Νέα

Κουφοντίνας, απεργία πείνας, η τελευταία μάχη στον ταξικό εχθρό του

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ampelale
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 536
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Julian R

Μέλος
Εγγρ.
26 Σεπ 2019
Μηνύματα
85
Like
164
Πόντοι
0
Μια ερώτηση προς όσους τον κατηγορούν:Ποιός λαικός ήρωας ή επαναστάτης της Ιστορίας μας και όχι μόνο δεν ήταν "δολοφόνος"?
Ο Καραισκάκης;Τι δουλειά έκανε όταν ήταν στην Αυλή του Αλή Πασά και αυτός και ο Ανδρούτσος;
Όταν ήσουν κλέφτης στην Οθωμανική Αυτοκρατορία τι ακριβώς έκανες;Γιατί οι περισσότεροι από τους λαικούς μας ήρωες ήταν...
Τι θεωρούταν για το Οθωμανικό κράτος οι επαναστάτες Έλληνες;΄Τρομοκράτες' μήπως;Που κάνουν εξέγερση;Πόσοι σκοτώθηκαν εξαιτίας τους ΄'άδικα' στον βωμό της επανάστασης;
Γιατί ουσιαστικά οι Μεγάλες Δυνάμεις μας απελευθέρωσαν μετά από 8 χρόνια και αν δεν το ήθελαν δεν θα ειχαμε γίνει κράτος.
Αν υπήρχαν Τηλεόραση και εφημερίδες πως θα τους παρουσίαζαν;Από ποιον θα τα έπαιρναν οι τότε καναλάρχες για να κάνουν τις δουλειές τους;Από τον Κολοκοτρώνη ή τον Σουλτάνο;
Θα τους βάφτιζαν επαναστάτες ή "τρομοκράτες' που παίρνουν στον λαιμό τους και αθώους Ελληνες;
Στον Μακεδονικό αγώνα οι λεγόμενοι Μακεδονομάχοι σκότωναν μόνο στρατιώτες;Μήπως υπήρχαν και εκεί παράπλευρες απώλειες σε γυναίκες και παιδιά ή κάποιων άμαχων;
Αν σε μια επίθεση επαναστατών στους Τούρκους από κάποια πυρά σκοτωνόταν ένα Ελληνόπουλο 14 χρονών άμαχος που απλά βρέθηκε στο λάθος σημείο θα εστιάζαμε σε αυτό μόνο για να κατηγορήσουμε τους Επαναστάτες;
Επειδή αυτοί που τον κράζουν είναι συνήθως εθνικιστές θα ήθελα να δω πως ορίζετε λοιπόν τον όρο φόνου,παράπλευρη απώλεια και να μου περιγράψετε αν έκαναν ληστείες και φόνους οι επαναστάτες.
Το αν κατάφερε κάτι ο Κουφοντίνας και οι υπόλοιποι με την δράση τους είναι άλλο κεφάλαιο.
 

ave.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2020
Μηνύματα
2.490
Like
2.836
Πόντοι
456
Ποιός ασχολείται με τον Κουφοντίνα πια? Οι ίδιοι οι πρώην σύντροφοι τον θεωρούν χαφιέ. Απλά κατάλαβε το κάθαρμα ότι δεν υπάρχει ελπίδα και αποφάσισε να γίνει ήρωας. Και τα τομάρια του συριζα ψάχνουν ευκαιρία να κάψουν την Αθήνα. Δε θα τους περάσει. Η αριστερά είναι ασθένεια!
Θαυμάστε και την καθηγήτρια Κακών Τεχνών στην παράσταση "Κάνω Σεξ με Λάθρο , Έχοντας πιει ό,τι πίνεται"



Τυπε μου η συγκεκριμενη ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΕ ΕΠΙ ΚΟΥΛΗ

Δεν πηρες πρεφα την πολιτικη μπολιασματος? :confused:
Σε ειχα για πιο εξυπνο
 

godfather

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Οκτ 2005
Μηνύματα
275
Κριτικές
8
Like
796
Πόντοι
301
Να καταθεσω μια σκεψη μου.

Ο Εκτορας Κουφοντινας γεννηθηκε στις 3 Μαιου 1990.

Ο Παυλος Μπακογιαννης δολοφονηθηκε στις 26 Σεπτεμβριου 1989.

Αρα, οταν ο Κουφοντινας πυροβολουσε και σκοτωνε πισωπλατα τον Μπακογιαννη, ηξερε οτι περιμενει να γινει πατερας.
Ηξερε οτι η Σωτηροπουλου ηταν εγκυος δυο-τριων μηνων.

Και σε αυτη τη στιγμη, που ο καθε αντρας νιωθει να αλλαζει η ζωη του, να συγκλονιζεται, να αναθεωρει τα παντα,
αυτο το αιμοδιψες τέρας αποφασισε οτι μπορει να πάρει μια ζωή. Και να αφησει ορφανα δυο παιδια.
Ενω περιμενε να γινει πατερας ο ιδιος.

Από τα χειροτερα τέρατα που εχουν περπατησει στη Γη.

Τετοιοι ανθρωποι θεωρουν οτι κανουν τον κοσμο καλυτερο. Επομενως αυτο που για εμας φανταζει ως εμποδιο για εκεινον ηταν ενα επιπλεον κινητρο. Ο γιος του τον καμαρωνει σημερα. Τραγικο αλλα ετσι ειναι.
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.582
Πόντοι
4.765
οχι πολυ καιρο πριν,μεχρι να ερθει ο πουστης ο σημιτης,η συγκεκριμενη θα ηταν μια χαρα γκομενακι που θα το πηδαγε κανας ελληνας ,τωρα ειναι αραχτη και δυ και απλυτοφατσα και παει με λαθρο που τους χαρτζιλικωνει με τα λεφτα μας,νεα ταξη και δημοσιουπαλληλισμος,διπλος καρκινος,κλασσικα στο 0:53 η "σύζυγος" του καραφλου κιναιδου της Αιγινας
 

ave.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2020
Μηνύματα
2.490
Like
2.836
Πόντοι
456
οχι πολυ καιρο πριν,μεχρι να ερθει ο πουστης ο σημιτης,η συγκεκριμενη θα ηταν μια χαρα γκομενακι που θα το πηδαγε κανας ελληνας ,τωρα ειναι αραχτη και δυ και απλυτοφατσα και παει με λαθρο που τους χαρτζιλικωνει με τα λεφτα μας,νεα ταξη και δημοσιουπαλληλισμος,διπλος καρκινος,κλασσικα στο 0:53 η "σύζυγος" του καραφλου κιναιδου της Αιγινας



Τι σου φταει ο Σημιτης μυστη μου, ο Κουλης την διορισε καθηγητρια πανεπιστημιου
Αξιοκρατικα υποθετω, εχουμε κυβερνηση αριστων:confused:
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
39.739
Like
20.600
Πόντοι
5.006
εγω στηριζω παντως...:sunglasses:
GEORGIA-SAGRI-22.jpg

6a01348963ead8970c016760d84136970b-pi
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.317
Κριτικές
15
Like
5.842
Πόντοι
1.496
9 νεες επιθεσεις σε ενα βραδυ υποστηρικτων του Κουφοντινα. Προστεθηκαν στις εκατονταδες επιθεσεις. Χθες η αστυνομια ειχε μεγαλη παρουσια, παντου, λογω των μετρων για την πανδημια. Το διαπιστωσα κι εγω, παντου αστυνομια. Χτυπουν λοιπον ενω στους δρομους δε κυκλοφορει ψυχη και ειναι πιο ευκολο να εντοπιστουν. Κουβαλωντας τα μπαγκαζια τους μαζι με τον απαραιτητο εξοπλισμο. Βομβες μολοτοφ, μπογιες, βαριοπουλες, γκαζακια, πολλη πραματια για κουβαλημα. Αλλα η αστυνομια βδομαδες τωρα, δεν εχει πιασει κανεναν. Το μονο που κανει ειναι να λεει οτι εκτιμα οτι προκειται για επιθεσεις σχετιζομενες με τον Κουφοντινα. Εκτιμα. Εκτιμητες εργων τεχνης ειναι η αστυνομια Δεξιας κυβερνησης;
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.582
Πόντοι
4.765
Τι σου φταει ο Σημιτης μυστη μου, ο Κουλης την διορισε καθηγητρια πανεπιστημιου
Αξιοκρατικα υποθετω, εχουμε κυβερνηση αριστων:confused:
απο το πουστη τον ταππερμαν ξεκινησε ο κατηφορος των ελλεινιδων και τον μιμειται σε πολλα ο κουλης
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
39.739
Like
20.600
Πόντοι
5.006
  • Like
Αντιδράσεις: ave.

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.932
Κριτικές
62
Like
40.391
Πόντοι
8.530
Περι συριζοδυσωδιας...υπηρχε επι Αλαβανου σχετικο συνθηματακι για τους ροζουλι ψηφοφορους..."Ολοι οι ψηφοφοροι σου βρωμανε

Αλαβανε

Αλαβανε".Τωρα με το ΠΑΣΟΚομπολιασμα που τους εφερε στην εξουσια αφου οι προηγουμενοι κυβερνωντες τους εδωσαν τα κλειδια δεν ισχυει στον ιδιο βαθμο αλλα παντα υπαρχουν αναρχοαπλυτες εθνομηδενιστικες συνιστωσες που τους χαρακτηριζουν γενικως.
 

Barry Lyndon

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2019
Μηνύματα
2.319
Like
1.831
Πόντοι
216
κυριοι εχω την εντυπωση οτι ο εκτωρ εχει κανει προσθετικη μαλλιων στο εμπροσθιο βεβαια μερος.
τι λετε, κανω λαθος;

Ναι και του την εκαναν σκατα.
μου εκανε εντυπωση που βρηκε τοσα λεφτα ενας προλεταριος η εστω απλυτος

Πιστευεις τωρα οτι αυτος ο τυπος δεν εχει λεφτα?Οσοι δεν εχουν δουλεια τυπε ψαχνουν δουλεια για να επιβιωσουν,δεν καθονται να μαλακιζονται με επαναστατικους αγωνες και πρασινα αλογα.Παντως αριστουχος απο οσο ξερω.Το μπασταρδακι περασε πολυτεχνειο απο τους πρωτους.Το θεμα ειναι οτι τετοια τυπακια σε περιπτωση πολεμου με την Τουρκια θα λιποτακτησουν η ειναι ικανοι να βαρανε τους Ελληνες.Τωρα για τον συντροφο Εκτορα τι να πεις...με το που τον δουνε οι Τουρκοι θα τους πιασει σπαστικο με τον κοντο :2funny:

Μιλάς εσύ μωρέ μαλακα για λιποτακτες;

Που μας λες ότι είσαι υπερήφανος που οι πρόγονοι σου στην Κατοχή ανήκαν στο κέντρο και θαυμαζεις το Γέρο Παπανδρέου;

Το μουνοπανο που έφυγε με το πρώτο αεροπλάνο για Κάϊρο μαζι με τα υπόλοιπα μουνοπανα του "Κέντρου" και άφησαν εδώ τους μαλακες να βγάλουν το φίδι απ την τρύπα και μετα τους έστελναν ξερονησια και τους εκτελουσαν για ευχαριστώ

Τραβα πηδηξου ηλιθιε


Έλα ναζιστακο δοσιλογε απόγονε των ταγματασφαλιτων στην τρύπα σου. Εμένα η οικογένεια μου ούτε με συμοριτες είχε πάρε δωσε ούτε με γερμανοτσολιαδες. Πίσω στην τρογλη σου φασιστοειδες.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 131614

Επισκέπτης
Ποιός ασχολείται με τον Κουφοντίνα πια? Οι ίδιοι οι πρώην σύντροφοι τον θεωρούν χαφιέ. Απλά κατάλαβε το κάθαρμα ότι δεν υπάρχει ελπίδα και αποφάσισε να γίνει ήρωας. Και τα τομάρια του συριζα ψάχνουν ευκαιρία να κάψουν την Αθήνα. Δε θα τους περάσει. Η αριστερά είναι ασθένεια!
Θαυμάστε και την καθηγήτρια Κακών Τεχνών στην παράσταση "Κάνω Σεξ με Λάθρο , Έχοντας πιει ό,τι πίνεται"



Τυπε μου η συγκεκριμενη ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΕ ΕΠΙ ΚΟΥΛΗ

Δεν πηρες πρεφα την πολιτικη μπολιασματος? :confused:
Σε ειχα για πιο εξυπνο
Γιατι γρυλιζει ετσι αυτη , μηπως ειναι ο εξορκιστης? :confused::confused::confused:
 

John.Greek

Σπουδαίος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
2.553
Κριτικές
38
Like
2.446
Πόντοι
2.606
Μια ερώτηση προς όσους τον κατηγορούν:Ποιός λαικός ήρωας ή επαναστάτης της Ιστορίας μας και όχι μόνο δεν ήταν "δολοφόνος"?
Ο Καραισκάκης;Τι δουλειά έκανε όταν ήταν στην Αυλή του Αλή Πασά και αυτός και ο Ανδρούτσος;
Όταν ήσουν κλέφτης στην Οθωμανική Αυτοκρατορία τι ακριβώς έκανες;Γιατί οι περισσότεροι από τους λαικούς μας ήρωες ήταν...
Τι θεωρούταν για το Οθωμανικό κράτος οι επαναστάτες Έλληνες;΄Τρομοκράτες' μήπως;Που κάνουν εξέγερση;Πόσοι σκοτώθηκαν εξαιτίας τους ΄'άδικα' στον βωμό της επανάστασης;
Γιατί ουσιαστικά οι Μεγάλες Δυνάμεις μας απελευθέρωσαν μετά από 8 χρόνια και αν δεν το ήθελαν δεν θα ειχαμε γίνει κράτος.
Αν υπήρχαν Τηλεόραση και εφημερίδες πως θα τους παρουσίαζαν;Από ποιον θα τα έπαιρναν οι τότε καναλάρχες για να κάνουν τις δουλειές τους;Από τον Κολοκοτρώνη ή τον Σουλτάνο;
Θα τους βάφτιζαν επαναστάτες ή "τρομοκράτες' που παίρνουν στον λαιμό τους και αθώους Ελληνες;
Στον Μακεδονικό αγώνα οι λεγόμενοι Μακεδονομάχοι σκότωναν μόνο στρατιώτες;Μήπως υπήρχαν και εκεί παράπλευρες απώλειες σε γυναίκες και παιδιά ή κάποιων άμαχων;
Αν σε μια επίθεση επαναστατών στους Τούρκους από κάποια πυρά σκοτωνόταν ένα Ελληνόπουλο 14 χρονών άμαχος που απλά βρέθηκε στο λάθος σημείο θα εστιάζαμε σε αυτό μόνο για να κατηγορήσουμε τους Επαναστάτες;
Επειδή αυτοί που τον κράζουν είναι συνήθως εθνικιστές θα ήθελα να δω πως ορίζετε λοιπόν τον όρο φόνου,παράπλευρη απώλεια και να μου περιγράψετε αν έκαναν ληστείες και φόνους οι επαναστάτες.
Το αν κατάφερε κάτι ο Κουφοντίνας και οι υπόλοιποι με την δράση τους είναι άλλο κεφάλαιο.
7-Σωστός-ο-τύπος.jpg
 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
20.434
Κριτικές
7
Like
36.024
Πόντοι
10.411
:confused: :confused:

 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.109
Κριτικές
1
Like
29.794
Πόντοι
8.006

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom