντως το νου σου γιατί φέτος μπορεί να μην παίξει ο βαγόνιας σαν υποψήφιος οπότε σε βλέπω φαβορί...
 

AdonisGr

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιαν 2017
Μηνύματα
97
Like
14
Πόντοι
0
Το βασικό είναι να επιστρέψει τα χρήματα.

Μέχρι τότε μόνο φτύσιμο της αξίζει.
 

ririkonav

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
6.003
Κριτικές
47
Like
6.255
Πόντοι
11.445
Η   κοπελιτσα  εδω εξηγει τα  παντα.......  αμεσως  να  πεσετε  να τη  φατε  ρε  ..........................   viva  la  revolution   αχαχαχαχααα....                  «Στην προσπάθεια δημιουργίας εντυπώσεων κάποια Μέσα Ενημέρωσης εμπλέκουν δύο ξεχωριστές υποθέσεις που με αφορούν.  Η μία περίπτωση σχετίζεται με την τιμητική σύνταξη που λάμβανε η μητέρα μου, βραβευμένη και πολυγραφότατη συγγραφέας, Μάρω Λοΐζου από τον Υπουργείο Πολιτισμού.Προφανώς αναγνωρίζω ότι λανθασμένα καταβαλλόταν για κάποιο διάστημα η σύνταξη αυτή. Ωστόσο, το λάθος αυτό δεν είναι δικό μου, αφού, μετά το θάνατο της μητέρας μου, αμέσως τον δήλωσα στις αρμόδιες υπηρεσίες.

Ο λόγος που η σύνταξη συνέχισε να καταβάλλεται σχετίζεται με γραφειοκρατικές διαδικασίες, κάτι το οποίο εξ όσων γνωρίζω συμβαίνει συχνά και ταλαιπωρεί αρκετούς πολίτες.

Μάλιστα, αναγνώρισα το χρέος μου γι αυτή την υπόθεση ενώπιον του δικαστηρίου και το αποπληρώνω.

Η δεύτερη περίπτωση αφορά ένα χρέος προς την εφορία και ασφαλιστικά ταμεία ύψους περίπου 180.000 ευρώ. Το χρέος αυτό προέκυψε από την οικογενειακή επιχείρηση που διατηρούσα με τον πρώην σύζυγο μου, ο οποίος έχει δηλώσει ότι είναι διατεθειμένος να το αναλάβει εξ ολοκλήρου, αφού εκείνος ήταν ο αποκλειστικός διαχειριστής των οικονομικών ζητημάτων.

Και οι δύο υποθέσεις θα ήταν σκανδαλώδεις, εφόσον είχα προσπαθήσει να αποκρύψω ή να αποφύγω κάποια υποχρέωση μου. Αντιθέτως, έχω υπάρξει συνεπής σε κάθε διαδικασία και βρίσκομαι πάντα στη διάθεση της ελληνικής πολιτείας.

Σε κάθε περίπτωση, ο λόγος που αποφάσισα να συνταχθώ με τον ΣΥΡΙΖΑ ήταν για να ενώσω τις δυνάμεις μου ώστε να αντιμετωπίσουμε επείγοντα και σπουδαία ζητήματα που μας αφορούν όλους, και όχι μικροπολιτικά κουτσομπολιά σχετικά με την οικογένεια μου.

Επειδή ακριβώς η στόχευση μου ήταν να συνεισφέρω στον αγώνα κατά της ανόδου της ακροδεξιάς, καθώς και στην ανάδειξη του κομβικού ρόλου του πολιτισμού σε αυτή τη μάχη, δεν επιθυμώ να μετατοπίζεται η συζήτηση εξαιτίας μου και, συνεπώς, θέτω στη διάθεση των οργάνων του ΣΥΡΙΖΑ την απόσυρσή μου από το ευρωψηφοδέλτιο.

Αυτό που συμβαίνει, με ευθύνη της αντιπολίτευσης, είναι η αλλαγή της ατζέντας από το πολιτικό στο προσωπικό. Προσπαθούν να καλύψουν με αυτό τον κανιβαλισμό την έλλειψη λύσεων για την καθημερινότητα των πολιτών, την έλλειψη επιχειρημάτων απέναντι στην ακροδεξιά την οποία μάλιστα με αυτούς τους χειρισμούς τροφοδοτούν.  Αυτόν τον τακτικισμό, εγώ δε θα τον εξυπηρετήσω.

Η ανθρωποφαγία της Νέας Δημοκρατίας που εκφράζεται με συγκεκριμένες δημοσιογραφικές πένες δε θα περάσει. Όπως και ο φασισμός δε θα περάσει. Οι πολίτες δε θα επιτρέψουν να περάσει.

Ευχαριστώ θερμά τους ανθρώπους του ΣΥΡΙΖΑ που με εμπιστεύτηκαν και δεσμεύομαι ότι, θα συνεχίσω να στέκομαι με όλες τις δυνάμεις μου στον αγώνα για μια πιο δίκαιη και ανεκτική κοινωνία για όλους και όλες, σε κάθε επίπεδο και σε κάθε πεδίο, είτε είναι η πολιτική, είτε είναι ο δρόμος».                      


τα λεφτα τα εφαγε ομως το καρλακη αντι να τα καταθετει στα παρακαταθηκων .... :jerking:  μας εχουν για πολυ μαλακες εκει στο Συριζα , ε με Τσιπρα πρωθυπουργο ειμαστε ... :headbang:
 

AGNIUS

Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2007
Μηνύματα
6.278
Like
43
Πόντοι
66
Ο κυβ.εκπροσωπος το εμαθε η να του το σφυριξουμε εμεις?
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.730
Πόντοι
1.306
Έχε πάντως το νου σου γιατί φέτος μπορεί να μην παίξει ο βαγόνιας σαν υποψήφιος οπότε σε βλέπω φαβορί...

εσεις ειστε ικανοι μετα απο κανα χρονο αν βγαλετε τον κουλη πρωθυπουργο να ξαναφερετε τον αρχικατσαπλια στην εξουσια

Γιαυτο μην λες μεγαλα λογια

αλλωστε ο τραγκας το ειπε το πρωι στα παραπολιτικα

Η νουδου ειναι η αφροκρεμα της μ@λακιας
 

BAKALIS74

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2012
Μηνύματα
4.631
Like
1.896
Πόντοι
216
Παίζει να τους κοστίσει ένα 3-4% πάντως η ιστορία. Δεν φτάνει που είναι βάλανε την απατεώνισσα υποψήφια συνέχισαν με τις βλακείες του Τζανακό να την υποστηρίζουν ακόμα κι όταν η απατεωνιά έγινε γνωστή...

ίσως ήταν καλύτερα να περίμεναν λίγο και να το βγάζανε στη φόρα λίγες μέρες πριν τις ευρωεκλογές για να έχουν μεγαλύτερη ζημιά οι κατσαπλιάδες
 

Celebc

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2017
Μηνύματα
6.390
Like
100
Πόντοι
66
το σχολιο μου δεν εχει σχεση με το θεμα του νηματος και παιρνω αποστασεις απο οποιον παει να το συνδεσει
ηθελα απλως να κλινω το ουσιαστικο το σιχαμα

ον. το σιχαμα
γεν. του σιχαματος
αιτ. το σιχαμα
κλ. - σιχαμα

ον. τα σιχαματα
γεν. των σιχαματων
αιτ. τα σιχαματα
κλ. - σιχαματα
δοτικη δεν εχει τυπε λετζενταρι μπερντ :think: :S :S :S
 

aegeanorg

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2018
Μηνύματα
3.755
Like
2.191
Πόντοι
456
ίσως ήταν καλύτερα να περίμεναν λίγο και να το βγάζανε στη φόρα λίγες μέρες πριν τις ευρωεκλογές για να έχουν μεγαλύτερη ζημιά οι κατσαπλιάδες
Αν ο κόσμος έχει μνήμη διάρκειας λίγων ημερών και ξεχάσει τις βαριές εθνικές ήττες και το μπάχαλο που δημιούργησε η διακυβέρνηση ΣΎΡΙΖΑ καθώς και την διαφθορά των στελεχών του και περιμένουμε να τα θυμηθεί τελευταία στιγμή στις εκλογές μήπως  και τον μαυρίσει ....
....τότε δεν του αξίζει κάτι καλύτερο και ας ξαναβγεί....
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.860
Κριτικές
1
Like
29.543
Πόντοι
8.006
Συγχαρητηρια στο "Πρωτο Θεμα" που εβγαλε στη φορα το γεγονος και εξευτελισε αυτην την σκουληκαντερα, που κουναγε το δαχτυλο επι χρονια πουλώντας αριστεριλίκι και μούρη, ενω υπεξαιρούσε ως κοινή απατεώνισσα δημοσιο χρημα.
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.730
Πόντοι
1.306
Συγχαρητηρια στο "Πρωτο Θεμα" που εβγαλε στη φορα το γεγονος και εξευτελισε αυτην την σκουληκαντερα, που κουναγε το δαχτυλο επι χρονια πουλώντας αριστεριλίκι και μούρη, ενω υπεξαιρούσε ως κοινή απατεώνισσα δημοσιο χρημα.

Οταν  ομως αυτη η σκουληκαντερα ειχε το θρασος να απαγορευει το τραγουδι στο πασοκ πανηγυριζατε
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.860
Κριτικές
1
Like
29.543
Πόντοι
8.006
Οταν  ομως αυτη η σκουληκαντερα ειχε το θρασος να απαγορευει το τραγουδι στο πασοκ πανηγυριζατε
Oχι εγω. Και τοτε θεωρουσα οτι ειναι χοντρη μαλακια να εκφερει τετοια αποψη.
Καλως ή κακώς ιστορικά ο "ηλιος" ανηκει περισσοτερο στο ΠΑΣΟΚ παρα στην ιδια ως κληρονομο του πατερα της.
Να τα λεμε ολα.
 
Εγγρ.
12 Φεβ 2014
Μηνύματα
517
Κριτικές
4
Like
713
Πόντοι
86
Απλά , κάνει κι αυτή το ίδιο (εκανε μαλλον) που κάνουν όλοι όσοι ανήκουν στην "ελιτ" του τόπυ, κομματόσκυλα πάσης μορφής δεξιά και αριστερά , παρατρεχάμενοι βουλευτων, και λοιποι. οσο για τη μανα της, πρωτη φορά την ακουω ,τι σκατα "λογοτεχνις" και μαλακιες... Κι εδω,οπως και σε ολους τους χωρους του δηθεν "πολιτισμου" και της "επιστημης"  τα ιδια αισχη,ΔΙΝΟΥΝ ΤΙΤΛΟΥς ΚΑΙ ΘΕΣΕΙς Ο ΕΝΑς ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ, ΠΑΛΙΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΗΤΑΝΕ Η ΚΑΣΤΑ ΤΩΝ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΣΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ, ΑΜΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝΕ ΓΙΟ Η ΚΟΡΗ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΟΥΝΕ ΤΗΝ ΕΔΡΑ, ΤΗ ΔΙΝΑΝΕ ΣΕ ΑΛΛΟΥς ΡΟΥΦΙΑΝΟΥς ΤΟΥς, (ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΙΝΕΤΑΙ)  κολλητοι, "δικα μας παιδια" , ρουφιανοι, και ολος  ο συρφετος των παρατρεχαμενων της εξουσίας,που ειναι οι ιδιοι,υπο οιοδηποτε ΠΡΟΣΩΠΕΙΟ.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.860
Κριτικές
1
Like
29.543
Πόντοι
8.006
Απλά , κάνει κι αυτή το ίδιο (εκανε μαλλον) που κάνουν όλοι όσοι ανήκουν στην "ελιτ" του τόπυ, κομματόσκυλα πάσης μορφής δεξιά και αριστερά , παρατρεχάμενοι βουλευτων, και λοιποι. οσο για τη μανα της, πρωτη φορά την ακουω ,τι σκατα "λογοτεχνις" και μαλακιες... Κι εδω,οπως και σε ολους τους χωρους του δηθεν "πολιτισμου" και της "επιστημης"  τα ιδια αισχη,ΔΙΝΟΥΝ ΤΙΤΛΟΥς ΚΑΙ ΘΕΣΕΙς Ο ΕΝΑς ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ, ΠΑΛΙΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΗΤΑΝΕ Η ΚΑΣΤΑ ΤΩΝ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ ΣΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ, ΑΜΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝΕ ΓΙΟ Η ΚΟΡΗ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΟΥΝΕ ΤΗΝ ΕΔΡΑ, ΤΗ ΔΙΝΑΝΕ ΣΕ ΑΛΛΟΥς ΡΟΥΦΙΑΝΟΥς ΤΟΥς, (ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΙΝΕΤΑΙ)  κολλητοι, "δικα μας παιδια" , ρουφιανοι, και ολος  ο συρφετος των παρατρεχαμενων της εξουσίας,που ειναι οι ιδιοι,υπο οιοδηποτε ΠΡΟΣΩΠΕΙΟ.
Οταν η λαμογιά προερχεται απο καποιον που πουλαει ιδεολογια και αριστεριλίκι πασης φυσεως, ειναι διπλά καταδικαστέα. Γιατι τοτε μαζι με την λαμογια προστιθεται και το ΘΡΑΣΟΣ.
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
23.685
Κριτικές
6
Like
8.798
Πόντοι
1.686
Πριν από λίγο έβγαλε ανακοίνωση το ΜΟΥΝΟΠΑΝΟ ότι παραιτείται από υποψήφια ευρωβουλευτής - ενώ 2 ώρες πριν, το άλλο ΜΟΥΝΟΠΑΝΟ ο Σκατοτζανάκος έλεγε τα δικά του ότι συνεχίζει με το Σφύριζα κλπ - και γράφει στην ανακοίνωση ότι ΕΠΑΙΡΝΕ ΤΗ ΣΥΝΤΑΞΗ από λάθος των ΑΡΜΟΔΙΩΝ !!!!!  :vomit:

Έχεις απόλυτο δίκιο στην ουσία.

Πάντως, πέρα από αυτό, όταν πεθαίνει κάποιος
πρέπει ΑΜΕΣΩΣ να ειδοποιείται το ασφαλιστικό του ταμείο
και η ΕΦΟΡΙΑ για το θάνατο.
Το ξέρεις ότι ακόμα και τώρα ΔΕΝ ειδοποιείται η Εφορία ;


Πέθανε μια συγγενής μου, και της στέλνουν...έγγραφα από την Εφορία!
Το Σύριζα θέσπισε να αναγράφεται το ΑΦΜ στην ληξιαρχική πράξη
θανάτου, αλλά ...ΔΕΝ ειδοποιούν την Εφορία, ούτε ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΣ
επί Πασοκ και ΝΔ την ειδοποιούσαν !

Οι περισσότεροι που κυβερνούσαν και κυβερνούν
είναι άχρηστοι.
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.730
Πόντοι
1.306
Οταν η λαμογιά προερχεται απο καποιον που πουλαει ιδεολογια και αριστεριλίκι πασης φυσεως, ειναι διπλά καταδικαστέα. Γιατι τοτε μαζι με την λαμογια προστιθεται και το ΘΡΑΣΟΣ.

ακριβως πουλαει αριστεριλικι

ποιος πιστευει ακομα οτι αυτη η συμμορια κατσαπλιαδων ειναι αριστερα;

Ειναι η χειροτερη μορφη δεξιας νοοτροπιας και τακτικης ισαξια της ερε του φρυδια

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom