Νέα

Κωλόμπαρα που γαμάς

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα prekass
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 13 άτομα (1 μέλη και 12 επισκέπτες)

bill noxas

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2010
Μηνύματα
975
Like
268
Πόντοι
26
παιζει καποιο που να ναι ανοιχτο μεσημερο απογευμα και μετα
Απο 6 - 8 το απογευμα ξεκιναγαν τα 2 στην Πιπινου (Corner και Story) και το Life στην Κεφαλληνιας, ομως Αυγουστο μηνα εχουμε και πιθανον να μην ισχυει...
 

bill noxas

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2010
Μηνύματα
975
Like
268
Πόντοι
26
Απο 6 - 8 το απογευμα ξεκιναγαν τα 2 στην Πιπινου (Corner και Story) και το Life στην Κεφαλληνιας, ομως Αυγουστο μηνα εχουμε και πιθανον να μην ισχυει...
Αλλα αυτα ΔΕΝ ανηκουν στα "Κωλόμπαρα που γαμάς"
 

Womanaholic

Ανώτερος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
9.091
Κριτικές
86
Like
3.607
Πόντοι
5.015
Α ναι, όντως και τα "Corner" και "Story" ανοίγουν από το απόγευμα την "κανονική" περίοδο. Αλλά ισχύει ότι όσα έχουμε αναφέρει δεν ανήκουν στα "κωλόμπαρα που γαμάς"
 

βυζολάγνος

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.784
Κριτικές
17
Like
5.746
Πόντοι
5.035
Κοτζάμ θρεντ έχει το περιβόητο Sabor... http://[URL unfurl="true"]www.emoticonr.com/design/yahoo/clown.gif[/img[/URL]]

[URL unfurl="true"]https://www.bourdela.com/forum/index.php?topic=264696.0[/URL]

[QUOTE="Womanaholic, post: 8478228, member: 39279"]
Θα πάω προς το τέλος του μήνα ρε συ για να ξέρω πόσα λεφτά μου έχουν μείνει, αν πάω τώρα μπορεί ν' αρχίσω να ξοδεύω για πάρτη της και να μη μου φτάσουν τελικά τα λεφτά για τις διακοπές :P
[/quote]
 

Συνημμένα

  • 766559.gif
    766559.gif
    714,4 KB · Εμφανίσεις: 45

Womanaholic

Ανώτερος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
9.091
Κριτικές
86
Like
3.607
Πόντοι
5.015
Κοτζάμ θρεντ έχει το περιβόητο Sabor... http://[URL unfurl="true"]www.emoticonr.com/design/yahoo/clown.gif[/img[/URL]]

[URL unfurl="true"]https://www.bourdela.com/forum/index.php?topic=264696.0[/URL]

[/quote]

Α ναι ρε, τώρα θυμήθηκα. Όχι από πηγή έμαθα ότι δεν παίζει κάτι "προχωρημένο" εκεί όπως στα μαγαζιά που συζητάμε.
 

xwris taboo

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουν 2013
Μηνύματα
221
Κριτικές
2
Like
148
Πόντοι
1
Καλημερίζω τους συναγωνιστές ....
Ξεκινάω με ερώτηση όπου μάλλον μόνος μου θα δώσω και την απάντηση.
Οταν είσαι επιχειρηματίας, ελεύθερος επαγγελματίας και όλα τα ιας τι προτιμάς?
Ενα πελάτη που θα του τα πάρεις μια φορά χοντρά και θα τον χάσεις ή ένα πελάτη που θα του παίρνεις κάθε βδομάδα ένα καλό ποσό και θα τον έχεις στανταράκι;
Και εξηγούμαι για να μην παρεξηγούμαι.
Χθεσινοβραδυνή  επίσκεψη στο pirouette για άλλη μια φορά.
Κοπέλες στάνταρ οι τρεις (προφανώς λόγο Αυγούστου δεν έχει άλλο προσωπικό ούτε τα Σάββατα) Ελενα, Ρούλα και Αντζυ.
Πελάτες τρεις μαζί με μένα....
Ο ένας με την Ελενα όπου λίγο αργότερα έφυγαν παρεούλα για καβάτζα, ο άλλος μόνος στη γωνία που και που μιλούσε με την Αντζυ και ο υποφαινόμενος όπου όπως ήταν αναμενόμενο μου ήρθε η Ρούλα.
Κι εγώ η Ρούλα ήθελα να έρθει αφού όπως είχα πει την τελευταία φορά είναι ωραίο τυπάκι με καλό χιούμορ.
Καλά ήταν λοιπόν αφού πίναμε τα ποτάκια μας και λέγαμε τις μαλακίες μας για να περνάει η ώρα και που και που ρίχναμε και κανά χάδι έτσι για να λέμε ότι είμαστε σε κωλόμπαρο.
Ο χρόνος κυλούσε μια χαράμε τη Ρουλα και με την Αντζυ που και που να σκάει μύτη μέσα από τη μπάρα και να με τραβολογάει πάλι σαν τσοπάνης μη του φύγει το πρόβατο.
Αφού κερνούσα οικειοθελώς τα ποτάκια της Ρούλας ήρθε η Αντζυ και ζήτησε να της βάλω κι αυτής ποτό το οποίο δεν αρνήθηκα.
Κασσικά το ρούφηξε σφηνάκι και ζήτησε το δεύτερο το οποίο πάλι δεν αρνήθηκα.
Η μαγική λέξη μέχρι εδώ είναι το "ζήτησε" και θα καταλάβετε πιο κάτω τι εννοώ.
Η Ρούλα ζήτησε στην αρχή ένα ποτό και από κει και πέρα ανέλαβα εγώ κερνώντας τα από μόνος μου.
Με τα πολλά και αφού αρχίσαμε τα γλωσσόφιλα με τη Ρούλα (οπου δε σε ρουφάει σαν ηλεκτρική σκούπα αλλά δεν δείχνει να τα γουστάρει και τρελλά) και το μέλλον διαγραφόταν ξεκάθαρο και έδειχνε ότι θα φεύγαμε για καβάτζα σκάει η Αντζυ την ατάκα πάμε κι οι τρεις μέσα.
Μέχρι εδώ όλα καλά και από δω και πέρα αρχίζει να ανατρέπεται το σκηνικό και να γίνεται αρνητικό.
Φωνάζει την Ελενα(η οποία είχε περάσει μέσα από τη μπάρα)για να δώσω το κατοστάρικο της καβάτζας και μου ζητάει να πληρώσω και τα ποτά. Το σύνολο 160 ευραίοι. Βγάζω να πληρώσω και λέει το γατάκι φέρε μας άλλα δυο ποτά να γίνουν 200.
Αρχίζω να ξενερώνω αλλά λέω μη μιλήσεις αφού πάει να ξεκινήσει το τρίο για να μη χαλαστούμε.
Κάπου στα μισά λοιπόν σηκώνεται ξαφνικά η Αντζυ, φωνάζει την Ελενα και της ζητάει άλλα δυο ποτά για την αφεντιά της και τη Ρούλα όπου το κορίτσι πρέπει να σημειωθεί ότι ήταν κυρία από την ώρα που μπήκα στο μαγαζί μέχρι την ώρα που έφυγα.
Εκεί πια η ξενέρα χτύπησε κόκκινα.
Οχι ρε κορίτσι μου δε θα κάνεις εσύ κουμάντο στα γαμωπορτοφόλι μου και στα γαμωλεφτά μου.
Αφού βλέπεις ότι τα κερνάω από μόνος μου τα γαμημένα τα κωλοποτά και είναι δεδομένο ότι θα σε κεράσω κι άλλο.
Τι σκατά παθαίνεις ;
Κάπου εδώ έρχεται στο μυαλό μου η κουβέντα του womanaholic "την Αντζυ πρόσεχε την γιατί είναι αρπακτικό"
Και επιβεβαιώθηκε πανηγυρικά.
Η καβάτζα μας τελείωσε (με επιτυχία σε αυτό για το οποίο μπήκαμε αφού η Ρούλα έσωνε το παιχνίδι και ευτυχώς το ξενέρωμα έμεινε στο μυαλό και δεν προχώρησε και σε άλλα σημεία του σώματος) και βγήκα εμφανώς ξενερωμένος και χαλασμένος.
Κάθησα λίγο ακόμα με τη Ρούλα (αφού η Αντζυ την έκανε με ελαφρά σε έναν άλλο έρμο που μπήκε στο μαγαζί) και αφού και εκείνη κατάλαβε ότι είχα ξενερώσει σηκώθηκε (και καλά έκανε για να μη χαλάσει η διάθεση της) και αποχώρησε.
Εδώ λοιπόν έρχεται το "δάσκαλε που δίδασκες..." αφού την προηγούμενη είχα πει ειδικά για τους νεους στο άθλημα να παίρνετε μαζί σας όσα θέλετε να χαλάσετε.
Εγώ δε το έκανα και έφυγαν στο φτερό 240€. Τα οποία θα είχα χεσμένα αν είχα πει εγώ τη μαγική κουβέντα βάλε δυο ποτά.
Αυτά που με χάλασαν ήταν τα τελευταία 80€ τα οποία τα πήρε η κυρία με το έτσι θέλω.
Ετσι λοιπόν έρχεται και η απάντηση στην αρχική μου ερώτηση.
Εγώ ως ελεύθερος επαγγελματίας προτιμώ τον πελάτη να τον έχω στανταράκι.
Η κοπέλα εκεί προτίμησε να τα πάρει μια φορά χοντρά ...
Νομίζω οτί τελικά αυτή θα χάσει αφού το μαγαζί δεν έχει δουλειά και ειδικά τις καθημερινές που πάω εγώ (από σπόντα πήγα Σάββατο αυτή τη φορά)θα είχε ένα μεροκάματο για κάποια από τις τρεις κοπέλες.

Ζητώ συγγνώμη αν κούρασα με το μακροσκελές γραπτό αλλά θεωρώ ότι οφείλω να προστατέψω τους νέους στο άθλημα (είδα κανα δυο τις τελευταίες μέρες που ψάχνονται να πάνε).
 

gggjjjjj

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
911
Like
206
Πόντοι
6
Τυπε μου παλι καλα που ποσταρες γιατι ημουν ετοιμος ναπαω πιρουεττ το βραδακι...
Μαυρο στο κωλομαγαζω!
Χιλιες φορες καβο που μπορει να χαλαω 300αρια αλλα τα χαλαω ΕΙΣ ΓΝΩΣΗΝ ΜΟΥ!
 

BOMBAS21

Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2016
Μηνύματα
206
Like
228
Πόντοι
21
Μ ολο το σεβασμο μηπως δεν το χειριστηκες καλα το θεμα? Κουμαντω στα ΛΕΦΤΑ ΣΟΥ δεν μπορει να κανει ΚΑΝΕΝΑΣ. Ποσο μαλλον πορνομπαροβια.
 

DARZANOS

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιουλ 2018
Μηνύματα
22
Like
190
Πόντοι
0
Καλημερίζω τους συναγωνιστές ....
Ξεκινάω με ερώτηση όπου μάλλον μόνος μου θα δώσω και την απάντηση.
Οταν είσαι επιχειρηματίας, ελεύθερος επαγγελματίας και όλα τα ιας τι προτιμάς?
Ενα πελάτη που θα του τα πάρεις μια φορά χοντρά και θα τον χάσεις ή ένα πελάτη που θα του παίρνεις κάθε βδομάδα ένα καλό ποσό και θα τον έχεις στανταράκι;
Και εξηγούμαι για να μην παρεξηγούμαι.
Χθεσινοβραδυνή  επίσκεψη στο pirouette για άλλη μια φορά.
Κοπέλες στάνταρ οι τρεις (προφανώς λόγο Αυγούστου δεν έχει άλλο προσωπικό ούτε τα Σάββατα) Ελενα, Ρούλα και Αντζυ.
Πελάτες τρεις μαζί με μένα....
Ο ένας με την Ελενα όπου λίγο αργότερα έφυγαν παρεούλα για καβάτζα, ο άλλος μόνος στη γωνία που και που μιλούσε με την Αντζυ και ο υποφαινόμενος όπου όπως ήταν αναμενόμενο μου ήρθε η Ρούλα.
Κι εγώ η Ρούλα ήθελα να έρθει αφού όπως είχα πει την τελευταία φορά είναι ωραίο τυπάκι με καλό χιούμορ.
Καλά ήταν λοιπόν αφού πίναμε τα ποτάκια μας και λέγαμε τις μαλακίες μας για να περνάει η ώρα και που και που ρίχναμε και κανά χάδι έτσι για να λέμε ότι είμαστε σε κωλόμπαρο.
Ο χρόνος κυλούσε μια χαράμε τη Ρουλα και με την Αντζυ που και που να σκάει μύτη μέσα από τη μπάρα και να με τραβολογάει πάλι σαν τσοπάνης μη του φύγει το πρόβατο.
Αφού κερνούσα οικειοθελώς τα ποτάκια της Ρούλας ήρθε η Αντζυ και ζήτησε να της βάλω κι αυτής ποτό το οποίο δεν αρνήθηκα.
Κασσικά το ρούφηξε σφηνάκι και ζήτησε το δεύτερο το οποίο πάλι δεν αρνήθηκα.
Η μαγική λέξη μέχρι εδώ είναι το "ζήτησε" και θα καταλάβετε πιο κάτω τι εννοώ.
Η Ρούλα ζήτησε στην αρχή ένα ποτό και από κει και πέρα ανέλαβα εγώ κερνώντας τα από μόνος μου.
Με τα πολλά και αφού αρχίσαμε τα γλωσσόφιλα με τη Ρούλα (οπου δε σε ρουφάει σαν ηλεκτρική σκούπα αλλά δεν δείχνει να τα γουστάρει και τρελλά) και το μέλλον διαγραφόταν ξεκάθαρο και έδειχνε ότι θα φεύγαμε για καβάτζα σκάει η Αντζυ την ατάκα πάμε κι οι τρεις μέσα.
Μέχρι εδώ όλα καλά και από δω και πέρα αρχίζει να ανατρέπεται το σκηνικό και να γίνεται αρνητικό.
Φωνάζει την Ελενα(η οποία είχε περάσει μέσα από τη μπάρα)για να δώσω το κατοστάρικο της καβάτζας και μου ζητάει να πληρώσω και τα ποτά. Το σύνολο 160 ευραίοι. Βγάζω να πληρώσω και λέει το γατάκι φέρε μας άλλα δυο ποτά να γίνουν 200.
Αρχίζω να ξενερώνω αλλά λέω μη μιλήσεις αφού πάει να ξεκινήσει το τρίο για να μη χαλαστούμε.
Κάπου στα μισά λοιπόν σηκώνεται ξαφνικά η Αντζυ, φωνάζει την Ελενα και της ζητάει άλλα δυο ποτά για την αφεντιά της και τη Ρούλα όπου το κορίτσι πρέπει να σημειωθεί ότι ήταν κυρία από την ώρα που μπήκα στο μαγαζί μέχρι την ώρα που έφυγα.
Εκεί πια η ξενέρα χτύπησε κόκκινα.
Οχι ρε κορίτσι μου δε θα κάνεις εσύ κουμάντο στα γαμωπορτοφόλι μου και στα γαμωλεφτά μου.
Αφού βλέπεις ότι τα κερνάω από μόνος μου τα γαμημένα τα κωλοποτά και είναι δεδομένο ότι θα σε κεράσω κι άλλο.
Τι σκατά παθαίνεις ;
Κάπου εδώ έρχεται στο μυαλό μου η κουβέντα του womanaholic "την Αντζυ πρόσεχε την γιατί είναι αρπακτικό"
Και επιβεβαιώθηκε πανηγυρικά.
Η καβάτζα μας τελείωσε (με επιτυχία σε αυτό για το οποίο μπήκαμε αφού η Ρούλα έσωνε το παιχνίδι και ευτυχώς το ξενέρωμα έμεινε στο μυαλό και δεν προχώρησε και σε άλλα σημεία του σώματος) και βγήκα εμφανώς ξενερωμένος και χαλασμένος.
Κάθησα λίγο ακόμα με τη Ρούλα (αφού η Αντζυ την έκανε με ελαφρά σε έναν άλλο έρμο που μπήκε στο μαγαζί) και αφού και εκείνη κατάλαβε ότι είχα ξενερώσει σηκώθηκε (και καλά έκανε για να μη χαλάσει η διάθεση της) και αποχώρησε.
Εδώ λοιπόν έρχεται το "δάσκαλε που δίδασκες..." αφού την προηγούμενη είχα πει ειδικά για τους νεους στο άθλημα να παίρνετε μαζί σας όσα θέλετε να χαλάσετε.
Εγώ δε το έκανα και έφυγαν στο φτερό 240€. Τα οποία θα είχα χεσμένα αν είχα πει εγώ τη μαγική κουβέντα βάλε δυο ποτά.
Αυτά που με χάλασαν ήταν τα τελευταία 80€ τα οποία τα πήρε η κυρία με το έτσι θέλω.
Ετσι λοιπόν έρχεται και η απάντηση στην αρχική μου ερώτηση.
Εγώ ως ελεύθερος επαγγελματίας προτιμώ τον πελάτη να τον έχω στανταράκι.
Η κοπέλα εκεί προτίμησε να τα πάρει μια φορά χοντρά ...
Νομίζω οτί τελικά αυτή θα χάσει αφού το μαγαζί δεν έχει δουλειά και ειδικά τις καθημερινές που πάω εγώ (από σπόντα πήγα Σάββατο αυτή τη φορά)θα είχε ένα μεροκάματο για κάποια από τις τρεις κοπέλες.

Ζητώ συγγνώμη αν κούρασα με το μακροσκελές γραπτό αλλά θεωρώ ότι οφείλω να προστατέψω τους νέους στο άθλημα (είδα κανα δυο τις τελευταίες μέρες που ψάχνονται να πάνε).

Δεν τα'δινες τα 240 ευρώ στον Γκλάμουρα να παράγγελνες και να'παιρνες μουνάρες περιωπής
 

xwris taboo

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουν 2013
Μηνύματα
221
Κριτικές
2
Like
148
Πόντοι
1
Μ ολο το σεβασμο μηπως δεν το χειριστηκες καλα το θεμα? Κουμαντω στα ΛΕΦΤΑ ΣΟΥ δεν μπορει να κανει ΚΑΝΕΝΑΣ. Ποσο μαλλον πορνομπαροβια.
Αυτό ακριβώς λεω.
Τα πήρε τσαμπουκά και με πουστιά εν μέσω καύλας.
Από μένα δώρο η μυγοσκοτώστρα για τις καθημερινές που ήμουν ο μόναδικός πελάτης.
 

nick9x

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουλ 2007
Μηνύματα
2.411
Κριτικές
14
Like
3.423
Πόντοι
4.895
Πρώτα από όλα Ευχαριστούμε για την ενημέρωση.  Έτσι μου έρχεται να πάω εκεί και να κεράσω όλες πλην Αντζυ και της την πω και από πάνω.
Τεσπα
Ευχαριστούμε
 

Agamitor

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2018
Μηνύματα
269
Like
138
Πόντοι
1
Τυπε μου παλι καλα που ποσταρες γιατι ημουν ετοιμος ναπαω πιρουεττ το βραδακι...
Μαυρο στο κωλομαγαζω!
Χιλιες φορες καβο που μπορει να χαλαω 300αρια αλλα τα χαλαω ΕΙΣ ΓΝΩΣΗΝ ΜΟΥ!
ρε φιλε, το μαγαζι φταιει?
 

mailakos

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2007
Μηνύματα
1.033
Κριτικές
4
Like
799
Πόντοι
96
Αυτό ακριβώς λεω.
Τα πήρε τσαμπουκά και με πουστιά εν μέσω καύλας.
Από μένα δώρο η μυγοσκοτώστρα για τις καθημερινές που ήμουν ο μόναδικός πελάτης.
Που ειναι αυτο το μαγαζι;;
 

Womanaholic

Ανώτερος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
9.091
Κριτικές
86
Like
3.607
Πόντοι
5.015
ρε φιλε, το μαγαζι φταιει?

Η αλήθεια είναι πως η Άντζυ φταίει κι όχι τόσο το μαγαζί, αν και δεν μπορούμε να το αφήσουμε απ' έξω γιατί η Άντζυ είναι γενικός δερβέναγας σ' αυτό.
 

Womanaholic

Ανώτερος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
9.091
Κριτικές
86
Like
3.607
Πόντοι
5.015
Που ειναι αυτο το μαγαζι;;

Το 'χουμε γράψει πολλές φορές, Ιθάκης 50 στον Άγιο Παντελεήμονα, λίγο πριν τη διασταύρωση της 3ης Σεπτεμβρίου με την Αγίου Μελετίου.
 

Womanaholic

Ανώτερος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
9.091
Κριτικές
86
Like
3.607
Πόντοι
5.015
Καλημερίζω τους συναγωνιστές ....
Ξεκινάω με ερώτηση όπου μάλλον μόνος μου θα δώσω και την απάντηση.
Οταν είσαι επιχειρηματίας, ελεύθερος επαγγελματίας και όλα τα ιας τι προτιμάς?
Ενα πελάτη που θα του τα πάρεις μια φορά χοντρά και θα τον χάσεις ή ένα πελάτη που θα του παίρνεις κάθε βδομάδα ένα καλό ποσό και θα τον έχεις στανταράκι;
Και εξηγούμαι για να μην παρεξηγούμαι.
Χθεσινοβραδυνή  επίσκεψη στο pirouette για άλλη μια φορά.
Κοπέλες στάνταρ οι τρεις (προφανώς λόγο Αυγούστου δεν έχει άλλο προσωπικό ούτε τα Σάββατα) Ελενα, Ρούλα και Αντζυ.
Πελάτες τρεις μαζί με μένα....
Ο ένας με την Ελενα όπου λίγο αργότερα έφυγαν παρεούλα για καβάτζα, ο άλλος μόνος στη γωνία που και που μιλούσε με την Αντζυ και ο υποφαινόμενος όπου όπως ήταν αναμενόμενο μου ήρθε η Ρούλα.
Κι εγώ η Ρούλα ήθελα να έρθει αφού όπως είχα πει την τελευταία φορά είναι ωραίο τυπάκι με καλό χιούμορ.
Καλά ήταν λοιπόν αφού πίναμε τα ποτάκια μας και λέγαμε τις μαλακίες μας για να περνάει η ώρα και που και που ρίχναμε και κανά χάδι έτσι για να λέμε ότι είμαστε σε κωλόμπαρο.
Ο χρόνος κυλούσε μια χαράμε τη Ρουλα και με την Αντζυ που και που να σκάει μύτη μέσα από τη μπάρα και να με τραβολογάει πάλι σαν τσοπάνης μη του φύγει το πρόβατο.
Αφού κερνούσα οικειοθελώς τα ποτάκια της Ρούλας ήρθε η Αντζυ και ζήτησε να της βάλω κι αυτής ποτό το οποίο δεν αρνήθηκα.
Κασσικά το ρούφηξε σφηνάκι και ζήτησε το δεύτερο το οποίο πάλι δεν αρνήθηκα.
Η μαγική λέξη μέχρι εδώ είναι το "ζήτησε" και θα καταλάβετε πιο κάτω τι εννοώ.
Η Ρούλα ζήτησε στην αρχή ένα ποτό και από κει και πέρα ανέλαβα εγώ κερνώντας τα από μόνος μου.
Με τα πολλά και αφού αρχίσαμε τα γλωσσόφιλα με τη Ρούλα (οπου δε σε ρουφάει σαν ηλεκτρική σκούπα αλλά δεν δείχνει να τα γουστάρει και τρελλά) και το μέλλον διαγραφόταν ξεκάθαρο και έδειχνε ότι θα φεύγαμε για καβάτζα σκάει η Αντζυ την ατάκα πάμε κι οι τρεις μέσα.
Μέχρι εδώ όλα καλά και από δω και πέρα αρχίζει να ανατρέπεται το σκηνικό και να γίνεται αρνητικό.
Φωνάζει την Ελενα(η οποία είχε περάσει μέσα από τη μπάρα)για να δώσω το κατοστάρικο της καβάτζας και μου ζητάει να πληρώσω και τα ποτά. Το σύνολο 160 ευραίοι. Βγάζω να πληρώσω και λέει το γατάκι φέρε μας άλλα δυο ποτά να γίνουν 200.
Αρχίζω να ξενερώνω αλλά λέω μη μιλήσεις αφού πάει να ξεκινήσει το τρίο για να μη χαλαστούμε.
Κάπου στα μισά λοιπόν σηκώνεται ξαφνικά η Αντζυ, φωνάζει την Ελενα και της ζητάει άλλα δυο ποτά για την αφεντιά της και τη Ρούλα όπου το κορίτσι πρέπει να σημειωθεί ότι ήταν κυρία από την ώρα που μπήκα στο μαγαζί μέχρι την ώρα που έφυγα.
Εκεί πια η ξενέρα χτύπησε κόκκινα.
Οχι ρε κορίτσι μου δε θα κάνεις εσύ κουμάντο στα γαμωπορτοφόλι μου και στα γαμωλεφτά μου.
Αφού βλέπεις ότι τα κερνάω από μόνος μου τα γαμημένα τα κωλοποτά και είναι δεδομένο ότι θα σε κεράσω κι άλλο.
Τι σκατά παθαίνεις ;
Κάπου εδώ έρχεται στο μυαλό μου η κουβέντα του womanaholic "την Αντζυ πρόσεχε την γιατί είναι αρπακτικό"
Και επιβεβαιώθηκε πανηγυρικά.
Η καβάτζα μας τελείωσε (με επιτυχία σε αυτό για το οποίο μπήκαμε αφού η Ρούλα έσωνε το παιχνίδι και ευτυχώς το ξενέρωμα έμεινε στο μυαλό και δεν προχώρησε και σε άλλα σημεία του σώματος) και βγήκα εμφανώς ξενερωμένος και χαλασμένος.
Κάθησα λίγο ακόμα με τη Ρούλα (αφού η Αντζυ την έκανε με ελαφρά σε έναν άλλο έρμο που μπήκε στο μαγαζί) και αφού και εκείνη κατάλαβε ότι είχα ξενερώσει σηκώθηκε (και καλά έκανε για να μη χαλάσει η διάθεση της) και αποχώρησε.
Εδώ λοιπόν έρχεται το "δάσκαλε που δίδασκες..." αφού την προηγούμενη είχα πει ειδικά για τους νεους στο άθλημα να παίρνετε μαζί σας όσα θέλετε να χαλάσετε.
Εγώ δε το έκανα και έφυγαν στο φτερό 240€. Τα οποία θα είχα χεσμένα αν είχα πει εγώ τη μαγική κουβέντα βάλε δυο ποτά.
Αυτά που με χάλασαν ήταν τα τελευταία 80€ τα οποία τα πήρε η κυρία με το έτσι θέλω.
Ετσι λοιπόν έρχεται και η απάντηση στην αρχική μου ερώτηση.
Εγώ ως ελεύθερος επαγγελματίας προτιμώ τον πελάτη να τον έχω στανταράκι.
Η κοπέλα εκεί προτίμησε να τα πάρει μια φορά χοντρά ...
Νομίζω οτί τελικά αυτή θα χάσει αφού το μαγαζί δεν έχει δουλειά και ειδικά τις καθημερινές που πάω εγώ (από σπόντα πήγα Σάββατο αυτή τη φορά)θα είχε ένα μεροκάματο για κάποια από τις τρεις κοπέλες.

Ζητώ συγγνώμη αν κούρασα με το μακροσκελές γραπτό αλλά θεωρώ ότι οφείλω να προστατέψω τους νέους στο άθλημα (είδα κανα δυο τις τελευταίες μέρες που ψάχνονται να πάνε).

Αχ αχ και είχα προειδοποιήσει... Δυστυχώς η επίκληση του ονόματός μου στο post σου δεν έγινε για καλό. Τα 'χουμε ξαναγράψει, τα κωλόμπαρα είναι extreme sport στην πραγματικότητα για τους φίλους του αγοραίου έρωτα και ο κίνδυνος παραμονεύει από παντού. Η Άντζυ πρέπει να είναι παλιά καραβάνα σ' αυτά... Ειδικώς, γι' αυτήν ισχύουν τρία πράγματα: 1ον - Είναι μπάζο, ή για την ακρίβεια εντελώς "στυμμένη" για την ηλικία της / 2ον - Παρότι μπάζο, είναι μεγάλη καβλώστρα στην καβάτζα ειδικά αν την πάρεις για παρτούζα, χρειάζεται όμως ειδικός χειρισμός μαζί της με τα λεφτά / 3ον - Είναι αρπακτικό (το ξαναλέω για να το εμπεδώσουμε). Εγώ το ποιόν της το κατάλαβα την τελευταία φορά που πήγα, όπου ήρθε πάλι και μου κωλοτριβόταν για να την πάρω παρτούζα με την Έλενα και της έριξα άκυρο εξ' αρχής γιατί ήθελα οπωσδήποτε να πηδήξω τη Ρούλα. Ενώ λοιπόν μέχρι εκείνη την ώρα - όπως και στις προηγούμενες επισκέψεις μου βέβαια στο μαγαζί όπου την είχα κεράσει - ήταν όλο γλύκες, με το που έφαγε το άκυρο έκανε σαν να μη με ξέρει με αποκορύφωμα κάποια στιγμή πιο μετά όπου όταν έφυγε ένα πελατάκι της για να πάει στην τουαλέτα και την κοίταξα εγώ επί τούτου πονηρά, μου έριξε μια ματιά όλο μίσος... Όσο για τη Ρούλα, μπορεί να φαίνεται τυπική αλλά τη δουλειά της και τους πελάτες τους σιχαίνεται κι αυτό γίνεται αντιληπτό κι απ' το γεγονός ότι βγάζει μια δυσαρέσκεια στα γλωσσόφιλα όπως ανέφερες κι εσύ, δεν είναι τυχαίο.
 

Womanaholic

Ανώτερος
Εγγρ.
21 Φεβ 2008
Μηνύματα
9.091
Κριτικές
86
Like
3.607
Πόντοι
5.015
Πάντως ας παραθέσω πάλι κάποιες οδηγίες προς... ναυτιλομένους στα κωλόμπαρα και ειδικά στα γαμησάδικα: Πάμε έχοντας στο πορτοφόλι μας, τουλάχιστον στις εμφανείς θέσεις, όσα λεφτά ΣΚΟΠΕΥΟΥΜΕ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ και ΜΑΣ ΠΑΙΡΝΕΙ για να χαλάσουμε. Επειδή βέβαια μπορεί να παιχτεί πάντα κάποια μαλακία, για να μη φύγουμε δαρμένοι κρύβουμε ένα ποσό και σε άλλο σημείο ή έστω έχουμε μαζί μας κάρτα ανάληψης από ATM. Μπαίνουμε, κερνάμε κάποια ποτό υπολογίζοντας πάντα μετά από κάθε ποτό πού είμαστε οικονομικά. Πριν περάσουμε στα "ενδότερα", ή και νωρίτερα αν για κάποιο λόγο έχουμε κεράσει αρκετά ποτά, ζητάμε να μάθουμε πόσο είμαστε μέχρι εκείνη τη στιγμή στο λογαριασμό για να δούμε μήπως έχει παιχτεί καμιά μαλακία ή μας έχουν ήδη φεσώσει. Αν είναι όλα Ο.Κ., ρωτάμε πόσα θέλει η κοπέλα (ή οι κοπέλες αν πάμε για παρτούζα) για την καβάτζα, έχοντας βέβαια μια εικόνα και από πριν για το εκάστοτε μαγαζί αφού διαβάζουμε και το forum. Μας λένε ένα ποσό, αν είναι μεγαλύτερο απ' όσα ΣΚΟΠΕΥΟΥΜΕ ΝΑ ΞΟΔΕΨΟΥΜΕ και τα οποία τα έχουμε και σε εμφανές σημείο στο πορτοφόλι μας όπως προείπα, λέμε "εγώ έχω πάνω μου μόνο τόσα, πάει"; Βέβαια αυτά που θα προτείνουμε θα είναι 10, 20, άντε 30 ευρώ λιγότερα απ' αυτά που μας ζητούν, όχι καμιά τρελή διαφορά, σ' αυτήν την περίπτωση πιστέψτε με πολύ δύσκολα αρνιούνται. ΠΡΟΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ λοιπόν κάνοντας όμως την εξής πουστιά κι εδώ είναι το μυστικό: Πληρώνοντας δείχνουμε με τρόπο στα αρπακτικά το εσωτερικό του πορτοφολιού που αδειάζει, ή στην περίπτωση που μας ζητήσουν λιγότερα να φαίνονται 10 - 20€ μέσα, για να νομίσουν ότι όντως είναι τα τελευταία λεφτά που έχουμε πάνω μας (και φυσικά δεν πρέπει να φανεί καμιά κάρτα ανάληψης). Τουτέστιν, μετά στην καβάτζα δεν υπάρχει περίπτωση να παίξει καμιά πουστιά γιατί νομίζουν πως είμαστε τέρτσοι πλέον. Στην έκτακτη περίπτωση που θέλουμε να ικανοποιήσουμε κανένα έξτρα βίτσιο στην καβάτζα και θέλουμε να δώσουμε κανα "δωράκι", βγάζουμε 10άρικο το πολύ δικαιολογώντας το ότι είναι το τελευταίο μας χαρτονόμισμα που το κρατούσαμε και καλά για να βάλουμε βενζίνη. Και όλα πάνε καλά, ελπίζω να έγινα κατανοητός!
 

gggjjjjj

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
911
Like
206
Πόντοι
6
Το 'χουμε γράψει πολλές φορές, Ιθάκης 50 στον Άγιο Παντελεήμονα, λίγο πριν τη διασταύρωση της 3ης Σεπτεμβρίου με την Αγίου Μελετίου.

Μες στο... πακισταν δηλαδη!!

Να μου λειπει... καλυτερα καβο που ναι σε πιο ασφσλες μερος...
 

nikos111969

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2010
Μηνύματα
739
Like
4
Πόντοι
6
Το 'χουμε γράψει πολλές φορές, Ιθάκης 50 στον Άγιο Παντελεήμονα, λίγο πριν τη διασταύρωση της 3ης Σεπτεμβρίου με την Αγίου Μελετίου.
  αν λες αυτο που ειναι διπλα απο ανα παρκινγκ ειχα παει πριν 2-3 χρονια μαπα ηταν τοτε ολες γριες που τους ελειπαν καπποια ενσυμα να βγουν σε συνταξη. απο τοτε δεν ξανα πηγα δεν ξερω αν εχουν αλλαξει οι αναφερομενες.
 

mailakos

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2007
Μηνύματα
1.033
Κριτικές
4
Like
799
Πόντοι
96
Συγνωμη ρε παιδια για το μαγαζι διπλα στο μπομπο( υπογειο καζινο) λετε πλακα μου κανετε κατι πουρατζες ειναι εκει ξεχασμενες απο θεο και διαολο!!! Δεν ειναι δυνατον να σας περνουν τα λεφτα αυτα τα καραμπαζα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom