Νέα

Κατάθλιψη και σεξ: Πώς τη παλεύεις, πώς το αντιμετωπίζεις

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Nebuchadnezzar
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105
  • Εμφανίσεις 10K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Mitsotolmiros1

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2017
Μηνύματα
8
Κριτικές
4
Like
75
Πόντοι
0
Λοιπόν τα ψυχολογικά θέματα είναι η μάστιγα του 21ου αιώνα. Επειδή για 3 χρόνια (που σίγουρα δεν είναι πολλά) ήρθα με κάτι τέτοιο αντιμέτωπος(και ας μην είχα εγώ το πρόβλημα), μπορώ να πω κάποιες εμπειρίες μου. Προφανώς το σεξ αν πετύχει, δεν μπορείς να το συγκρίνεις με τίποτα. Η κατάθλιψη τώρα έχει την τάση να εξαφανίζει την απόλαυση ή την ευχαρίστηση από πάσης φύσεως δραστηριότητες κατά την γνώμη μου πρέπει να εστιάσεις χαλαρά στο να αντιμετωπίσεις αυτό. Αν νιώθεις άνετα με την μαλακία τότε αυτό είναι μια νίκη και δείχνει ότι μπορείς να κάνεις το ίδιο με το σεξ. Αν μπορείς να εμπιστευτείς έναν σύντροφο μην διστάσεις να του το πεις και μην διστάσεις να κάνεις σεξ μαζί της/του. Αν ασχοληθείς εκτενέστερα με τον άλλων θα στο ανταποδώσει. Αυτό που θα έκανα εγώ είναι: λίγες μέρες αποχή από την μαλακία, αν θεωρήσεις ότι χρειάζεσαι κάποια διεγερτικά πάρε και θα βοηθήσουν, ύστερα αν μπορείς εξασφάλισε κάποια αρκετή ώρα με την παρτενέρ. (Αν είναι πουτανα ας είναι) δώσε στο σεξ και θα τα πάρεις πίσω. Φάρμακα όπως seroxat (η σεροτονίνη που αναφέρθηκε πριν) μην τα δοκιμάσεις καν χωρίς πρώτα επίσκεψη σε γιατρό. Μην φοβάσαι να δοκιμάσεις πράγματα. Ελπίζω να βοήθησα και καλή τύχη!!!
 

qertq

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2011
Μηνύματα
2.507
Κριτικές
1
Like
246
Πόντοι
36
Παίζεις μαλακία στα 35 ακόμα φιλε :think: Πρέπει να το σταματήσεις, αλλιώς λογικό είναι να μην έχεις όρεξη ούτε για σεξ ούτε για ζωή.

αμα ειναι μονος του τι να κανει να περιμενει την εκλεκτη ?Αμα δεν βρισκει καμμια
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.739
Like
2.080
Πόντοι
456
αμα ειναι μονος του τι να κανει να περιμενει την εκλεκτη ?Αμα δεν βρισκει καμμια
Η μαλακία πώς θα τον βοηθήσει σε αυτό; Θα αποχαυνωθεί χειρότερα και θα βαριέται να βγει έξω να κάνει γνωριμίες.
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.313
Πόντοι
28.786
Προσωπικά τα προβλήματα με έχουν ρίξει πολύ ψυχολογικά.

Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να προτιμώ τη μαλακία από το σεξ.

Το αντιμετωπίζει άλλος;

Τι λύση προτείνετε;
Ο ψυχολόγος η ο ψυχίατρος θα σου υποδείξει καποιους
εναλλακτικούς τρόπους μεσω τον οποίων θα μπορούσες δυνητικά να ξεφύγεις από τη κατάσταση που ζεις.

Ομως μην γελιέσαι. Ο τρόπος δεν φτάνει. Απο τη "λούμπα" θα βγείς μόνος σου μέσω δικής σου προσπάθειας. Και συνήθως δεν βγαίνεις με χάπια όπως κάποιοι νομίζουν.

Χωρίς να ξέρω λεπτομέρειες μια και μίλησες γενικά   για προσωπικά προβλήματα, το πρώτο πράγμα που θα έκανα θα ηταν να προσπαθήσω να "λύσω" η αν δεν μπορώ να λύσω τότε να αποφύγω την αιτία των προβλημάτων.

Να θυμάσαι. "Οποιος σκοντάφτει αλλά δεν πέφτει, κερδίζει 2 - 3 βήματα" !! :hi:

 

dCorso

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
7.965
Κριτικές
33
Like
6.944
Πόντοι
3.496
:headbaning2: :headbaning1:
 

Συνημμένα

  • images (3).jpg
    images (3).jpg
    7,2 KB · Εμφανίσεις: 47
  • images (4).jpg
    images (4).jpg
    12,3 KB · Εμφανίσεις: 42
  • αρχείο λήψης.jpg
    αρχείο λήψης.jpg
    5,9 KB · Εμφανίσεις: 45

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.313
Πόντοι
28.786
Προσωπικά εχω να προτείνω πιο κλασικό και ισχυρό φάρμακο διαχρονικής εγνωσμένης αξίας !! :grin: :grin:
 

Συνημμένα

  • FB_IMG_1516054983198.jpg
    FB_IMG_1516054983198.jpg
    9,4 KB · Εμφανίσεις: 42

Επισκέπτης
Ο ψυχολόγος η ο ψυχίατρος θα σου υποδείξει καποιους
εναλλακτικούς τρόπους μεσω τον οποίων θα μπορούσες δυνητικά να ξεφύγεις από τη κατάσταση που ζεις.

Ομως μην γελιέσαι. Ο τρόπος δεν φτάνει. Απο τη "λούμπα" θα βγείς μόνος σου μέσω δικής σου προσπάθειας. Και συνήθως δεν βγαίνεις με χάπια όπως κάποιοι νομίζουν.

Χωρίς να ξέρω λεπτομέρειες μια και μίλησες γενικά   για προσωπικά προβλήματα, το πρώτο πράγμα που θα έκανα θα ηταν να προσπαθήσω να "λύσω" η αν δεν μπορώ να λύσω τότε να αποφύγω την αιτία των προβλημάτων.

Να θυμάσαι. "Οποιος σκοντάφτει αλλά δεν πέφτει, κερδίζει 2 - 3 βήματα" !! :hi:

Συνήθως , όταν είμαστε νταουνιασμένοι , δε μπορούμε να σκεφτούμε πάρα πολύ καθαρά. Τα αμινοξέα βοηθάνε και , χαρακτηριστικό είναι ,ότι οι γιατροί ΠΟΤΕ δεν τα συστήνουν .Γιατί μας θέλουν πελάτες κι όχι υγιείς.
 

Virginios_Richter

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Σεπ 2016
Μηνύματα
196
Κριτικές
41
Like
2.336
Πόντοι
5.191
Ο ψυχολόγος η ο ψυχίατρος θα σου υποδείξει καποιους
εναλλακτικούς τρόπους μεσω τον οποίων θα μπορούσες δυνητικά να ξεφύγεις από τη κατάσταση που ζεις.

Ομως μην γελιέσαι. Ο τρόπος δεν φτάνει. Απο τη "λούμπα" θα βγείς μόνος σου μέσω δικής σου προσπάθειας. Και συνήθως δεν βγαίνεις με χάπια όπως κάποιοι νομίζουν.

Χωρίς να ξέρω λεπτομέρειες μια και μίλησες γενικά  για προσωπικά προβλήματα, το πρώτο πράγμα που θα έκανα θα ηταν να προσπαθήσω να "λύσω" η αν δεν μπορώ να λύσω τότε να αποφύγω την αιτία των προβλημάτων.

Να θυμάσαι. "Οποιος σκοντάφτει αλλά δεν πέφτει, κερδίζει 2 - 3 βήματα" !! :hi:

Καλό είναι όποιος γράφει για τέτοια θέματα να ξέρει λίγο τι του γίνεται.
Τα χάπια σώζουν ζωές.
Μη γράφετε μαλακίες, δεν είναι θέμα αυτό για να κάνουμε τους έξυπνους.
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.082
Κριτικές
9
Like
13.600
Πόντοι
2.606
Συνήθως , όταν είμαστε νταουνιασμένοι , δε μπορούμε να σκεφτούμε πάρα πολύ καθαρά. Τα αμινοξέα βοηθάνε και , χαρακτηριστικό είναι ,ότι οι γιατροί ΠΟΤΕ δεν τα συστήνουν .Γιατί μας θέλουν πελάτες κι όχι υγιείς.

Ετσι ειναι τυπε, τη βιωσα απο 1ο χερι την λαμογια οταν ειχα μηνίσκο πιτσιρικας που αντι να μου δωσουν χαπια για  να υποχωρησει το υγρο μου κλεινανε ραντεβου για εγχειρηση με 2500-3000 χιλιαρικα. :S :S :S

:vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit:
 

Επισκέπτης
Ετσι ειναι τυπε, τη βιωσα απο 1ο χερι την λαμογια οταν ειχα μηνίσκο πιτσιρικας που αντι να μου δωσουν χαπια για  να υποχωρησει το υγρο μου κλεινανε ραντεβου για εγχειρηση με 2500-3000 χιλιαρικα. :S :S :S

:vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit: :vomit:

Πράγματι , μιλάμε γι'αθλιότητες ! Αν "πέσεις" σε καλό γιατρό , σ'αγαπάει ο Θεός.Και τώρα έχουνε βγάλει "κάλεσμα" οι Σάουντι για γιατρούς νοσοκομείων , με απίστευτους μισθούς. Θα μείνουμε με τους "χασάπηδες".
 

ΨΑΡΑΚΑΣ_2

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.076
Like
87
Πόντοι
16
Πράγματι , μιλάμε γι'αθλιότητες ! Αν "πέσεις" σε καλό γιατρό , σ'αγαπάει ο Θεός.Και τώρα έχουνε βγάλει "κάλεσμα" οι Σάουντι για γιατρούς νοσοκομείων , με απίστευτους μισθούς. Θα μείνουμε με τους "χασάπηδες".
τα παραλες...δεν υπαρχουν απιστευτοι μισθοι
 

toons

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2006
Μηνύματα
202
Κριτικές
2
Like
4
Πόντοι
1
Προσωπικά τα προβλήματα με έχουν ρίξει πολύ ψυχολογικά.

Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να προτιμώ τη μαλακία από το σεξ.

Το αντιμετωπίζει άλλος;

Τι λύση προτείνετε;

Τη φάση σου την έχω περάσει και ´γω με 2 παιδιά και με 27αρα.

Ναι, τα προβλήματα είναι πολλά αλλά είχες και πρώτα. Απλά τώρα είναι διαφορετικά. Άσε που σου ήρθαν ξαφνικά ενώ μέσα στο γάμο σιγά σιγά και τα συνήθιζες.
Δες τα θετικά τις φάσης που περνάς.
Προσπάθησε να βλέπεις το παιδί σου πιό πολύ.
Κόψε την 25αρα, δε σε βοηθάει, δεν έχει κάτι να σου πει. Βρες μια χωρισμένη με παιδί που θα σε καταλάβει και θα είναι ο γιατρός σου. Μίλα της.
Αθλήσου, βρες φίλους η ενεργοποίησε φίλους από τα παλιά, βγες από το σπίτι, ταξίδεψε, ζήσε.
Γρήγορα θα περάσει και θα σε κάνει πιό δυνατό και καλύτερο.
 

maclaud

Μέγας
Εγγρ.
29 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.725
Κριτικές
26
Like
591
Πόντοι
4.475
Προσωπικά τα προβλήματα με έχουν ρίξει πολύ ψυχολογικά.

Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να προτιμώ τη μαλακία από το σεξ.

Το αντιμετωπίζει άλλος;

Τι λύση προτείνετε;

Αν πραγματικά είχες κατάθλιψη, δεν θα είχες όρεξη για τίποτα. Κατάθλιψη σημαίνει πλήρης καθήλωση. Δεν θα είχες διάθεση ούτε για μαλακία. Περνάς μια μελαγχολική φάση υποθέτω. Θα πρέπει να αποφασίσεις αν θα αντιμετωπίσεις τα προβλήματά σου ή απλά θα συνεχίσεις να τον παίζεις

Ο αυνανισμός λειτουργεί ως φυσικό ηρεμιστικό και σαν στιγμιαία διαφυγή από τις αντιξοότητες της ζωής δημιουργώντας συνθήκες εθισμού.
 

skatharozoumhs

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαΐ 2010
Μηνύματα
430
Κριτικές
5
Like
13
Πόντοι
1
φιλαρακι τα ιδια χαλια εχω ανγχοδη διαταραχη που μου φερνει καταθλιψη μεσα σε ενα χρονο 3 φορες μου σηκωθηκε οπου τραβηξα μαλακια και 4 μηνες δε μου κανει κουκου σκατα ασε! τιποτ :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
 

Old Devil

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2013
Μηνύματα
8.784
Κριτικές
11
Like
603
Πόντοι
376
Προσωπικά εχω να προτείνω πιο κλασικό και ισχυρό φάρμακο διαχρονικής εγνωσμένης αξίας !! :grin: :grin:
index.php
[/quote[/URL]]

αυτό είναι αρετή φιλοσοφία και τέχνη ολόκληρη...  :grin:
ακόμα και εγώ που γεννήθηκα με αυτό το χάρισμα δυσκολεύομαι να το εφαρμόσω πάντα  :P
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom