Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 84K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (1 μέλη και 9 επισκέπτες)

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.291
Κριτικές
15
Like
5.790
Πόντοι
1.496
Ο Μητσοτακης οπως εγραψα πριν λιγες μερες αυτο που ειπε ο πολιτικος αναλυτης Γιωργος Σεφερτζης, εκει που δεν εδινε σημασια στους ψηφοφορους στα Δεξια του κομματος του, γι αυτο και εφερε το νομοσχεδιο για τους ΛΟΑΤΚΙ, πιστευοντας οτι δεν θα εχει καμια επιπτωση, εκανε λαθος, υποτιμησε αυτο το κοινο, υποτιμησε τον Βελοπουλο, γι αυτο και θα κανει κινησεις για να κερδισει πισω καποιους απο αυτους.

Δεν περασαν λιγες μερες, και παρουσιαζει τον Μπελερη, που ειναι λογικο να συγκινει τους Ελληνες, αφου αυτη τη στιγμη εκφραζει τον αγωνα της Βορειου Ηπειρου να παραμεινει ελληνικη εντος Αλβανιας, παρα τις αντιξοοτητες.
Βγαινει και ο Αυτιας, επισης υποψηφιος Ευρωβουλευτης, και λεει <Εγω ειμαι πατριδα, θρησκεια, οικογενεια.>
Ποσο καιρο ειχαμε να τα ακουσουμε αυτα απο ΝΔκρατη; Ουτε θυμαμαι απο ποτε.

Αρα για ακομη μια φορα, τη ΝΔ την ενδιαφερει μονο το συμφερον της. Μικροπολιτικοι υπολογισμοι.

Τωρα, απο εκει, μεχρι καποιοι να βριζουν τον Μπελερη, επειδη λεει τον πιασαν με οπλα επειδη ΘΑ εκανε επιθεση σε αλβανικο στοχο. ΘΑ εκανε.

Σαν να παει καποιος Κοσοβαρος Αλβανος σημερα, και να πει για τους πρωτους Κοσοβαρους που δολοφονουσαν Σερβους αστυνομικους. <Ρε τους αλητες. Υποκοσμος. >
Για ηρωες τους εχουν ομως. Αγαλματα τους κανουν.
Ενω δολοφονησαν ανθρωπους. Σερβους. Για να ξεκινησουν τον αγωνα ανεξαρτησιας τους.
Αλλα καποιοι προκειμενου να κανουν αντιπολιτευση στον Μητσοτακη, βριζουν τον Μπελερη.
Ωστε Μπελερης, Δημας, Αλβανοι για καποιους;
Αυτα , να τους λενε ξεπουλημενους στην Ελλαδα που καταβαθος ειναι Αλβανοι, τα λενε κατι γραφικοι Αλβανοι σωβινιστες ναζι.
Που αντιδρουν βλεποντας ελληνικες σημαιες, ελληνικες πινακιδες στη Βορειο Ηπειρο, και θελουν να τις ξηλωσουν. Που δολοφονουν τον Αριστοτελη Γκουμα, επειδη τολμησε να μιλαει ελληνικα στον τοπο του.
Που Αλβανοι δημοσιογραφοι πηγαινουν στα ελληνικα χωρια, και πιανουν κουβεντα με κατοικους. και τους προτρεπουν <Γιατι δεν πας στην Ελλαδα ! > (να μας αδειασεις τη γωνια.)
Σαν να παει καποιος στο Κοσοβο και να πει σε κατοικο <Γιατι μιλας αλβανικα;>

Και αντι ο Ελληνας να στηριξει τα βασικα, τα απαραγραπτα δικαιωματα της Βορειου Ηπειρου, που κακως η κυβερνηση ανοιξε με την Μπακογιαννη τον δρομο στο Κοσοβο προς την Ευρωπη, χωρις πριν να εξασφαλισει τα συμφεροντα της Ελλαδας στη Βορειο Ηπειρο , καποιοι τυφλωμενοι απο το αντιΜητσοτακικο τους μισος δεν υπολογιζουν τιποτα.

Οταν ηταν να ερθει στην Ελλαδα ο βασιλιας Γεωργιος, η Αγγλια χαρισε στην Ελλαδα τα Ιονια νησια, για προικα, δωρο.
Προκειμενου να φυγει ο Μητσοτακης, φαινεται μερικοι στη μανια τους επανω, ειναι διατεθιμενοι να χαρισουν τη Βορειο Ηπειρο στους Αλβανους.
 

celebre

Μέγας
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
16.792
Like
18.037
Πόντοι
3.656
το κοβω το νημα να καταντάει συλλογη μανιφέστων
Απο την μια γνωστοι δεξιοι να κλαινει για έλεος και για βοηθεια απο Κουλη
και απο την άλλη γνωστος δικηγόρος να τους λέει "κρατάτε ωρε " λιγο ακομα έμεινε , θα μας σωσει τωρα σε λιγο

:2funny::2funny::2funny:
Θυμασαι που καποιοι ευχονταν να ανεβει κι αλλο η δεη για να δουν καποιους αλλους(ομοϊδεατες τους) να υποφερουν?Αλλα τωρα ειναι προεκλογικη περιοδος:coffee::coffee::confused::confused::confused:
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.239
Like
4.375
Πόντοι
1.706

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.291
Κριτικές
15
Like
5.790
Πόντοι
1.496

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.159
Like
21.134
Πόντοι
5.506
το κοβω το νημα να καταντάει συλλογη μανιφέστων
Απο την μια γνωστοι δεξιοι να κλαινει για έλεος και για βοηθεια απο Κουλη
και απο την άλλη γνωστος δικηγόρος να τους λέει "κρατάτε ωρε " λιγο ακομα έμεινε , θα μας σωσει τωρα σε λιγο

:2funny::2funny::2funny:
Και ο τελης για 4928349283 φορά προβλέπει το τέλος του κόσμου, μη σκας.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.159
Like
21.134
Πόντοι
5.506
Ο Μητσοτακης οπως εγραψα πριν λιγες μερες αυτο που ειπε ο πολιτικος αναλυτης Γιωργος Σεφερτζης, εκει που δεν εδινε σημασια στους ψηφοφορους στα Δεξια του κομματος του, γι αυτο και εφερε το νομοσχεδιο για τους ΛΟΑΤΚΙ, πιστευοντας οτι δεν θα εχει καμια επιπτωση, εκανε λαθος, υποτιμησε αυτο το κοινο, υποτιμησε τον Βελοπουλο, γι αυτο και θα κανει κινησεις για να κερδισει πισω καποιους απο αυτους.

Δεν περασαν λιγες μερες, και παρουσιαζει τον Μπελερη, που ειναι λογικο να συγκινει τους Ελληνες, αφου αυτη τη στιγμη εκφραζει τον αγωνα της Βορειου Ηπειρου να παραμεινει ελληνικη εντος Αλβανιας, παρα τις αντιξοοτητες.
Βγαινει και ο Αυτιας, επισης υποψηφιος Ευρωβουλευτης, και λεει <Εγω ειμαι πατριδα, θρησκεια, οικογενεια.>
Ποσο καιρο ειχαμε να τα ακουσουμε αυτα απο ΝΔκρατη; Ουτε θυμαμαι απο ποτε.

Αρα για ακομη μια φορα, τη ΝΔ την ενδιαφερει μονο το συμφερον της. Μικροπολιτικοι υπολογισμοι.

Τωρα, απο εκει, μεχρι καποιοι να βριζουν τον Μπελερη, επειδη λεει τον πιασαν με οπλα επειδη ΘΑ εκανε επιθεση σε αλβανικο στοχο. ΘΑ εκανε.

Σαν να παει καποιος Κοσοβαρος Αλβανος σημερα, και να πει για τους πρωτους Κοσοβαρους που δολοφονουσαν Σερβους αστυνομικους. <Ρε τους αλητες. Υποκοσμος. >
Για ηρωες τους εχουν ομως. Αγαλματα τους κανουν.
Ενω δολοφονησαν ανθρωπους. Σερβους. Για να ξεκινησουν τον αγωνα ανεξαρτησιας τους.
Αλλα καποιοι προκειμενου να κανουν αντιπολιτευση στον Μητσοτακη, βριζουν τον Μπελερη.
Ωστε Μπελερης, Δημας, Αλβανοι για καποιους;
Αυτα , να τους λενε ξεπουλημενους στην Ελλαδα που καταβαθος ειναι Αλβανοι, τα λενε κατι γραφικοι Αλβανοι σωβινιστες ναζι.
Που αντιδρουν βλεποντας ελληνικες σημαιες, ελληνικες πινακιδες στη Βορειο Ηπειρο, και θελουν να τις ξηλωσουν. Που δολοφονουν τον Αριστοτελη Γκουμα, επειδη τολμησε να μιλαει ελληνικα στον τοπο του.
Που Αλβανοι δημοσιογραφοι πηγαινουν στα ελληνικα χωρια, και πιανουν κουβεντα με κατοικους. και τους προτρεπουν <Γιατι δεν πας στην Ελλαδα ! > (να μας αδειασεις τη γωνια.)
Σαν να παει καποιος στο Κοσοβο και να πει σε κατοικο <Γιατι μιλας αλβανικα;>

Και αντι ο Ελληνας να στηριξει τα βασικα, τα απαραγραπτα δικαιωματα της Βορειου Ηπειρου, που κακως η κυβερνηση ανοιξε με την Μπακογιαννη τον δρομο στο Κοσοβο προς την Ευρωπη, χωρις πριν να εξασφαλισει τα συμφεροντα της Ελλαδας στη Βορειο Ηπειρο , καποιοι τυφλωμενοι απο το αντιΜητσοτακικο τους μισος δεν υπολογιζουν τιποτα.

Οταν ηταν να ερθει στην Ελλαδα ο βασιλιας Γεωργιος, η Αγγλια χαρισε στην Ελλαδα τα Ιονια νησια, για προικα, δωρο.
Προκειμενου να φυγει ο Μητσοτακης, φαινεται μερικοι στη μανια τους επανω, ειναι διατεθιμενοι να χαρισουν τη Βορειο Ηπειρο στους Αλβανους.
Δεν ήξερες ότι έχουμε και τομάρια ανάμεσα μας;
 
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.123
Like
1.008
Πόντοι
96
Να ρωτήσω κάτι που δεν έχω καταλάβει:
Γιατί ο Μητσοτάκης θεωρεί δεδομένο ότι η υποψηφιότητα Μπελέρη θα συσπειρώσει τους δεξιούς ψηφοφόρους;
Θέλω να πω, η καταδίκη του από την Αλβανία, δεν νομίζω ότι είναι και από τα σκληροπυρηνικά δεξιά θέματα που απασχολούν αυτή τη μερίδα του κόσμου.
Ή τουλάχιστον, δεν νομίζω ότι είναι από τα θέματα που κάποιος συντηρητικός δεν είχε σκοπό να ψηφίσει νδ, αλλά μόλις είδε την υποψηφιότητα, άλλαξε άποψη.

Χάνω κάτι; Υπάρχει κάποιο background?
 

KALLIMAXOS

Μέγας
Εγγρ.
9 Νοε 2013
Μηνύματα
5.546
Κριτικές
24
Like
9.641
Πόντοι
4.746
436118420_376333732066632_719154630305813507_n.jpg
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.135
Like
15.766
Πόντοι
3.656
Να ρωτήσω κάτι που δεν έχω καταλάβει:
Γιατί ο Μητσοτάκης θεωρεί δεδομένο ότι η υποψηφιότητα Μπελέρη θα συσπειρώσει τους δεξιούς ψηφοφόρους;
Θέλω να πω, η καταδίκη του από την Αλβανία, δεν νομίζω ότι είναι και από τα σκληροπυρηνικά δεξιά θέματα που απασχολούν αυτή τη μερίδα του κόσμου.
Ή τουλάχιστον, δεν νομίζω ότι είναι από τα θέματα που κάποιος συντηρητικός δεν είχε σκοπό να ψηφίσει νδ, αλλά μόλις είδε την υποψηφιότητα, άλλαξε άποψη.

Χάνω κάτι; Υπάρχει κάποιο background?
Απέλπιδα εγγυημένα καιταδικασμένη σε αποτυχία προσπάθεια είναι τύπε.
Όταν είσαι όλα για τους ολιγάρχες και τις τράπεζες, αυτό το κοινό το έχεις χάσει , για πάντα.
Απομένουν μόνο οι παρατρεχάμενοι των παραπάνω, ηλίθιοι και καθίκια.
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
25.393
Like
22.742
Πόντοι
6.256
Το γαμησες και ψόφησε. Τι τα θες και τα σχολιάζεις τα ρημαδια;
Τι να κανει μωρε και ο κακομοιρης ο Αλεξ;Το χαρτακι που του δωσανε να λεει αυτη την εβδομαδα λεει μονο Μπελερης εθνικος ηρωας ΜΑΒΗ η Φιλικη Εταιρεια 2.0....

Την επομενη εβδομαδα θα του δωσουν καινουριο χαρτακι να λεει ο μπλε παπαγαλος....

200w.gif
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
25.393
Like
22.742
Πόντοι
6.256
Ραντζα μεχρι και σε μοναδες μεταμοσχευσεων η κυβερνησαρα του 41%!!!:wanker:

 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.587
Like
67.695
Πόντοι
12.756
τωρα που πλακωσε το σπιτι τον μπατσο που εκανε δευτερη δουλεια ( και σιγουρα μαυρη ) ολοι μαζι μπιρι-μπιρι για αυξηση στους μπατσους :rockon:
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
29.879
Κριτικές
1
Like
32.699
Πόντοι
6.256
Κινηση ματ ο Μπελερης!!!Ουτε ο Κασιδιαρης δεν εχει τετοιο ποινικο μητρωο!!!:confused:

Τον Μάρτιο 1995, ο Φρέντι Μπελέρης είχε συλληφθεί από τις ελληνικές αρχές. Ήταν ένα από τα επτά άτομα που συνελήφθησαν από Έλληνες συνοριοφύλακες κοντά στα ελληνοαλβανικά σύνορα με Καλάσνικοφ και θεωρήθηκε ότι σχεδίαζαν επίθεση σε αλβανικό στρατιωτικό στόχο, παρόμοια με επίθεση της οργάνωσης ΜΑΒΗ την προηγούμενη χρονιά. Οι συλληφθέντες κατηγορήθηκαν για πλημμελήματα και σε δίκη σε δεύτερο βαθμό, που έγινε κεκλεισμένων των θυρών, τους επιβλήθηκε ποινή φυλάκισης 18 έως 20 μήνες για οπλοκατοχή.[9]
Γιατι να μπει σε ψηφοδελτιο ο φυλακισμενος;
Ο ελλην πρωθυπουργος δε σεβεται την αλβανικη δικαιοσυνη;
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
29.879
Κριτικές
1
Like
32.699
Πόντοι
6.256
τωρα που πλακωσε το σπιτι τον μπατσο που εκανε δευτερη δουλεια ( και σιγουρα μαυρη ) ολοι μαζι μπιρι-μπιρι για αυξηση στους μπατσους :rockon:
Μπατσος με δευτερη δουλεια? Αποκλειεται , καποιο λαθος θα εγινε.
Κρίμα ο ανθρωπος,
 
  • Like
Αντιδράσεις: j 1973

alogafentis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2007
Μηνύματα
425
Κριτικές
3
Like
2.391
Πόντοι
441
Τι να κανει μωρε και ο κακομοιρης ο Αλεξ;Το χαρτακι που του δωσανε να λεει αυτη την εβδομαδα λεει μονο Μπελερης εθνικος ηρωας ΜΑΒΗ η Φιλικη Εταιρεια 2.0....

Την επομενη εβδομαδα θα του δωσουν καινουριο χαρτακι να λεει ο μπλε παπαγαλος....

200w.gif
εχω την εντυπωση οτι εχει συμμετασχει με κατι αλλα καλοπαιδα σε εισβολη σε αλβανικο στρατοπεδο κοντα στα συνορα οπου δολοφονησαν 2 φανταρακια Αλβανους.......κανω λαθος? δεν αποδειχθηκε βεβαια ποτε.....αλλα...

 
Τελευταία τροποποίηση:

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.291
Κριτικές
15
Like
5.790
Πόντοι
1.496
Την έχει ήδη χαρίσει ο Μητσοτάκης.
Βαρια κουβεντα, οτι τη χαρισε, προδοσια.
Αλλα εγω θα ηθελα η ελληνικη κυβερνηση να πιεσει-εκβιασει τους Ευρωπαιους - <Αν δεν τακτοποιηθει το ζητημα της Βορειου Ηπειρου, η Ελλαδα δεν υπογραφει ποτε για Κοσοβο.>
Και αν τα πραγματα δυσκολεψουν κι αλλο, η Ελλαδα να χρησιμοποιησει και το χαρτι της στρατιωτικης ισχυος.

Οποτε κι εγω δεν ειμαι ικανοποιημενος με τη σταση της κυβερνησης.


Οποτε και αλλοι που σκεφτονται ετσι και ακομη παραπανω, οτι ο Μητσοτακης χαρισε τη Βορειο Ηπειρο στην Αλβανια, γι αυτο λενε τον Μπελερη και τον Δημα Αλβανους.
Για να βοηθησουν το κανουν.
Βοηθατε αλληλους που λενε.
Γιατι αμα καποιος θελει να βοηθησει την υποθεση της Βορειου Ηπειρου, το κανει λεγοντας τον Μπελερη Αλβανο.
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.239
Like
4.375
Πόντοι
1.706
Βαρια κουβεντα, οτι τη χαρισε, προδοσια.
Αλλα εγω θα ηθελα η ελληνικη κυβερνηση να πιεσει-εκβιασει τους Ευρωπαιους - <Αν δεν τακτοποιηθει το ζητημα της Βορειου Ηπειρου, η Ελλαδα δεν υπογραφει ποτε για Κοσοβο.>
Και αν τα πραγματα δυσκολεψουν κι αλλο, η Ελλαδα να χρησιμοποιησει και το χαρτι της στρατιωτικης ισχυος.

Οποτε κι εγω δεν ειμαι ικανοποιημενος με τη σταση της κυβερνησης.


Οποτε και αλλοι που σκεφτονται ετσι και ακομη παραπανω, οτι ο Μητσοτακης χαρισε τη Βορειο Ηπειρο στην Αλβανια, γι αυτο λενε τον Μπελερη και τον Δημα Αλβανους.
Για να βοηθησουν το κανουν.
Βοηθατε αλληλους που λενε.
Γιατι αμα καποιος θελει να βοηθησει την υποθεση της Βορειου Ηπειρου, το κανει λεγοντας τον Μπελερη Αλβανο.
Για να είμαστε ειλικρινείς όλοι Αλβανούς τους λένε.
Ο Δήμας έλεγε σε συνέντευξη ότι πριν πάρει το χρυσό στους Ολυμπιακούς και τον μάθει ο κόσμος, κρατιόταν και με τα δύο χέρια από τις χειρολαβές στο λεωφορείο κι ας μην το είχε ανάγκη, γιατί οι υπόλοιποι επιβατες τον αντιμετώπιζαν ως εν δυνάμει πορτοφολά. Οπότε έπρεπε να δείχνει που είναι τα χέρια του.
Οι συνθήκες και τα πανηγύρια τον κατέταξαν στους Έλληνες.
Μέχρι τότε κλεφτοκοτας Αλβανός ήταν.
Γνωστές, πικρές ιστορίες αυτές.
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.239
Like
4.375
Πόντοι
1.706
Τι να κανει μωρε και ο κακομοιρης ο Αλεξ;Το χαρτακι που του δωσανε να λεει αυτη την εβδομαδα λεει μονο Μπελερης εθνικος ηρωας ΜΑΒΗ η Φιλικη Εταιρεια 2.0....

Την επομενη εβδομαδα θα του δωσουν καινουριο χαρτακι να λεει ο μπλε παπαγαλος....

200w.gif
Για να υπερασπιστεί το κόμμα θα αλλάξει και την πραγματικότητα. Δεν υπάρχει αμφιβολία επ' αυτού.
Διότι, ως γνωστόν, οι ενωτικοί Ιρλανδοί δε θεωρούν τον ΙΡΑ τρομοκράτη.
Κάτι σαν τον Ερυθρό Σταυρό τον έχουν στο μυαλό τους
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.291
Κριτικές
15
Like
5.790
Πόντοι
1.496
Για να είμαστε ειλικρινείς όλοι Αλβανούς τους λένε.
Ο Δήμας έλεγε σε συνέντευξη ότι πριν πάρει το χρυσό στους Ολυμπιακούς και τον μάθει ο κόσμος, κρατιόταν και με τα δύο χέρια από τις χειρολαβές στο λεωφορείο κι ας μην το είχε ανάγκη, γιατί οι υπόλοιποι επιβατες τον αντιμετώπιζαν ως εν δυνάμει πορτοφολά. Οπότε έπρεπε να δείχνει που είναι τα χέρια του.
Οι συνθήκες και τα πανηγύρια τον κατέταξαν στους Έλληνες.
Μέχρι τότε κλεφτοκοτας Αλβανός ήταν.
Γνωστές, πικρές ιστορίες αυτές.
Ασε τι λεει ο καθε ανοητος. Εσυ, πως τους λες τους Βορειοηπειρωτες; Αλβανους;
Τον Οικουμενικο Πατριαρχη στη Κωνσταντινουπολη, Τουρκο τον λες;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom