Νέα

Κλείσανε το teamofgreekz και το gtnet και τώρα; Τί μαs έμεινε;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα petran21
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 106
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

ulavut

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
520
Like
17
Πόντοι
6
μαλακία ξεμαλακία ακούγεται συχνά. Υπενθυμίζω πως τόσο στην βιντεοκασέτα (παλαιότερα) όσο και στο άγραφο cd, dvd, υπάρχει ένα ποσό (κάπου 0,5 σεντ ανά τεμάχιο ή κάτι τέτοιο) το οποοίο πηγαίνει στους εγχώριους διαχειριστές πνευματικών δικαιωμάτων. Το ποσό που συγκεντρώνεται είναι όπως κατλαβαίνετε τεράστιο. Η αιτιολοόγηση είναι πως κάθε άγραφος δίσκος μπορεί δυνητικά να χρησιμοποιηθεί τια αντιγραφή περιεχομένου που εμπίπτει στην πνευματική ιδιοκτησία. Πριν πολλά χρόνια οι εταιρείες προσπάθησαν να απαγορεύσουν την κασέτα ηχογραφήσεων. Το μοντέλο που βρέθηκε ήταν αυτός ο "φόρος άγραφης κασέτας". Η σημερινήκατάσταση μου θυμίζει αρκετά την τότε εποχή. Με μια προσαύξηση της τιμής σύνδεσης ή με έξτρα ογκοχρέωση όλοι θα είναι ικανοποιημένοι και η ζυζήτηση θα γυρίσει στο πόσο. Τα λεφτά που διακυβεύονται είναι αμύθητα, μην νομίζετε πως οι καρχαρίες της show biz θα τα αφήσουν έτσι. Και δεν μιλάω μόνο για τις εταιρείες αλλά και τους καλλιτένχες, παραγωγούς κλπ.
 

CHEYENNE

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
22 Σεπ 2008
Μηνύματα
12.783
Κριτικές
582
Like
577
Πόντοι
8.805
Το greekz ξαναλειτουργει.

Σαν απλο forum ομως, και δεν εχει επιλογες download.
ειναι και αυτο μια αρχη. Ελπιζω σιγα σιγα ολα να ξαναγινουν οπως πριν
Να η σχετικη ανακοινωση στο site :

[size=9pt]
Το TheGreekz είναι ένα γενικό forum για συζήτησεις και ανταλλαγη απόψεων από τους χρηστες του. Το forum δεν περιέχει παράνομα θέματα η/και προσφέρει παράνομο υλικό για κατέβασμα.
Σε καμια περίπτωση δεν δόθηκαν και δεν θα δοθούν προσωπικά στοιχεια τον χρηστών σε τρίτα χερια.
Επίσης δεν αποθηκεύεται το λεγόμενο "IP-Adress" σας στην βάση δεδομένων αλλα μονο το username σας και το email σας τα οποία μπορείτε να αλλάξετε οποιοαδήποτε στιγμή. Τα παλιά στοιχεια σας δεν αποθηκεύονται! Αποθηκεύοται βέβαια οποιοδήποτε στοιχειο που έχετε δηλώσει στο "profile" σας, το οποιο αλλάζεται/σβήνετε οποτε θέλετε εσείς.

Για τις αλλαγές που έγιναν ευχαριστούμε πολύ για την κατανόηση σας και σας εύχομαι καλή διαμονή στα forums μας.
[/size]
 

spunky13

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Οκτ 2005
Μηνύματα
15.726
Κριτικές
27
Like
6.702
Πόντοι
6.115
Το greekz ξαναλειτουργει.

Σαν απλο forum ομως, και δεν εχει επιλογες download.
ειναι και αυτο μια αρχη. Ελπιζω σιγα σιγα ολα να ξαναγινουν οπως πριν
Να η σχετικη ανακοινωση στο site :

[size=9pt]
Το TheGreekz είναι ένα γενικό forum για συζήτησεις και ανταλλαγη απόψεων από τους χρηστες του. Το forum δεν περιέχει παράνομα θέματα η/και προσφέρει παράνομο υλικό για κατέβασμα.
Σε καμια περίπτωση δεν δόθηκαν και δεν θα δοθούν προσωπικά στοιχεια τον χρηστών σε τρίτα χερια.
Επίσης δεν αποθηκεύεται το λεγόμενο "IP-Adress" σας στην βάση δεδομένων αλλα μονο το username σας και το email σας τα οποία μπορείτε να αλλάξετε οποιοαδήποτε στιγμή. Τα παλιά στοιχεια σας δεν αποθηκεύονται! Αποθηκεύοται βέβαια οποιοδήποτε στοιχειο που έχετε δηλώσει στο "profile" σας, το οποιο αλλάζεται/σβήνετε οποτε θέλετε εσείς.

Για τις αλλαγές που έγιναν ευχαριστούμε πολύ για την κατανόηση σας και σας εύχομαι καλή διαμονή στα forums μας.
[/size]
ξανανοιξε οντως.....πανε οι ταινιες, τα προγραμματα,και τα παιχνιδια.....κλαψ!...κανενα καλο σαιτ για ταινιες ξερουμε....?
 

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.487
Κριτικές
31
Like
1.321
Πόντοι
6.305
γιατί τέτοιος πανικός?
κατεβάστε την ταινία από το btjunkie πχ και βάλτε υπότιτλους  από το subs4free.com
έκλεισε το greekz ,το gamato και κάνετε λες και χρεωκόπησε η χώρα!!
 
OP
OP
petran21

petran21

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2010
Μηνύματα
578
Κριτικές
1
Like
3
Πόντοι
6
να ανοιξουν πολλα οχι ενα να τον γαμησουμε τον σειρηνακη
 

george234

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.102
Like
1
Πόντοι
16
γιατί τέτοιος πανικός?
κατεβάστε την ταινία από το btjunkie πχ και βάλτε υπότιτλους  από το subs4free.com
έκλεισε το greekz ,το gamato και κάνετε λες και χρεωκόπησε η χώρα!!
Nαι ρε φιλε καλα τα λες, μεταγλωτισμενα για τα πιτσιρικια μου που θα βρισκω ομως? Στο μεταξυ τα bluray τα νοικιαζει το video club 2e την μερα! Αν ξερεις απο παιδακια, θα ξερεις οτι η μια μερα δεν ειναι αρκετη...Επισης σειρες ελληνικες η ντοκυμαντερ απο την Ελλ τηλεοραση δεν βρισκω...

BTW ξερει κανεις αν υπαρχει πουθενα προς download το ντοκυμαντερ του σκαι για το '21?
 

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
μαγκες απλα τα πραγματα η αγορα αλλαξε και αλλαξε προς το καλο μας

παλια στη γειτονια μου υπηρχαν 5 ναι καλα ακουτε 5 videoclub τωρα τον πουλο μονο 1 εχει μεινει και αυτο βαραει μυγες
και ξερετε γιατι γιατι η αγορα παει μπροστα ας μην δουλευομαστε τι να την κανω την 24αρα συνδεση
για να μπαινω στο φαισμουκ η τα μπουρδελα.κομ τοτε θα με καλυπτε μια χαρα και το 1 με 2 μπιτ

ποσες εταιριες υπαρχουν και τρωνε ψωμι απο ολη την φαση????
wind vodafone forthnet ote on hol cosmote cyta netone vivodi αυτες οι εταιριες πως ζουνε πως βγαζουν το ψωμι τους
απο αυτους που κατεβαζουν

οπως και απο τα σαιτ κοποιοι τα κονομησανε και καλα κανανε βλεπανε μπροστα
ειναι μεγαλη μαγκια να βλεπεις μπροστα
π.χ φανταστειτε να ζουσαμε στο 1930 και καποιος να εδινε 5 χρυσες λιρες (1500€ σημερινη αξια)τοσο τα πουλαγαν τοτε τα οικοπεδα στη βουλα και να αγοραζε 1 στρεμμα στη βουλα ποσο θα το πουλαγε σημερα ????

ετσι κι εγινε ενα μπαμ με τα ιντερνετ καφε αλλα η αγορα τους προσπερασε αφου οι εταιριες εδωσαν γρηγορη ταχυτητα και μπορεις πλεον απο το σπιτι σου να παιζεις διαδικτιακα παιχνιδια

και να κανω και μια ερωτηση προς το φορουμ αξιζε η υποτιθεμενη τσοντα της πετρουλας 20€
οσο βγαζουν μαλακιες και μας δουλευουν ετσι κι εμεις θα τους παρακαμτουμε
 

ulavut

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
520
Like
17
Πόντοι
6
Nαι ρε φιλε καλα τα λες, μεταγλωτισμενα για τα πιτσιρικια μου που θα βρισκω ομως? Στο μεταξυ τα bluray τα νοικιαζει το video club 2e την μερα! Αν ξερεις απο παιδακια, θα ξερεις οτι η μια μερα δεν ειναι αρκετη...Επισης σειρες ελληνικες η ντοκυμαντερ απο την Ελλ τηλεοραση δεν βρισκω...

BTW ξερει κανεις αν υπαρχει πουθενα προς download το ντοκυμαντερ του σκαι για το '21?
1. Σοβαρά τώρα περιμένετε ποιότητα blu ray σε torrent?
2. Τα προγράμματα του ΣΚΑΪ είναι on demand δωρεάν. Δεν μπορείς να τα κατεβάσεις κατ ευθείαςν αλλά με ένα camtasia κάνεις τη δουλιεά σου άνετα.
[/quote]
 

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.487
Κριτικές
31
Like
1.321
Πόντοι
6.305
Nαι ρε φιλε καλα τα λες, μεταγλωτισμενα για τα πιτσιρικια μου που θα βρισκω ομως? Στο μεταξυ τα bluray τα νοικιαζει το video club 2e την μερα! Αν ξερεις απο παιδακια, θα ξερεις οτι η μια μερα δεν ειναι αρκετη...Επισης σειρες ελληνικες η ντοκυμαντερ απο την Ελλ τηλεοραση δεν βρισκω...

BTW ξερει κανεις αν υπαρχει πουθενα προς download το ντοκυμαντερ του σκαι για το '21?
για παιδικές σειρές ρίξε μια ματιά στο undersec.info.
επίσης κάθε σάββατο και κυριακή-ειδικά το σταρ και το άλτερ- είναι φουλ στα παιδικά..γράφε τα για να τα έχεις..
τώρα για ελληνικές σειρές,από τότε που ξεκίνησα να βλέπω τις ξένες δε μπορώ να γυρίσω πίσω..καμία σχέση!!
 

giasou

Μέλος
Εγγρ.
1 Φεβ 2006
Μηνύματα
2.866
Κριτικές
5
Like
150
Πόντοι
16
να σοθ πω δεν ενοχλησε τοσο ποθ δεν θπαρχοθν τα σαιτσ για κατεβασμα ,αλλα πιο πολθ το οτι καποια σπανια βιβλια και καποιεσ μοθσικεσ η και ταινίεσ δεν μποροθμσ να τισ βροθμε οθτε για να τισ αγορασοθμε οξω στην αγορα!
ηταν καποιεσ προσωπικεσ σθλλογεσ καποιων ατομων ποθ το εκαναν για χομπι το σημαζεμα σπανιων αρχειακων βιβλιων - μοθσικησ και ταινιων ! :S
φανταστειτε τοθ ελληνεσ τοθ εξωτερικοθ ποθ η μονη επαφη τοθσ με τα παραπανω ηταν μεσω των σαιτσ των τορρεντσ κλπ. :(
εξαλοθ ολεσ τισ ιπολοιπεσ σαβοθρεσ τραγοθδια :zfuck: :2on1: :tits: - ταινίεσ και οποιαδηποτε αλλη παπαρα την βρισκοθμε και στα σαιτσ τησ αλλοδαπησ! :birdman:

κλαψ κλαψ κλαψ μονο για αφτα μασ ηρθε μια ψθχολογία τωρα!!κλαψ κλαψ! :huh: :( :( :S
 

george234

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.102
Like
1
Πόντοι
16
taurus και ulavut ευχαριστω και τους 2
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
27
Πόντοι
166
να σοθ πω δεν ενοχλησε τοσο ποθ δεν θπαρχοθν τα σαιτσ για κατεβασμα ,αλλα πιο πολθ το οτι καποια σπανια βιβλια και καποιεσ μοθσικεσ η και ταινίεσ δεν μποροθμσ να τισ βροθμε οθτε για να τισ αγορασοθμε οξω στην αγορα!
ηταν καποιεσ προσωπικεσ σθλλογεσ καποιων ατομων ποθ το εκαναν για χομπι το σημαζεμα σπανιων αρχειακων βιβλιων - μοθσικησ και ταινιων ! :S
φανταστειτε τοθ ελληνεσ τοθ εξωτερικοθ ποθ η μονη επαφη τοθσ με τα παραπανω ηταν μεσω των σαιτσ των τορρεντσ κλπ. :(
εξαλοθ ολεσ τισ ιπολοιπεσ σαβοθρεσ τραγοθδια :zfuck: :2on1: :tits: - ταινίεσ και οποιαδηποτε αλλη παπαρα την βρισκοθμε και στα σαιτσ τησ αλλοδαπησ! :birdman:

κλαψ κλαψ κλαψ μονο για αφτα μασ ηρθε μια ψθχολογία τωρα!!κλαψ κλαψ! :huh: :( :( :S
σκάσε ρε βλάκα, άνοιξε καινούριο θρεντ να πεις τη μαλακία σου και μην βρομίζεις τα άλλα.
πάνε παίξε στου λίλα με τα μπουκάλια μιας και αυτός λείπει.

σείρε βάλε δάχτυλο και αυτοκτόνα ηλίθιε
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
taurus και ulavut ευχαριστω και τους 2

URL]] ;D
 

Επισκέπτης
Όταν αγοράζεις άγραφα dvd/cd ένα ποσό από το κόστος πάει στις εταιρείες πνευματικών δικαιωμάτων.Αν δείτε τις αποδείξεις του ΠΛΑΙΣΙΟ το γράφουν ξεκάθαρα.Ακόμα και όταν τα αγοράζεις για να γράψεις δικά σου πράγματα,πληρώνεις άλλους!Απαράδεκτα πράγματα...

Παλιά άκουγες ένα τραγούδι στο ραδιόφωνο,τις περισσότερες φορές επιλογή της εταιρείας,έσκαγες 3000-4000 δρχ για το cd/lp και αγόραζες 1 καλό και 10 σαβούρες.Τώρα με το ίντερνετ έχεις την επιλογή να διαλέξεις.Προσωπικά αν μου αρέσει κάποιο cd το αγοράζω γνήσιο.Αλλά όχι γουρούνι στο σακί.Πάντως κατανοώ ότι από τη βιομηχανία του θεάματος και της μουσικής ζουν πολλοί άνθρωποι.Από τους καλλιτέχνες εντός ή εκτός εισαγωγικών,ως ηχολήπτες,εικονολήπτες,μακιγιέρ,σαντουιτσάδικα!,τεχνικοί κλπ.Από την άλλη οι ίδιες οι εταιρείες τηλεπικοινωνιών,εμμέσως σε προτρέπουν να πάρεις σύνδεση για να κατεβάζεις,και δεν εννοούν να αγοράζεις από το ίντερνετ!
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
γιατί τέτοιος πανικός?
κατεβάστε την ταινία από το btjunkie πχ και βάλτε υπότιτλους  από το subs4free.com
έκλεισε το greekz ,το gamato και κάνετε λες και χρεωκόπησε η χώρα!!
φίλε μου δεν είμαστε όλοι τόσο updated με την τεχνολογία.
Ας πούμε εγώ απλά κατεβάζω εργάκια - ούτε καν μουσική - με τον απλό τρόπο. Αλλά ούτε είμαι ούτε θέλω να γίνω ιδιαίτερος γνώστης προγραμμάτων - δεν είναι η δουλειά μου και δεν νομίζω πως θα ήθελα να την κάνω ούτε σαν χόμπι.

για μένα το σημαντικότερο όλων δεν έχει ειπωθεί.
Ειδικά για τις ταινίες υπάρχουνε ταινίες που δεν τις βρίσκουμε με άλλο τρόπο. Θα μπορούσανε ας πούμε να επιτρέψουνε το κατέβασμα παλιότερων ταινιών (άνω των δύο ετών) και να μην επιτρέψουνε τις καινούργιες. Να μπορεί κάποιος να φτιάξει τη βιντεοθήκη του
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
επίσης, όσον αφορά τη μουσική....εδώ υπάρχουνε τόσα mp3 players, ποιος ο λόγος να υπάρχουνε αν είναι να παίρνεις γνήσια cd;
 

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.487
Κριτικές
31
Like
1.321
Πόντοι
6.305
φίλε μου δεν είμαστε όλοι τόσο updated με την τεχνολογία.
Ας πούμε εγώ απλά κατεβάζω εργάκια - ούτε καν μουσική - με τον απλό τρόπο. Αλλά ούτε είμαι ούτε θέλω να γίνω ιδιαίτερος γνώστης προγραμμάτων - δεν είναι η δουλειά μου και δεν νομίζω πως θα ήθελα να την κάνω ούτε σαν χόμπι.

για μένα το σημαντικότερο όλων δεν έχει ειπωθεί.
Ειδικά για τις ταινίες υπάρχουνε ταινίες που δεν τις βρίσκουμε με άλλο τρόπο. Θα μπορούσανε ας πούμε να επιτρέψουνε το κατέβασμα παλιότερων ταινιών (άνω των δύο ετών) και να μην επιτρέψουνε τις καινούργιες. Να μπορεί κάποιος να φτιάξει τη βιντεοθήκη του
μα δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο.πας στο subs4free και βλέπεις τον υπότιτλο της ταινίας που θέλεις, εν συνεχεία πας στο btjunkie και κατεβάζεις την ταινία στο φορμά που σε βολεύει για να μην ασχολείσαι με συγχρονισμούς υποτίτλων κτλ και μετά με ένα player παίζεις την ταινία (kmplayer πχ)
αυτό που προσέφερε το gamato πχ ήταν τα βιβλία (ελληνόγλωσσα),τα μεταγλωτισμένα παιδικά και άντε καμιά ελληνική σειρά.
Το πρόβλημα θα είναι αν οι πάροχοι διακόπτουν τη σύνδεση αν κάνεις παράνομο downloading (βλέπε Γαλλία)
 

pepe(1)

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
259
Like
0
Πόντοι
1
φίλε μου δεν είμαστε όλοι τόσο updated με την τεχνολογία.
Ας πούμε εγώ απλά κατεβάζω εργάκια - ούτε καν μουσική - με τον απλό τρόπο. Αλλά ούτε είμαι ούτε θέλω να γίνω ιδιαίτερος γνώστης προγραμμάτων - δεν είναι η δουλειά μου και δεν νομίζω πως θα ήθελα να την κάνω ούτε σαν χόμπι.

για μένα το σημαντικότερο όλων δεν έχει ειπωθεί.
Ειδικά για τις ταινίες υπάρχουνε ταινίες που δεν τις βρίσκουμε με άλλο τρόπο. Θα μπορούσανε ας πούμε να επιτρέψουνε το κατέβασμα παλιότερων ταινιών (άνω των δύο ετών) και να μην επιτρέψουνε τις καινούργιες. Να μπορεί κάποιος να φτιάξει τη βιντεοθήκη του

+100000000000
 

CHEYENNE

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
22 Σεπ 2008
Μηνύματα
12.783
Κριτικές
582
Like
577
Πόντοι
8.805
για μένα το σημαντικότερο όλων δεν έχει ειπωθεί.
Ειδικά για τις ταινίες υπάρχουνε ταινίες που δεν τις βρίσκουμε με άλλο τρόπο. Θα μπορούσανε ας πούμε να επιτρέψουνε το κατέβασμα παλιότερων ταινιών (άνω των δύο ετών) και να μην επιτρέψουνε τις καινούργιες. Να μπορεί κάποιος να φτιάξει τη βιντεοθήκη του

Παρα πολυ καλη αποψη !!!!!

:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
43
Πόντοι
366
Το λογικό είναι να ενσωματωθεί στο κόστος του παροχέα internet ένα λογικό ποσό για ανελέητο dl.
Όλοι θα κέρδιζαν μ αυτό.Ελπίζω προς τα κει να πάει νομικά το πράγμα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom