Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 85K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 8 άτομα (1 μέλη και 7 επισκέπτες)

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.994
Κριτικές
178
Like
39.605
Πόντοι
21.896
Παντως για κουζινες χοτελ καμαριερες κλπ ολοι φιλιππινεζους/ες ζητάνε,
Για νταντάδες κουζίνες καμαριέρες εστίαση νοτιανατολική Ασία Βιετνάμ ταυ Φιλιππίνες
Για γεωργία ίσως νότιοι Ινδοί κ Αιγύπτιοι
Για οικοδομές ίσως Μολδαβοί
Για ερωτομεταναστριες μάλλον λατινες :confused:
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.346
Like
4.539
Πόντοι
1.706
Παντως για κουζινες χοτελ καμαριερες κλπ ολοι φιλιππινεζους/ες ζητάνε,
Λογικό. Είναι χριστιανική χώρα κατά βαση, παρότι επισήμως ανεξιθρησκη και έρχονται εύκολα. Είναι και ησυχοι ως λαός. Σπάνια ακούς εμπλοκή τους σε εγκλήματα.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.994
Κριτικές
178
Like
39.605
Πόντοι
21.896
Λογικό. Είναι χριστιανική χώρα κατά βαση, παρότι επισήμως ανεξιθρησκη και έρχονται εύκολα. Είναι και ησυχοι ως λαός. Σπάνια ακούς εμπλοκή τους σε εγκλήματα.
Κ όμως έρχονται πολύ δύσκολα
Αν κ χριστιανοί κ αγγλόφωνοι ,ο δυτικός κόσμος τους έχει πολλούς περιορισμούς κ δεν δίνουν εύκολα βίζες σε αυτούς με το σκεπτικό ότι μένουν μόνιμα μετέπειτα στην Ευρώπη λόγω ότι προσαρμόζονται εύκολα λόγω αγγλικής γλώσσας κ θρησκείας .
Έτσι η ντιρεκτιβα των Βρυξελλών είναι να δίνουν δύσκολα βίζες σε αυτούς ώστε να μην αλλοιωθεί ο ευρωπαϊκός πληθυσμός ενώ από πίσω μπαίνουν παράνομα μέσω ντεμεκ προσφυγικής κρίσης άπειρα μουσλιμια
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.219
Κριτικές
1
Like
29.913
Πόντοι
8.006

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.346
Like
4.539
Πόντοι
1.706
Κ όμως έρχονται πολύ δύσκολα
Αν κ χριστιανοί κ αγγλόφωνοι ,ο δυτικός κόσμος τους έχει πολλούς περιορισμούς κ δεν δίνουν εύκολα βίζες σε αυτούς με το σκεπτικό ότι μένουν μόνιμα μετέπειτα στην Ευρώπη λόγω ότι προσαρμόζονται εύκολα λόγω αγγλικής γλώσσας κ θρησκείας .
Έτσι η ντιρεκτιβα των Βρυξελλών είναι να δίνουν δύσκολα βίζες σε αυτούς ώστε να μην αλλοιωθεί ο ευρωπαϊκός πληθυσμός ενώ από πίσω μπαίνουν παράνομα μέσω ντεμεκ προσφυγικής κρίσης άπειρα μουσλιμια
Το από που θα είναι οι μετακλητοί είναι θέμα εθνικής πολιτικής. Δεν υπάρχει ντιρεκτιβα των Βρυξελλών να σου λέει φέρε 5.000 εργάτες γης από την Αίγυπτο, καθόρισε επακριβώς τις ανάγκες ανά περιφέρεια, προπληρωσε αεροπορικά εισιτήρια και δώσε τους άδεια διαμονής για 9 μήνες. Και μετά το 12μηνο τους ξανακαλεις.
Αυτά τα αποφασίζει η κυβέρνηση.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.994
Κριτικές
178
Like
39.605
Πόντοι
21.896
Το από που θα είναι οι μετακλητοί είναι θέμα εθνικής πολιτικής. Δεν υπάρχει ντιρεκτιβα των Βρυξελλών να σου λέει φέρε 5.000 εργάτες γης από την Αίγυπτο, καθόρισε επακριβώς τις ανάγκες ανά περιφέρεια, προπληρωσε αεροπορικά εισιτήρια και δώσε τους άδεια διαμονής για 9 μήνες. Και μετά το 12μηνο τους ξανακαλεις.
Αυτά τα αποφασίζει η κυβέρνηση.
Ποια ελληνική κυβέρνηση;;;αυτά που ακούει για εθνικά θέματα από τις Βρυξέλλες ;; Κ δεν θα ακούσει για το αν φέρει Βιετναμέζους ή πινεζους;;
Για να πάρει βίζα του ζητάνε
1 itr εκκαθαριστικό εφορίας ( ποιος εργάτης γης η καμαριέρα θα κάνει φορολογική δήλωσε σε αυτές τις χώρες
2 bank statements τελευταίου εξαμήνου ( ποιος εργάτης γης ή καμαριέρα θα έχει λογαριασμό με κίνηση αφού σε αυτές τις χώρες πολλοί δεν έχουν λογαριασμό κινήσεως αφού πληρώνονται μετρητά κ αμέσως ψωνίζουν αγαθά για το σπίτι
3 ποινικό μητρώο ( σωστό )
4 αν έχεις παιδιά ώστε να έχεις λόγω να γυρίσεις πίσω
5 ιδιοκτησία

Αυτό που σου είπα ισχύει διότι το ξέρω από πρώτο χέρι
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
10.995
Κριτικές
3
Like
10.480
Πόντοι
3.936
Εχεις καποια εμμονη να με λες φτωχο ρε τύπε.
Φτωχος ούτε ειμαι, ούτε νιωθω.

Μηπως κάνεις σε μενα προβολη του εαυτου σου?
Τετοια μανία δεν εξηγειται αλλιως.
Εκτος αν θεωρεις φτωχεια να μην εχω αυτοκινητο 70 χιλιαδων ή καπαρτινα 5 χιλιαδων ή φαλτσετα 1000 ευρώ για το ξυρισμα ή ρολόι 3.000 ευρώ. Στ' αρχιδια μου τύπε, εχω τα λεφτα να τα παρω ολα αυτα, αλλά πραγματικα ΣΤ' ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ. Δεν αυτο-πραγματωνομαι με καπαρτινες και φαλτσετες. Και οσοι εχουν τετοια αγχη, τους λυπαμαι πραγματικα
Δικηγόρος πράμα και δεν έχεις τουλάχιστον τέτοιο ρολόι για το prestige? Τουλάχιστον γραβάτα 100+ ευρώ έχεις? Κουστούμι από berto luchi? Ούτε κάν Varda?
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.994
Κριτικές
178
Like
39.605
Πόντοι
21.896
Ξερω οτι πρώτη δυαδα ειναι Αλβανοι και Βουλγαροι, συνολικα καπου το 60%
Ίσως αν κ αυτοί δεν λογίζονται σαν εργατικό δυναμικό αφού πολλοί έχουν δικές τους δουλειές
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.346
Like
4.539
Πόντοι
1.706
Ποια ελληνική κυβέρνηση;;;αυτά που ακούει για εθνικά θέματα από τις Βρυξέλλες ;; Κ δεν θα ακούσει για το αν φέρει Βιετναμέζους ή πινεζους;;
Για να πάρει βίζα του ζητάνε
1 itr εκκαθαριστικό εφορίας ( ποιος εργάτης γης η καμαριέρα θα κάνει φορολογική δήλωσε σε αυτές τις χώρες
2 bank statements τελευταίου εξαμήνου ( ποιος εργάτης γης ή καμαριέρα θα έχει λογαριασμό με κίνηση αφού σε αυτές τις χώρες πολλοί δεν έχουν λογαριασμό κινήσεως αφού πληρώνονται μετρητά κ αμέσως ψωνίζουν αγαθά για το σπίτι
3 ποινικό μητρώο ( σωστό )
4 αν έχεις παιδιά ώστε να έχεις λόγω να γυρίσεις πίσω
5 ιδιοκτησία

Αυτό που σου είπα ισχύει διότι το ξέρω από πρώτο χέρι
Κι εγώ αυτά που σου είπα ισχύουν, γιατί τα ξέρω από πρώτο χέρι. Και μάλιστα τα συζήτησα υπεραναλυτικα με τον άνθρωπο που διαπραγματεύτηκε τη συμφωνία. Ο οποίος δεν είναι πολιτικός, να το ξεκαθαρίσουμε για να μη δημιουργηθούν εντυπώσεις. Της αγοράς άνθρωπος είναι.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.994
Κριτικές
178
Like
39.605
Πόντοι
21.896
Κι εγώ αυτά που σου είπα ισχύουν, γιατί τα ξέρω από πρώτο χέρι. Και μάλιστα τα συζήτησα υπεραναλυτικα με τον άνθρωπο που διαπραγματεύτηκε τη συμφωνία. Ο οποίος δεν είναι πολιτικός, να το ξεκαθαρίσουμε για να μη δημιουργηθούν εντυπώσεις. Της αγοράς άνθρωπος είναι.
Ποια συμφωνία διαπραγματεύτηκε ;; Δεν κατάλαβα
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.290
Like
15.957
Πόντοι
3.656
Δικηγόρος πράμα και δεν έχεις τουλάχιστον τέτοιο ρολόι για το prestige? Τουλάχιστον γραβάτα 100+ ευρώ έχεις? Κουστούμι από berto luchi? Ούτε κάν Varda?


Τώρα θα προσπαθήσουν να σε προσβάλουν προσωπικά.
Αυτός και ο Σαούλ.

Ο άλεξ έχει κόμπλεξ με τους μη γαλάζιους και ο άλλος παράνοια με όσους έχουν πτυχία και ακίνητα.
 

Rockadi-pibousk

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2023
Μηνύματα
144
Like
280
Πόντοι
21
1714345576702.png


Δε θα βαρεθούμε ποτέ με τους γελοίους νεοδημοκράτες. Κάθε μέρα και μια νεα λαβή για κράξιμο.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.994
Κριτικές
178
Like
39.605
Πόντοι
21.896
Tης μετακλησης εργατών από συγκεκριμένη χώρα.
Πες του έτσι όπως το έφτιαξαν δεν μπορεί να προχωρήσει διότι ζητάνε itr( εκκαθάριστικο εφορίας ) που σημαίνει πρέπει κάποιος εραστής γης να έχει κάνει φορολογική δήλωση είναι αδύνατον σε αυτές τις χώρες να κάνει τέτοια δήλωση όπως κ εργάτης γης ή καμαριέρα αποκλείεται να έχει τραπεζικό λογαριασμό με κίνηση

Δλδ τα κάναν σκατα κ σαν να λένε δεν δεχόμαστε τέτοιους στην ελλαδα
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
5.729
Like
10.050
Πόντοι
3.556
Πες του έτσι όπως το έφτιαξαν δεν μπορεί να προχωρήσει διότι ζητάνε itr( εκκαθάριστικο εφορίας ) που σημαίνει πρέπει κάποιος εραστής γης να έχει κάνει φορολογική δήλωση είναι αδύνατον σε αυτές τις χώρες να κάνει τέτοια δήλωση όπως κ εργάτης γης ή καμαριέρα αποκλείεται να έχει τραπεζικό λογαριασμό με κίνηση

Δλδ τα κάναν σκατα κ σαν να λένε δεν δεχόμαστε τέτοιους στην ελλαδα

Τύπε οι εραστές δεν κάνουν ITR πληρώνουν μόνο με φιλιά :tooth:
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
30.078
Κριτικές
1
Like
33.078
Πόντοι
6.256
Το τσιρκο φλωρίδης, για τα μπαζα υπουργος
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.212
Κριτικές
7
Like
2.937
Πόντοι
786
Το τσιρκο φλωρίδης, για τα μπαζα υπουργος
διαφωνείς ότι πρέπει είτε με πραγματική έκτιση είτε με άλλους τρόπους (καθαριότητα) να εκτελούνται οι ποινές και να μην αναστέλλονται σωρηδόν;
μάλιστα η κοινωνική εργασία πρέπει να είναι 8ωρη αντί μίας ημέρας κράτησης
και να πάψουν οι ποινικοί δικαστές να επιβάλλουν τα χρονάκια εύκολα
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
30.078
Κριτικές
1
Like
33.078
Πόντοι
6.256
διαφωνείς ότι πρέπει είτε με πραγματική έκτιση είτε με άλλους τρόπους (καθαριότητα) να εκτελούνται οι ποινές και να μην αναστέλλονται σωρηδόν;
μάλιστα η κοινωνική εργασία πρέπει να είναι 8ωρη αντί μίας ημέρας κράτησης
και να πάψουν οι ποινικοί δικαστές να επιβάλλουν τα χρονάκια εύκολα
Εγω θελω φυλακες εργοστασια να δουλευουν και ο μισθος να πηγαινει στα θυματα και για τη διαβιωση τους.Με τσιπακι οχταωρο σε σκουπιδιαρα, μαζεμα πορτοκαλια ελιες κλπ
 

mhtsos(2)

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2020
Μηνύματα
2.076
Like
6.687
Πόντοι
1.056
διαφωνείς ότι πρέπει είτε με πραγματική έκτιση είτε με άλλους τρόπους (καθαριότητα) να εκτελούνται οι ποινές και να μην αναστέλλονται σωρηδόν;
μάλιστα η κοινωνική εργασία πρέπει να είναι 8ωρη αντί μίας ημέρας κράτησης
και να πάψουν οι ποινικοί δικαστές να επιβάλλουν τα χρονάκια εύκολα
Μακάρι να υπάρξει κάποτε η κοινωνική εργασία. Αντί να τον έχω τον άλλο φυλακη και να τον ταίζω , ας δουλεύει τζάμπα για το κράτος, και ειδικά σε τομείς που δεν βρίσκουν. Π.χ. έχεις οικονομικά θέματα και πας μέσα. Γιατί μέσα και να σε ταίζω??? Κοινωνική εργασία full.
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.105
Like
2.928
Πόντοι
506
διαφωνείς ότι πρέπει είτε με πραγματική έκτιση είτε με άλλους τρόπους (καθαριότητα) να εκτελούνται οι ποινές και να μην αναστέλλονται σωρηδόν;
μάλιστα η κοινωνική εργασία πρέπει να είναι 8ωρη αντί μίας ημέρας κράτησης
και να πάψουν οι ποινικοί δικαστές να επιβάλλουν τα χρονάκια εύκολα
Eγω γουστάρω εκδημοκρατικοποιηση της δικαιοσύνης.
Ακρωτηριασμό άκρων σε περιπτωση υπαιξερεσης δημοσιου χρήματος με συνοπτικες διαδικασίες αν πρόκειται για νεοδημοκράτες και σε live streaming απ ολα τα μίντια. Τα έσοδα απ την τηλεθέαση κατευθείαν στους φανταρους.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom