Νέα

Κωλόμπαρα Θεσσαλονίκης

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 11 άτομα (1 μέλη και 10 επισκέπτες)

GARGANDUAZZZ

Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2020
Μηνύματα
357
Like
613
Πόντοι
81
δεν θυμαμαι πως λεγεται προμυθεως ηταν στην καλη εποχη. βασικα θυμαμαι την ξανθια μπαργουμαν και μια αλβανοφατσα αδυνατη που ηταν "το κοριτσι". τσαμαρια ορθανοιχτη και στο βαθος φατσα στην ποστα μια πορτα με κοκκινο φως απο πανω.

δεν θυμαμαι καν σε πιο υψος ηταν.
 

Troublemaker_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2017
Μηνύματα
612
Κριτικές
12
Like
2.725
Πόντοι
736
Στην Προμηθέως λεγόταν ζυγός το μπαρ και αυτή η ξανθιά η οποία ήταν γύρω στα 45 ήταν το δόλωμα.
Αυτό το μαγαζί δεν ήταν εντελώς απάτη αλλά το άλλο στην Αισώπου ήταν η επιτομή της απάτης.
Σε ψάρευε μία μουστόγρια λέγοντας έχω πάνω στον όροφο φοιτήτριες.
Όποιος την πατούσε και έμπαινε μέσα ξαφνικά έβλεπε μπροστά του ένα μπουκάλι σαμπάνια γεμάτο νερό Και τη μουστόγρια να κάθεται δίπλα του και να λέει ότι οι φοιτήτριες Ετοιμάζονται
Ο μπάρμαν έφερνε και δεύτερο μπουκάλι και το λογαριασμό στο θύμα.

Την είχαν πατήσει πολλοι εκεί
 

al pacino

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Ιουλ 2008
Μηνύματα
5.201
Κριτικές
293
Like
9.558
Πόντοι
12.525
Το ΔΙΑΣ αν θυμάμαι καλά λες
Στο ΔΙΑΣ λοιπόν είχε μόνιμα μια θείτσα μελαχρινή με κοντό μαλλί που στεκόταν στην πόρτα και σε φώναζε και σου έλεγε διάφορες μαλακιες . Ομολογώ ότι είχα μπει στον πειρασμό κάποια στιγμή...Έκτοτε η θείτσα κάνει καριέρα σαν τσατσά στα στούντιο οπότε κάποια στιγμή που την πέτυχα χαλαρή σε στούντιο της είπα να μου λύσει επιτέλους την απορία τι έπαιζε σε εκείνο το μαγαζί... Κούνησε ειρωνικά το κεφάλι και το χέρι της και παραδέχτηκε ότι ήταν μια απάτη μόνο για να σου φάνε λεφτά...

Τελοσπαντων... Και επειδή κάποιοι είδα ρωτάνε αν δουλεύουν τα κωλομπαρα τη μέρα, την προηγούμενη βδομάδα στο καφέ Τσουναμι στον Σταυρό γινότανε πανηγυρακι κάθε μέρα από το μεσημέρι μέχρι και την ώρα του κλεισίματος. Βέβαια κάθονται έξω στην αυλή όσο είναι μέρα τουλάχιστον αλλά δεν πήγα ώστε να ξέρω περισσότερες λεπτομέρειες
 

gagarin

Μέγας
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
2.014
Κριτικές
10
Like
5.117
Πόντοι
4.895
Στο ΔΙΑΣ λοιπόν είχε μόνιμα μια θείτσα μελαχρινή με κοντό μαλλί που στεκόταν στην πόρτα και σε φώναζε και σου έλεγε διάφορες μαλακιες . Ομολογώ ότι είχα μπει στον πειρασμό κάποια στιγμή...Έκτοτε η θείτσα κάνει καριέρα σαν τσατσά στα στούντιο οπότε κάποια στιγμή που την πέτυχα χαλαρή σε στούντιο της είπα να μου λύσει επιτέλους την απορία τι έπαιζε σε εκείνο το μαγαζί... Κούνησε ειρωνικά το κεφάλι και το χέρι της και παραδέχτηκε ότι ήταν μια απάτη μόνο για να σου φάνε λεφτά...

Τελοσπαντων... Και επειδή κάποιοι είδα ρωτάνε αν δουλεύουν τα κωλομπαρα τη μέρα, την προηγούμενη βδομάδα στο καφέ Τσουναμι στον Σταυρό γινότανε πανηγυρακι κάθε μέρα από το μεσημέρι μέχρι και την ώρα του κλεισίματος. Βέβαια κάθονται έξω στην αυλή όσο είναι μέρα τουλάχιστον αλλά δεν πήγα ώστε να ξέρω περισσότερες λεπτομέρειες
ζεις????
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
16.518
Κριτικές
165
Like
25.387
Πόντοι
34.168
Στην Προμηθέως λεγόταν ζυγός το μπαρ και αυτή η ξανθιά η οποία ήταν γύρω στα 45 ήταν το δόλωμα.
Αυτό το μαγαζί δεν ήταν εντελώς απάτη αλλά το άλλο στην Αισώπου ήταν η επιτομή της απάτης.
Σε ψάρευε μία μουστόγρια λέγοντας έχω πάνω στον όροφο φοιτήτριες.
Όποιος την πατούσε και έμπαινε μέσα ξαφνικά έβλεπε μπροστά του ένα μπουκάλι σαμπάνια γεμάτο νερό Και τη μουστόγρια να κάθεται δίπλα του και να λέει ότι οι φοιτήτριες Ετοιμάζονται
Ο μπάρμαν έφερνε και δεύτερο μπουκάλι και το λογαριασμό στο θύμα.

Την είχαν πατήσει πολλοι εκεί
Αυτο το κωλομπαρο στην Αισωπου οπως και το αλλο στην Αφροδιτης εχει δαγκωσει απειρους επαρχιωτες..
Κατεβαινανε απο τα λεοφωρεια των ΚΤΕΛ που ηταν τριγυρω και τους μακελευανε τα πορτοφολια.
Το ιδιο και τους αβγαλτους επαρχιωτες φανταρους που υπηρετουσαν σε ΚΑΡΑΤΑΣΟΥ,ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ κλπ.
Εναν που υπηρετουσαμε μαζι απο Σπαρτη,Βλαχος το επιθετο του,καλα να ναι το παληκαρι,
του χανε φαει 100000 δρχ. τοτε..
Τους πηγε την Αστυνομια και πηρε τα πιο πολλα πισω...
 

tommy1971

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2015
Μηνύματα
348
Like
205
Πόντοι
21
MERLIN κορδελιο ανοιχτο
ΔΩΡΑ ανοιχτο με 2-3 κοπελες , Ελενη με τις βυζαρες παρων κ μια Κατερινα
fuego στην Ωραιοκαστρου , την πρωτη φορα τισ ειδα ολες εξω στα τραπεζακια κ ξενερωσα , την επομενη φορα που περασα ειδα κεφαλια μεσα παρκαρα κ μπηκα . Ειχε μονο 2 κοπελες καθοταν με εναν κ καμμια δεκαρια πελατες , μουσικη επαιζε χαμηλα , ηπια 1 ποτο κ εφυγα
ΕΔΕΜ ανοιχτο αγνωστο ροστερ
Αλτερ Εγκο Ευοσμος ανοιχτο απο τις 3 μεσιμερι τσιπουραδικο , 6-7 κοπελες ολες οι παλιες που ειχε
Αμβροσια ανοιγει 1-2 Ιουνιου
Lagoon 2 κοπελες (Αντριανα απο Μοργκαν , Αμβροσια κλπ)
Σημερα θα κανω καμμια γυρα παλι θα ενημερωσω
 

gagarin

Μέγας
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
2.014
Κριτικές
10
Like
5.117
Πόντοι
4.895
MERLIN κορδελιο ανοιχτο
ΔΩΡΑ ανοιχτο με 2-3 κοπελες , Ελενη με τις βυζαρες παρων κ μια Κατερινα
fuego στην Ωραιοκαστρου , την πρωτη φορα τισ ειδα ολες εξω στα τραπεζακια κ ξενερωσα , την επομενη φορα που περασα ειδα κεφαλια μεσα παρκαρα κ μπηκα . Ειχε μονο 2 κοπελες καθοταν με εναν κ καμμια δεκαρια πελατες , μουσικη επαιζε χαμηλα , ηπια 1 ποτο κ εφυγα
ΕΔΕΜ ανοιχτο αγνωστο ροστερ
Αλτερ Εγκο Ευοσμος ανοιχτο απο τις 3 μεσιμερι τσιπουραδικο , 6-7 κοπελες ολες οι παλιες που ειχε
Αμβροσια ανοιγει 1-2 Ιουνιου
Lagoon 2 κοπελες (Αντριανα απο Μοργκαν , Αμβροσια κλπ)
Σημερα θα κανω καμμια γυρα παλι θα ενημερωσω
στο ΕΔΕΜ επειδη ειναι γειτονια το θεαμα με τα τραπεζακια εξω ηταν για γελια
 

debatelaw1

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουλ 2011
Μηνύματα
45
Like
8
Πόντοι
0
Αν θυμαμαι καλα, περί το 2001-2002, οριακα με δραχμες - 20.000 = 60 ευρω - τοσα μου ζητησε στην Αισωπου γωνια η μελαχρινη με κοντο μαλλι, Ξανθιωτισσα, οπως ειπε, για να ανεβω σε δωματιο επανω - υποτιθεται - με μια απο τις κοπελες που ηταν εξω - καλες, πιτσιρικες και παιζανε, τα μαλακιστηρια ! Χαρηκα εγω, καθισα σε τραπεζι μεσα, μου εβαλε ποτο, ηρθε καθισε και μου ζητησε και αλλα λεφτα ! υποψιαστηκα, βεβαια και της ειπα οτι δεν εχω αλλα, περα απο αυτα που ηδη ειχα δωσει. Επεμεινε και μου ειπε να παω να βγαλω με την καρτα και αλλα ! Αφου ειπα δεν εχω, τοτε εφυγε αυτη και ενας μαγκας στο μπαρ - πιθανον αφεντικο - μου ειπε : μην το ψαχνεις, φιλε, "πρόλογος" ειναι ! εγω ηπια το ποτο ησύχως και απεχώρησα επίσης ησύχως ! στο φευγιό μου λέει ο μάγκας : και να προσέχεις, ε !
 

Crixus

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Νοε 2019
Μηνύματα
330
Κριτικές
1
Like
1.071
Πόντοι
201
Πώς να είναι η επόμενη μέρα στα κολόμπαρα?
έχω να πάω πριν ανακοινωθεί το 1ο κρούσμα στην Ελλάδα. Θα ανοίξουν τα λιγοστά που είχαν μείνει έτσι κι αλλιώς? Τί γυναίκες θα δουλεύουν? Οι ίδιες θείες που έμειναν, όσες βέβαια τη βγάλαν καθαρή με τη πανδημία...θα υπάρχουν αποστάσεις ασφαλείας:(, θα λειτουργούν σε ανοικτούς χώρους?
 

ΑΝΤΩΝΗΣΑΝΤΩΝ19

Σεβαστός
Εγγρ.
9 Δεκ 2015
Μηνύματα
890
Κριτικές
20
Like
1.265
Πόντοι
1.076
Αυτο το κωλομπαρο στην Αισωπου οπως και το αλλο στην Αφροδιτης εχει δαγκωσει απειρους επαρχιωτες..
Κατεβαινανε απο τα λεοφωρεια των ΚΤΕΛ που ηταν τριγυρω και τους μακελευανε τα πορτοφολια.
Το ιδιο και τους αβγαλτους επαρχιωτες φανταρους που υπηρετουσαν σε ΚΑΡΑΤΑΣΟΥ,ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ κλπ.
Εναν που υπηρετουσαμε μαζι απο Σπαρτη,Βλαχος το επιθετο του,καλα να ναι το παληκαρι,
του χανε φαει 100000 δρχ. τοτε..
Τους πηγε την Αστυνομια και πηρε τα πιο πολλα πισω...
Έτσι ακριβώς είναι φίλε ένα βράδυ είμασταν τέσσερις και μπήκαμε εκεί μέσα πήραμε από μια κόκα κόλα και χωρίς να ζητήσουμε κοπέλα ήρθε μια αγιο Δομινικανή την είχε για κράχτης με ένα μπουκάλι νερό για σαμπάνια και μας ζητούσαν 18000 δραχμές τότε για τέσσερις κόκα κολες καναμε φασαρία πήγαμε στο ατ που είναι δίπλα και μόλις τους είπε ο αστυνομικός ότι θα γινει καταγγελεια μας έδωσαν τα λεφτα και φύγαμε.ειχε την μαύρη με τις βυζάρες έξω σε καυλαντιζε στην είσοδο για να μπεις μέσα.ενα παλικάρι ένα βράδυ τον είχαν πάρει όλα τα λεφτα δεν είχε για εισιτήριο για να πάει στην Ξάνθη ήταν φαντάρος έκλαιγε το παιδί.
 

Trainspotting 13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2011
Μηνύματα
1.051
Κριτικές
7
Like
359
Πόντοι
316
στο ΕΔΕΜ επειδη ειναι γειτονια το θεαμα με τα τραπεζακια εξω ηταν για γελια
Και μάλιστα έχουν βάλει και παραβάν για να μην φαίνονται από τα διερχόμενα αυτοκίνητα
 

Troublemaker_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2017
Μηνύματα
612
Κριτικές
12
Like
2.725
Πόντοι
736
Επίσκεψη χθες βράδυ με εναν φίλο στο καραμέλα στη Μοναστηρίου.
Είναι λίγο ξενέρωμα που καθίσαμε έξω.
Εγώ κάθισα με την Εύα μία Ρωσίδα πενηντάρα με φοβερά βυζιά που δουλεύει αρκετό καιρό στο μαγαζί απο ότι μου είπε.
Μετά το πρώτο ποτό πήγαμε μέσα Στο πριβέ.
Η τύπισσα Τα Πέταξε Όλα κατευθείαν και έχει πραγματικά βυζάρες και γυμνασμένο κορμί.
Μου έκανε μία φοβερή πίπα και νομίζω ότι αν είχα μαζί μου προφυλακτικό θα μπορούσα να τη γαμήσω κιόλας.
Δύο ποτά ήπιαμε Στο πριβέ *20€

Ο φίλος μου πήγε Στο πριβέ με την Αμαλία τη γνωστή Αμαλία την οποία ακολουθεί χρόνια όπου κι αν δουλεύει και ήταν ο λόγος που πήγαμε στο μαγαζί
Είχα να τη δω από τότε που είχε ανοίξει το μαγαζί στην Καρακάση.
Αρκετά σπασμένη και γενικά εμένα δεν με τραβάει.
Στο μαγαζί Αν δεν κάνω λάθος δουλεύει και η Νικόλ που είχε ανοίξει το μαγαζί στη Λαμπράκη και μία ή δύο μαύρες
 

tommy1971

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2015
Μηνύματα
348
Like
205
Πόντοι
21
Περασμα απο Αμβροσια προχτες , εξω σε τραπεζακια κ σταντ γεματο το μαγαζι , 8 κοπελες περιπου οι κλασικες τπτ ιδιαιτερο.
Μοργκαν κ Βαλεντινα πηγε κανεις ?
 

DJ Aristarxos

Μέγας
Εγγρ.
13 Ιουν 2021
Μηνύματα
6.539
Like
17.011
Πόντοι
3.556
Πουλούσαν παπά στα κορόιδα. Πρώτα σε έβαζαν μέσα, άνοιγαν μια σαμπάνια-με-έκαψες που τη χρέωναν 5000 δραχμές και μετά σου έλεγαν "η κοπέλα είναι στο πατάρι με πελάτη, αν θέλεις κάτσε να περιμένεις αλλά όσο κάθεσαι θα πρέπει να πίνεις ή φύγε και έλα σε μια ώρα". Εννοείται πως σε μια ώρα "η κοπέλα ήταν πάλι στο πατάρι με πελάτη".

Σώθηκα από το να την πατήσω σαν πιτσιρικάς, γιατί την είχαν πατήσει δύο φίλοι και μας είχαν ενημερώσει όλους.
Θυμάμαι στην περιοχή της Σαπφούς παλιά είχε ένα μαγαζί τέτοιο με μια γριά στην πόρτα. Όπως περνούσα τσίμπησα και μπήκα..να μην τα πολυλογω πρέπει να τους άφησα 20000δρχ για το τίποτα. Ο μπάρμαν ήταν ένας μπάρμπας που όταν μου ομολόγησε ότι δεν παίζει τίποτα μου έκανε και μάθημα" μόνο τη μάνα σου να εμπιστεύεσαι"χαχαχα γελάω τώρα, αλλά τότε πόνεσε...
 

averkios

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2008
Μηνύματα
411
Like
59
Πόντοι
1
Καλημέρα,όπως είπαν και οι συναγωνιστές το ΕΔΕΜ στην Όλγας έχει ανοίξει κανονικά,με 3,4 κοπέλες και ένα κάτι σαν παραβαν στο πεζοδρόμιο για να μην πολύφαίνεσαι,επίσης έχει ανοίξει και το the diamonds στο παλιό κτελ χαλκιδικής με 3 κοπέλες από οτι είδα ,έξω να πίνουν καφέ,κατα τις 9 ,δεν κάθησα απλά περνούσα από την περιοχή
 

tommy1971

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2015
Μηνύματα
348
Like
205
Πόντοι
21
Καλημέρα,όπως είπαν και οι συναγωνιστές το ΕΔΕΜ στην Όλγας έχει ανοίξει κανονικά,με 3,4 κοπέλες και ένα κάτι σαν παραβαν στο πεζοδρόμιο για να μην πολύφαίνεσαι,επίσης έχει ανοίξει και το the diamonds στο παλιό κτελ χαλκιδικής με 3 κοπέλες από οτι είδα ,έξω να πίνουν καφέ,κατα τις 9 ,δεν κάθησα απλά περνούσα από την περιοχή
προσεχε στο Diamonds δαγκωνουν η Μανταλενα που το εχει ειναι καλη δασκαλα στις μικρες
 

averkios

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2008
Μηνύματα
411
Like
59
Πόντοι
1
Ευχαριστώ φίλε για τις συμβουλές,πάντως για την ώρα δεν σκοπευω να παώ γιατι το μάγαζι ουσιαστικά είναι μεσα σε ενα μινι εμπορικο κεντρο και σε βλεπουν ολοι φορα παρτίδα
 

tommy1971

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2015
Μηνύματα
348
Like
205
Πόντοι
21
Ευχαριστώ φίλε για τις συμβουλές,πάντως για την ώρα δεν σκοπευω να παώ γιατι το μάγαζι ουσιαστικά είναι μεσα σε ενα μινι εμπορικο κεντρο και σε βλεπουν ολοι φορα παρτίδα
πηγαινα πριν την καραντινα που ειχε κλειστες τις πορτες , ειχε 2-3 ''θεματα '' για φορτωμα . Κανα Μοργκαν περασες να δεις?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom