Νέα

Κουρευτική μηχανή μαλλιών

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα john_fystikis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 88
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

mitsos1357

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
210
Like
1.669
Πόντοι
201
Τι πανασονικ μωρε μαλακα ... τηλεοραση ειναι ?  :jerking:  να υποθεσω οτι και τα αρχιδια σου και τα μουσια σου ξυριζεις με αυτην τυπε ?  :uglystupid:

100-150 κοστιζουν αυτες που αγορασαμε για να κοβουμε το μαλλι απ τα τραγια και τα προβατα ...
Για μαλλια ?  :think: μονο για τριμμινγκ κανει ? για τα τραγια οχι ?





Τυποι ... για μαλλια του κεφαλιου και μονο σας κανουν ολες με ανωτατο τα 25ε, για αγορα καινουριας το μονο που θα πρεπει να προσεξετε ειναι η σκαλες αν και δεν ειναι τοσο απαραιτητο αν δεν τριμαρετε τιποτα μουσια


Οσοι εχουν μηχανες χρειαζονται μια καποια συντηρηση περαν της μπηχλας  ...2-3 σταγονες λαδι ραπτομηχανης στην λαμα και ΩΩΩ... να ξαναδουλεψε!

να βγαλετε την κεφαλη να την καθαρισετε την μουχλα σκουλαμετρα τριχες με το πινελακι που σας το παρεδωσε ο κατασκευαστης και μετα το χασατε και ολα μια χαρα  :happy:
Φιλε αν θελεις κανε μας μια μεταφραση τι θελεις να πεις γιατι με τοσες παραθεσεις εχεις χασει τον μπουσουλα ,μαλλον εχεις κατεβασει ολοκληρο μπουκαλι ουισκακι πριν γραψεις ολα αυτα  :heavymetalbig:
 

DimitrisOOO(1)

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2018
Μηνύματα
709
Like
99
Πόντοι
6
Φιλε αν θελεις κανε μας μια μεταφραση τι θελεις να πεις γιατι με τοσες παραθεσεις εχεις χασει τον μπουσουλα ,μαλλον εχεις κατεβασει ολοκληρο μπουκαλι ουισκακι πριν γραψεις ολα αυτα  :heavymetalbig:

Μαθε να διαβαζεις το μπου τυπε , ξεκαθαρος ειμαι και αλλος εχει χασει τον μπουσουλα  :jerking2:
 

DimitrisOOO(1)

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2018
Μηνύματα
709
Like
99
Πόντοι
6
Φιλε αν θελεις κανε μας μια μεταφραση τι θελεις να πεις γιατι με τοσες παραθεσεις εχεις χασει τον μπουσουλα ,μαλλον εχεις κατεβασει ολοκληρο μπουκαλι ουισκακι πριν γραψεις ολα αυτα  :heavymetalbig:

Α και σε συριζαιους απλυτους που τωρα θυμηθηκαν να κανουν κανα μπανιο (και να μπουν στο μου) δεν κανω καμια μεταφραση τυπε  :uglystupid: :S

υπαρχει το αναλογο θρεαντ εδω στο φορα
 

BAKALIS74

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2012
Μηνύματα
4.659
Like
1.919
Πόντοι
216
Άσχετο αλλά μόλις χάζεψα αυτό το νήμα  στο καπάκι στο facebook που έβγαζε διαφημίσεις για κουρευτικές μηχανές μαλλιών! Όχι δε μας παρακολουθούνε καθόλου τα μουνόπανα

αλγόριθμοι φίλε, παντού στο ιντερνετ είναι
 

madrach

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2015
Μηνύματα
1.947
Κριτικές
10
Like
1.353
Πόντοι
506
babyliss for men. Κινεζικη. Πριν 9 χρονια με 25Ε. Ακομα μια χαρα ειναι..
 

thelastpm

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.654
Κριτικές
1
Like
2.780
Πόντοι
456
Πήρα μία Wahl 20 euro από τον Σκλαβενίτη με καλώδιο. Δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα.
 

arkas1986

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2018
Μηνύματα
1.707
Κριτικές
15
Like
354
Πόντοι
326
Δείτε τα φιλμάκια για κούρεμα προβάτων
 

lostos

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2019
Μηνύματα
99
Like
8
Πόντοι
0
Λοιπόν φίλε χωρίς ν διαβάσω τη κενέ οι προηγούμενοι !!!! Κ όντας παλιός φαλάκρας η μηχανή είναι μια η πιο φθηνή και από τις καλύτερες επικογες θα πάθεις μπάκα με αντοχές και τη δξυξεθα που βγάζει Remington MB320C
Αυτό είναι το μοντέλο γενικά αυτή η μάρκα Είναι ότι καλύτερο για τα λεφτά της !!! Θα με θυνιθεις ,

επιβεβαιώνω έχει τούρμπο μοτέρ δεν κωλώνει, τιμή εξαιρετικά χαμηλή
 

mefedlos

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουν 2006
Μηνύματα
304
Like
46
Πόντοι
1
1 Φθηνη αλλα δυνατο μοτερ και καλη
Wahl 1395-0460 Κουρευτική Μηχανή Ρεύματος 30264 τιμη 24.90
2 Κορυφη 79,90 €
3 Πολυ καλη αλλα με μπαταρια (εγω προτιμω με καλωδιο αν και η μπαταρια της μου κρατησε περι τα 15 20  χρονια με ελαφρια χρηση  €45,00

 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.761
Κριτικές
6
Like
3.430
Πόντοι
736
Πάντως νομίζω οτι η διαφορά της ακριβης με φτηνη μηχανη είναι κυρίως στην μπαταρία , δηλαδη η φτηνη μπορει να θέλει κανα οχτάωρο φόρτιση και να σου βγάλει ένα κουρεμα , ενω η ακριβη θα φορτίσει σε ένα τετράωρο και θα σου βγάλει 5 κουρέματα ... κάπως έτσι δηλαδη.

Φυσικά μπορει να έχουν και άλλες διαφορές αλλά η κυριότερη νομίζω είναι η πιο πάνω.
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.837
Like
1.280
Πόντοι
216
Είναι και  τα μέταλλα στα κοφτήρια. Αν είναι κακής ποιότητας κόβουν για λίγο και μετά πάπα λα. Όπως τα ψευτομάχαιρα.  θέλουν συνέχεια ακόνισμα και τρέχα γύρευε.
 

v@rv@tarxidos

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2017
Μηνύματα
348
Κριτικές
1
Like
33
Πόντοι
1
Οι καλύτερες κουρευτικές στις επαγγελματικές τους σειρές(που είναι και πιο ακριβές) θεωρούνται οι:
1. Wahl
2. Panasonic

καλές και πιο φθηνές είναι οι:

Eurostil

τώρα για Philips κλπ, απλά κάνουν τη βασική δουλειά χωρίς πολλά πολλά.
 

Tink1223

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιουν 2017
Μηνύματα
37
Κριτικές
2
Like
44
Πόντοι
0
Αν θέλετε να με θυμηθείτε..
Μια είναι η κουρευτικη μηχανή.
Αν και λίγο τσιμπημένη 125-130€
Αξίζει τα λεφτά και την παίρνεις μια φορά. Είχα δώσει λεφτά αρκετες φορές σε μούφα επιλογές. Φιλος κουρέας μου πρότεινε αυτή. Και έχω μείνει άναυδος. Κουρευτικη και για τριμαρισμα τα γενιά

Panasonic er1611
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
821
Πόντοι
146
Αν θέλετε να με θυμηθείτε..
Μια είναι η κουρευτικη μηχανή.
Αν και λίγο τσιμπημένη 125-130€
Αξίζει τα λεφτά και την παίρνεις μια φορά. Είχα δώσει λεφτά αρκετες φορές σε μούφα επιλογές. Φιλος κουρέας μου πρότεινε αυτή. Και έχω μείνει άναυδος. Κουρευτικη και για τριμαρισμα τα γενιά

Panasonic er1611


  :heavymetalbig: :heavymetalbig: :heavymetalbig:
 

artemismatsas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουν 2013
Μηνύματα
5.867
Κριτικές
1
Like
120
Πόντοι
66
Panasonic φιλε, μονο. Τιποτα αλλο.

Οτι αλλο σου πουν, γραφτο στα αρχιδια σου και παρε απλα μια panasonic.

Παρε οποιο μοντελο σε βολευει και ειναι απο την επαγγελματικη σειρα, θα κανεις αποσβεση μην εχεις αγχος για τη τιμη.

Η φτηνη μηχανη, θα σου βγει ακριβη μετα, στανταρακι.

Χωσε 100-150 ευρω και παρε ενα σοβαρο μηχανακι και τελος, καλα κουρεματα.

 :hi:


ααααακριβως!! ηθελα καθε ενα χρονο 50 με 80 ευρω για χρονια ολοκληρα, πηρα μια πανασονικ στα 200 pro series κ αμα λαχει κουρευει κ γκαζον , ουτε λογος για φθορα στη κοπη της!! η μπαταρια ακομα επικη κ εχω πιασει ηδη τα 2 χρονια
 

artem82

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Οκτ 2018
Μηνύματα
392
Κριτικές
23
Like
1.378
Πόντοι
1.011
Μόνοι μας πλέον το κουρεματακι....
Θα χτυπήσω καμία από το skroutz.
Έχει αρκετές επιλογές.
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
821
Πόντοι
146
ααααακριβως!! ηθελα καθε ενα χρονο 50 με 80 ευρω για χρονια ολοκληρα, πηρα μια πανασονικ στα 200 pro series κ αμα λαχει κουρευει κ γκαζον , ουτε λογος για φθορα στη κοπη της!! η μπαταρια ακομα επικη κ εχω πιασει ηδη τα 2 χρονια

Δωσε τυπε....δωσε.


  :heavymetalbig: :heavymetalbig: :heavymetalbig: :heavymetalbig: :heavymetalbig: :heavymetalbig:
 

DimitrisOOO(1)

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2018
Μηνύματα
709
Like
99
Πόντοι
6

Ειναι και θεμα υγιεινης λιγο τυπε(βρωμιαρη) αν δεν το εχεις παρει χαμπαρι, εδω μλαμε για κουρευτικη μαλλιων του κεφαλιου του πανω! ουτε για μουσια ουτε αρχιδια ουτε κωλου ... για σκληρες τριχες υπαρχει το αναλογο θεμα εδω στο μπου  :jerking: :vomit:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom