Νέα

Κρατάτε σχέσεις ή επικοινωνία με παλαιότερες γκόμενες; Αν όχι, γιατί;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα sotos71
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 62
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
S

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.186
Like
1.853
Πόντοι
216
Με κάποιες από την αρχαία εποχή , προκύπτει πολλές φορές από τύχη μελλοντική συνάντηση . Αν δεν είχε πέσει κανένα μπινελίκι άσχημη κατάσταση .... υπάρχει ένα συναισθηματικό δέσιμο .... τρυφερότητα .... ενδιαφέρον .........

Αν είσαι 50 .... και βλέπεις κάποια που πηδηχτήκατε στα 22 ..... κατά κάποιο τρόπο θες να είναι καλά και να περνάει καλά ...

Αυτό ακριβώς.
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.674
Like
2.712
Πόντοι
456
Αν ειναι ωραίο γκομενακι. γιατί όχι?μπορείς να την έχεις για να βγαίνετε βόλτες και να πέφτει πούτσα στο φιλικό. Θα σε λέει για το γαμια της όταν πάτε για καφέ. Άσε που μπορεί να φας καμία φίλη της από κονε. Εγώ θα κρατούσα
 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
20.434
Κριτικές
7
Like
36.023
Πόντοι
10.411
Τι κάνετε συνήθως όταν χωρίζετε με γκόμενες; Κρατάτε "φιλική" σχέση ή ξεκόβετε εντελώς;
Εντελώς.
Μαχαίρι.
Δεν έχει νόημα,ο καθένας τραβάει το δρόμο του μετά.
 

prokopis_proikismenos

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Νοε 2009
Μηνύματα
1.731
Κριτικές
10
Like
2.086
Πόντοι
3.187
Έχω καιρό να ανοίξω θέμα, ας ανοίξω λοιπόν.
Τι κάνετε συνήθως όταν χωρίζετε με γκόμενες; Κρατάτε "φιλική" σχέση ή ξεκόβετε εντελώς;
Θα πει κάποιος, εξαρτάται το πώς τελείωσε.
Συνήθως τι κάνετε όμως;
Εννοείται μιλάμε για σχέσεις με συναισθήματα, όχι σχέσεις μόνο για σεξ.
Τίποτα και πότε. Καμία επαφή ούτε λεκτική ούτε εξ αποστάσεως. Τις στέλνω στον αγύριστο στην κυριολεξία. Αφού και στο δρόμο που τις βλέπω κάνω ότι δεν τις βλέπω.
 
OP
OP
S

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.186
Like
1.853
Πόντοι
216
Πάντως βλέπω μία τρομερή πλειοψηφία στην επιλογή no contact...
Μήπως κάνω λάθος; Αναρωτιέμαι...
 

psolarmenistis-123

Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2021
Μηνύματα
367
Κριτικές
4
Like
384
Πόντοι
21
Πάντως βλέπω μία τρομερή πλειοψηφία στην επιλογή no contact...
Μήπως κάνω λάθος; Αναρωτιέμαι...
Και γιατί να κρατήσουμε; δλδ θα φτάσεις σε μια ηλικία και θα σέρνεις όλες τις παλιές γκόμενες να τις κάνεις τι;
 
OP
OP
S

sotos71

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2023
Μηνύματα
1.186
Like
1.853
Πόντοι
216
Και γιατί να κρατήσουμε; δλδ θα φτάσεις σε μια ηλικία και θα σέρνεις όλες τις παλιές γκόμενες να τις κάνεις τι;
Δεν είπα αυτό.
Αλλά το να τη βλέπεις έξω κατά τύχη και να μη λες ούτε "γεια';
 

cost2001

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.876
Like
8.507
Πόντοι
2.306
Δεν είπα αυτό.
Αλλά το να τη βλέπεις έξω κατά τύχη και να μη λες ούτε "γεια';
Τι γεια να πούμε ρε τύπε οι μισές από αυτές θέλουν να με δολοφονήσουν κάποιες να μου ρίξουν βιτριόλι και οι υπόλοιπες με περάσουν στην κορδέλα
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
4.472
Like
13.170
Πόντοι
3.506
Τι γεια να πούμε ρε τύπε οι μισές από αυτές θέλουν να με δολοφονήσουν κάποιες να μου ρίξουν βιτριόλι και οι υπόλοιπες με περάσουν στην κορδέλα
Γιατί ρε μαν ? :confused:
 

Easy Rider

Μέγας
Εγγρ.
4 Νοε 2020
Μηνύματα
6.792
Κριτικές
18
Like
15.461
Πόντοι
4.546
Τύποι, εννοείται ότι κρατάω επαφές, κάθε ημέρα! Τηλεφωνάκι πρωΐ, μεσημέρι και βράδυ, με παρακάλια και λυγμούς να με δεχτούν πίσω.
 

LION-974

Σπουδαίος
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.386
Κριτικές
10
Like
2.784
Πόντοι
3.385
Αυτό δε σημαίνει ότι προσπαθείς να μισήσεις, κατά κάποιο τρόπο;
Προσωπικά, δεν το κατάφερα ποτέ. Εκτός αν η άλλη πλευρά δε θέλει καμία επαφή.
Αυτό δε σημαίνει ότι τρέφω ελπίδες. Έχω μάθει να το διαχωρίζω.
Απλά, με το πέρασμα των χρόνων και σχέσεων, κατάλαβα ότι μου είναι πιο εύκολο να θυμάμαι με αγάπη και εκτίμηση κάποιες, παρά να προσπαθώ να ξεχάσω δια της "βίας".
Και ένα μέρος αυτού, είναι να κρατήσω τυπικές ή "φιλικές" σχέσεις.
Είμαι της άποψης ότι δεν υπάρχει λόγος μίσους. Περνάμε για λίγο καιρό πάνω στη γη, με άλλους ταιριάζουμε, με άλλους όχι. Ο καθένας ακολουθεί το δρόμο του, προσπαθώντας να ευτυχήσει.
Ειλικρινέστατα, κανένα μίσος. Απλά ''αυτοπροστασία''. Και προστασία και της άλλης να προχωρήσει τη ζωή της χωρίς βαρίδια. Μίσος θα ήταν εάν είχα πρόθεση να τις βλάψω με κάποιο τρόπο, κάτι που δεν υπάρχει ούτε ως υπόνοια.
 

Mpratan

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.305
Κριτικές
21
Like
9.545
Πόντοι
3.346
Δεν είπα αυτό.
Αλλά το να τη βλέπεις έξω κατά τύχη και να μη λες ούτε "γεια';
Έχει διαφορά να πεις ένα γεια και άλλο να κρατήσεις σχέση με την έννοια του μιλάω, λέω τα νέα μου και τα ωραία μου.
 

openminded69

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Αυγ 2022
Μηνύματα
260
Like
1.186
Πόντοι
201
Επαφή μόνο με γκόμενες που ήταν και είναι για περιστασιακό πήδημα και ποτέ με έρωτες, έστω και παλιούς.
 

ypotaktikos97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Απρ 2023
Μηνύματα
1.198
Κριτικές
21
Like
5.902
Πόντοι
2.846
Οχι. Ο καθένας προχωράει την ζωή του. Δεν είμαστε Σουηδέζοι να τις παραδίδουμε και στον επόμενο γαμπρο . Γνώμη μου μακριά απο πισωγυρίσματα και άλλες τέτοιες αδιάφορες επικοινωνίες. Δεν οδηγούν κάπου και τις περισσότερες φορές βγαίνουν σε κακο.
Τώρα αμα την δεις έξω μια καλημέρα οκ θα την πεις, αλλά μέχρι εκεί , εκτος αν έχει παιχτεί κάτι πολύ χοντρό πχ άλλο πρόσωπο κλπ, οπου εκεί κάνεις απλά οτι δεν την είδες..
 
  • Like
Αντιδράσεις: SKEF

SailorGr

Σεβαστός
Εγγρ.
19 Αυγ 2013
Μηνύματα
1.140
Κριτικές
26
Like
10.761
Πόντοι
2.046
Εφτυσες? Δεν γυρνας να γλειψεις. Μονο κατουρημα μετα....
 

cost2001

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Μαρ 2006
Μηνύματα
4.876
Like
8.507
Πόντοι
2.306
Ti μηλο τυπε? Φυρικι ή Μακιντος?:confused:
καταφερε τελικα να σε δαγκωσει καμμια?
Τους έταζαν γάμο τύπε για να πηδήξω, μετά της αραβωνιαζομουν για να πηδάω και νόμιμα, μετά εξαφανιζομουν και με ψαχναν πατεράδες μανάδες και κόρες
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom