Νέα

Κίνα (Shanghai & Shenzhen)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 261
  • Εμφανίσεις 55K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Xεχε κάποιος μου έστειλε pm ρωτώντας με αν μπορείς να φέρεις καμία εδώ :) Λογικά μπορείς, και δεν θα το μετανιώσεις κιόλας. Εξάλλου δεν είναι καθόλου τυχαίο ότι στον πόλεμο του Βιετνάμ, στην Κορέα, κτλ, κτλ, πολλοί Αμερικανοί στρατιώτες πήραν γυναίκες από εκεί, τις φέραν στην Αμερική και τις παντρευτήκανε. Οι Αμερικάνες τότε είχαν τα μυαλά των δικών μας εδώ ;) Οπότε καταλαβαίνω απόλυτα την "απορία" του συναδέλφου μας!!!

Μεγάλε, πρέπει να μπορείς. Προχώρα ακάθεκτος!!!
 

rokoss

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.282
Κριτικές
2
Like
5
Πόντοι
16
Xεχε κάποιος μου έστειλε pm ρωτώντας με αν μπορείς να φέρεις καμία εδώ :) Λογικά μπορείς, και δεν θα το μετανιώσεις κιόλας. Εξάλλου δεν είναι καθόλου τυχαίο ότι στον πόλεμο του Βιετνάμ, στην Κορέα, κτλ, κτλ, πολλοί Αμερικανοί στρατιώτες πήραν γυναίκες από εκεί, τις φέραν στην Αμερική και τις παντρευτήκανε. Οι Αμερικάνες τότε είχαν τα μυαλά των δικών μας εδώ ;) Οπότε καταλαβαίνω απόλυτα την "απορία" του συναδέλφου μας!!!

Μεγάλε, πρέπει να μπορείς. Προχώρα ακάθεκτος!!!

φιλε λιωμα, φωτιες βαζεις τωρα, μεγαλες φωτιες...  :smitten:
 

Todok

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιουλ 2006
Μηνύματα
3.299
Like
12
Πόντοι
16
Aυτό το thread έχει καταντήσει ΒΑΣΑΝΙΣΤΗΡΙΟ!!!
 

countVronsky

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαΐ 2006
Μηνύματα
653
Κριτικές
3
Like
1
Πόντοι
6
Φιλοι asian lovers δωστε βαση στα προηγουμενα ερωτηματα για "αποκατασταση" Κινεζων γυναικων.
Στην Κινα λογω υπερπληθυσμου καθε οικογενεια δικαιουται ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ... Οποτε οταν μια οικογενεια κανει δευτερο (κυριως στα χωρια) παει στη Αστυνομια να το δηλωσει και η αστυνομια λεει { α συγνωμη εχετε και αλλο? δεν μπορειτε να το δηλωσετε} Αυτο εχει σαν συνεπεια την πληθωρα ( υπολογιζεται σε 000.000 ) ΑΔΗΛΩΤΩΝ κινεζων οι οποιοι δεν εχουν κανενα χαρτι αρα δεν μπορουν να εχουν ιδιοκτησια, λεφτα και τιποτα γενικα γιατι επισημα δεν υπαρχουν. Αρα  καταληγουν να δουλευουν ως σκλαβοι - κυριολεκτικα- η φυσικα πουτανες.
Εαν βρεθειτε στον αυτοκινητοδρομο Σαγκαη Πεκινο θα δειτε χιλιαδες εστιατορια (παραγκες) και στις 2 πλευρες του δρομου. Τα κοριτσακια που ερχονται να πουλησουν στους διερχομενους φαγητο... προσφερουν τον εαυτο τους σαν επιδορπιο. Τις βαζετε λοιπον στο αυτοκινητο , τρωτε τα νουντλς και μετα τρωτε και το κοριτσακι... δεν μπορουν να δεχτουν λεφτα γιατι σαν "αδηλωτες" δηλαδη ανυπαρκτες για το κρατος δεν μπορουν να τα κρατησουν οι να τα βαλουν στην Τραπεζα. Οποτε τα παιρνει το αφεντικο. Αυτο στο οποιο Ελπιζουν ειναινα τις παρει ο καλος ξενος κυριος να τις δηλωσει στην αστυνομια ( με 1000- 1500 δολλαρια ολα γινονται) και να τους βγαλει χαρτια και να της παρει στην χωρα του.
Κινεζικη πρεσβεια για να παρετε διευθυνσεις απο "επισημα" πρακτορεια μην βρειτε τον μπελα σας με τα χαρτια γιατι οι Κινεζει ειχαν ανακαλυψει την Διαφθορα στην Πολιτικη οτα εμεις γραφαμε την Ιλιαδα ( καλο ε?)
 

Ryu

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Νοε 2006
Μηνύματα
2.017
Κριτικές
9
Like
12
Πόντοι
2.007
Εαν βρεθειτε στον αυτοκινητοδρομο Σαγκαη Πεκινο θα δειτε χιλιαδες εστιατορια (παραγκες) και στις 2 πλευρες του δρομου. Τα κοριτσακια που ερχονται να πουλησουν στους διερχομενους φαγητο... προσφερουν τον εαυτο τους σαν επιδορπιο. Τις βαζετε λοιπον στο αυτοκινητο , τρωτε τα νουντλς και μετα τρωτε και το κοριτσακι... δεν μπορουν να δεχτουν λεφτα γιατι σαν "αδηλωτες" δηλαδη ανυπαρκτες για το κρατος δεν μπορουν να τα κρατησουν οι να τα βαλουν στην Τραπεζα. Οποτε τα παιρνει το αφεντικο. Αυτο στο οποιο Ελπιζουν ειναινα τις παρει ο καλος ξενος κυριος να τις δηλωσει στην αστυνομια ( με 1000- 1500 δολλαρια ολα γινονται) και να τους βγαλει χαρτια και να της παρει στην χωρα του.

Αρρωστημενο οσο και απιστευτο. Το κοριτσακι πουλαει στο δρομο φαγητο και κοκο τους δυτικους μπας και τις παρουν μαζι τους... Τα φανταζομαι οτι τα ονοματα των κοριτσιων ειναι Χιονατες, Σταχτομπουτες...   
 

Επισκέπτης
Φιλοι asian lovers δωστε βαση στα προηγουμενα ερωτηματα για "αποκατασταση" Κινεζων γυναικων.
Στην Κινα λογω υπερπληθυσμου καθε οικογενεια δικαιουται ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ... Οποτε οταν μια οικογενεια κανει δευτερο (κυριως στα χωρια) παει στη Αστυνομια να το δηλωσει και η αστυνομια λεει { α συγνωμη εχετε και αλλο? δεν μπορειτε να το δηλωσετε} Αυτο εχει σαν συνεπεια την πληθωρα ( υπολογιζεται σε 000.000 ) ΑΔΗΛΩΤΩΝ κινεζων οι οποιοι δεν εχουν κανενα χαρτι αρα δεν μπορουν να εχουν ιδιοκτησια, λεφτα και τιποτα γενικα γιατι επισημα δεν υπαρχουν. Αρα  καταληγουν να δουλευουν ως σκλαβοι - κυριολεκτικα- η φυσικα πουτανες.
Εαν βρεθειτε στον αυτοκινητοδρομο Σαγκαη Πεκινο θα δειτε χιλιαδες εστιατορια (παραγκες) και στις 2 πλευρες του δρομου. Τα κοριτσακια που ερχονται να πουλησουν στους διερχομενους φαγητο... προσφερουν τον εαυτο τους σαν επιδορπιο. Τις βαζετε λοιπον στο αυτοκινητο , τρωτε τα νουντλς και μετα τρωτε και το κοριτσακι... δεν μπορουν να δεχτουν λεφτα γιατι σαν "αδηλωτες" δηλαδη ανυπαρκτες για το κρατος δεν μπορουν να τα κρατησουν οι να τα βαλουν στην Τραπεζα. Οποτε τα παιρνει το αφεντικο. Αυτο στο οποιο Ελπιζουν ειναινα τις παρει ο καλος ξενος κυριος να τις δηλωσει στην αστυνομια ( με 1000- 1500 δολλαρια ολα γινονται) και να τους βγαλει χαρτια και να της παρει στην χωρα του.
Κινεζικη πρεσβεια για να παρετε διευθυνσεις απο "επισημα" πρακτορεια μην βρειτε τον μπελα σας με τα χαρτια γιατι οι Κινεζει ειχαν ανακαλυψει την Διαφθορα στην Πολιτικη οτα εμεις γραφαμε την Ιλιαδα ( καλο ε?)

Δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα...

Για το θέμα του δεύτερου-τρίτου παιδιού μας είπαν ότι απλά πέφτουν πρόστιμα. Βαριά πρόστιμα (αναλογικά με τον μέσο μισθό του κινέζου) έτσι ώστε να αποτρέψουν τον κόσμο να κάνει πάνω από ένα παιδί. Δεν είναι ότι απαγορεύεται ή ότι δεν μπορείς να το δηλώσεις.

Όσο για την πορνεία, αυτή είναι απαγορευμένη διά ροπάλου. Φανταστείτε ότι μετά το KARAOKE έδινες στην γκόμενα το κλειδί του δωματίου σου στο hotel, έφευγε ΠΡΩΤΗ εκείνη με ΤΑΧΙ κι εσύ μετά από κάνα 10λεπτο, έτσι ώστε να φτάσει πρώτη. Εγώ στην αρχή ήμουν διστακτικός να δώσω το κλειδί μου αλλά είδα που το δίνανε οι πιο παλιοί άνετα. Κι επιπλέον σκέφτηκα ότι λεφτά, διαβατήριο και πιστωτικές τα είχα πάνω μου. Τι να μου έπαιρνε, τα σώβρακα? :) Πάντως η πορνεία απαγορεύεται ρητώς. Κι αν σε πιάσουν με πουτάνα, έχεις κι εσύ πρόβλημα.

Αυτά μας είπαν, αυτά σας λέω!
 

KOSTASF16

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
5.264
Like
131
Πόντοι
66
λιομα,  τελικα αξιζει?  μηπως υπαρχει αγχος, σε ξενη χωρα δε λεει να μπλεξεις
 

KOSTASF16

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
5.264
Like
131
Πόντοι
66
εχουν διαφορα απο τις κορεατισες?  γενικως ειναι λες ολες οι ασιατισες το ιδιο καλες ?
 

countVronsky

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαΐ 2006
Μηνύματα
653
Κριτικές
3
Like
1
Πόντοι
6
Liomas μπορει να εχεις δικιο! Εμενα αυτα μου τα ειπε Βελγος συνεργατης που εμεινε χρονια εκει! Λαμβανοντας υποψη οτι οι Κινεζοι ειναι απιστευτα διεφθαρμενοι και μυστικοπαθεις και δωροδοκουνται ολα μπορουν να συμβουν.
Παντως οτι τα Πρακτορια γαμου στην Κινα ελαγχονται απο το Κρατος και σαφως θελουν να ξεφορτωθουν οσες περισσότερες μπορουν αυτο ειναι γεγονος. Ο χρονος θα δειξει μια και νομιζω οτι θα ειναι τα CG και οι πουτανες των επομενων 5 χρόνων!
 

KOSTASF16

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
5.264
Like
131
Πόντοι
66
ξενοδοχεια εστιατορια ποτα, γενικα για τον τουριστα, ειναι ακριβα ? ειναι και πολυωρο ταξιδι, με ποια πηγατε,και ποσες ωρες πτηση?  sorry  για τις ερωτησεις αλλα τετοιες πληροφοριες ειναι δυσκολο να βρεθουν.
σε πεντε χρονια θα εχουμε κινεζες ? να περιμενω τοτε , να μη φερω ταυλανδεζα..
 

Επισκέπτης
ξενοδοχεια εστιατορια ποτα, γενικα για τον τουριστα, ειναι ακριβα ? ειναι και πολυωρο ταξιδι, με ποια πηγατε,και ποσες ωρες πτηση?  sorry  για τις ερωτησεις αλλα τετοιες πληροφοριες ειναι δυσκολο να βρεθουν.
σε πεντε χρονια θα εχουμε κινεζες ? να περιμενω τοτε , να μη φερω ταυλανδεζα..

Στην Κορέα είναι διαφορετικά τα πράγματα. Εκεί η πορνεία νομίζω είναι νόμιμη αλλά και ακριβή. Γενικά όλα είναι πολύ ακριβά εκεί.

Όσο για το ταξίδι στην Σανγκάη, πετούσαμε 10 ώρες μέχρι την Σιγκαπούρη και μετά από εκεί είναι άλλες 5 ώρες για Σανγκάη. Για την Κορέα (Σεούλ) αν θυμάμαι καλά ήταν 4-5 ώρες μέχρι Ντουμπάι και μετά 11-12 ώρες μέχρι Σεούλ.
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
9
Πόντοι
166
Liomas μπορει να εχεις δικιο! Εμενα αυτα μου τα ειπε Βελγος συνεργατης που εμεινε χρονια εκει! Λαμβανοντας υποψη οτι οι Κινεζοι ειναι απιστευτα διεφθαρμενοι και μυστικοπαθεις και δωροδοκουνται ολα μπορουν να συμβουν.
Παντως οτι τα Πρακτορια γαμου στην Κινα ελαγχονται απο το Κρατος και σαφως θελουν να ξεφορτωθουν οσες περισσότερες μπορουν αυτο ειναι γεγονος. Ο χρονος θα δειξει μια και νομιζω οτι θα ειναι τα CG και οι πουτανες των επομενων 5 χρόνων!

Τι να τις κάνουμε αυτές;;; Μα υπάρχει καμιά σύγκριση με τις Ανατολικές/ Ευρωπαίες; Τα επόμενα χρόνια θα ανεβεί και το επίπεδό τους και άμα έχεις @@ θα είναι one to one
(sorry για τους έντονα προτιμήσαντες)
 

lostromos

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Απρ 2007
Μηνύματα
359
Κριτικές
42
Like
0
Πόντοι
1.225
καλησπερα μαγκες.εχω αρχισει να ψαχνωμαι για να δω και εγω απο κοντα οσα παρεθεσε ο liomas τελικα το μεγαλο εξοδο ειναι τα εισητηρια τα πιο οικονομικα που βρηκα ειναι με lufthansa με 1100 ευρω περιπου σταση στο μοναχο και μετα shanghai.τα ξενοδοχεια απο οτι ειδα ειναι φτηνα.σε μια περιηγηση στο internet βρηκα για 6 μερες περιπου 300 ευρω σε ξενοδοχεια 3 η 4 αστερων αρκετα καλα πιστευω.τελικα ισως τα καταφερω για αυγουστο
 

KOSTASF16

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
5.264
Like
131
Πόντοι
66
ροκο τα ακουσες, χαρας ευαγγελια, να δουμε και εμεις κιτρινη μερα, εσυ τυχερακια πας τον ιουλιο, εγω πως θα αντεξω?  στελνω sms σε δυο ταυλανδεζες , βλεπω και τις φωτο και τα βιντεο μου, διαβαζω τα πεπραγμενα του λιομα και παρηγοριεμαι...  κλαψ, θα γραψω κανα ποιηματακι να ξεδωσω
 

KOSTASF16

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
5.264
Like
131
Πόντοι
66
λοστρομε για τουρισμο θα πας?  και σεξ βεβαια, αλλα κυριως για τι λογο? εχει να δει κανεις πραγματα εκει? δεν ειναι χαος.
 

Επισκέπτης
καλησπερα μαγκες.εχω αρχισει να ψαχνωμαι για να δω και εγω απο κοντα οσα παρεθεσε ο liomas τελικα το μεγαλο εξοδο ειναι τα εισητηρια τα πιο οικονομικα που βρηκα ειναι με lufthansa με 1100 ευρω περιπου σταση στο μοναχο και μετα shanghai.τα ξενοδοχεια απο οτι ειδα ειναι φτηνα.σε μια περιηγηση στο internet βρηκα για 6 μερες περιπου 300 ευρω σε ξενοδοχεια 3 η 4 αστερων αρκετα καλα πιστευω.τελικα ισως τα καταφερω για αυγουστο

Έτσι είναι. Ουσιαστικά το μεγάλο κόστος είναι το εισητήριο. Εκεί η διαμονή και το φαγητό είναι πολύ μα πολύ φθηνά. Προσοχή στο ουίσκι όμως... είναι για τον πούτσο!!! ΚΑΡΑμπόμπα τoυ κερατά. Τα πράγματα όμως είναι τόσο χαλαρά που στο ΚΑRAOKE τουλάχιστον φέρναμε τα δικά μας μπουκάλια (τα είχαμε αγοράσει από τα Duty Free). Επίσης μην τολμήσετε και πιείτε νερό από την βρύση εκεί. ΟΥΤΕ από την βρύση ξενοδοχείου κι ας είναι 15 αστέρων ξενοδοχείο. Εμφιαλωμένο αποκλειστικά γιατί αλλιώς θα σας βγάζουν κωλοβακτηρίδια από το στομάχι σας και θα ρέψετε στο χέσιμο!!!
 

Επισκέπτης
Α! Και κάτι άλλο (εκτός μπουρδέλων!) για το Χονγκ Κονγκ. Τα ηλεκτρονικά είναι ΠΑΜΦΘΗΝΑ και σε παίρνει να κάνεις ΚΑΙ παζάρι. Εγώ αγόρασα τελικά, μετά από παζάρια, με 185 ευρώ την ψηφιακή μηχανή της Canon, την IXUS 75, μαζί με την θήκη της και μία μνήμη 2GB mini SD της Toshiba!

Εδώ στην Ελλάδα η IXUS 75 (σκέτη!) είναι στα 349 ευρώ!
 

lostromos

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Απρ 2007
Μηνύματα
359
Κριτικές
42
Like
0
Πόντοι
1.225
σκευτομαι για τουρισμο το πρωι και ψωνια το μεσημερι ξεκουραση το απογευμα βολτα για την ενημερωση σας και το βραδυ καραοκε.αραγε καραοκε που θα βρω;δεν πινω πολυ και ετσι αυτο που ειπες lioma duty free.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom