Νέα

Κλείσανε το teamofgreekz και το gtnet και τώρα; Τί μαs έμεινε;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα petran21
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 106
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
27
Πόντοι
166
σας έμειναν αρκετές εκατοντάδες open-trackers(ratio free, δεν χρειάζεται registeration, πληρωμές, κ.τ.λ. )
στους οποίους μπορείτε να δημιουργήσετε κοινότητες με τορεντ ελληνικού περιεχομένου (πιο εύκολα σε αυτά που έχουν και φόρουμ) έτσι ώστε να μπορείτε να διαμοιράζετε ότι θέλετε χωρίς να φοβάστε αν θα το κλείσουν.
σταματήστε την κλάψα, έχετε καταντήσει αηδία.
σκεφτείτε ότι αν τα τόρεντ των ελληνικών τράκερ ήταν σε κάποιον ξένο(isohunt,TPB,h33t,btjunkie,...), κανένας δεν θα τα είχε πειράξει,
όλοι θα είχαν πρόσβαση και δεν θα παρακάλαγαν για invites :jerking:
και πάνω απ' όλα, αν θέλεις να πληρώσεις, κάνεις donation και όχι πλούσιο κάποιον άχρηστο.
 

pacwman

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Νοε 2005
Μηνύματα
378
Κριτικές
104
Like
550
Πόντοι
6.280
Συμφωνω !!
Ρε παιδιά ποιά οργή και χαζά λέτε? Παράνομο είναι το downloading και ο νόμος λέει ότι πρέπει να κλείνουν τα site αυτά, όπως σε οποιοδήποτε πολιτισμένο μέρος υπάρχει. Άλλωστε στις υπόλοιπες χώρες οι διώξεις είναι πολύ πιο ισχυρές. Είτε βγάζαν λεφτά είτε το έκαναν από ιδεολογία είναι το ίδιο πράγμα. Και εγώ έκλεβα μέσω του thegreekz και θα συνεχίσω αν βρω άλλο site (undersec.info μου έχουν σφυρίξει), αλλά δε φωνάζω και από πάνω... και δαρμένος και κερατάς...
 

nikos278

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2007
Μηνύματα
5.078
Κριτικές
3
Like
10
Πόντοι
66
σας έμειναν αρκετές εκατοντάδες open-trackers(ratio free, δεν χρειάζεται registeration, πληρωμές, κ.τ.λ. )
στους οποίους μπορείτε να δημιουργήσετε κοινότητες με τορεντ ελληνικού περιεχομένου (πιο εύκολα σε αυτά που έχουν και φόρουμ) έτσι ώστε να μπορείτε να διαμοιράζετε ότι θέλετε χωρίς να φοβάστε αν θα το κλείσουν.
σταματήστε την κλάψα, έχετε καταντήσει αηδία.
σκεφτείτε ότι αν τα τόρεντ των ελληνικών τράκερ ήταν σε κάποιον ξένο(isohunt,TPB,h33t,btjunkie,...), κανένας δεν θα τα είχε πειράξει,
όλοι θα είχαν πρόσβαση και δεν θα παρακάλαγαν για invites :jerking:
και πάνω απ' όλα, αν θέλεις να πληρώσεις, κάνεις donation και όχι πλούσιο κάποιον άχρηστο.
με το donation δε κανεις πλουσιο καποιον αχρηστο??
 

stefanD

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.026
Κριτικές
4
Like
21
Πόντοι
16
Δηλαδή έχουν παραστατικά που δείχνουν οτι αυτά τα 230 χιλιάρικα είναι απο αυτή την δραστηριότητα ? Εγω νομίζω γενικά τους μπλόκαραν τους λογαριασμούς.
 

nikos278

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2007
Μηνύματα
5.078
Κριτικές
3
Like
10
Πόντοι
66
Δηλαδή έχουν παραστατικά που δείχνουν οτι αυτά τα 230 χιλιάρικα είναι απο αυτή την δραστηριότητα ? Εγω νομίζω γενικά τους μπλόκαραν τους λογαριασμούς.
ε μαλλον απο κει ειναι ρε φιλε
και εγω τα θεωρω λιγα.πιστευω παραπανω θα ειχαν βγαλει γιατι ηταν σωστο σαιτ και φουλ διαφημησεις
 

SOUTZ

Ανώτερος
Εγγρ.
21 Απρ 2006
Μηνύματα
1.743
Κριτικές
16
Like
21
Πόντοι
5.775
αναφορικα με το thegreeks, οπως ειπωθηκε και προηγουμενως, ανεβηκε παλι αλλα εαν συνεχισει ετσι, θα εχει 5-15 χρηστες online αντι για 25000-35000 που ειχε. ΔΕΝ εχει τιποτα πια παραμονο topics για κουβεντουλα και μαλακιες.

Αναφορικα με τις διαφημισεις που λετε, εγω εχω βαλει ενα plugin στον firefox  και δεν εχω δει 1 διαφημιση σε site εδω και 2 χρονια!!! ουτε banner ουτε τιποτα!! ολα τα sites πεντακαθαρα!
 

nikos278

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2007
Μηνύματα
5.078
Κριτικές
3
Like
10
Πόντοι
66

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
27
Πόντοι
166
οχι ρε φιλε ξερω τι ειναι το donation
μηπως πρεπει να μαθεις εσυ τι κρυβετε πισω απο το μεγαλυτερο μερος των donation σε διαφορα σαιτ???/
αν μιλάμε για donation σε τρακερ μπορώ να σου πω ότι ο PTB έχει τόσα λεφτά που δεν μπορείς να φανταστείς και ήθελαν να αγοράσουν ένα νησί για να στεγάσουν τον σέρβερ τους.
αν μιλήσουμε για άλλα σάιτ ξέρω και εγώ τι γίνεται με το donation.
το θέμα εδώ δεν είναι να πούμε πως μερικοί κάνουνε κατάχρηση των δωρεών που κάνουν οι χρήστες, το θέμα είναι πως θα μπορέσει να δημιουργηθεί μια ελληνική κοινότητα με τορεντς χωρίς να μπορεί να την "ρίξει", να μην είναι υποχρεωμένος ο άλλος να δώσει λεφτά για να αποκτήσει επιπλέον δικαιώματα και να μην υπάρχει διάκριση μεταξύ των μελών με οποιονδήποτε τρόπο.
Αν θέλετε να συνεχίσετε στα ελληνικά μπακάλικα δικαίωμά σας είναι, αλλά να ξέρετε ότι στα @@ μας αν τα ρίξουν, διότι στην πειρατεία δεν προσφέρουν τίποτα.-
είναι σαν να μου λες ότι θα κλείσει το demonoid... στα αρχίδια μου και άμα κλείσει(και ας έχω account, και έχω και την σύνδεση να κάνω όσα TB upload θέλω).
 

nikos278

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2007
Μηνύματα
5.078
Κριτικές
3
Like
10
Πόντοι
66
αν μιλάμε για donation σε τρακερ μπορώ να σου πω ότι ο PTB έχει τόσα λεφτά που δεν μπορείς να φανταστείς και ήθελαν να αγοράσουν ένα νησί για να στεγάσουν τον σέρβερ τους.
αν μιλήσουμε για άλλα σάιτ ξέρω και εγώ τι γίνεται με το donation.
το θέμα εδώ δεν είναι να πούμε πως μερικοί κάνουνε κατάχρηση των δωρεών που κάνουν οι χρήστες, το θέμα είναι πως θα μπορέσει να δημιουργηθεί μια ελληνική κοινότητα με τορεντς χωρίς να μπορεί να την "ρίξει", να μην είναι υποχρεωμένος ο άλλος να δώσει λεφτά για να αποκτήσει επιπλέον δικαιώματα και να μην υπάρχει διάκριση μεταξύ των μελών με οποιονδήποτε τρόπο.
Αν θέλετε να συνεχίσετε στα ελληνικά μπακάλικα δικαίωμά σας είναι, αλλά να ξέρετε ότι στα @@ μας αν τα ρίξουν, διότι στην πειρατεία δεν προσφέρουν τίποτα.-
είναι σαν να μου λες ότι θα κλείσει το demonoid... στα αρχίδια μου και άμα κλείσει(και ας έχω account, και έχω και την σύνδεση να κάνω όσα TB upload θέλω).
γενικως το donation μπορει να εχει την ενοια της δωρεας αλλα δεν ειναι επι της ουσιας στο μεγαλυτερο κομματι.
αλλα στην ελλαδα οπως ειπα και παραπανω επειδη ο ελληνας ειναι και τζαμπατζης και των τιτλων
καλα το κανουν και το παιζουν.σε κανουν με μεγαλα γραμματα VIP και σου λενε κατεβασε και μπουλο
 

arcans80

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2010
Μηνύματα
2.576
Like
10
Πόντοι
16
μαγκες καλα τα λετε και οι δυο σας και συμφωνω.
αλλα εχει γινει πλεον συνηθεια ολων μας οταν θελουμε κατι,ειτε τραγουδι ειτε ταινια, απευθειας στο ιντερνετ για τζαμπα και οχι στο δισκαδικο,η στο dvdαδικο.αυτο για να κοπει πλεον δεν κοβετε.πιστευω οτι τα σαιτ αυτα ειναι σαν τα κεφαλια στην λερναια υδρα,10 να κατεβαινουν αλλα 50 θα ανεβαινουν καινουργια.δεν ειναι τυχαιο οτι πολλες δισκογραφικες και εταιριες παραγωγης ταινιων σηκωσανε ψηλα τα χερια και δεν μπορουνε να βγαλουν ακρη,και μιλαω στην παγκοσμια αγορα,και οχι σε μια μικρη αγορα σαν την ελλαδα.
 

nikos278

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2007
Μηνύματα
5.078
Κριτικές
3
Like
10
Πόντοι
66
μαγκες καλα τα λετε και οι δυο σας και συμφωνω.
αλλα εχει γινει πλεον συνηθεια ολων μας οταν θελουμε κατι,ειτε τραγουδι ειτε ταινια, απευθειας στο ιντερνετ για τζαμπα και οχι στο δισκαδικο,η στο dvdαδικο.αυτο για να κοπει πλεον δεν κοβετε.πιστευω οτι τα σαιτ αυτα ειναι σαν τα κεφαλια στην λερναια υδρα,10 να κατεβαινουν αλλα 50 θα ανεβαινουν καινουργια.δεν ειναι τυχαιο οτι πολλες δισκογραφικες και εταιριες παραγωγης ταινιων σηκωσανε ψηλα τα χερια και δεν μπορουνε να βγαλουν ακρη,και μιλαω στην παγκοσμια αγορα,και οχι σε μια μικρη αγορα σαν την ελλαδα.
καλα σαφως ρε φιλαρακι και δε γυριζει το καραβι πισω .τωρα πλεον θα κοιτανε να γβγαλουν οσο το δυνατον περισοτερα μπορουν εστω και αν αυτα ειναι λιγα οσο αναφορα τη μουσικη στα περιπτερα και τετοια
τωρα για τις ταινιες ειναι λιγο διαφορετικο ακομα.εγω για παραδειγμα παρολο που σπιτι μου εχω ενα καλο συστημα με τηλεοραση και ντολπμι καποιες ταινιες παω συνιδιτα να τις δω στις αιθουσες
 

arcans80

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2010
Μηνύματα
2.576
Like
10
Πόντοι
16
καλα σαφως ρε φιλαρακι και δε γυριζει το καραβι πισω .τωρα πλεον θα κοιτανε να γβγαλουν οσο το δυνατον περισοτερα μπορουν εστω και αν αυτα ειναι λιγα οσο αναφορα τη μουσικη στα περιπτερα και τετοια
τωρα για τις ταινιες ειναι λιγο διαφορετικο ακομα.εγω για παραδειγμα παρολο που σπιτι μου εχω ενα καλο συστημα με τηλεοραση και ντολπμι καποιες ταινιες παω συνιδιτα να τις δω στις αιθουσες
αυτο που γινετε με τα cd στα περιοδικα και τις εφημεριδες,ειναι αποτελεσμα του ιντερνετ,και παλι καλα που το κανουν,και περνεις to cd με 8-10 ευρω και με κανενα 5ευρω με τις εφημεριδες.
αν δεν γινοτανε και αυτο θα πληρωνες 30αρια και 40αρια για ενα cd στα δισκαδικα.
οσο για τις ταινιες αν εισαι καποιος σινεφιλ καλα κανεις και πας,αλλα εχει καποιους που δεν τους νοιαζει η ποιοτητα ηχου-εικονας,κανει το κατεβασμα του την βλεπει την ταινια,και μολις τελειωσει το εργο την σβηνει κιολας απο το p/c του και αντε γεια.
 

nikos278

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2007
Μηνύματα
5.078
Κριτικές
3
Like
10
Πόντοι
66
αυτο που γινετε με τα cd στα περιοδικα και τις εφημεριδες,ειναι αποτελεσμα του ιντερνετ,και παλι καλα που το κανουν,και περνεις to cd με 8-10 ευρω και με κανενα 5ευρω με τις εφημεριδες.
αν δεν γινοτανε και αυτο θα πληρωνες 30αρια και 40αρια για ενα cd στα δισκαδικα.
οσο για τις ταινιες αν εισαι καποιος σινεφιλ καλα κανεις και πας,αλλα εχει καποιους που δεν τους νοιαζει η ποιοτητα ηχου-εικονας,κανει το κατεβασμα του την βλεπει την ταινια,και μολις τελειωσει το εργο την σβηνει κιολας απο το p/c του και αντε γεια.
καλα σαφως ειναι αναλογα τον ανθρωπο σε ολους τους τομεις.
ενταξει δε πρεπει να εισαι και ο τριανταφυλιδης κιολλας
θυμαμαι οταν πρωτο ειδα τους 300 στο σινεμα ολα ωραια και καλα
μετα απο κανα 2μηνο το κατεβασα για μια φιλη και το ειδαμε παρεα και ηταν αλλη ταινια ρε συ
ενιγουει εγω θεωρω οτι οπως και να χει ολα αυτα ειναι υπερ του καταναλωτη και κατα των εταιριων
και επειδη μαλλον εμεις ολι καταναλωτες ειμαστε υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες
 
OP
OP
petran21

petran21

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2010
Μηνύματα
578
Κριτικές
1
Like
3
Πόντοι
6
η πειρατεια δεν θα σταματησει ποτε κουφαλεσ θα σασ ξερανουμε θα κατεβαζουμε απο αλλου και παλι δεν θα σασ ξαναδωσουμε φραγκο
 

ulavut

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
520
Like
17
Πόντοι
6
Το ζήτημα του "παράνομου" downloading απασχολεί ακόμα τις (μεγάλες τουλάχιστον) εταιρείες αλλά και τους (μουσικούς και κινηματογραφικούς) παραγωγούς και καθόλου δεν το έχουν παρατήσει. Καθώς η κατάσταση στο διαδίκτυο δεν ελέγχεται με τίποτα, η τελευταία ιδέα που έπεσε (από τον μάνατζερ μάλιστα των U2) είναι η εξής: Τα διαφυγόντα κέρδη των εταιρειών, παραγωγών, καλλιτεχνών, συντελεστών κλπ. να συνυπολογιστούν στο κόστος παροχής σύνδεσης. Εν ολίγοις, να μετακυλίσουν τη ζημιά τους σε ένα "καπέλο" ανά σύνδεση (ανάλογα με τα MB ταχύτητας και πιθανώς όγκου διαμεταγωγής) υπέρ των αντιστοίχων ενώσεων είσπραξης δικαιωμάτων ανά χώρα. Φυσικά τα συμφέροντα είναι πολλά ένθεν και ένθεν, αλλά μια τέτοια εξέλιξη συζητείται όλο και περισσότερο. Κονώς, δωρεάν MB για social engineering αλλά πληρωμένο (μπορεί και χρυσό) για "κατέβασμα" αρχείων, ακόμα και εντλεώς "αθώων" ή νομότυπων. Το θέμα είναι πως έτσι θα την πληρώσουν και όσοι δεν ασχολούνται με το άθλημα.
 

alani30

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2009
Μηνύματα
4.169
Κριτικές
1
Like
3
Πόντοι
16
Μερικα απο αυτα που εμειναν σπαστε πλακα που θα κλεισουν μολις βγει η τσοντα της βαβατση και η 3η της τζουλιας... :S
 
OP
OP
petran21

petran21

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2010
Μηνύματα
578
Κριτικές
1
Like
3
Πόντοι
6
μηπωσ εχει να δωσει κανεισ καμια προσκληση για το μπλου γουαιτ?
 
OP
OP
petran21

petran21

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2010
Μηνύματα
578
Κριτικές
1
Like
3
Πόντοι
6
Το ζήτημα του "παράνομου" downloading απασχολεί ακόμα τις (μεγάλες τουλάχιστον) εταιρείες αλλά και τους (μουσικούς και κινηματογραφικούς) παραγωγούς και καθόλου δεν το έχουν παρατήσει. Καθώς η κατάσταση στο διαδίκτυο δεν ελέγχεται με τίποτα, η τελευταία ιδέα που έπεσε (από τον μάνατζερ μάλιστα των U2) είναι η εξής: Τα διαφυγόντα κέρδη των εταιρειών, παραγωγών, καλλιτεχνών, συντελεστών κλπ. να συνυπολογιστούν στο κόστος παροχής σύνδεσης. Εν ολίγοις, να μετακυλίσουν τη ζημιά τους σε ένα "καπέλο" ανά σύνδεση (ανάλογα με τα MB ταχύτητας και πιθανώς όγκου διαμεταγωγής) υπέρ των αντιστοίχων ενώσεων είσπραξης δικαιωμάτων ανά χώρα. Φυσικά τα συμφέροντα είναι πολλά ένθεν και ένθεν, αλλά μια τέτοια εξέλιξη συζητείται όλο και περισσότερο. Κονώς, δωρεάν MB για social engineering αλλά πληρωμένο (μπορεί και χρυσό) για "κατέβασμα" αρχείων, ακόμα και εντλεώς "αθώων" ή νομότυπων. Το θέμα είναι πως έτσι θα την πληρώσουν και όσοι δεν ασχολούνται με το άθλημα.
η μεγελυτερη μαλακια που εχω ακουσει ever
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom