Νέα

καταθεσεις και τραπεζες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα raopau
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 180
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.129
Like
5.753
Πόντοι
1.206
Μαζι σου . συμφωνω 100% Πρεπει να γινει  οσο το δυνατον γρηγοροτερα  

Δεν θα χρειάζεται καν να κάνει κανείς φορολογική δήλωση, πόσο μάλλον ελέγχους!
Τα πάντα θα φορολογούνται αυτόματα με την "κίνηση", από λογαριασμό σε λογαριασμό!

Το πολύ πολύ να σου στέλνουν ένα ενημερωτικό στις αρχές του επομένου έτους, να σε ρωτάνε αν κάπου έγινε λάθος και διαφωνείς.
 

enallaktikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
5.490
Like
280
Πόντοι
86
Δεν καταλαβα πού βρισκεις το αστειο...

Εχεις να μου παραθεσεις καποιο λινκ που να αποδεικνυει οτι χαθηκαν λεφτα ΚΑΤΑΘΕΤΩΝ στην Αμερικη???

Μήπως να θες να σου βάζουμε και λινκ πότε ξημερώνει και πότε νυχτώνει;
Δεν ειναι δυνατόν να αποδεικνύουμε τα αυτονόητα.
 

Επισκέπτης
σελίδα 3.. παραγραφος 2.3.1  ;)

βασικά κακώς το συζητάμε, καθότι υπάρχουν πολλοί τύποι προθεσμιακών με διαφορετικούς όρους

το πιο πιθανό είναι να χουμε και οι δύο δίκιο, έχοντας ο καθένας διαφορετικό παράδειγμα υπόψη του
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Δεν θα χρειάζεται καν να κάνει κανείς φορολογική δήλωση, πόσο μάλλον ελέγχους!
Τα πάντα θα φορολογούνται αυτόματα με την "κίνηση", από λογαριασμό σε λογαριασμό!

Το πολύ πολύ να σου στέλνουν ένα ενημερωτικό στις αρχές του επομένου έτους, να σε ρωτάνε αν κάπου έγινε λάθος και διαφωνείς.


ολα καλα αυτά.... τον παπου και την γιαγια τους ρωτησατε αν μπορουν να μάθουν να περνάνε την κάρτα απο τον card reader και να πληκτρολογήσουνε το τετραψήφιο pin?  :grin: :grin:

εδω ρε ντοκ οι ελληνες στήνονται καθε πρωτομηνια στις ουρες της ΕΤΕ για να πάρουν ΑΠΟ ΤΟ ΤΑΜΕΙΟ την συνταξη....
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
βασικά κακώς το συζητάμε, καθότι υπάρχουν πολλοί τύποι προθεσμιακών με διαφορετικούς όρους

το πιο πιθανό είναι να χουμε και οι δύο δίκιο, έχοντας ο καθένας διαφορετικό παράδειγμα υπόψη του

συμφωναμε...
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.129
Like
5.753
Πόντοι
1.206
ολα καλα αυτά.... τον παπου και την γιαγια τους ρωτησατε αν μπορουν να μάθουν να περνάνε την κάρτα απο τον card reader και να πληκτρολογήσουνε το τετραψήφιο pin?  :grin: :grin:

εδω ρε ντοκ οι ελληνες στήνονται καθε πρωτομηνια στις ουρες της ΕΤΕ για να πάρουν ΑΠΟ ΤΟ ΤΑΜΕΙΟ την συνταξη....

Ε, δεν θα γίνει αύριο! Σε δέκα χρόνια όμως που όλοι θα τα ξέρουν αυτά θα μπορεί να γίνει.

Έχεις υπολογίσει ΠΟΙΟΙ θα είναι "παπούδες" σε 10 χρόνια; :grin:

 

miloss

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.268
Κριτικές
4
Like
1.124
Πόντοι
216
Η εγγύηση καταθέσεων θα ισχύει μέχρι τέλους του 15
Μετά ότι βρέξει ας κατεβάσει.
Να τα φάς για να χαρείς και να μην έχεις μια;
Ή να τα κρατήσεις μήπως κατά λάθος δεν σου τα φάνε;
 
Εγγρ.
4 Σεπ 2013
Μηνύματα
1.376
Like
1
Πόντοι
16
Η εγγύηση καταθέσεων θα ισχύει μέχρι τέλους του 15
Μετά ότι βρέξει ας κατεβάσει.
Να τα φάς για να χαρείς και να μην έχεις μια;
Ή να τα κρατήσεις μήπως κατά λάθος δεν σου τα φάνε;

τυπε μου δεν εχω τετοιους προβληματισμους. και να μου αδειασουν τους λογαριασμους μιλαμε για ενα πεντακοσαρικο ζημια με το ζορι  :2funny: :2funny:
 

miloss

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.268
Κριτικές
4
Like
1.124
Πόντοι
216
Προφανώς δεν ισχύει αυτό για σένα.
Καλυτερα διάβασε κάποιο άλλο thread
 

soukeras1

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιουλ 2012
Μηνύματα
3.926
Like
22
Πόντοι
16
δεν εχεις μια στις τραπεζες και οποτε δεν αγχωνεσαι :grin: τα τρως στην  εξαερωση ολα :cum: :fuck1:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Ε, δεν θα γίνει αύριο! Σε δέκα χρόνια όμως που όλοι θα τα ξέρουν αυτά θα μπορεί να γίνει.

Έχεις υπολογίσει ΠΟΙΟΙ θα είναι "παπούδες" σε 10 χρόνια; :grin:

αμα τα παιδια μου ακολουθησουν τα βηματα μου δεν θα ειμαι..

τωρα αν ο γιος μπερδευτεί σε καμμια μουνοτριχα εεεεεεε τι να κανουμε  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

PA_2007

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.194
Κριτικές
6
Like
2.637
Πόντοι
456
θα ερθει ο Τσιπρας και θα σας κανει υποχρεωτικο κουρεμα για να κρατησει ολους τους τενεκεδες του δημοσιου
 

serapis

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.673
Κριτικές
29
Like
7
Πόντοι
2.007
ενώ οι σαμαρας-στουρναρας συνεχιζουν το εργο της καταρρευσης της οικονομιας, φαινεται ότι αυτό θα ολοκληρωθεί με το περιουσιολογιο.

Τοτε θα δημιουργηθεί μια φανερη οικονομια της δυστυχιας και μια αδηλωτη οικονομια από αυτους που θα εχουν τη δυνατοτητα να κρυψουν ρευστο.
Οι τελευταίοι μονο θα είναι σε θεση να πληρωσουν μαυρα ένα χειρουργο να σωσουν τη ζωη τους ή να λαδωσουν ενα δικαστη, εναν εφοριακο να κανουν τη δουλεια τους, ή μια πουτανα να γαμησουν.

Αγορα οποιουδηποτε αγαθου ξεχαστε τη. Οι εχοντες εμπορικα ακινητα θα αναγκαστουν να βαλουν μπουλντόζες να τα καταδαφισουν.
Οι εχοντες ομορφες κορες θα πρεπει να τις προετοιμασουν για το μελλον που επιφυλασσουν οι αθλιοι και ανεπάγγελτοι κυβερνητες  :uglystupid:Απόλυτα σωστός. Αυτά να τα βλέπουν όλοι. Μπράβο ,φίλε.! ! !
 

cuckold

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2013
Μηνύματα
45
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
0
Για ποιο λόγο έχουμε τα λεφτά μας στις τράπεζες σε τέτοιους καιρούς που ζούμε;  :idiot: :uglystupid:
 

loytsos

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2009
Μηνύματα
9.449
Like
3
Πόντοι
66
αμα τα παιδια μου ακολουθησουν τα βηματα μου δεν θα ειμαι..

τωρα αν ο γιος μπερδευτεί σε καμμια μουνοτριχα εεεεεεε τι να κανουμε  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

τή μπαζοφιλία να μην ασπαστεί το παίδί και όλα θα πάνε καλά μάλλον  :s&m_1: :2funny: :2funny: :2funny: :rockon:
 

ElftexTP

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2008
Μηνύματα
3.663
Κριτικές
22
Like
25
Πόντοι
616
σαν να θεωρει τον καταθετη επενδυτη... Και μαλιστα, ακομα κι ενας καταθετης των 500 χιλιαδων που εχει καταθεσει, πχ στη Deutsche Bank, που ειναι η μεγαλυτερη ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ, μπορει να βρεθει να χανει 300-400 χιλιαρικα - αρα ειναι κι αυτος "επενδυτης"!

για να εχει impact ενα κανονι πρεπει να ειναι απο γερο ονομα. ειδατε στην αμερικη. η λιμαν και οχι καμια του κωλου. εγω πιστευω οτι αφου μεταφερθει μεγαλο μερος του ευρωπαικου χρηματος σε 'μεγαλες' τραπεζες, ενα σαββατο μεσημερι η μια κυριακη απογευμα θα ακουστει η κανονια. και σαφως δεν θα ειναι απο την....γενικη τραπεζα η την συνεταιριστικη ιωαννινων
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.390
Κριτικές
16
Like
13.559
Πόντοι
5.577
το "κρατος" τυπε εγω βλεπω μονο αυτους υπολογιζει...τζαμπα ξεγενανε οι γυφτοπουλες τζαμπα κανουν χειρουργεια κλπ :S

τις κλινικες κοιτας μονο ρε τυπε? Εδώ δηλώνει μια οικογενεια τα παιδια της γειτονιας και παιρνει 200 ευρω το κεφαλι επιδοτηση  :headbang:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom