Νέα

'Καμμενοι και Τσοντιδια στο Μοναστηρακι για να μην τρωμε κρεας'

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Επισκέπτης
Λοιπον. Είχα υποσχεθεί ότι θα αναφερθώ στην ομάδα που κάνει αυτές τις παραστάσεις διαμαρτυρίας στο κέντρο.....
........... θα τα καταφέρει μόνον αν είναι καλός θεατρινος. Αργά ή γρήγορα όμως θα τον στείλουν οι φιλοζωες.

Tα ειπες ολα !!!


 
OP
OP
ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.236
Κριτικές
49
Like
22.169
Πόντοι
24.596

Συνημμένα

  • vegan.jpg
    vegan.jpg
    147,5 KB · Εμφανίσεις: 12
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
γιατι οχι τυπε :think: :S :S :S
να τυπωσουμε και εμεις αφισες με χορταρακια και φρουτα και να γραψουμε και εμεις απο κατω "ηθελα να ζησω"

να δουμε και να τις ρωτησουμε τις σαλεμενες γιατι σιγκινουνται με τον θανατο του γουρουνιου και του προβατου που εχουν φαει χιλιαδες φυτα στην ζωη τους και οχι με τα καημενα τα φυτα που δεν πειραξαν κανεναν
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.337
Κριτικές
15
Like
5.874
Πόντοι
1.496

Στην Αμερικη, τη χωρα της ελευθεριας, αντιμετωπιση χορτοφαγων ακτιβιστων.
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.731
Πόντοι
1.306
Πληθυναν οι βαρεμενοι στον κοσμο
 

Panos13

Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.182
Like
184
Πόντοι
16
Τεράστια τα οφέλη της αποχής απο το κρέας και τα γαλακτοκομικά ....




 

Melinadiva

Call-Girl
Εγγρ.
4 Μαρ 2019
Μηνύματα
445
Like
5.179

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
19.142
Κριτικές
8
Like
24.981
Πόντοι
6.336
Εντάξει μας φαίνεται περίεργο κτλ αλλά αυτό είναι το μέλλον.

Ξέρω συναθλητες,καλούς δρομείς που είναι βεγκαν και έχουν μια χαρά επιδόσεις και δεν έχουν καμμία σχέση με τις φωτό που βάλατε.
Μακάρι να μπορούσα να το κάνω.

Το μόνο που έχω καταφέρει είναι να έχω κόψει όλα τα κόκκινα κρεατα εδώ και 1 χρόνο.

 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.536
Like
13.548
Πόντοι
3.656
Εντάξει μας φαίνεται περίεργο κτλ αλλά αυτό είναι το μέλλον.
Ξέρω συναθλητες,καλούς δρομείς που είναι βεγκαν και έχουν μια χαρά επιδόσεις και δεν έχουν καμμία σχέση με τις φωτό που βάλατε.
Μακάρι να μπορούσα να το κάνω.
Το μόνο που έχω καταφέρει είναι να έχω κόψει όλα τα κόκκινα κρεατα εδώ και 1 χρόνο.

Λύσε μου λοιπόν αυτή την απορία. Τα στοιχεία που έχουμε, από τα κόκαλα των σκοτωμένων ζώων που βρίσκουμε στις ανασκαφές, δείχνουν ότι εδώ και εκατομμύρια χρόνια οι πρόγονοι κυνηγούσαν και σκότωναν. Δεν υπάρχουν σπηλαιογραφίες που να δείχνουν ανθρώπους να μαζεύουν χόρτα, μόνο σπηλαιογραφίες που αναπαριστούν κυνήγια. Όλα τα εργαλεία της παλαιολιθικής εποχής είναι εργαλεία φόνου, όχι ας πούμε δρεπάνια. Η Γεωργία ανακαλύφθηκε εδώ και 10.000 χρόνια και πάντα, ΜΑ ΠΑΝΤΑ οι γεωργοί είχαν οικόσιτα ζώα τα οποία είτε έσφαζαν, είτε έπαιρναν τα προιόντα τους, απλά κοίτα τι γίνεται στα Ελληνικά χωριά. Όλα τα σπορ είναι απομίμηση του κυνηγιού, στις εταιρείες μιλάνε για στόχους. Η Ιστορία είναι γεμάτη από πολέμους, διώξεις γενοκτονίες. Κανένα πρόβατο δεν σκότωσε άλλα πρόβατα, κανένα ζαρκάδι δεν βασάνισε για διασκέδαση άλλο ζαρκάδι, ή άλλο ζώο. Οι άνθρωποι το κάνουν ακόμα. Μετά από όλα αυτά, πραγματικά ισχυρίζεσαι ότι ο άνθρωπος είναι ένα ζώο φυτοφάγο, κάτι σαν άκακο αρνάκι; 
 

Συνημμένα

  • vegeterian2.jpg
    vegeterian2.jpg
    35,5 KB · Εμφανίσεις: 12

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.739
Like
2.082
Πόντοι
456
Είχαν μόνο αναρτήσεις και φωτό με σκύλους σκυλίτσες και άλλα ζώα. Ασχολούνταν με ειδησεογραφία που αφορούσε ζωα. Από ένα σημείο και μετά κατάλαβα ότι κάτι δεν πάει καλά με αυτές. Ικανές να σε παρατήσουν αν τα εφτιαχνες μαζί τους και δεν ήσουν φιλοζωος για να μείνουν μοναχές τους με τα ζώα.
Πόσο σωστός είσαι... Επίσης μπαίνεις σε μαύρη λίστα αν δεν είσαι vegan. Κατά βάθος όμως δε σου φαίνεται πώς ζητούν απεγνωσμένα έναν σαρκοφάγο, κυνηγό, "δολοφόνο" να τις κάνει γυναίκες? (όπως όλες οι γυναίκες δηλαδή).
Επίσης είναι όλες ανοργασμικές εντελώς ή μου φαίνεται? (έλλειψη ανεκτικότητας, νευρικότητα, κατσουφιασμένες σημαίνει ότι δεν μπορούν να χαλαρώσουν για να τον φάνε και όλο θα τους πονάει. Το πολύ πολύ να το ξύνουνε μόνο. Έτσι κι αλλιώς δεν τρώνε κρέας αυτές  :2funny: )
Αργά ή γρήγορα όμως θα τον στείλουν οι φιλοζωες.
Πρέπει να είσαι ψυχολόγος και να έχεις μεγάλη υπομονή μήπως και καταφέρεις να τις κάνεις ανθρώπους. Όχι ότι δεν το αξίζουνε μερικές, αλλά καλή τύχη  :(
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.739
Like
2.082
Πόντοι
456
Ξέρω συναθλητες,καλούς δρομείς που είναι βεγκαν και έχουν μια χαρά επιδόσεις και δεν έχουν καμμία σχέση με τις φωτό που βάλατε.
Φίλε οι πραγματικοί vegan που κάνουν αυτή τη διατροφή για χρόνια έτσι γίνονται, εγώ έχω δει και από κοντά! Ξέρω vegan που κάνει αθλητισμό και απορώ πώς καταφέρνει και στέκεται όρθιος με αυτά που τρώει. Νομίζω απλώς πιέζουνε το σώμα τους υπερβολικά με καφέδες και κάποια στιγμή θα κλατάρει.

Vegan καλό είναι να γίνεσαι μετά τα 60 - 70.
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.158
Κριτικές
2
Like
1.747
Πόντοι
216
Εντάξει μας φαίνεται περίεργο κτλ αλλά αυτό είναι το μέλλον.

Ξέρω συναθλητες,καλούς δρομείς που είναι βεγκαν και έχουν μια χαρά επιδόσεις και δεν έχουν καμμία σχέση με τις φωτό που βάλατε.
Μακάρι να μπορούσα να το κάνω.

Το μόνο που έχω καταφέρει είναι να έχω κόψει όλα τα κόκκινα κρεατα εδώ και 1 χρόνο.
Aν ΔΕΝ έπαιρναν όλα τα συμπληρώματα διατροφής που τους επιβάλλει ο προπονητής τους (τα οποία είναι τίγκα σε ζωϊκής προέλευσης πρωτεϊνες και βιταμίνες), τότε να το έλεγες. Η αλήθεια είναι οτι "γνήσιος" vegan χωρίς φανερά συμπτώματα ατροφίας δεν γίνεται, μετά απο ένα διάστημα. Όσοι δεν έχουν τέτοια σημάδια, τότε είτε δεν είναι vegan είτε απλά  παίρνουν συμπληρώματα που καλύπτουν τις ανάγκες τους.
 

bourdeliaris82

Μέγας
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.482
Κριτικές
56
Like
6.186
Πόντοι
3.556
Υπάρχει άνθρωπος που παίρνει στα σοβαρά αυτά τα χάπατα;;;;
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
Να είσαι βιγκαν η χορτοφάγος με έξτρα κιλά. Κατάρα.
:heavymetalbig:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom