Νέα

Κουρευτική μηχανή μαλλιών

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα john_fystikis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 88
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

mozart

Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2007
Μηνύματα
93
Like
10
Πόντοι
0
Τώρα που είναι κλειστά τα κομμωτήρια, θα τις χρειαστούμε όλοι τις μηχανές αυτές!
 

mozart

Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2007
Μηνύματα
93
Like
10
Πόντοι
0
Πως την ρυθμίζεις για να κάνεις το πρώτο κούρεμα;
 

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
171
Like
20.404
Πόντοι
34.612
Πως την ρυθμίζεις για να κάνεις το πρώτο κούρεμα;

Εχει ανταλακτικα με νουμερο
Εχω βαζω πχ απο 6 για κανονικο κουρεμα κ οσο κατεβαινεις σε νουμερο τοσο πιο κοντα
Στο ν1 γουλι
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.206
Κριτικές
496
Like
62.965
Πόντοι
39.662
Εχει ανταλακτικα με νουμερο
Εχω βαζω πχ απο 6 για κανονικο κουρεμα κ οσο κατεβαινεις σε νουμερο τοσο πιο κοντα
Στο ν1 γουλι

Στο 1 γουλί ?

Εγώ στον Αλβανό που κουρεύομαι εχει και σκάλα 0.5 χιλιοστά

αλλα και 0.2 χιλιοστά.

Εγω στα 0.5τα παιρνω όλα.
 

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
171
Like
20.404
Πόντοι
34.612
Στο 1 γουλί ?

Εγώ στον Αλβανό που κουρεύομαι εχει και σκάλα 0.5 χιλιοστά

αλλα και 0.2 χιλιοστά.

Εγω στα 0.5τα παιρνω όλα.

Νομιζω κ η δικια μου εχει μεχρι 0.5 απλα εγω μεχρι 4 την παω!!
 

SilentMajority

Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2005
Μηνύματα
13
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Αν θέλετε μηχανή για κάτω πρέπει το «χτενακι» να είναι λεπτό, αλλιώς μαγκώνει

Λέμε τώρα να περνά η ωρα
 

mozart

Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2007
Μηνύματα
93
Like
10
Πόντοι
0
Πάντως η ουσία είναι ότι το κόστος αγοράς μίας τέτοιας μηχανής αποσβένεται γρήγορα λόγω του κομμωτηρίου που γλυτώνεις! Τώρα τι κούρεμα κάνει κάποιος αυτό προς το παρόν δεν το ξέρω!
 

Peacful_Warrior

Μέλος
Εγγρ.
25 Απρ 2011
Μηνύματα
2.929
Κριτικές
1
Like
236
Πόντοι
36
Πάντως η ουσία είναι ότι το κόστος αγοράς μίας τέτοιας μηχανής αποσβένεται γρήγορα λόγω του κομμωτηρίου που γλυτώνεις! Τώρα τι κούρεμα κάνει κάποιος αυτό προς το παρόν δεν το ξέρω!

Σιγουρα γινεται αποσβεση. Σχετικα με το κουρεμα τωρα ειναι καλη χρονικη ευκαιρια για καποιον που αναγκαστικα μενει σπιτι ωστε να πειραματιστει. Οι πρωτες προσπαθειες ειναι σιγουρα λιγο καπως αλλα με τον καιρο ολοι σιγα σιγα τα καταφερνουν. Επισης ενας καθρεφτης χειρος βοηθαει 
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 193184

Επισκέπτης
    Λοιπόν εγώ θα προτείνω την Wahl Αμερικάνικη και με καλώδιο. Βρίσκεις από €10-€20 οικιακές, στα €70-€100 επαγγελματικές (έχω πάρει και εγώ ααπλώς τσεκάρετε σχόλια χαρακτητιστικά γιατί ειναι ιδιαίτερες). Και απο εκεί και πέρα εχει και πιο ακριβές που δεν αξίζουν για οικιακή χρήση!! Καλώδιο για πολλούς και διαφόρους λόγους... κάνει και για choking...  :rockon:
 

Bonecrusher

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Οκτ 2017
Μηνύματα
567
Κριτικές
35
Like
3.729
Πόντοι
2.836
Λοιπόν, έχω κατά καιρούς μηχανές της Moser και Panasonic σε τιμές η πρώτη λίγο κάτω από 100 και η δεύτερη εκεί στα 150+. Τώρα πριν κάνα 3μηνο πήρα μια μηχανή και ένα τριμμερ της Kemei, μηχανή km1996 και τριμμερ km1949. Τσέκαρετε τα στο ίντερνετ και Σκρουτζ. Γαμω τα εργαλεία,  η πρώτη 35 ευρώ και το δεύτερο κάτω από 30 ευρώ. Η μηχανή έχει σκάλες και χτενακια και το τριμμερ κόβει συριζα για τρελό σβήσιμο και έχει και χτενακια.  Με ένα 70αρι κάνεις δουλειά σούπερ. Ντιζάιν φοβερό  (και τα δύο φουλ μέταλλο),τώρα για διάρκεια και 2 με 3 χρόνια να κρατήσουν τα λεφτά τους τα έβγαλες....
 

pilofori

Ανώτερος
Εγγρ.
29 Ιουλ 2006
Μηνύματα
9.295
Κριτικές
19
Like
9.257
Πόντοι
9.095
Άσχετο αλλά μόλις χάζεψα αυτό το νήμα  στο καπάκι στο facebook που έβγαζε διαφημίσεις για κουρευτικές μηχανές μαλλιών! Όχι δε μας παρακολουθούνε καθόλου τα μουνόπανα
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.837
Like
1.280
Πόντοι
216
Γιατί πάτησες πάνω στο link της κουρευτικής για αυτό σε παρακολουθούν. Τσίμπησες το μπισκοτάκι.
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.771
Κριτικές
6
Like
3.446
Πόντοι
736
Εγω είχα πάρει πριν περίπου 2 χρόνια αυτην εδω
Γυρω στα 60 ευρώ απο το media markt αλλά απο οτι βλέπω δεν υπάρχει πλέον ούτε στο media markt ούτε και στο skroutz , πάντως τα λεφτά της μέχρι τωρα τα έχει βγάλει και με το παραπάνω.
 

DimitrisOOO(1)

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιαν 2018
Μηνύματα
709
Like
99
Πόντοι
6
Panasonic φιλε, μονο. Τιποτα αλλο.
Οτι αλλο σου πουν, γραφτο στα αρχιδια σου και παρε απλα μια panasonic.
Παρε οποιο μοντελο σε βολευει και ειναι απο την επαγγελματικη σειρα, θα κανεις αποσβεση μην εχεις αγχος για τη τιμη.
Η φτηνη μηχανη, θα σου βγει ακριβη μετα, στανταρακι.
Χωσε 100-150 ευρω και παρε ενα σοβαρο μηχανακι και τελος, καλα κουρεματα.
:hi:
Τι πανασονικ μωρε μαλακα ... τηλεοραση ειναι ?  :jerking:  να υποθεσω οτι και τα αρχιδια σου και τα μουσια σου ξυριζεις με αυτην τυπε ?  :uglystupid:

100-150 κοστιζουν αυτες που αγορασαμε για να κοβουμε το μαλλι απ τα τραγια και τα προβατα ...

Για μαλλια ?  :think: μονο για τριμμινγκ κανει ? για τα τραγια οχι ?





Τυποι ... για μαλλια του κεφαλιου και μονο σας κανουν ολες με ανωτατο τα 25ε, για αγορα καινουριας το μονο που θα πρεπει να προσεξετε ειναι η σκαλες αν και δεν ειναι τοσο απαραιτητο αν δεν τριμαρετε τιποτα μουσια


Οσοι εχουν μηχανες χρειαζονται μια καποια συντηρηση περαν της μπηχλας  ...2-3 σταγονες λαδι ραπτομηχανης στην λαμα και ΩΩΩ... να ξαναδουλεψε!

να βγαλετε την κεφαλη να την καθαρισετε την μουχλα σκουλαμετρα τριχες με το πινελακι που σας το παρεδωσε ο κατασκευαστης και μετα το χασατε και ολα μια χαρα  :happy:
 

nikolaou639

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2014
Μηνύματα
270
Κριτικές
14
Like
535
Πόντοι
291
Λοιπόν φίλε χωρίς ν διαβάσω τη κενέ οι προηγούμενοι !!!! Κ όντας παλιός φαλάκρας η μηχανή είναι μια η πιο φθηνή και από τις καλύτερες επικογες θα πάθεις μπάκα με αντοχές και τη δξυξεθα που βγάζει Remington MB320C
Αυτό είναι το μοντέλο γενικά αυτή η μάρκα Είναι ότι καλύτερο για τα λεφτά της !!! Θα με θυνιθεις ,
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom