Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 88K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 14 άτομα (1 μέλη και 13 επισκέπτες)

rocco65

Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2024
Μηνύματα
9
Κριτικές
3
Like
77
Πόντοι
0
Αυτο μπορούμε να το συζητησουμε. Βεβαια ο αντιλογος ειναι οτι δεν ευθυνεται ο ιδιος που δεν πηρε την εδρα εξ αρχης, και δεν ειναι δικαιο να ζημιωθει εξαιτιας ενος σφαλματος που δεν ηταν δικο του
Πολλά δεν είναι δίκαια στην πολιτική παίρνεις μεγάλο ρίσκο όταν μπαίνεις σε αυτό το στίβο.
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.641
Like
4.970
Πόντοι
1.706
Αυτο μπορούμε να το συζητησουμε. Βεβαια ο αντιλογος ειναι οτι δεν ευθυνεται ο ιδιος που δεν πηρε την εδρα εξ αρχης, και δεν ειναι δικαιο να ζημιωθει εξαιτιας ενος σφαλματος που δεν ηταν δικο του
Από πότε είναι ζημία η μη πληρωμή εργασίας που δεν υπήρξε; Και η οποία έχει ήδη πληρωθεί αφού την εχει παρασχει άλλος.
Και είναι δίκαιο να ζημιωθουμε εμείς πληρώνοντας δυο φορές την ίδια εργασία;
Που κανείς δε μπορεί να βεβαιώσει ότι θα αφορούσε τα ίδια πρόσωπα, αν είχε απαγορευτεί η συμμετοχή των Σπαρτιατών, μιας και οι ψήφοι θα μπορούσαν να κατευθυνθούν διαφορετικά.
Οι οποίοι Σπαρτιάτες συμμετείχαν νομότυπα να σημειώσουμε.
Για κάποιο λόγο η αναδρομικοτητα στις πληρωμές ισχύει για βουλευτές και δικαστικούς.
Για όλους τους υπόλοιπους πέφτει τσεκούρι για λόγους δημοσιονομικής πειθαρχίας.
Αυτό εγώ δε βρίσκω δίκαιο. Όχι να μην πληρωθούν "αναδρομικά" ανύπαρκτης εργασίας ενός ακόμα αργοσχολου εθνοπατέρα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.816
Κριτικές
1
Like
31.617
Πόντοι
8.006
Από πότε είναι ζημία η μη πληρωμή εργασίας που δεν υπήρξε; Και η οποία έχει ήδη πληρωθεί αφού την εχει παρασχει άλλος.
Και είναι δίκαιο να ζημιωθουμε εμείς πληρώνοντας δυο φορές την ίδια εργασία;
Που κανείς δε μπορεί να βεβαιώσει ότι θα αφορούσε τα ίδια πρόσωπα, αν είχε απαγορευτεί η συμμετοχή των Σπαρτιατών, μιας και οι ψήφοι θα μπορούσαν να κατευθυνθούν διαφορετικά.
Οι οποίοι Σπαρτιάτες συμμετείχαν νομότυπα να σημειώσουμε.
Για κάποιο λόγο η αναδρομικοτητα στις πληρωμές ισχύει για βουλευτές και δικαστικούς.
Για όλους τους υπόλοιπους πέφτει τσεκούρι για λόγους δημοσιονομικής πειθαρχίας.
Αυτό εγώ δε βρίσκω δίκαιο. Όχι να μην πληρωθούν "αναδρομικά" ανύπαρκτης εργασίας ενός ακόμα αργοσχολου εθνοπατέρα.
Δεν εχω σοβαρο αντιλογο σε αυτα που λες. Θα συμφωνουσα να μην πληρωθουν.
 

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.617
Like
2.967
Πόντοι
1.706
Ακόμα να μας σχολιάσει την ηγετική εμφάνιση του Μωυσή στη Θεσσαλονίκη με 20 τζιπ, 10 περιπολικά και 30 μηχανές. :confused:
 

Jason.vavv

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2016
Μηνύματα
500
Κριτικές
1
Like
363
Πόντοι
26
Το θέμα δεν είναι μόνο οικονομικό. Είναι και θεσμικό. Τι εννοεί ο νόμος "να εξαπατω" εκλογείς.
Αν λέω ευθέως ότι ψηφίζοντας εμένα είναι σαν να ψηφίζετε τον Α, που είναι ο πνευματικός μας ηγέτης που είναι από πίσω και μας στηρίζει, πού ακριβώς είναι η απάτη;
Κι άλλος ψηφίζει κιναλ νομίζοντας ότι είναι η συνέχεια του πασοκ του Ανδρέα, αλλά του απεκρυψαν ότι είναι άλλο κόμμα με άλλο αφμ. Εδώ έχουμε εξαπάτηση;
Άρα υπάρχει και ένα μεγάλο κενό : Πώς διαπιστώνεις ότι οι ψηφοφόροι που ψήφισαν το συγκεκριμένο κόμμα, το ψήφισαν επειδή εξαπατηθηκαν;
Αλίμονο να εκπιπτουν του αξιωματος δημοκρατικά εκλεγμένοι βουλευτές Αλλιώς η βουλή θα είχε μείνει με 10 άτομα..
 

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.617
Like
2.967
Πόντοι
1.706
Μήπως οι επικοινωνιολόγοι την επόμενη φορά να αυτοσχεδιάσουν λίγο παραπάνω στα θεατρικά; Αυτό που του φιλάνε το χέρι το έχουμε ξαναδεί.:confused:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
68.412
Like
69.118
Πόντοι
12.756
Κι ενα κιλο ελιες,να βγουν να φωναζουν οι οπαδοι "Ψωμι κι ελια και Κουλη λεβεντια":coffee::coffee::confused::confused::confused:
εχεις ένα δίκιο ... :coffee:
Το ειχα ξεχάσει ... εχουμε και επαίτες στους δεξιους θαυμαστες .. που κατα καιρους κανουν και ΔΗΛΩΣΕΙΣ :coffee:
άλλο αν βεβαια ο Κουλης τους γραφει στα παπαρια του και ουτε καν τους "βλεπει"
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.993
Like
16.731
Πόντοι
3.656
εχεις ένα δίκιο ... :coffee:
Το ειχα ξεχάσει ... εχουμε και επαίτες στους δεξιους θαυμαστες .. που κατα καιρους κανουν και ΔΗΛΩΣΕΙΣ :coffee:
άλλο αν βεβαια ο Κουλης τους γραφει στα παπαρια του και ουτε καν τους "βλεπει"
Είναι όλοι .... από τη μία κατηγορία γαλάζιων .... κανείς από την άλλη ....
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.816
Κριτικές
1
Like
31.617
Πόντοι
8.006
Ακόμα να μας σχολιάσει την ηγετική εμφάνιση του Μωυσή στη Θεσσαλονίκη με 20 τζιπ, 10 περιπολικά και 30 μηχανές. :confused:
Βρε φιλαρακι, δεν με ενοχλουν αυτα τα πραγματα εμενα. Μου ειναι αδιάφορο
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
23.860
Κριτικές
6
Like
9.217
Πόντοι
1.686
Το θέμα δεν είναι μόνο οικονομικό. Είναι και θεσμικό. Τι εννοεί ο νόμος "να εξαπατω" εκλογείς.
Αν λέω ευθέως ότι ψηφίζοντας εμένα είναι σαν να ψηφίζετε τον Α, που είναι ο πνευματικός μας ηγέτης που είναι από πίσω και μας στηρίζει, πού ακριβώς είναι η απάτη;
Κι άλλος ψηφίζει κιναλ νομίζοντας ότι είναι η συνέχεια του πασοκ του Ανδρέα, αλλά του απεκρυψαν ότι είναι άλλο κόμμα με άλλο αφμ. Εδώ έχουμε εξαπάτηση;

Άρα υπάρχει και ένα μεγάλο κενό : Πώς διαπιστώνεις ότι οι ψηφοφόροι που ψήφισαν το συγκεκριμένο κόμμα, το ψήφισαν επειδή εξαπατηθηκαν;
Αλίμονο να εκπιπτουν του αξιωματος δημοκρατικά εκλεγμένοι βουλευτές Αλλιώς η βουλή θα είχε μείνει με 10 άτομα..


Πίσω από τη ΝΙΚΗ είναι οι παπάδες,
άρα και εκεί έχουμε εξαπάτηση εκλογέων ;

Πουλα΄νε τρέλα οι ατιμώρητοι δικαστές στην Ελλάδα.

Αρχηγός ενός κόμματος, είναι αυτός που εκλέχτηκε
σαν αρχηγός.
Αν εμπνέεται από άλλους πολιτικούς, αυτό δεν σημαίνει
ότι δεν είναι αρχηγός.

Ο Κασσελάκης δεν εκλέχτηκε ;
Είναι εξαπάτηση εκλογέων, διότι ήταν στο επιτελείο του Μπάϊντεν
και έτσι ο αρχηγός είναι ο... Μπάϊντεν ;

Αν εκπέσουν οι Σπαρτιάτες , αυτό θα είναι παγκόσμια πρωτιά σε πολιτικό
δικαστικό πραξικόπημα.

Οι δικαστές θα κάνουν ψυχανάλυση στους βουλευτές
για να αποφασίσουν ποιος είναι αυτός που τους επηρεάζει ψυχολογικά ;

Τι είναι αυτά ; Κατάργηση της ελευθερίας της γνώμης !

Πως αποδεικνύεται ότι εξαπατήθηκαν οι ψηφοφόροι ;
Κατέθεσε ένσταση στο εκλογοδικείο έστω ένας (1) ψηφοφόρος ;

Οι άλλοι ... έκαναν έλεγχο των εγκεφάλων των ψηφοφόρων
και διαπίστωσαν ότι ξεγελάστηκαν ;
Αν εκπέσουν οι Σπαρτιάτες, σημαίνει ότι έχουμε τη χειρότερη ΧΟΥΝΤΑ
διεφθαρμένων δικαστών και διεφθαρμένων πολιτικών.

67471743_2217133028576743_209449070941437952_n.jpg




:2funny:


:2funny::2funny:
 
Τελευταία τροποποίηση:

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.955
Like
3.006
Πόντοι
456
ο κουλης μονο με νοθεια θα παρει 35αρι..για αυτο εχει δικιο ο κασε που λεει πρεπει να ερθουν ξενοι ομπσερβερς..αυτα τα καθαρματα θελουν να κανουν παλι νοθεια στις ευροεκλογες..
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
25.777
Like
23.320
Πόντοι
6.256
Πως τα ελεγε ο αυτιστικος ποζερας χθες;Οτι και να λενε οι αλλοι δεν κρυβεται η αναπτυξη και η βελτιωση της Δημοσιας Υγειας;


Ξεροχυσαμε παλι....:wanker:
 

gnnakos

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Απρ 2019
Μηνύματα
1.363
Κριτικές
95
Like
12.890
Πόντοι
18.036
Το θέμα δεν είναι μόνο οικονομικό. Είναι και θεσμικό. Τι εννοεί ο νόμος "να εξαπατω" εκλογείς.
Αν λέω ευθέως ότι ψηφίζοντας εμένα είναι σαν να ψηφίζετε τον Α, που είναι ο πνευματικός μας ηγέτης που είναι από πίσω και μας στηρίζει, πού ακριβώς είναι η απάτη;
Κι άλλος ψηφίζει κιναλ νομίζοντας ότι είναι η συνέχεια του πασοκ του Ανδρέα, αλλά του απεκρυψαν ότι είναι άλλο κόμμα με άλλο αφμ. Εδώ έχουμε εξαπάτηση;
Άρα υπάρχει και ένα μεγάλο κενό : Πώς διαπιστώνεις ότι οι ψηφοφόροι που ψήφισαν το συγκεκριμένο κόμμα, το ψήφισαν επειδή εξαπατηθηκαν;
Αλίμονο να εκπιπτουν του αξιωματος δημοκρατικά εκλεγμένοι βουλευτές Αλλιώς η βουλή θα είχε μείνει με 10 άτομα..
Πολύ σωστός!

Μια εντελώς αόριστη και άρα άκρως επικινδυνη διάταξη.

Φυσικά ειναι μια 100% στημένη δίωξη,με παραγγελία της κυβερνησης.Από δικαστικούς σε διατεταγμένη υπηρεσία.
Ολοι οι ψηφοφόροι των Σπαρτιατών γνώριζαν την υποστήριξη Κασσιδιάρη.Και για αυτό τους ψήφισαν.Καμία εξαπάτηση δεν υπήρξε.Και δεν μπορεί να αποδειχθεί και να στοιχειοθετηθεί.
Δηλαδή θα κληθούνε 250.000 ψηφοφόροι ωςε μάρτυρες;;Γιατί αυτοί ειναι θεωρητικά τα θύματα.Δεν γίνονται αυτα.

Και στο κάτω κατω,ο Κασσιδιάρης δεν μπορεί να υποστηρίζει κάποιον,του έχει αφαιρεθεί η ανθρώπινη υπόσταση;;;Δεν μπορεί να αναπνέει;
Αν αυριο πει "στηρίζω ΝΔ",θα ακυρωθούν οι εκλογές;;
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
25.777
Like
23.320
Πόντοι
6.256
Φαντασου τι μπαμιας πρεπει να ειναι καποιος να μην εχει αντιπαλους και να χανει απο τον κανενα....:tooth:

 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.507
Κριτικές
16
Like
13.749
Πόντοι
6.515
Πολύ σωστός!

Μια εντελώς αόριστη και άρα άκρως επικινδυνη διάταξη.

Φυσικά ειναι μια 100% στημένη δίωξη,με παραγγελία της κυβερνησης.Από δικαστικούς σε διατεταγμένη υπηρεσία.
Ολοι οι ψηφοφόροι των Σπαρτιατών γνώριζαν την υποστήριξη Κασσιδιάρη.Και για αυτό τους ψήφισαν.Καμία εξαπάτηση δεν υπήρξε.Και δεν μπορεί να αποδειχθεί και να στοιχειοθετηθεί.
Δηλαδή θα κληθούνε 250.000 ψηφοφόροι ωςε μάρτυρες;;Γιατί αυτοί ειναι θεωρητικά τα θύματα.Δεν γίνονται αυτα.

Και στο κάτω κατω,ο Κασσιδιάρης δεν μπορεί να υποστηρίζει κάποιον,του έχει αφαιρεθεί η ανθρώπινη υπόσταση;;;Δεν μπορεί να αναπνέει;
Αν αυριο πει "στηρίζω ΝΔ",θα ακυρωθούν οι εκλογές;;
εδω συζητανε που θα πανε οι ψηφοι των σπαρτιατων, δηλαδη αν εγω ψηφισα βουλευτη σπαρτιατη, θα παρουν την ψηφο μου και θα την δωσουν σε αποτυχοντα βουλευτη του συριζα η της νδ

το καλαμπουρι της δημοκρατιας στην ελλαδα :jerking:
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
3.938
Like
3.206
Πόντοι
1.706
:think::think::think::think::think::think::think::think::think::think::think::think::think::think::think::think:
Καλά, αυτός είναι ο πρωθυπουργός αυτός θα τα ακούσει.
Αλλά αυτή η ιστορία ξεκίνησε από τους ίδιους τους Σπαρτιάτες και όλα τα κόμματα θα πάρουν έδρες.
Είναι τώρα σωστό να τις πάρουν με τέτοιο τρόπο??
Εμένα πάντως δεν μου αρέσει......
 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
11.291
Κριτικές
3
Like
10.782
Πόντοι
3.936
:think::think::think::think::think::think::think::think::think::think::think::think::think::think::think::think:
Καλά, αυτός είναι ο πρωθυπουργός αυτός θα τα ακούσει.
Αλλά αυτή η ιστορία ξεκίνησε από τους ίδιους τους Σπαρτιάτες και όλα τα κόμματα θα πάρουν έδρες.
Είναι τώρα σωστό να τις πάρουν με τέτοιο τρόπο??
Εμένα πάντως δεν μου αρέσει......
Ενώ το μπόνους 50 εδρών σαρεσει? Και πού είσαι ακόμα...
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.326
Κριτικές
7
Like
3.067
Πόντοι
786
:think::think::think::think::think::think::think::think::think::think::think::think::think::think::think::think:
Καλά, αυτός είναι ο πρωθυπουργός αυτός θα τα ακούσει.
Αλλά αυτή η ιστορία ξεκίνησε από τους ίδιους τους Σπαρτιάτες και όλα τα κόμματα θα πάρουν έδρες.
Είναι τώρα σωστό να τις πάρουν με τέτοιο τρόπο??
Εμένα πάντως δεν μου αρέσει......
σαν να ψήφισαν άκυρο οι ψηφοφόροι των σπαρτιατών
 
  • Like
Αντιδράσεις: alex71

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.816
Κριτικές
1
Like
31.617
Πόντοι
8.006
:think::think::think::think::think::think::think::think::think::think::think::think::think::think::think::think:
Καλά, αυτός είναι ο πρωθυπουργός αυτός θα τα ακούσει.
Αλλά αυτή η ιστορία ξεκίνησε από τους ίδιους τους Σπαρτιάτες και όλα τα κόμματα θα πάρουν έδρες.
Είναι τώρα σωστό να τις πάρουν με τέτοιο τρόπο??
Εμένα πάντως δεν μου αρέσει......
Ούτε εμενα μού αρεσει και επιπλεον το θεωρω αχρηστο, κουταμάρα και οριακής νομιμοτητας.
Επισης και επι της ουσίας δεν καταλαβαινω ποια ειναι η σκοπιμοτητα. Εν οψει ευρωεκλογων να πριμοδοτηθουν Βελοπουλος και Νικη?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom