Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 85K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 20 άτομα (4 μέλη και 16 επισκέπτες)

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
6.914
Κριτικές
18
Like
15.684
Πόντοι
4.546
Συγκάλυψη, μπάζωμα, δυσωδία, με τρεις λέξεις, η Νέα Δημοκρατία.
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.188
Like
1.078
Πόντοι
216
Και κυκλοφορούν ελεύθεροι. Πάλι καλά που έφαγαν μόνον καρεκλιες.
Δεν θα δικαιολογήσω το "ελευθεροι", γιατί δεν αναφέρομαι στο σωστό ή στο λάθος του νόμου.
Θεωρείς δηλαδή ότι καλά έκαναν και έφαγαν καρεκλιές;;;
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.357
Like
4.554
Πόντοι
1.706
Δεν θα δικαιολογήσω το "ελευθεροι", γιατί δεν αναφέρομαι στο σωστό ή στο λάθος του νόμου.
Θεωρείς δηλαδή ότι καλά έκαναν και έφαγαν καρεκλιές;;;
Από τη στιγμή που δεν αποδίδεται δικαιοσύνη, το θεωρώ λογικό.
Στον άνθρωπο που έχασε τη μάνα του, την αδερφή του και τις δυο ανηψιες του στο Μάτι, θα πω ότι είναι ΖΩΟ, φασιστας και υπεύθυνος για την κανονικοποίηση της βίας γιατί άκουσε να δίνονται 111 χρόνια, με εκτιτεα τα 5 και μάλιστα εξαγορασιμα προς 10 ευρώ τη μέρα;
Μπινελικια θα του έριχνα που καρέκλιασε τους κατηγορουμένους και όχι τους δικαστές.
 

gnnakos

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Απρ 2019
Μηνύματα
1.252
Κριτικές
95
Like
12.510
Πόντοι
18.036
Είστε τέρμα ηλίθιοι. Τι φταίει ο Κούλης, ο Τσίπρας, ο Παπανδρέου, ο Σαμαράς και ο Σημίτης για τους νόμους. Ξέρετε ποιοι φτιάχνουν τους νόμους; Νομίζετε ότι κάθεται πχ η Νόνη Δούνια που ξύνει το μουνί της στα έδρανα να διαβάσει και να φτιάξει νομοσχέδια; Νομίζετε ότι κάθεται ο Καλλιάνος ο μετεωρολόγος της πούτσας να διαβάζει νομολογία; Νομίζετε ότι θα κάθεται μεθαύριο ο Κασελάκης να προετοιμάζεται πριν ψηφίσει νόμους; Ή ο κομματάρχης της Κρήτης και γαιοκτήμονας Ανδρουλάκης;
Παπάρια. Οι νομοπαρασκευαστικές επιτροπές ετοιμάζουν τους νόμους. Και σε κάθε μία, υπάρχουν οι νομικοί που διαβάζουν και τους συντάσσουν. Σε συνεργασία με ποιους; Με αυτούς που τους εφαρμόζουν. Τους δικαστές. Κι αυτοί σε συνεργασία με ποιους; Τους παραβάτες. Τους νονούς της νύχτας, τους εμπόρους ναρκωτικών, τους φοροφυγάδες, τους ληστές, τις συμμορίες. Αυτούς δηλαδή που τους έχουν στο χέρι. Αυτούς που τους προμηθεύουν χρήμα, κόκες και δωδεκάχρονα και των δύο φύλων.
Και πάνε μετά τα ΖΩΑ, οι άσχετοι βουλευτές και ψηφίζουν. Που κάτι αλλά ΖΩΑ, τους έχουν ψηφίσει και εκλέξει.
Ζούμε σε δικτατορία των ΝΟΜΙΚΩΝ. Δικαστών, εισαγγελέων, δικηγόρων, διπλωματών.
Κανεις πολυ μεγαλο λαθος,
Οι νομοι οντως βγαινουν απο νομοπαρασκευαστικές επιτροπές,αλλά αποτελουν ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΛΟΓΗ των εκαστοτε κυβερνησεων.
Επί Τσίπρα εγινε στροφη προς την επιεικεια σε βαθμο αηδίας,ολοι εξω
Σημερα με Φλωρίδη-επειδη το ποτηρι της ατιμωρησίας ξεχειλισε-εγινε στροφη προς το αυστηρότερο.
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.188
Like
1.078
Πόντοι
216
Από τη στιγμή που δεν αποδίδεται δικαιοσύνη, το θεωρώ λογικό.
Στον άνθρωπο που έχασε τη μάνα του, την αδερφή του και τις δυο ανηψιες του στο Μάτι, θα πω ότι είναι ΖΩΟ, φασιστας και υπεύθυνος για την κανονικοποίηση της βίας γιατί άκουσε να δίνονται 111 χρόνια, με εκτιτεα τα 5 και μάλιστα εξαγορασιμα προς 10 ευρώ τη μέρα;
Μπινελικια θα του έριχνα που καρέκλιασε τους κατηγορουμένους και όχι τους δικαστές.
Λογικό το καρέκλιασμα;
Ευτελές το επιχείρημα, αλλά θα ήθελες να δικαστείς με καρέκλες στο κεφάλι όταν πήγες στη δικαιοσύνη;

Ευθέως: συμφωνείς με το καρέκλιασμα κατηγορουμένων, δικαστών και δικηγόρων;;;
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
30.085
Κριτικές
1
Like
33.092
Πόντοι
6.256
Είστε τέρμα ηλίθιοι. Τι φταίει ο Κούλης, ο Τσίπρας, ο Παπανδρέου, ο Σαμαράς και ο Σημίτης για τους νόμους. Ξέρετε ποιοι φτιάχνουν τους νόμους; Νομίζετε ότι κάθεται πχ η Νόνη Δούνια που ξύνει το μουνί της στα έδρανα να διαβάσει και να φτιάξει νομοσχέδια; Νομίζετε ότι κάθεται ο Καλλιάνος ο μετεωρολόγος της πούτσας να διαβάζει νομολογία; Νομίζετε ότι θα κάθεται μεθαύριο ο Κασελάκης να προετοιμάζεται πριν ψηφίσει νόμους; Ή ο κομματάρχης της Κρήτης και γαιοκτήμονας Ανδρουλάκης;
Παπάρια. Οι νομοπαρασκευαστικές επιτροπές ετοιμάζουν τους νόμους. Και σε κάθε μία, υπάρχουν οι νομικοί που διαβάζουν και τους συντάσσουν. Σε συνεργασία με ποιους; Με αυτούς που τους εφαρμόζουν. Τους δικαστές. Κι αυτοί σε συνεργασία με ποιους; Τους παραβάτες. Τους νονούς της νύχτας, τους εμπόρους ναρκωτικών, τους φοροφυγάδες, τους ληστές, τις συμμορίες. Αυτούς δηλαδή που τους έχουν στο χέρι. Αυτούς που τους προμηθεύουν χρήμα, κόκες και δωδεκάχρονα και των δύο φύλων.
Και πάνε μετά τα ΖΩΑ, οι άσχετοι βουλευτές και ψηφίζουν. Που κάτι αλλά ΖΩΑ, τους έχουν ψηφίσει και εκλέξει.
Ζούμε σε δικτατορία των ΝΟΜΙΚΩΝ. Δικαστών, εισαγγελέων, δικηγόρων, διπλωματών.
Μας χαλασες τη σούπα ρε φίλε.
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.357
Like
4.554
Πόντοι
1.706
Λογικό το καρέκλιασμα;
Ευτελές το επιχείρημα, αλλά θα ήθελες να δικαστείς με καρέκλες στο κεφάλι όταν πήγες στη δικαιοσύνη;

Ευθέως: συμφωνείς με το καρέκλιασμα κατηγορουμένων, δικαστών και δικηγόρων;;;
Μα ευθέως το γράφω εξ αρχής.
Αν ευτελίζουν τη δικαιοσύνη με τέτοιες αποφάσεις, συμφωνώ και επαυξάνω.
Εξαιρω τους δικηγόρους, που είναι κομμάτι της δουλειάς τους να υπερασπιστούν τον πελάτη τους ακόμα και με προκλητικό τρόπο.
Αν και από αυτούς, για κάτι κοντούλες λεμονιές τύπου Κούγια, όχι μόνο καρεκλιές και πολυθρονιές και καναπεδιές απαιτούνται.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.310
Like
21.240
Πόντοι
5.506
Λογικό το καρέκλιασμα;
Ευτελές το επιχείρημα, αλλά θα ήθελες να δικαστείς με καρέκλες στο κεφάλι όταν πήγες στη δικαιοσύνη;

Ευθέως: συμφωνείς με το καρέκλιασμα κατηγορουμένων, δικαστών και δικηγόρων;;;
Προφανώς συμφωνεί ρε τύπε, ποια η απορία σου; Δεν έχεις ικανούς 10αδες ή 100αδες ή 1000αδες από τους τριγύρω μας να κάνουν ακόμη χειρότερα;
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.188
Like
1.078
Πόντοι
216
Μα ευθέως το γράφω εξ αρχής.
Αν ευτελίζουν τη δικαιοσύνη με τέτοιες αποφάσεις, συμφωνώ και επαυξάνω.
Εξαιρω τους δικηγόρους, που είναι κομμάτι της δουλειάς τους να υπερασπιστούν τον πελάτη τους ακόμα και με προκλητικό τρόπο.
Αν και από αυτούς, για κάτι κοντούλες λεμονιές τύπου Κούγια, όχι μόνο καρεκλιες και πολυθρονιες και καναπεδιες απαιτούνται.
Συγνώμη, αλλά αν ανθρωποι σαν κι εσένα που τους κόβει το μυαλό, δεν καταλαβαίνουν πόσο φαιδρό και φασιστικό είναι αυτό, δεν υπάρχει καμια ελπίδα για τους υπόλοιπους.
Ντροπή.
 
  • Like
Αντιδράσεις: alex71

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.310
Like
21.240
Πόντοι
5.506
Μα ευθέως το γράφω εξ αρχής.
Αν ευτελίζουν τη δικαιοσύνη με τέτοιες αποφάσεις, συμφωνώ και επαυξάνω.
Εξαιρω τους δικηγόρους, που είναι κομμάτι της δουλειάς τους να υπερασπιστούν τον πελάτη τους ακόμα και με προκλητικό τρόπο.
Αν και από αυτούς, για κάτι κοντούλες λεμονιές τύπου Κούγια, όχι μόνο καρεκλιές και πολυθρονιές και καναπεδιές απαιτούνται.
Ποιος είσαι εσύ ρε τύπε που κρίνεις ότι "ευτελίζουν τη δικαιοσύνη" ;

Γιατί δεν κανείς την αρχή εσύ, μια πολυθρόνα και γρήγορα στο κεφάλι του Κουγια.
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.357
Like
4.554
Πόντοι
1.706
Ποιος είσαι εσύ ρε τύπε που κρίνεις ότι "ευτελίζουν τη δικαιοσύνη" ;

Γιατί δεν κανείς την αρχή εσύ, μια πολυθρόνα και γρήγορα στο κεφάλι του Κουγια.
Εγώ είμαι κάποιος που βλέπω τα 111 χρόνια, να γίνονται 5 και μάλιστα εξαγορασιμα.

Εσυ ποιός είσαι που κρίνεις ότι αποφάσεις σαν αυτή δεν την ευτελιζουν;

Όσο για την κοντουλα λεμονιά, στο τετ-α-τετ ο ορισμός του θρασυδειλου.
Χωρίς κανένα αλάνι μπροστινό, να κρυφτεί από πίσω να ρίξει καμιά ροχαλα, αόρατος και ανύπαρκτος είναι. Και δε μιλάμε για δικαστήρια.
Τώρα βέβαια, εσυ που τον ξες καλά, από ότι φαίνεται, πες μας καμία ιστορία για το γίγαντα.
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.357
Like
4.554
Πόντοι
1.706
Συγνώμη, αλλά αν ανθρωποι σαν κι εσένα που τους κόβει το μυαλό, δεν καταλαβαίνουν πόσο φαιδρό και φασιστικό είναι αυτό, δεν υπάρχει καμια ελπίδα για τους υπόλοιπους.
Ντροπή.
Ντροπή για αυτούς που έβγαλαν αυτή την απόφαση.
 

james tiberius kirk

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.429
Κριτικές
5
Like
5.577
Πόντοι
1.056
Κανεις πολυ μεγαλο λαθος,
Οι νομοι οντως βγαινουν απο νομοπαρασκευαστικές επιτροπές,αλλά αποτελουν ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΠΙΛΟΓΗ των εκαστοτε κυβερνησεων.
Επί Τσίπρα εγινε στροφη προς την επιεικεια σε βαθμο αηδίας,ολοι εξω
Σημερα με Φλωρίδη-επειδη το ποτηρι της ατιμωρησίας ξεχειλισε-εγινε στροφη προς το αυστηρότερο.
Οι νόμοι είναι επιλογή των νομικών και των διαπλεκομένων συμφερόντων τους. Όχι του κάθε ιατρού υπουργού ή του κάθε μηχανικού υφυπουργού.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.264
Κριτικές
1
Like
29.954
Πόντοι
8.006
Τώρα θα προσπαθήσουν να σε προσβάλουν προσωπικά.
Αυτός και ο Σαούλ.

Ο άλεξ έχει κόμπλεξ με τους μη γαλάζιους και ο άλλος παράνοια με όσους έχουν πτυχία και ακίνητα.
Εχεις πολυ πλακα ρε φιλαρακι. Εσυ με προσβαλλεις σχεδον σε καθε ποσταρισμα σου, και θεωρεις οτι σε προσβαλα εγω, επειδη ειπα οτι "κάνεις σε μενα προβολη του εαυτου σου".
Εισαι βεβαιος οτι εγω εχω το κομπλεξ?
Εσυ μου λες καθε μερα ποσο φτηνο αυτοκινητο εχω και οτι τρωω τυροπιτες το πρωι, και εχω ΕΓΩ το κομπλεξ και σε προσβάλλω ΕΓΩ?
Σοβαρέψου καποτε.
Αν καποια στιγμη θελησω να σε προσβαλλω πραγματικα, δεν θα εχω προβλημα να το κανω με καθε επισημοτητα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.264
Κριτικές
1
Like
29.954
Πόντοι
8.006
Και κυκλοφορούν ελεύθεροι. Πάλι καλά που έφαγαν μόνον καρεκλιες.
Για πλημμεληματα κατηγορούντο, τι αλλο να γινοταν?

Βεβαια, εδω δεν προκειται να δεις κανεναν στο ευρωκοινοβουλιο, βλεπεις το Ματι δεν συνεβη επι ΝΔ.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.264
Κριτικές
1
Like
29.954
Πόντοι
8.006
Ντροπή για αυτούς που έβγαλαν αυτή την απόφαση.
Τι ειναι λαθος στην αποφαση?
Εγω ΝΔ ειμαι, θα με "συνεφερε" να φωναζω οτι επεσε στα μαλακα ενα "εγκλημα" του Συριζα αλλά δεν μπορω να το πω.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom