Νέα

Λοΐζου-υποψήφια με ΣΥΡΙΖΑ:Έπαιρνε 5,5 χρόνια τη σύνταξη της νεκρής μητέρας της!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Rotem
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 560
  • Εμφανίσεις 16K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
597
Πόντοι
246
κατι ακουσα για κακουργημα οτι ειναι αμα κλεψεις απο το δημοσιο εστω και 1 ευρω (καταχραστης δημοσιου) γιαυτο μπαγλαρωσανε και καθαριστρια  , ενω μεταξυ ιδιωτων απο 150,000  
συμφωνα με τον νομο 1608/1950 (ο οποιος παει για καταργηση) εαν τελεσεις υπεξαιρεση, κλοπη, απατη, πλαστογραφια κλπ με περιουσιακη ζημια του δημοσιου ανω των 150.000 ευρω, τελεις κακουργημα και η ποινη ειναι εως και ισοβια
μεταξυ ιδιωτων το χρηματικο οριο πανω απο το οποιο η πραξη γινεται κακουργηματικη ειναι 120.000 ευρω και πανω
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.393
Κριτικές
16
Like
13.562
Πόντοι
5.577
:rose:ψ
Χαρίζουν Μακεδονίες και Νησιά, και στέλνουν κλέφτες στην Ευρωβουλή..... :vomit:

Απλα ολοκληρωνουν τα εγγονια αυτο που επιχειρησαν οι βελουχιωτηδες το 46

Η διαφορα ειναι οτι τωρα οι ισχυροι ξενοι ειναι μαζι τους

 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.129
Like
5.759
Πόντοι
1.206
"Είχε ξεχάσει" να δηλώσει το θάνατο της μάνας της η κοπέλα βρε παιδιά.
Είχε τον πόνο της που έμεινε ορφανή δεν έβλεπε και την επανάσταση να ολοκληρώνεται, δείξτε λίγη κατανόηση...
 

ririkonav

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
6.005
Κριτικές
47
Like
6.266
Πόντοι
11.445
συμφωνα με τον νομο 1608/1950 (ο οποιος παει για καταργηση) εαν τελεσεις υπεξαιρεση, κλοπη, απατη, πλαστογραφεια κλπ με περιουσιακη ζημια του δημοσιου ανω των 150.000 ευρω, τελεις κακουργημα και η ποινη ειναι εως και ισοβια
μεταξυ ιδιωτων το χρηματικο οριο πανω απο το οποιο η πραξη γινεται κακουργηματικη ειναι 120.000 ευρω και πανω

ε τοτε παπαριες ειπαν στο σκαι , γιατι η συγκεκριμενη πηρε μονο 50,000 . Αλλα και παλι δεν εχει λευκο ποινικο . Εδω για καθαριστης στο δημοσιο πρεπει να εχει καθαρο μητρωο για ευρωβουλευτης δεν πρεπει ?? :S :S
 

kostakios

Σπουδαίος
Εγγρ.
21 Σεπ 2014
Μηνύματα
2.618
Κριτικές
31
Like
3.576
Πόντοι
2.606
:rose:ψ
Απλα ολοκληρωνουν τα εγγονια αυτο που επιχειρησαν οι βελουχιωτηδες το 46

Η διαφορα ειναι οτι τωρα οι ισχυροι ξενοι ειναι μαζι τους
Το κακό είναι ότι τα έλεγαν από πριν οι σιχαμένοι ....άλλα ο λαός τους ψήφισε για να μην πληρώνει ΕΝΦΙΑ ....αφού υποθήκευσαν την χώρα για 100 χρόνια και δεν ντράπηκαν , δώσανε την Μακεδονία, ετοιμάζονται για Αιγαίο ακόμη και Ιόνιο, θα ντραπούν για μια σύνταξη  οι ξεφτιλισμένοι
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
30.090
Κριτικές
1
Like
33.107
Πόντοι
6.256
Τιμητική σύνταξη έπαιρνε η μανα της μυρσίνης? τι ειναι τιμητική σύνταξη, για πείτε να ξέρουμε.
 

GEORGE G

Σπουδαίος
Εγγρ.
14 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.337
Κριτικές
48
Like
1.798
Πόντοι
2.426
Πριν από λίγο έβγαλε ανακοίνωση το ΜΟΥΝΟΠΑΝΟ ότι παραιτείται από υποψήφια ευρωβουλευτής - ενώ 2 ώρες πριν, το άλλο ΜΟΥΝΟΠΑΝΟ ο Σκατοτζανάκος έλεγε τα δικά του ότι συνεχίζει με το Σφύριζα κλπ - και γράφει στην ανακοίνωση ότι ΕΠΑΙΡΝΕ ΤΗ ΣΥΝΤΑΞΗ από λάθος των ΑΡΜΟΔΙΩΝ !!!!!  :vomit:
 

Επισκέπτης
:rose:ψ
Απλα ολοκληρωνουν τα εγγονια αυτο που επιχειρησαν οι βελουχιωτηδες το 46

Η διαφορα ειναι οτι τωρα οι ισχυροι ξενοι ειναι μαζι τους

Μας κυβερνούν προδότες!

Οι προδότες δεν έχουν ιδεολογία (δεν είναι ούτε αριστεροί, ούτε δεξιοί).

Καιρός είναι να το καταλάβετε ότι η Ελλάδα ευρίσκεται υπό Γερμανο-Γαλλο-Εβραϊκή κατοχή!
 

ΒΛΑΣΣΗΣ13

Μέγας
Εγγρ.
19 Μαΐ 2015
Μηνύματα
4.074
Κριτικές
33
Like
5.212
Πόντοι
4.096
Νικολιοοοοοο
δικη σου ειναι και δαυτηηηηηηηηη
Παρασιτοοοοο :2funny: :2funny: :2funny:
 

iuakoya

Μέλος
Εγγρ.
5 Νοε 2015
Μηνύματα
36.415
Κριτικές
34
Like
24.292
Η γυναίκα αγωνίστηκε επί 5,5 χρόνια για να καταφέρει να μην εισπράττει άλλο τη σύνταξη που της έδωσε το παλιό κατεστημένο για να καταστρέψει το πολιτικό της μέλλον  :headbang: :headbang: :headbang:
Τι άλλο θα ακούσουμε!!!
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
30.090
Κριτικές
1
Like
33.107
Πόντοι
6.256
Τιμητικη σύνταξη έδιναν οι προδότες, και σύνταξη στα 40.
Οι προδότες δεν έχουν ιδεολογία.
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
39.778
Like
20.672
Πόντοι
5.006
Πριν από λίγο έβγαλε ανακοίνωση το ΜΟΥΝΟΠΑΝΟ ότι παραιτείται από υποψήφια ευρωβουλευτής - ενώ 2 ώρες πριν, το άλλο ΜΟΥΝΟΠΑΝΟ ο Σκατοτζανάκος έλεγε τα δικά του ότι συνεχίζει με το Σφύριζα κλπ - και γράφει στην ανακοίνωση ότι ΕΠΑΙΡΝΕ ΤΗ ΣΥΝΤΑΞΗ από λάθος των ΑΡΜΟΔΙΩΝ !!!!!  :vomit:

γιατι παραιτηθηκε?????κανονικα επρεπε να την βαλουν πρωτη πρωτη στη λιστα του ψηφοδελτίου, αφου είναι ο ορισμος της συριζαιας : ηταν 50+ ετων και ακομα ζουσε από τα λεφτα του μπαμπα της, δεν δουλεψε ποτε, δεν μορφωθηκε ποτε, δεν συνεισεφερε σε τιποτα ποτε, το επαιζε αριστερη στα λογια, ετρωγε λεφτα από το δημοσιο, είναι ασχημη…
αν αυτα δεν αξιζουν μια υποψηφιοτητα με το συριζα, τι άλλο αξιζουν????
 

ΒΛΑΣΣΗΣ13

Μέγας
Εγγρ.
19 Μαΐ 2015
Μηνύματα
4.074
Κριτικές
33
Like
5.212
Πόντοι
4.096
γιατι παραιτηθηκε?????κανονικα επρεπε να την βαλουν πρωτη πρωτη στη λιστα του ψηφοδελτίου, αφου είναι ο ορισμος της συριζαιας : ηταν 50+ ετων και ακομα ζουσε από τα λεφτα του μπαμπα της, δεν δουλεψε ποτε, δεν μορφωθηκε ποτε, δεν συνεισεφερε σε τιποτα ποτε, το επαιζε αριστερη στα λογια, ετρωγε λεφτα από το δημοσιο, είναι ασχημη…
αν αυτα δεν αξιζουν μια υποψηφιοτητα με το συριζα, τι άλλο αξιζουν????
Γι αυτο σ αγαπαω τυπεεεε
α,και για το αβαταρ σου
 

iuakoya

Μέλος
Εγγρ.
5 Νοε 2015
Μηνύματα
36.415
Κριτικές
34
Like
24.292
γιατι παραιτηθηκε?????κανονικα επρεπε να την βαλουν πρωτη πρωτη στη λιστα του ψηφοδελτίου, αφου είναι ο ορισμος της συριζαιας : ηταν 50+ ετων και ακομα ζουσε από τα λεφτα του μπαμπα της, δεν δουλεψε ποτε, δεν μορφωθηκε ποτε, δεν συνεισεφερε σε τιποτα ποτε, το επαιζε αριστερη στα λογια, ετρωγε λεφτα από το δημοσιο, [move]είναι ασχημη…[/move]
αν αυτα δεν αξιζουν μια υποψηφιοτητα με το συριζα, τι άλλο αξιζουν????
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
:respect:
 

ΠυρΚαυλος

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2019
Μηνύματα
415
Like
1.040
Πόντοι
201
Η  κοπελιτσα  εδω εξηγει τα  παντα.......  αμεσως  να  πεσετε  να τη  φατε  ρε  ..........................  viva  la  revolution  αχαχαχαχααα....                  «Στην προσπάθεια δημιουργίας εντυπώσεων κάποια Μέσα Ενημέρωσης εμπλέκουν δύο ξεχωριστές υποθέσεις που με αφορούν.  Η μία περίπτωση σχετίζεται με την τιμητική σύνταξη που λάμβανε η μητέρα μου, βραβευμένη και πολυγραφότατη συγγραφέας, Μάρω Λοΐζου από τον Υπουργείο Πολιτισμού.Προφανώς αναγνωρίζω ότι λανθασμένα καταβαλλόταν για κάποιο διάστημα η σύνταξη αυτή. Ωστόσο, το λάθος αυτό δεν είναι δικό μου, αφού, μετά το θάνατο της μητέρας μου, αμέσως τον δήλωσα στις αρμόδιες υπηρεσίες.

Ο λόγος που η σύνταξη συνέχισε να καταβάλλεται σχετίζεται με γραφειοκρατικές διαδικασίες, κάτι το οποίο εξ όσων γνωρίζω συμβαίνει συχνά και ταλαιπωρεί αρκετούς πολίτες.

Μάλιστα, αναγνώρισα το χρέος μου γι αυτή την υπόθεση ενώπιον του δικαστηρίου και το αποπληρώνω.

Η δεύτερη περίπτωση αφορά ένα χρέος προς την εφορία και ασφαλιστικά ταμεία ύψους περίπου 180.000 ευρώ. Το χρέος αυτό προέκυψε από την οικογενειακή επιχείρηση που διατηρούσα με τον πρώην σύζυγο μου, ο οποίος έχει δηλώσει ότι είναι διατεθειμένος να το αναλάβει εξ ολοκλήρου, αφού εκείνος ήταν ο αποκλειστικός διαχειριστής των οικονομικών ζητημάτων.

Και οι δύο υποθέσεις θα ήταν σκανδαλώδεις, εφόσον είχα προσπαθήσει να αποκρύψω ή να αποφύγω κάποια υποχρέωση μου. Αντιθέτως, έχω υπάρξει συνεπής σε κάθε διαδικασία και βρίσκομαι πάντα στη διάθεση της ελληνικής πολιτείας.

Σε κάθε περίπτωση, ο λόγος που αποφάσισα να συνταχθώ με τον ΣΥΡΙΖΑ ήταν για να ενώσω τις δυνάμεις μου ώστε να αντιμετωπίσουμε επείγοντα και σπουδαία ζητήματα που μας αφορούν όλους, και όχι μικροπολιτικά κουτσομπολιά σχετικά με την οικογένεια μου.

Επειδή ακριβώς η στόχευση μου ήταν να συνεισφέρω στον αγώνα κατά της ανόδου της ακροδεξιάς, καθώς και στην ανάδειξη του κομβικού ρόλου του πολιτισμού σε αυτή τη μάχη, δεν επιθυμώ να μετατοπίζεται η συζήτηση εξαιτίας μου και, συνεπώς, θέτω στη διάθεση των οργάνων του ΣΥΡΙΖΑ την απόσυρσή μου από το ευρωψηφοδέλτιο.

Αυτό που συμβαίνει, με ευθύνη της αντιπολίτευσης, είναι η αλλαγή της ατζέντας από το πολιτικό στο προσωπικό. Προσπαθούν να καλύψουν με αυτό τον κανιβαλισμό την έλλειψη λύσεων για την καθημερινότητα των πολιτών, την έλλειψη επιχειρημάτων απέναντι στην ακροδεξιά την οποία μάλιστα με αυτούς τους χειρισμούς τροφοδοτούν.  Αυτόν τον τακτικισμό, εγώ δε θα τον εξυπηρετήσω.

Η ανθρωποφαγία της Νέας Δημοκρατίας που εκφράζεται με συγκεκριμένες δημοσιογραφικές πένες δε θα περάσει. Όπως και ο φασισμός δε θα περάσει. Οι πολίτες δε θα επιτρέψουν να περάσει.

Ευχαριστώ θερμά τους ανθρώπους του ΣΥΡΙΖΑ που με εμπιστεύτηκαν και δεσμεύομαι ότι, θα συνεχίσω να στέκομαι με όλες τις δυνάμεις μου στον αγώνα για μια πιο δίκαιη και ανεκτική κοινωνία για όλους και όλες, σε κάθε επίπεδο και σε κάθε πεδίο, είτε είναι η πολιτική, είτε είναι ο δρόμος».                     
 

kostakios

Σπουδαίος
Εγγρ.
21 Σεπ 2014
Μηνύματα
2.618
Κριτικές
31
Like
3.576
Πόντοι
2.606
γιατι παραιτηθηκε?????κανονικα επρεπε να την βαλουν πρωτη πρωτη στη λιστα του ψηφοδελτίου, αφου είναι ο ορισμος της συριζαιας : ηταν 50+ ετων και ακομα ζουσε από τα λεφτα του μπαμπα της, δεν δουλεψε ποτε, δεν μορφωθηκε ποτε, δεν συνεισεφερε σε τιποτα ποτε, το επαιζε αριστερη στα λογια, ετρωγε λεφτα από το δημοσιο, είναι ασχημη…
αν αυτα δεν αξιζουν μια υποψηφιοτητα με το συριζα, τι άλλο αξιζουν????
:2funny: :2funny: :2funny: κλαίωωωωω    :kneel: :kneel: :kneel: :kneel:
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
Η   κοπελιτσα  εδω εξηγει τα  παντα.......  αμεσως  να  πεσετε  να τη  φατε  ρε  ..........................   viva  la  revolution   αχαχαχαχααα....                  «Στην προσπάθεια δημιουργίας εντυπώσεων κάποια Μέσα Ενημέρωσης εμπλέκουν δύο ξεχωριστές υποθέσεις που με αφορούν.  Η μία περίπτωση σχετίζεται με την τιμητική σύνταξη που λάμβανε η μητέρα μου, βραβευμένη και πολυγραφότατη συγγραφέας, Μάρω Λοΐζου από τον Υπουργείο Πολιτισμού.Προφανώς αναγνωρίζω ότι λανθασμένα καταβαλλόταν για κάποιο διάστημα η σύνταξη αυτή. Ωστόσο, το λάθος αυτό δεν είναι δικό μου, αφού, μετά το θάνατο της μητέρας μου, αμέσως τον δήλωσα στις αρμόδιες υπηρεσίες.

Ο λόγος που η σύνταξη συνέχισε να καταβάλλεται σχετίζεται με γραφειοκρατικές διαδικασίες, κάτι το οποίο εξ όσων γνωρίζω συμβαίνει συχνά και ταλαιπωρεί αρκετούς πολίτες.

Μάλιστα, αναγνώρισα το χρέος μου γι αυτή την υπόθεση ενώπιον του δικαστηρίου και το αποπληρώνω.

Η δεύτερη περίπτωση αφορά ένα χρέος προς την εφορία και ασφαλιστικά ταμεία ύψους περίπου 180.000 ευρώ. Το χρέος αυτό προέκυψε από την οικογενειακή επιχείρηση που διατηρούσα με τον πρώην σύζυγο μου, ο οποίος έχει δηλώσει ότι είναι διατεθειμένος να το αναλάβει εξ ολοκλήρου, αφού εκείνος ήταν ο αποκλειστικός διαχειριστής των οικονομικών ζητημάτων.

Και οι δύο υποθέσεις θα ήταν σκανδαλώδεις, εφόσον είχα προσπαθήσει να αποκρύψω ή να αποφύγω κάποια υποχρέωση μου. Αντιθέτως, έχω υπάρξει συνεπής σε κάθε διαδικασία και βρίσκομαι πάντα στη διάθεση της ελληνικής πολιτείας.

Σε κάθε περίπτωση, ο λόγος που αποφάσισα να συνταχθώ με τον ΣΥΡΙΖΑ ήταν για να ενώσω τις δυνάμεις μου ώστε να αντιμετωπίσουμε επείγοντα και σπουδαία ζητήματα που μας αφορούν όλους, και όχι μικροπολιτικά κουτσομπολιά σχετικά με την οικογένεια μου.

Επειδή ακριβώς η στόχευση μου ήταν να συνεισφέρω στον αγώνα κατά της ανόδου της ακροδεξιάς, καθώς και στην ανάδειξη του κομβικού ρόλου του πολιτισμού σε αυτή τη μάχη, δεν επιθυμώ να μετατοπίζεται η συζήτηση εξαιτίας μου και, συνεπώς, θέτω στη διάθεση των οργάνων του ΣΥΡΙΖΑ την απόσυρσή μου από το ευρωψηφοδέλτιο.

Αυτό που συμβαίνει, με ευθύνη της αντιπολίτευσης, είναι η αλλαγή της ατζέντας από το πολιτικό στο προσωπικό. Προσπαθούν να καλύψουν με αυτό τον κανιβαλισμό την έλλειψη λύσεων για την καθημερινότητα των πολιτών, την έλλειψη επιχειρημάτων απέναντι στην ακροδεξιά την οποία μάλιστα με αυτούς τους χειρισμούς τροφοδοτούν.  Αυτόν τον τακτικισμό, εγώ δε θα τον εξυπηρετήσω.

Η ανθρωποφαγία της Νέας Δημοκρατίας που εκφράζεται με συγκεκριμένες δημοσιογραφικές πένες δε θα περάσει. Όπως και ο φασισμός δε θα περάσει. Οι πολίτες δε θα επιτρέψουν να περάσει.

Ευχαριστώ θερμά τους ανθρώπους του ΣΥΡΙΖΑ που με εμπιστεύτηκαν και δεσμεύομαι ότι, θα συνεχίσω να στέκομαι με όλες τις δυνάμεις μου στον αγώνα για μια πιο δίκαιη και ανεκτική κοινωνία για όλους και όλες, σε κάθε επίπεδο και σε κάθε πεδίο, είτε είναι η πολιτική, είτε είναι ο δρόμος».                      

Δηλαδη δε πειραζει που εκλεβε τα λεφτα του κοσμου αφου θα δοσει μαχη κατα της ακροδεξιάς (?).Δοστε σανο στον κοσμάκη ρεεεεε
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom