Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 85K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 21 άτομα (3 μέλη και 18 επισκέπτες)

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
25.017
Κριτικές
178
Like
39.638
Πόντοι
21.896
Χαρές στον ΣΥΡΙΖΑ για την μεγάλη μεταγραφή!!!!

Κρίμα για το ΠΑΣΟΚ που πήρε μόνο Ζαγοράκη!!!!!


Που είσαι τραλαλακη;;;;


:2funny::2funny:


:2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:
Είδες τι ρεζικικι είναι μα είσαι πολιτικός τελικά ; Ε;;
Μιλάμε οι απόλυτοι ξεδτιλες ...να σε φτύνουν κ εσύ να λες βρέχει ....να μην έχεις ίχνος ντροπής όταν με την πολιτική σου σκοτώνεις ανθρώπους καθώς κ να είσαι τσιράκι των 5-6 μεγαλων οικονομικών οικογενειών κ πολιτικών οικογενειών.
 
OP
OP
stekas72

stekas72

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2008
Μηνύματα
22.178
Κριτικές
3
Like
1.344
Πόντοι
566
Είδες τι ρεζικικι είναι μα είσαι πολιτικός τελικά ; Ε;;
Μιλάμε οι απόλυτοι ξεδτιλες ...να σε φτύνουν κ εσύ να λες βρέχει ....να μην έχεις ίχνος ντροπής όταν με την πολιτική σου σκοτώνεις ανθρώπους καθώς κ να είσαι τσιράκι των 5-6 μεγαλων οικονομικών οικογενειών κ πολιτικών οικογενειών.

Ο καθένας το βλέπει με τα κομματικά γυαλιά του τύπε .... κάτι τραλαλακιδες και νιπληδες θα κατουρήθηκαν από την χαρά τους!!!

Όλα καλά ....
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
30.091
Κριτικές
1
Like
33.109
Πόντοι
6.256
Χαρές στον ΣΥΡΙΖΑ για την μεγάλη μεταγραφή!!!!

Κρίμα για το ΠΑΣΟΚ που πήρε μόνο Ζαγοράκη!!!!!


Που είσαι τραλαλακη;;;;


:2funny::2funny:


:2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:
Ο αρης ειναι μουνακιας. Θα ναι μελος του μπου σιγουρα
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.750
Like
67.958
Πόντοι
12.756
Ο καθένας το βλέπει με τα κομματικά γυαλιά του τύπε .... κάτι τραλαλακιδες και νιπληδες θα κατουρήθηκαν από την χαρά τους!!!

Όλα καλά ....

Εγω Κουλη θελω μεχρι το 2052 μπρο :rockon::rockon:

images
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.359
Like
4.556
Πόντοι
1.706
Όλα αυτά μέχρι να βρεθούν οι ίδιοι στο σκαμνί. Εκεί θέλουν δικαιοσύνη και να ακουστούν, ακόμα και αν έχουν κάνει φόνο.
Τότε δεν θέλουν ούτε όχλο, ούτε "κοινό περί δικαίου αίσθημα". Θέλουν δίκαια πράγματα, και ας φάνε όσα είναι να φάνε.
Στο λέω εκ πείρας, δεν μπορείς να φανταστείς πόσοι μετανοιωμένοι υπάρχουν για όσα έλεγαν, όταν έρθει η κακιά στιγμή και έρθει η σειρά τους.

Κανείς δεν υποστηρίζει ότι "δεν έγινε τίποτα". Αλλά κάποιοι από εμάς υποστηρίζουμε ότι οι καρέκλες, οι επιθέσεις και οι κατάρες δεν έχουν θέση.
Δυστυχώς δεν γίνεται αντιληπτό ότι είναι ένα μαχαίρι που κόβει και από τις δύο μεριές.
Τρεις φορές έχω βρεθεί εκεί. Τη μια με ιδιώνυμο κιόλας. Ότι λέω τώρα έλεγα και τότε.
Η μενταλιτέ μου, λέει ότι πρέπει να πληρώσω το τίμημα αυτών που εχω κάνει. Είτε είναι πληθος με φορτηγό του Βαραγκη απέξω είτε όχι.
Τα υπόλοιπα, περί μετανιωμενων που το γυρίζουν στον καλαματιανό, τα ακούω βερεσέ.
Αναρχιδους τους θεωρώ.
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.191
Like
1.083
Πόντοι
216
Τρεις φορές έχω βρεθεί εκεί. Τη μια με ιδιώνυμο κιόλας. Ότι λέω τώρα έλεγα και τότε.
Η μενταλιτέ μου, λέει ότι πρέπει να πληρώσω το τίμημα αυτών που εχω κάνει. Είτε είναι πληθος με φορτηγό του Βαραγκη απέξω είτε όχι.
Τα υπόλοιπα, περί μετανιωμενων που το γυρίζουν στον καλαματιανό, τα ακούω βερεσέ.
Αναρχιδους τους θεωρώ.
Και καμία δεν έφαγες καρέκλα στο κεφάλι, ούτε εσύ, ούτε ο δικηγόρος σου που τόλμησε να ψελλίσει το "αθώος", ούτε το δικαστήριο που σε αθώωσε.
Χθες το υπερασπίστηκες όμως.
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.359
Like
4.556
Πόντοι
1.706
Και καμία δεν έφαγες καρέκλα στο κεφάλι, ούτε εσύ, ούτε ο δικηγόρος σου που τόλμησε να ψελλίσει το "αθώος", ούτε το δικαστήριο που σε αθώωσε.
Χθες το υπερασπίστηκες όμως.
Το υπερασπιζομαι και τώρα.
Αν η αθώωσή μου συνιστούσε πρόκληση καλό θα ήταν να μου ρίξουν μερικές και μένα και αυτού που με "αθώωσε".

Τους δικηγόρους τους εξαιρεσα χθες
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.750
Like
67.958
Πόντοι
12.756
Τρεις φορές έχω βρεθεί εκεί. Τη μια με ιδιώνυμο κιόλας. Ότι λέω τώρα έλεγα και τότε.
Η μενταλιτέ μου, λέει ότι πρέπει να πληρώσω το τίμημα αυτών που εχω κάνει. Είτε είναι πληθος με φορτηγό του Βαραγκη απέξω είτε όχι.
Τα υπόλοιπα, περί μετανιωμενων που το γυρίζουν στον καλαματιανό, τα ακούω βερεσέ.
Αναρχιδους τους θεωρώ.

Τωρα που ειπες Βαραγκη ... θυμηθηκα κάτι καρεκλες που ειχα και δεν ξερω που στο διάολο ειναι οι γαμημένες , λες και ανοιξε η γη και τις κατάπιε :coffee:
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.359
Like
4.556
Πόντοι
1.706
Τωρα που ειπες Βαραγκη ... θυμηθηκα κάτι καρεκλες που ειχα και δεν ξερω που στο διάολο ειναι οι γαμημένες , λες και ανοιξε η γη και τις κατάπιε :coffee:
Μπας και ηταν σαν εκείνες στο "αγάπησα μια πολυθρόνα" με τον κρυμμένο θησαυρό, που τις πήγαν για πειστηρια στο δικαστήριο και τις βρηκαν μπόσικες τίποτα θλιμμενοι και τις σούταραν συστημένες; :think:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.750
Like
67.958
Πόντοι
12.756
Μπας και ηταν σαν εκείνες στο "αγάπησα μια πολυθρόνα" με τον κρυμμένο θησαυρό, που τις πήγαν για πειστηρια στο δικαστήριο και τις βρηκαν μπόσικες τίποτα θλιμμενοι και τις σούταραν συστημένες; :think:
:tooth::tooth:

η της εχω σε καμιά αποθήκη αλλου ή μου τις πηρε μια καριολα που ειχα χωρισει
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.191
Like
1.083
Πόντοι
216
Το υπερασπιζομαι και τώρα.
Αν η αθώωσή μου συνιστούσε πρόκληση καλό θα ήταν να μου ρίξουν μερικές και μένα και αυτού που με "αθώωσε".

Τους δικηγόρους τους εξαιρεσα χθες
Α ωραία. Με βάση λοιπόν το δικό σου αντικειμενικό κριτήριο, για τη δική σου υπόθεση, καλά έκαναν και δεν σου πέταγαν καρέκλες όσο δικαζόσουν.
Αλλά με βάση πάλι το δικό σου κριτήριο (όχι των εκεί κατηγορουμένων), καλώς τους πέταξαν καρέκλες και κατάρες.

Το είπα και χθες: όποιος τα υπεραπίζεται αυτά, μπορεί να έρθει η στιγμή που θα είναι στην αντίθετη πλευρά οτυ όχλου. Γιατί αυτός κρίνει, αυτός δέρνει. Και τότε δεν θα του αρέσει.
Θεωρώ ότι αυτό που είπες είναι υποκριτικό και μιλάς εκ του ασφαλούς. Δεν κάνω βήμα πίσω στο να κατακρίνω τη βία και να υπεραπίζομαι τη δίκαιη δίκη.
Απογοήτευση.
 
  • Like
Αντιδράσεις: barock

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.359
Like
4.556
Πόντοι
1.706
Α ωραία. Με βάση λοιπόν το δικό σου αντικειμενικό κριτήριο, για τη δική σου υπόθεση, καλά έκαναν και δεν σου πέταγαν καρέκλες όσο δικαζόσουν.
Αλλά με βάση πάλι το δικό σου κριτήριο (όχι των εκεί κατηγορουμένων), καλώς τους πέταξαν καρέκλες και κατάρες.

Το είπα και χθες: όποιος τα υπεραπίζεται αυτά, μπορεί να έρθει η στιγμή που θα είναι στην αντίθετη πλευρά οτυ όχλου. Γιατί αυτός κρίνει, αυτός δέρνει. Και τότε δεν θα του αρέσει.
Θεωρώ ότι αυτό που είπες είναι υποκριτικό και μιλάς εκ του ασφαλούς. Δεν κάνω βήμα πίσω στο να κατακρίνω τη βία και να υπεραπίζομαι τη δίκαιη δίκη.
Απογοήτευση.
Διαβάζεις τι σου γράφω ή απλά καίγεσαι να πεις τα δικά σου;
Οταν σου λέω ότι αν η αθώωσή μου συνιστούσε πρόκληση θα είχαν δίκιο να με καρεκλιασουν τι καταλαβαίνεις; Ότι βγάζω τον εαυτό μου από το κάδρο;
Σε λαθος άνθρωπο τα λες αυτά τα περί υποκρισίας.
Ασε που δεν έχεις ιδέα γιατί κατηγορήθηκα και γιατί "αθωώθηκα".
Η γνώμη μου είναι σταθερή. Δεν αλλάζει ανάλογα με τις περιστάσεις. Νόμος αυτός στη ζωή μου.
Και δε με φοβίζουν ούτε οι όχλοι ούτε τα μπαχαλα. Εύκολα μαζεύονται εύκολα σκορπίζουν.
 

Αναφυλαξίας3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.191
Like
1.083
Πόντοι
216
Διαβάζεις τι σου γράφω ή απλά καίγεσαι να πεις τα δικά σου;
Οταν σου λέω ότι αν η αθώωσή μου συνιστούσε πρόκληση θα είχαν δίκιο να με καρεκλιασουν τι καταλαβαίνεις; Ότι βγάζω τον εαυτό μου από το κάδρο;
Σε λαθος άνθρωπο τα λες αυτά τα περί υποκρισίας.
Ασε που δεν έχεις ιδέα γιατί κατηγορήθηκα και γιατί "αθωώθηκα".
Η γνώμη μου είναι σταθερή. Δεν αλλάζει ανάλογα με τις περιστάσεις. Νόμος αυτός στη ζωή μου.
Και δε με φοβίζουν ούτε οι όχλοι ούτε τα μπαχαλα. Εύκολα μαζεύονται εύκολα σκορπίζουν.
Φυσικά. Δεν έφαγες καρέκλες, δεν είχες τον όχλο εναντίον σου, εκ του ασφαλούς μιλάς. Όσο και να προσπαθείς να πεις ότι εσύ συγκεκριμένα είσαι η εξαίρεση που θα επιθυμούσε να φας καρέκλες στο κεφάλι.

Θυμάμαι την εξής υπόθεση συνεργάτη μου: Μια κτηνίατρος, δήθεν ακτιβίστρια υπέρ των δικαιωμάτων των ζώων, σε πολλές σχετικές δίκες, άσχετες με την ίδια, πήγαινε και γιούχαρε τους κατηγορουμένους, τους δικηγόρους και τους δικαστές, τραμπουκίζοντας και προκαλώντας φασαρίες με τον συρφετό της. Για κακή τύχη, μια φορά πέθανε ένα σκυλί στο ιατρείο της από λάθος της (όχι ιατρικό). Οι ίδιοι άνθρωποι, οι πρώην συντρόφισσες, ήρθαν και την τραμπούκιζαν σαν κατηγρούμενη. Και ξεκίνησε την απολογία της όχι σχετικά με το θάνατο του σκύλου, αλλά σχετικά με το πόσο λάθος έκανε τόσα χρόνια με τη συμπεριφορά της.
Γιατί όταν ήρθε η ώρα της, δεν ήθελε να δικαστεί από τον όχλο όπως επιθυμούσε για τους άλλους, αλλά ήθελε δίκαιη δίκη.
 
  • Like
Αντιδράσεις: alex71

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.359
Like
4.556
Πόντοι
1.706
Φυσικά. Δεν έφαγες καρέκλες, δεν είχες τον όχλο εναντίον σου, εκ του ασφαλούς μιλάς. Όσο και να προσπαθείς να πεις ότι εσύ συγκεκριμένα είσαι η εξαίρεση που θα επιθυμούσε να φας καρέκλες στο κεφάλι.

Θυμάμαι την εξής υπόθεση συνεργάτη μου: Μια κτηνίατρος, δήθεν ακτιβίστρια υπέρ των δικαιωμάτων των ζώων, σε πολλές σχετικές δίκες, άσχετες με την ίδια, πήγαινε και γιούχαρε τους κατηγορουμένους, τους δικηγόρους και τους δικαστές, τραμπουκίζοντας και προκαλώντας φασαρίες με τον συρφετό της. Για κακή τύχη, μια φορά πέθανε ένα σκυλί στο ιατρείο της από λάθος της (όχι ιατρικό). Οι ίδιοι άνθρωποι, οι πρώην συντρόφισσες, ήρθαν και την τραμπούκιζαν σαν κατηγρούμενη. Και ξεκίνησε την απολογία της όχι σχετικά με το θάνατο του σκύλου, αλλά σχετικά με το πόσο λάθος έκανε τόσα χρόνια με τη συμπεριφορά της.
Γιατί όταν ήρθε η ώρα της, δεν ήθελε να δικαστεί από τον όχλο όπως επιθυμούσε για τους άλλους, αλλά ήθελε δίκαιη δίκη.
Δε διαβάζεις δυστυχώς.
Τις δύο φορές που πήγα είχα "όχλο" απέναντι. Ψημένο "όχλο" κιόλας. Γι'αυτό και πήγα. Όχι μόνο καρέκλες θα μπορούσα να έχω φάει.
Είμαι η εξαίρεση γιατί ο λόγος μου είναι συμβόλαιο. Και δεν είμαι η μόνη εξαίρεση. Υπάρχουν πολλοί σαν εμένα.
Και εκ του ασφαλώς δε μιλάω ποτέ, γιατί ξέρω εξ εμπειρίας ότι η "ασφάλεια" είναι αέρας κοπανιστος ως έννοια.
Ξέρω ότι σου είναι δυσνόητη η στάση μου αλλά κανένα πρόβλημα. Ο καθενας μας έχει τις προσλαμβάνουσές του.
 

diamantino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2018
Μηνύματα
825
Κριτικές
1
Like
1.719
Πόντοι
206
Κι εγώ γι'αυτό έγραψα 5. Γιατί αυτό είναι το μάξιμουμ, όπως με πληροφόρησαν παραπάνω. Οπότε το μέγιστο που προβλέπεται. Το 111 με ενοχλεί. Που οι δικαστές γνωρίζουν ότι δεν έχει καμία σημασία. Αλλά το επιβάλλουν.
αφου δεν το εξηγησε ο δικηγορος του σαιτ θα το εξηγησω εγω, δεν χρειαζεται τελειες νομικες γνωσεις απλη αριθμιτικη εινα .ο Δικαστης πχ λεει ενοχος ο ταδε κατηγορουμενος για 20 ατομα ,μαξιμουμ ποινης 5 ετη ,ανα ατομο ετσι επρεπε να πει 5 επι 20 χρονια 100, διαφορετικα θα ηταν σαν να ξεχωριζε καποια ατομα πως δεν ειχαν αξια να αναφερθουν .Τωρα επειδη υπαρχει νομος που κανει συγχωνευση σε 5 , σε αυτο φταιει ο νομοθετης και οχι ο δικαστης ,σε αυτον να πεταξουν καρεκλα λεμε τωρα οι συγγενεις ,διαφορετικα ο δικαστης θα παρανομουσε
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.359
Like
4.556
Πόντοι
1.706
αφου δεν το εξηγησε ο δικηγορος του σαιτ θα το εξηγησω εγω, δεν χρειαζεται τελειες νομικες γνωσεις απλη αριθμιτικη εινα .ο Δικαστης πχ λεει ενοχος ο ταδε κατηγορουμενος για 20 ατομα ,μαξιμουμ ποινης 5 ετη ,ανα ατομο ετσι επρεπε να πει 5 επι 20 χρονια 100, διαφορετικα θα ηταν σαν να ξεχωριζε καποια ατομα πως δεν ειχαν αξια να αναφερθουν .Τωρα επειδη υπαρχει νομος που κανει συγχωνευση σε 5 , σε αυτο φταιει ο νομοθετης και οχι ο δικαστης ,σε αυτον να πεταξουν καρεκλα λεμε τωρα οι συγγενεις ,διαφορετικα ο δικαστης θα παρανομουσε
Λάθος κάνεις. Τα εξήγησε αναλυτικά. 230 χρόνια έριξε. Με κάτι συγχωνεύσεις, κατι προσθαφαιρέσεις έφτασε τα 111. Ενώ ήταν γνωστό ότι θα εκτίσει 5 μέγιστο χρόνο.
Εδώ το ποστ.
Δεν επεβαλαν 111.
Να στο εξηγησω.
Εχουμε 104 νεκρους.
Επιβληθηκαν 2 ετη φυλακιση, για καθε νεκρο.
Κατα το νομο, ακολουθει σχηματισμος συνολικης ποινης.
Η οποια αποτελειται απο την ΜΙΑ ποινη των 2 ετων, ΣΥΝ το μισο απο τις υπολοιπες. Δηλαδη 103 φορες 1 ετος.
Κι ετσι βγαινει 105 χρονια. Μετα προστιθενται και οι ποινες για τις σωματικες βλαβες και βγαινει το 111.
Απο αυτα ομως, εκτιτεα ειναι τα 5.
Επομενως δεν "επιβληθηκαν" 111, αλλά πανω απο 230 χρονια. Κατα συγχωνευση εγιναν 111 και εκτιτέα 5. Ολα συμφωνα με το νομο
 

diamantino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2018
Μηνύματα
825
Κριτικές
1
Like
1.719
Πόντοι
206
οι ρουβικωνες ρε μπαγλαμα πηγαν στην ακροπολη σαν κανονικοι ανθρωποι,σηκωσαν ενα πανο ,μια σημαια και εφυγαν,σεβαστηκαν εκατο τα εκατο τον χωρο και την ιστορικη σημασια του,δεν ειναι καφροι ουτε λιγουρες ...δεν ντυθηκαν τσιρκολικια με χλαμυδες ουτε αλευρωθηκαν για να παραστησουν τα αγαλματα ουτε ντυθηκαν ηρακλης που γαμαει την ζινα...ελεος ρε γαμημενοι με τα τσιρκα για μερικα ευρω...καπου ωπα στην ξεφτιλα.......για να σκεφτειτε για ποσο μουνια μιλαμε για να μαθουν στο υπουργειο τι εγινε και στηθηκε αυτο το παρανομο κακογουστο τσιρκο διεταξαν λεει εδε....τοσο ξεφτιλισμενοι ψευτες και αληταραδες ειναι.....
χα,χα χα σωστος., βασικα τη ΖΙΝΑ ΕΓΩ ΤΗΝ ΓΑΜΟΥΣΑ ΚΑΙ ΠΗΓΕ ΟΛΟ ΦΥΓΟΥΡΑ ΜΕ ΤΑ ΜΠΡΑΤΣΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ Ο ηΡΑΚΛΗς ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΦΑΓΗΕ ..ΠΡΟς ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Της ιστορικης αληθειας lol
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.360
Κριτικές
1
Like
30.036
Πόντοι
8.006
Λάθος κάνεις. Τα εξήγησε αναλυτικά. 230 χρόνια έριξε. Με κάτι συγχωνεύσεις, κατι προσθαφαιρέσεις έφτασε τα 111. Ενώ ήταν γνωστό ότι θα εκτίσει 5 μέγιστο χρόνο.
Εδώ το ποστ.
Ετσι.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom