Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 88K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 9 άτομα (0 μέλη και 9 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.617
Κριτικές
1
Like
31.374
Πόντοι
8.006
Επομενως το προβλημα βρισκεται στο σημειο που εντοπιζω παραπανω. Τα υπολοιπα ειναι απλως οι συνεπειες.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
13.448
Like
11.985
Πόντοι
3.656
Και το ΠΑΣΟΚ αυτο εκανε, σταματησε τη λειτουργια του και τα χρεη εμειναν στο ΑΦΜ που ειχε, ανεισπρακτα.
Τι σε ωφελησε αυτο?
Κακώς επιτράπηκε στους βουλευτές του να συνεχίσουν να εκλέγονται έτσι αέρα.

Τι σε ωφελεί το ένα..τι σε ωφελεί το άλλο...εσένα δεν σε ενδιαφέρει τίποτα τελικά μάλλον


δεν σε νοιάζει μισό δις ξηλωμένα λεφτά από τις τράπεζες αλλά θέλεις να πετάνε έξω από το σπίτι τους πολύτεκνους για 50Κ

είσαι πολύ νηφάλιος
 

gnnakos

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Απρ 2019
Μηνύματα
1.334
Κριτικές
95
Like
12.808
Πόντοι
18.036
Ακριβως το ιδιο λεμε. Οταν δεν υπαρχει συγκεκριμενη νομικη προσωπικοτητα, τι να ελεγχθει και με βαση ποιους κανονες? Ακομη και οι ισολογισμοι των κομματων ειναι ενα τσιρκο.

Νομιζω παντως οτι καποτε πηγε ελεγκτης στο ΚΚΕ (λόγω του 902) και καταγγελθηκαν οι ελεγκτες ως ανθρωποι της αντιδρασης.
Ενα απο τα ασχη του ΚΚΕ ειναι οτι απαγορευει τον ελεγχο των οικονομικών του για να μην αποκαλυφθουν-λέει- τα ονόματα κρυφών χρηματοδοτών του.
(η ασυλία που απολάμβάνει αυτο το μόρφωμα ειναι ανευ προηγουμένου)
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.994
Like
30.083
Πόντοι
6.056
Ε οχι ρε φιλε
Με την λογικη αυτη, ο καθε ονειροπαρμενος θα ζηταει εναν αστυνομικο καθε μερα για να κανει τη φιγουρα του
Ειπα Αλεξ αν αποδειχθεί οτι δεν κινδύνευε να τιμωρηθεί με ενα μεγαλο χρηματικο πρόστιμο π.χ. 5000 η κανα μηνα φυλάκιση... Αλ΄λα την ωρα που κάποιος σου λεει κινδυνεύω δεν μπορείς να τον αφήνεις να φεύγει μονος του.
 

Jason.vavv

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2016
Μηνύματα
500
Κριτικές
1
Like
363
Πόντοι
26
Και επειδη εχω αναλυσει το θεμα της ευθυνης των κομματων, να το πω για χιλιοστη φορα οτι το απαραδεκτο δεν ειναι οτι παιρνουν δανεια τα κομματα, αλλά οτι η νομικη προσωπικοτητα τους ειναι θολή και δεν υπαρχει ενα νομοθετημα να μας λεει τι μορφή νομικου προσωπου ειναι και ποιος ευθυνεται για τα χρεη του.
Δεν ειναι θολή από μόνη της. Ας μας πει ένας συνταγματολογος.
Φαντάσου, δεν ξέρουμε τι νομική μορφή έχουν τα κόμματα που υπηρετούν τη δημοκρατία.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
13.448
Like
11.985
Πόντοι
3.656
Στην Ελλάδα την χώρα των αδιεξόδων τα προβλήματα σταματούν στην αρχή...

δεν μπορεί να δικαστεί ο υπουργός γιατί τον προστατεύει η ασυλία του...δυστυχώς έτσι τα πράγματα γιατί αυτός είναι ο νόμος. Ποιος γράφει τον νόμο? Ο υπουργός.

Δεν μπορεί να ελεγχθεί ένα κόμμα για υπεξαίρεση γιατί δεν έχει σαφή νομική οντότητα οπότε δεν δεν έχει νόημα. Δυστυχώς τα πράγματα έτι είναι γιατί αυτό λέει ο νόμος. Ποιος γράφει τον νόμο? Ο υπουργός πάλι...


Μιλάμε για επιστημονική απάτη :rockon:
 

riding

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.049
Κριτικές
1
Like
4.852
Πόντοι
456
Ρε μυστες δεν σας προλαβαινω!

Μεχρι να διαβασω την σελιδα ως κατω,πηγαινοντας να γραψω κατι,μου δειχνει πως εχουν γραφει αλλες δυο νεες σελιδες :confused:

Εν τω μεταξυ απο Αλεξ και Ανεμοδουρα εχει πηξει το νημα στις μαλακιες κ δεν μ ανανεωνει γρηγορα ρε πουστηδες
 

Jason.vavv

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2016
Μηνύματα
500
Κριτικές
1
Like
363
Πόντοι
26
Και το ΠΑΣΟΚ αυτο εκανε, σταματησε τη λειτουργια του και τα χρεη εμειναν στο ΑΦΜ που ειχε, ανεισπρακτα.
Τι σε ωφελησε αυτο?γ
Δεν ειναι θολή από μόνη της. Ας μας πει ένας συνταγματολογος.
Φαντάσου, δεν ξέρουμε τι νομική μορφή έχουν τα κόμματα που υπηρετούν τη δημοκρατία.

Ακριβως το ιδιο λεμε. Οταν δεν υπαρχει συγκεκριμενη νομικη προσωπικοτητα, τι να ελεγχθει και με βαση ποιους κανονες? Ακομη και οι ισολογισμοι των κομματων ειναι ενα τσιρκο.

Νομιζω παντως οτι καποτε πηγε ελεγκτης στο ΚΚΕ (λόγω του 902) και καταγγελθηκαν οι ελεγκτες ως ανθρωποι της αντιδρασης.
ΔΕΝ ΕΊΜΑΙ ΣΊΓΟΥΡΟΣ αλλά νομίζω ότι στο πασοκ πήγαν ορκωτοί ελεγκτές!/λογιστες(;) μετά τον Γιωργάκη και ο Βενιζέλος δεν δημοσιοποιησε το πόρισμα.
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.994
Like
30.083
Πόντοι
6.056
Ρε μυστες δεν σας προλαβαινω!

Μεχρι να διαβασω την σελιδα ως κατω,πηγαινοντας να γραψω κατι,μου δειχνει πως εχουν γραφει αλλες δυο νεες σελιδες :confused:

Εν τω μεταξυ απο Αλεξ και Ανεμοδουρα εχει πηξει το νημα στις μαλακιες κ δεν μ ανανεωνει γρηγορα ρε πουστηδες
Ελα ρε τυπε, γράψε και εσυ την μαλακια σου, είμαστε έτοιμη να την ακούσουμε.
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: riding

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
13.448
Like
11.985
Πόντοι
3.656
ΔΕΝ ΕΊΜΑΙ ΣΊΓΟΥΡΟΣ αλλά νομίζω ότι στο πασοκ πήγαν ορκωτοί ελεγκτές!/λογιστες(;) μετά τον Γιωργάκη και ο Βενιζέλος δεν δημοσιοποιησε το πόρισμα.
έγινε ελιά μετά ρε τύπε....και μετά κιναλ???

μιλάμε για τελείως άλλη οντότητα....:2funny:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.617
Κριτικές
1
Like
31.374
Πόντοι
8.006
Κακώς επιτράπηκε στους βουλευτές του να συνεχίσουν να εκλέγονται έτσι αέρα.

Τι σε ωφελεί το ένα..τι σε ωφελεί το άλλο...εσένα δεν σε ενδιαφέρει τίποτα τελικά μάλλον


δεν σε νοιάζει μισό δις ξηλωμένα λεφτά από τις τράπεζες αλλά θέλεις να πετάνε έξω από το σπίτι τους πολύτεκνους για 50Κ

είσαι πολύ νηφάλιος
Tι εννοεις? Οτι επρεπε οι προηγουμενοι βουλευτες να μην επανεκλεγουν? Ε και? Αντε, δεν επανεκλεχθηκαν. Τι εγινε?
Τι παει να πει ειμαι νηφαλιος?
Το να αφοριζω στα κουτουρού εχει κανενα νοημα?
Η παιδιάστικη συγκριση για πολυτεκνους που τους πετανε εξω, πού κολλαει?
Αφαιρει κατι απο το επιχειρημα μου για τα κομματα? Ειναι επιχειρημα συζητησης αυτο?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Εν τω μεταξυ απο Αλεξ και Ανεμοδουρα εχει πηξει το νημα στις μαλακιες κ δεν μ ανανεωνει γρηγορα ρε πουστηδες
Ε γραψε κι εσυ τη μαλακια σου να την δουμε
 

Jason.vavv

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2016
Μηνύματα
500
Κριτικές
1
Like
363
Πόντοι
26
Στην Ελλάδα την χώρα των αδιεξόδων τα προβλήματα σταματούν στην αρχή...

δεν μπορεί να δικαστεί ο υπουργός γιατί τον προστατεύει η ασυλία του...δυστυχώς έτσι τα πράγματα γιατί αυτός είναι ο νόμος. Ποιος γράφει τον νόμο? Ο υπουργός.

Δεν μπορεί να ελεγχθεί ένα κόμμα για υπεξαίρεση γιατί δεν έχει σαφή νομική οντότητα οπότε δεν δεν έχει νόημα. Δυστυχώς τα πράγματα έτι είναι γιατί αυτό λέει ο νόμος. Ποιος γράφει τον νόμο? Ο υπουργός πάλι...


Μιλάμε για επιστημονική απάτη :rockon:
Βέβαια, εσύ κι εγώ απαγορεύεται να υποθέσουμε ότι πρώτοι υπεύθυνοι για τα χρέη των κομμάτων είναι οι προεδροι τους. Απαγορεύεται επειδή αυτό δεν το γράφει πουθενά. Καταλογίζονται στο ΑΦΜ. Ε, να αλλάξω κι εγώ αφμ κι όλα καλά. Και μην μου πει κανένας ότι δεν υπηρετώ την δημοκρατία. Την υπηρετώ καλύτερα από τα κόμματα επειδή εγώ,ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΜΑΣ, πληρώνουμε με τους φόρους μα; τις επιχορηγησεις τους.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.617
Κριτικές
1
Like
31.374
Πόντοι
8.006
Αφού είναι όλα καλά, γιατί άλλαξε αφμ το πασοκ;
Γιατι προφανως με 4% που ειχε φτασει, δεν μπορουσε να πληρωσει ούτε τους τοκους με την ελαχιστη επιχορηγηση που επαιρνε. Και αποφασισε να το κλεισει το μαγαζι. Αυτο δεν θελετε? Το εκανε. Και?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Βέβαια, εσύ κι εγώ απαγορεύεται να υποθέσουμε ότι πρώτοι υπεύθυνοι για τα χρέη των κομμάτων είναι οι προεδροι τους. Απαγορεύεται επειδή αυτό δεν το γράφει πουθενά. Καταλογίζονται στο ΑΦΜ. Ε, να αλλάξω κι εγώ αφμ κι όλα καλά. Και μην μου πει κανένας ότι δεν υπηρετώ την δημοκρατία. Την υπηρετώ καλύτερα από τα κόμματα επειδή εγώ,ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΜΑΣ, πληρώνουμε με τους φόρους μα; τις επιχορηγησεις τους.
Συμφωνω απολυτως.
Εξαλλου εγω πρωτος ειπα οτι το προβλημα ειναι ακριβως αυτο.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
25.541
Κριτικές
178
Like
40.446
Πόντοι
21.896
Kαθε μερα υπαρχουν εκατονταδες παρομοιες περιπτωσεις. Ειχα διαβασει οτι καπου 300 καταγγελιες γινονται καθημερινα. Πώς θα ανταποκριθει η αστυνομια σε αυτο? θα βαλει 300 περιπολικα τη μερα να μεταφερουν τις απειλουμενες?
Σοβαρευτειτε.
Να τα πάρει από τους πολιτικούς κ να τα στείλει στις γειτονιες κ να αφήσει έξω τον κουφοντινα ..
:confused:
 

Jason.vavv

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2016
Μηνύματα
500
Κριτικές
1
Like
363
Πόντοι
26
Γιατι προφανως με 4% που ειχε φτασει, δεν μπορουσε να πληρωσει ούτε τους τοκους με την ελαχιστη επιχορηγηση που επαιρνε. Και αποφασισε να το κλεισει το μαγαζι. Αυτο δεν θελετε? Το εκανε. Και?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Συμφωνω απολυτως.
Εξαλλου εγω πρωτος ειπα οτι το προβλημα ειναι ακριβως αυτο.
Έκλεισε το μαγαζί;;; και δεν δεσμεύτηκε η περιουσία του; συνεχίζει να έχει την ίδια περιουσία; και δημιουργήθηκε νέο αφμ; και τα χρέη τι έγιναν; αυτό είναι η σοσιαλδημοκρατια;
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.617
Κριτικές
1
Like
31.374
Πόντοι
8.006
Ειπα Αλεξ αν αποδειχθεί οτι δεν κινδύνευε να τιμωρηθεί με ενα μεγαλο χρηματικο πρόστιμο π.χ. 5000 η κανα μηνα φυλάκιση... Αλ΄λα την ωρα που κάποιος σου λεει κινδυνεύω δεν μπορείς να τον αφήνεις να φεύγει μονος του.
Α πολυ ωραια.
Θα απασχοληθει ενας αστυνομικος να κανει τη συνοδεια, ενας αλλος να κανει έρευνα αν ηταν αναγκη να γινει αυτο, ενας αλλος να φτιαξει τη δικογραφια κατα του πολιτη που κορόιδευε, ενας εισαγγελεας να κανει διωξη, ενα δικαστηριο να συσταθει να δικασει, περιφημα.
Αλλη δουλεια δεν θα κανουμε δηλαδη.

Και φιλε για να το τελειωνουμε.
Οταν λες "κινδυνευω", με "απειλησαν", να κανεις μηνυση. Και να ακολουθηθει η νομιμη οδός του αυτοφωρου. Τα αστυνομικα τμηματα ούτε πιατσες ταξί ειναι, ούτε τόπος για να εκτονώνεται ο καθενας. Αν θελεις κανε μηνυση και ολα θα παρουν το δρομο τους.
Εδω αρνεισαι να κανεις μηνυση, σε σκοτωνει ο αλλος απ' εξω και φταιει η αστυνομια. Ε οχι.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
13.448
Like
11.985
Πόντοι
3.656
Tι εννοεις? Οτι επρεπε οι προηγουμενοι βουλευτες να μην επανεκλεγουν? Ε και? Αντε, δεν επανεκλεχθηκαν. Τι εγινε?
Τι παει να πει ειμαι νηφαλιος?
Το να αφοριζω στα κουτουρού εχει κανενα νοημα?
Η παιδιάστικη συγκριση για πολυτεκνους που τους πετανε εξω, πού κολλαει?
Αφαιρει κατι απο το επιχειρημα μου για τα κομματα? Ειναι επιχειρημα συζητησης αυτο?
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Ε γραψε κι εσυ τη μαλακια σου να την δουμε
Ένα κόμμα δεν έχει επιτροπές και ιεραρχία? Ε ναι αυτοί που αποφάσισαν και υπέγραψαν για τα δάνεια δεν πρέπει αν επανεκλεγούν αφού έχουν καταχραστεί δημόσιο χρήμα...αφού από τις επιχορηγήσεις θα πληρωθεί ότι πληρωθεί...και αφού ο λαός θα καλεστεί να πληρώσει την ζημιά με την ανακεφαλαιοποίηση.

Δεν αφορίζω κουτουρού...μόνο αυτούς που χρωστάνε....όχι όλα τα κόμματα.

Παιδική σύγκριση ε? Δεν μπορεί αυτός που χρωστάει ο ίδιος μισο δισεκατομύριο και δεν έχει σκοπό να το γυρίσει πίσω να φροντίζει με νόμο να μην του πάρουν το δικό του σπίτι αλλά να παίρνουν των πολίτεκνων για 50 χιλιάδες.

Πόσες φορές πρέπει να τονίσουμε ότι δεν μπορεί ο κλέφτης να γίνεται και δικαστής?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.617
Κριτικές
1
Like
31.374
Πόντοι
8.006

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom