Νέα

Κύμα ανατιμήσεων σε βασικά αγαθά

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 7K
  • Εμφανίσεις 200K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.978
Like
16.710
Πόντοι
3.656
σιγά μην δώσεις πίστωση σε ταβερνιάρη στην άλλη άκρη της Ελλάδας

υπάρχουν εισπρακτικές εταιρείες για τέτοιες οφειλές...με δικούς τους νομικούς, επιμελητές τα πάντα....εσύ δεν ασχολείσαι....απλά στέλνεις στοιχεία και λεφτά....
Ναι , είχε και ο πατέρας μου . Έχω ένα μπαούλο , ακάλυπτες επιταγές , διαταγές πληρωμής ... κατασχετήρια ....
ένα παπάρι πήρε ......
Του φάγαν 3-4 πολυκατοικίες σε αξία ......

Μη μου λες μαλακίες.
Δεν πουλάς στον ωνάση να του πάρεις βιλλάρες. Σε κατσαπλιάδες πουλάς.
ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΧΡΩΣΤΑΕΙ .
Τέλος.
Δεν θα ξανακάνω σχόλιο σχετικά.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
13.546
Like
12.055
Πόντοι
3.656
Ναι , είχε και ο πατέρας μου . Έχω ένα μπαούλο , ακάλυπτες επιταγές , διαταγές πληρωμής ... κατασχετήρια ....
ένα παπάρι πήρε ......
Του φάγαν 3-4 πολυκατοικίες σε αξία ......

Μη μου λες μαλακίες.
Δεν πουλάς στον ωνάση να του πάρεις βιλλάρες. Σε κατσαπλιάδες πουλάς.
ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΧΡΩΣΤΑΕΙ .
Τέλος.
Δεν θα ξανακάνω σχόλιο σχετικά.
Όλα αυτά εμπεριέχουν ρίσκο

Που αναφέρεται στην γενική διαχείριση.

Όλα θα συμβούν αν θες πουλάς λιγότερο μόνο με προκαταβολή
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.978
Like
16.710
Πόντοι
3.656
Όλα αυτά εμπεριέχουν ρίσκο

Που αναφέρεται στην γενική διαχείριση.

Όλα θα συμβούν αν θες πουλάς λιγότερο μόνο με προκαταβολή
Ισχύει . Και πρέπει να διώχνεις πελάτες, όταν φαίνονται σκατόφατσες.
Ο γέρος μου δεν το κατάφερνε αυτό . Τον έπιαναν στο φιλότιμο διάφορα καθίκια του κερατά.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.468
Like
11.029
Πόντοι
3.556
Οι ανεισπρακτες πωλησεις ειναι κομματι του παιχνιδιου. Το θεμα ειναι τι ποσοστο επι των πωλησεων ειναι αυτες. Και το κυριοτερο ΜΕ ΤΙ ΠΟΣΟΣΤΟ ΚΕΡΔΟΦΟΡΙΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ

Γιατι αν πχ πουλας 100 ευρω καφεδες τη μερα με κερδος 70 ευρω, αμα σου πιστολιασουν τα 20 ευρω, μικρη η ζημια

Αν πουλας ομως 100 ευρω σκυλοτροφη με κερδος 10 ευρω, αμα σου πιστολιασουν τα 20 ευρω, τοτε εχεις θεμα
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
13.546
Like
12.055
Πόντοι
3.656
Οι ανεισπρακτες πωλησεις ειναι κομματι του παιχνιδιου. Το θεμα ειναι τι ποσοστο επι των πωλησεων ειναι αυτες. Και το κυριοτερο ΜΕ ΤΙ ΠΟΣΟΣΤΟ ΚΕΡΔΟΦΟΡΙΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ

Γιατι αν πχ πουλας 100 ευρω καφεδες τη μερα με κερδος 70 ευρω, αμα σου πιστολιασουν τα 20 ευρω, μικρη η ζημια

Αν πουλας ομως 100 ευρω σκυλοτροφη με κερδος 10 ευρω, αμα σου πιστολιασουν τα 20 ευρω, τοτε εχεις θεμα
Δεν είναι όλες οι δουλειές ίδιες....

κάποιες θα τις δώσεις χαμηλά επειδή έχουν μπούγιο για να εξασφαλίσεις τα έξοδα σου και να χτίσεις τον τζίρο σου με κέρδος εννοείται ....και κάποιες θα τις χτυπήσεις στα αυτιά γιατί μπορείς για να βγάλεις αρκετό κέρδος....

δεν είναι μόνο να στα φάνε γενικά...και να στα πληρώσουν λίγα λίγα πολύ αργότερα μπορεί να σου δημιουργήσει πρόβλημα με το cash flow.
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.249
Like
10.193
Πόντοι
2.606
Τύπος Ντόναλντ είναι ο εκδικητής της σαλμονέλας,ο εφιάλτης των σούπερ μάρκετ,ο προστάτης των τυριών,η οργή του Θεού στους λαικατζηδες.....
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.326
Κριτικές
7
Like
3.067
Πόντοι
786
Τύπος Ντόναλντ είναι ο εκδικητής της σαλμονέλας,ο εφιάλτης των σούπερ μάρκετ,ο προστάτης των τυριών,η οργή του Θεού στους λαικατζηδες.....
σιγά μην έλθει στο μαγαζί σου,
κι αν έλθει, θα πρήξει και την σερβιτόρα και σένα
ούτε θα πληρώσει,
ζημιά θα κάνει.
τί τον θές;
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.641
Like
4.970
Πόντοι
1.706
Τύπος Ντόναλντ είναι ο εκδικητής της σαλμονέλας,ο εφιάλτης των σούπερ μάρκετ,ο προστάτης των τυριών,η οργή του Θεού στους λαικατζηδες.....
Αυτός δε στέκει στα καλά του. Τη Δευτέρα φωνάζει κάντε φασαρία στα σούπερ μάρκετ, την Τρίτη απορεί πότε είπε αυτός να κάνουν φασαρία στα σούπερ μάρκετ. Πέρα από τη σούπα που έχει στο μυαλό του με ότι του "είπαν", ότι κατάλαβε και ότι συμβαίνει πραγματικά.
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.741
Πόντοι
2.306
Καλό μήνα. Πάμε να δούμε το συμφέρον μας.
Μην τρώτε γαμοτύρια
και ψεύτικα γιαούρτια από σούπερ μάρκετ. Τα έχουμε πει. Είναι πανάκριβα και δεν αξίζουν τα λεφτά τους σε γεύση. Μην ακούτε υποτακτικούς και προδότες. :jerking: Βρείτε άκρες και ψωνίστε από εκεί. Δεν περπατούν με τίποτα και πολλά τα ξύνουν
να φύγει η μούχλα όταν ξεμένουν. Στην ανάγκη όμως όταν παίρνετε κίτρινο η λευκό τυρί κοπής, θα ζητάτε πάντα να σας ανοίξουν καινούργιο διότι έτσι είχε κάνει ο άλλος υπαλληλος. Αυτό θα λέτε!!! Αν σας πουν όχι η δεν γίνεται, θα καλείτε τον διευθυντή/τρια και θα λέτε ότι θα πάρετε τον περιφερειακό να κάνετε παράπονα. Θα επιμένετε αυξάνοντας την ενταση της φωνής σας ότι τα ξύνουν να φύγει η μούχλα ΟΠΩΣ ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ώστε να σας ακούει ο κόσμος και να κάνει το ίδιο.
Εκεί λυγίζουν όλοι και όλες.
Ας τα φάνε στο κεφάλι. :2funny:
Στ αρχίδια μας!
Το σύστημα λειτουργεί.
Με τα λεφτά μας θα τους γαμήσουμε. Στα ίσα και στο μπαμ. Πάρτε και μια προτεινόμενη μαγιονέζα τώρα λόγω Κυριακής.

IMG_20231001_163122.jpg


:rockon:
Θα τους γαμησουμε! Στο ένα πόδι, θα ξεσκονιζουν τους κουραμπιέδες μας, και θα χτενίζουν τα κανταιφια μας!
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.249
Like
10.193
Πόντοι
2.606
Αυτός δε στέκει στα καλά του. Τη Δευτέρα φωνάζει κάντε φασαρία στα σούπερ μάρκετ, την Τρίτη απορεί πότε είπε αυτός να κάνουν φασαρία στα σούπερ μάρκετ. Πέρα από τη σούπα που έχει στο μυαλό του με ότι του "είπαν", ότι κατάλαβε και ότι συμβαίνει πραγματικά.
εννοειται τυπε,τετοια αλανια εχει αναγκη το σαη ομως...αν ειναι να μαζευτουμε δεκα εικοσι ψιλολογικοι δεν εχει ενδιαφερον,ας γραφτουμε καλυτερα σε σκακιστικο ομιλο ξερω γω!
 
  • Like
Αντιδράσεις: resp

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.249
Like
10.193
Πόντοι
2.606
Θα τους γαμησουμε! Στο ένα πόδι, θα ξεσκονιζουν τους κουραμπιέδες μας, και θα χτενίζουν τα κανταιφια μας!
τυπος ντοναλντ θα σκαει με αυτοκινητο που θα εχει σειρηνα και φαρο και θα παιζει καζαντζιδη διαπασων....θα μπουκαρει στα μαρκετ με τετραπλη ροδα και θα σκαει στα τυρια με λασο απο τα φωτιστικα....αυτονοητο πως θα φοραει μπερτα χρωματος καφε προς εμετι.....με μεγαλο Σ κιτρινο ευδιακριτο -Σαλμονελας....
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.850
Like
8.066
Πόντοι
2.356
Έσκασε πάλι μύτη ο γνωστός υποτακτικός (ρέσπουλας) :2funny:
που σκίζεται
να αγιοποιήσει τα πάντα στην αγορά ως υπέροχα και σωστά.
Εγώ παλι πιστός σε ότι έλεγα ως αξιώματα. Θυμίζουμε ότι τα τυριά και τα γιαούρτια δεν θυμίζουν σε τίποτα το παρελθόν κι η γεύση μειονεκτεί. Τον έχει ενοχλήσει αφάνταστα που ο κόσμος κοιτάζει την πάρτη του και γράφει στην πούτσα του οτιδήποτε αν δεν έχει όφελος και για αυτό ο ρέσπουλας θέλει να δημιουργεί εντυπώσεις. Αλλιώς γιατί καίγεται; :2funny:Πηγαίνετε μύστες μου να απαιτείτε σωστά προϊόντα και υπηρεσίες αφού πληρώνετε αυτά που ζητούν, κοιτάξτε μόνο το συμφέρον σας και ας τραγουδάει οποιος θέλει. Πάω κι εγώ τώρα
να βάλω στραγγιστό γιαούρτι
με συμπύκνωμα σε καμιά ρωγμή τοίχου :2funny: μιας που δεν παρασκευάζεται πλέον
με τον τρόπο που γνωρίζαμε. Μην φοβάστε, δεν πεθαίνετε, απλώς όλα είναι υποδεέστερα και πανάκριβα. :2funny:
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: resp

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
68.403
Like
69.103
Πόντοι
12.756
ο Τιμωρος τον σουπερ μαρκετς ο Ντοναλντ :rockon::rockon::rockon:
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.850
Like
8.066
Πόντοι
2.356
σιγά μην έλθει στο μαγαζί σου,
κι αν έλθει, θα πρήξει και την σερβιτόρα και σένα
ούτε θα πληρώσει,
ζημιά θα κάνει.
τί τον θές;
Πληρώνω κι απαιτώ όπως όλοι. Είμαστε πολλοί αλλά σκόρπιοι. Αυτά που ήξεραν κάποιοι να σερβίρουν ή να πουλάνε ότι βολεύει,
να τα ξεχάσουν. Στον πάτο τους.

:rockon:
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.249
Like
10.193
Πόντοι
2.606
θα σκαει στα μαρκετ και ο κοσμος θα φωναζει εκστασιασμενος Σαλμονελα γαμα τους το μουνι της μανας τους ......Ο ΓΗΤΕΥΤΗΣ ΤΩΝ ΚΑΡΤΕΛ ,Ο ΑΦΗΝΙΑΣΜΕΝΟΣ ΣΑΛΜΟΝΕΛΑΣ!
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.249
Like
10.193
Πόντοι
2.606
σιγά μην έλθει στο μαγαζί σου,
κι αν έλθει, θα πρήξει και την σερβιτόρα και σένα
ούτε θα πληρώσει,
ζημιά θα κάνει.
τί τον θές;
ΤΥΠΕ ,αν δεν μπορεις να ακολουθησεις τις εξελιξεις, παραμερισε,κανε στην μπαντα ηρθε η ωρα του ΣΑΛΜΟΝΕΛΑ
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.641
Like
4.970
Πόντοι
1.706
Έσκασε πάλι μύτη ο γνωστός υποτακτικός (ρέσπουλας) :2funny:
που σκίζεται
να αγιοποιήσει τα πάντα στην αγορά ως υπέροχα και σωστά.
Εγώ παλι πιστός σε ότι έλεγα ως αξιώματα. Θυμίζουμε ότι τα τυριά και τα γιαούρτια δεν θυμίζουν σε τίποτα το παρελθόν κι η γεύση μειονεκτεί. Τον έχει ενοχλήσει αφάνταστα που ο κόσμος κοιτάζει την πάρτη του και γράφει στην πούτσα του οτιδήποτε αν δεν έχει όφελος και για αυτό ο ρέσπουλας θέλει να δημιουργεί εντυπώσεις. Αλλιώς γιατί καίγεται; :2funny:Πηγαίνετε μύστες μου να απαιτείτε σωστά προϊόντα και υπηρεσίες αφού πληρώνετε αυτά που ζητούν, κοιτάξτε μόνο το συμφέρον σας και ας τραγουδάει οποιος θέλει. Πάω κι εγώ τώρα
να βάλω στραγγιστό γιαούρτι
με συμπύκνωμα σε καμιά ρωγμή τοίχου :2funny: μιας που δεν παρασκευάζεται πλέον
με τον τρόπο που γνωρίζαμε. Μην φοβάστε, δεν πεθαίνετε, απλώς όλα είναι υποδεέστερα και πανάκριβα. :2funny:.
Πάπια ,να 'σαι καλά αλάνι μου, που ποστάρεις εδώ και στις Ελληνίδες και γελάει λίγο το χειλάκι μας με τα ωραία που γράφεις.
Εγώ με τον CLOSER μιλουσα, αλλά εκτιμούμε την κωμική παρέμβασή σου
Εσύ συνέχισε, σε στηρίζουμε.
:tooth::tooth::tooth:
 

Enkidu

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2019
Μηνύματα
826
Like
779
Πόντοι
86
Από το σημερινό "ΠΟΝΤΙΚΙ"

1702552453398.png
 

Donald-Duck

Σπουδαίος
Εγγρ.
31 Μαρ 2023
Μηνύματα
5.850
Like
8.066
Πόντοι
2.356
Πάπια ,να 'σαι καλά αλάνι μου, που ποστάρεις εδώ και στις Ελληνίδες και γελάει λίγο το χειλάκι μας με τα ωραία που γράφεις.
Εγώ με τον CLOSER μιλουσα αλλά εκτιμούμε την κωμική παρέμβασή σου
Εσύ συνέχισε, σε στηρίζουμε. :tooth::tooth::tooth:
Συμπονώ τον εθισμό σου στο πρόσωπο μου και βοηθάω
να κυλίσει η συζήτηση.
:2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom