Νέα

Κόντρα και αδιαφορία απέναντι στο μισογυνισμό και την αγαμία

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα urlauber
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 130K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Syrios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.830
Κριτικές
8
Like
1.363
Πόντοι
216
Εχεις αναλογιστει ποτε γιατι ειναι δεδομενο το οτι πρεπει παντα ο αντρας να πληρωνει?
Γιατι πρεπει να κανει παντα δωρα για να ειναι ανεκτος?
Γιατι να ειναι ο "ιπποτης"? 
Αληθεια...τι ειναι ιπποτισμος?
Γιατι το να τρωει χαστουκια απο γυναικα δημοσιως (το εχω δει απειρες φορες στην τηλεοραση τελευταια) ειναι οκ αλλα το να δωσει χαστουκι σε γυναικα ειναι μηνυσιμο??
Το να χωρισει κ ταυτοχρονα να καταστρεψει ηθικα κοινωνικα ψυχολογικα οικογενειακα εναν αντρα μιας κ η κοινωνια τρεχει να την προστατευσει με ολα τα μεσα χωρις να εξετασει ποιος εχει ευθυνες?
Γιατι θεωρειτε δεδομενο πως σε διαζυγιο ΠΡΕΠΕΙ η γυναικα να παιρνει μεγαλο μερος της περιουσιας κ τα παιδια ΠΑΝΤΑ????

Εφοσον εχουμε ισα δικαιωματα και ισοτητα,

Εχουμε τελικα ισα δικαιωματα η οχι????

Αυτα και αλλα πολλα.....

Με αυτα τα χαζοβιντεο και αυτες τις θεωριες το μονο που θα καταφερεις ειναι να μεινεις απραγος,αυνανας και ολοι οι αλλοι να γαμανε εκτος απο εσενα... αν θελεις να δικαιολογησεις την σταση ζωης να μαλακιζεσαι αιωνια εχεις βρει καλη θεωρια ...

Δεν μπορω να καταλαβω ... θελεις να κλαιγεσαι για το ποσο κακες ειναι οι γυναικες που εκμεταλευονται τους μαλακες ?? Καλα τους κανουν ...

Αν δεν σου αρεσει γινε αντρας και εκμεταλευσου τες εσυ ...
 

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.928
Κριτικές
26
Like
2.313
Πόντοι
6.955
Εχω δει πολλά βιντεάκια mgtow greece και ομολογουμένως λένε αλήθειες. Οι mgtow διακυρήσουν οτι τις γυναίκες πρέπει να βλέπουμε μόνο ως σκέυη σεξουαλικής ηδονής. Είτε μας αρέσει είτε οχι η φύση τα έχει κάνει έτσι ώστε να ζούμε μαζί, να είμαστε συντροφικοί να αναπτύσουμε συναισθήματα αγάπης. Οι γυναίκες όμως, πιο πολύ οι ελλεηνίδες έχουν ξεφύγει....ζητούν εξωφρενικά πράγματα, είναι γνωστά αυτά μην επαναλαμβάνω και τρώω τον χρόνο μου. Ο λόγος για πάνω είναι τα πρότυπα του τσάο αντ1 του πετρου του κωστόπολου και το γεγονός οτι οι σύγχρονες ελλεινίδες τα βρήκαν εύκολα απο τους γονείς τους. Δεν κουράστηκαν, δεν στερήθηκαν δεν κέρδισαν κάτι με μόχθο.

Αυτό που εγώ λέω είναι πως πρέπει άμεσα να αρχίσουν να περιορίζονται τα διαιώματα των γυναικών με πρώτο του εκλέγειν και του εκλέγεσθαι και να τις υποτάξουμε.
 
OP
OP
urlauber

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.656
Κριτικές
1
Like
4.313
Πόντοι
1.706
τύπε μια είναι η λύση γκόμενα εισαγωγή από έξω
φιλε μου
Εκ πειρας
Κ απο την μοζαμβικη να φερεις γυναικα ,οι αλλες θα την ξεμυαλισουν σε χρονο ντετε
Οταν η νομοθεσια ξεκαθαρα οριζει πως τις συμφερει να παντρευτουν αλλα μετα να χωρισουν,αν υπαρξει κ παιδι ακο η καλυτερα

Εχω προσωπικη αποψη
 
OP
OP
urlauber

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.656
Κριτικές
1
Like
4.313
Πόντοι
1.706
Ριξτε μια ματια γυρω σας,
Δεν εχει περασει μερα που να μην εχει υπαρξει διακριση εναντιον του αντρα μονο και μονο επειδη ειναι αντρες.
Ποιος δεν εχει δει γυναικες να χρησιμοποιουν τα παιδια τους ως επιχειρημα για καποια μικροτητα η για σοβαρο σκοπο (οπως η καργιολα στο παραπανω βιντεο).
Ποιος δεν εχει δει γυναικα να βαζει τα κλαματα ως τελευταιο οπλο για να πετυχει τον στοχο της , δεν μιλαμε για παιδια αλλα για γυναικες. Και σχεδον παντα το πετυχαινει....αυτο ειναι το αδιανοητο...με λιγα κροκοδειλια δακρυα ερχεται η συγχωρεση.
Ποιος δεν εχει δει σε περιβαλλον εργασιας η γυναικα να απαιτει ελαφρυτερη ,πιο ξεκουραστη εργασια απο την στιγμη που οταν ζητουσε εργασια ηξερε που εμπλεκε. Και που ο μισθος της ειναι ο ιδιος.
Πχ εργασια σε φουρνο....τα ταψια ειναι βαρια, ζεματανε κ οταν ανοιξει η πορτα του φουρνου ερχοντε αναθυμιασεις, οποτε ζηταει απο τον φουρναρη να κανει κατι αλλο (τι αλλο δηλαδη??). Αν δεν γινει το κεφι της τοτε πεφτει το πρωτο δακρυ. Δηθεν διακριτικα αλλα ετσι που ολοι να το παρουν χαμπαρι.
 
OP
OP
urlauber

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.656
Κριτικές
1
Like
4.313
Πόντοι
1.706
Ευτυχως δεν ειναι ολοι μουνοειλωτες αλλα το 95% ειναι.

Το 95% που χαιροντε με αυτο τον τροπο σκεψεις γιατι ετσι θα απογοητευτουν απο μενα οι "ευαισθητες ψυχουλες" οποτε αυξανοντε οι πιθανοτητες να κανουν αυτοι μια γνωριμια με γυναικα που αλλιως δεν θα την ειχαν με την καμμια.

ΜΟΥΝΟΕΙΛΩΤΕΣ
Βρισκονται παντου,ειναι διπλα μας ,στην δουλεια, στο τρενο, στο σουβλατζιδικο,στο καφε,στο σουπερμαρκετ.

Σε ποιον δεν εχει τυχει να φευγει το αστικο η το τραμ 10-15 δευτερολεπτα πριν φτασεις στην σταση??
Αλλα οταν προκειτε για κοπελες κ γυναικες ο μουνοδουλος οδηγος να περιμενει με χαμογελο????
Εμενα πολλες ,οσο δεν ειχα αυτοκινητο.
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.203
Πόντοι
2.406
ελλαδα η στο ντοιτς ειναι χειροτερα???μαλλλον στο ντοιτς νομιζω.... :think:
 
OP
OP
urlauber

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.656
Κριτικές
1
Like
4.313
Πόντοι
1.706
ελλαδα η στο ντοιτς ειναι χειροτερα???μαλλλον στο ντοιτς νομιζω.... :think:
Στην γερμανια η νομοθεσια ειναι χειροτερη
Καλυπτει παντα κ πληρως τις γυναικες κανοντας ωμες διακρισεις.
Ο γερμανος αντρας εχει αποσυρθει εδω και χρονια κ εχει κλειστει στο καβουκι του.
Μου εχει τυχει στην δουλεια μου σε ανυποπτο χρονο κ χωρις αφορμη η αλλη χασκογελοντας να μου πει:
" ειμαι γυναικα ,τι μπορεις να κανεις"

Ο ελληνας ειναι πιο μουνοδουλος ιπποτης καληνυχτακιας φιλεναδας
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.203
Πόντοι
2.406
Στην γερμανια η νομοθεσια ειναι χειροτερη
Καλυπτει παντα κ πληρως τις γυναικες κανοντας ωμες διακρισεις.
Ο γερμανος αντρας εχει αποσυρθει εδω και χρονια κ εχει κλειστει στο καβουκι του.
Μου εχει τυχει στην δουλεια μου σε ανυποπτο χρονο κ χωρις αφορμη η αλλη χασκογελοντας να μου πει:
" ειμαι γυναικα ,τι μπορεις να κανεις"

Ο ελληνας ειναι πιο μουνοδουλος ιπποτης καληνυχτακιας φιλεναδας
οι γερμανιδες 30 πλας ειναι οτι πιο οφφ νομιζω ερωτικως
Τραβελιαση φαση
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom