Νέα

'Καμμενοι και Τσοντιδια στο Μοναστηρακι για να μην τρωμε κρεας'

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.575
Like
13.696
Πόντοι
3.656

Ξανά. Αν έχεις στοιχεία για το ότι Ισλαμική αστυνομία κάνει παρατηρήσεις σε Έλληνες, στο κέντρο της Αθήνας. Ανέβασες ήδη άρθρο στο οποίο υπάρχει ψεύτικη φωτογραφία, βίντεο στο οποίο αναφέρεται ότι Μουσουλμάνοι κράζουν Μουσουλμάνους, ακριβώς όπως κάνει ο Πειραιώς, ο Καλαβρύτων και η Λουκά σε μας και τώρα σκίτσο που μου λες τι έχουν κάνει οι Ισλαμιστές. Τα ίδια σκατά είναι με τους φανατικούς Χριστιανούς και τους φανατικούς Ισραηλίτες, όποτε υπήρξε θεοκρατία επικράτησε φρίκη και δυστυχία. Έκαιγαν ζωντανούς ανθρώπους και τους δίκαζαν για φανταστικά αδικήματα (μαγεία) ΟΤΑΝ ΜΠΟΡΟΎΣΑΝ
 

dCorso

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.054
Κριτικές
33
Like
7.146
Πόντοι
3.496
«Ισλαμική αστυνομία» τώρα και στα γκέτο της Αθήνας
Σωκράτους και Ευριπίδου γωνία
Στην περίπτωση της Ελλάδας, η «ισλαμική αστυνομία», που επιδιώκει να επιβάλει το νόμο της Σαρία (ισλαμικό δίκαιο), λειτουργεί βέβαια απολύτως αυθαίρετα. Πρόκειται για ομάδες ανδρών από 30-50 ετών που δρουν στο κέντρο, σε περιοχές όπως είναι η πλατεία Θεάτρου, η οδός Σωκράτους, η Ευριπίδου και άλλα μέρη που έχουν καταντήσει δυσπρόσιτα για τον Αθηναίο.
Σ’ αυτές τις περιοχές, λοιπόν, η «ισλαμική αστυνομία» παρεμβαίνει εναντίον ομοθρήσκων τους, ανδρών και γυναικών, όταν κρίνει ότι αυτοί παραβιάζουν τον ισλαμικό νόμο, ότι έχουν αποπλανηθεί από τον δυτικό τρόπο ζωής.
Ο προσηλυτισμός των «απίστων»
Αποστολή των μουταβίν και των υπολοίπων που δρουν είναι και το λεγόμενο Dawa, δηλαδή ο προσηλυτισμός των «απίστων». Παράλληλα αποτελεί και μια προσπάθεια  καλύτερης εκμάθησης και τόνωσης της ισλαμικής πίστης από τους ίδιους τους μουσουλμάνους.

 

Συνημμένα

  • ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΙ-ΑΘΗΝΑ.jpg
    ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΙ-ΑΘΗΝΑ.jpg
    88,3 KB · Εμφανίσεις: 6
OP
OP
ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.273
Κριτικές
49
Like
22.352
Πόντοι
24.596
Έστω ότι είναι έτσι. Εξήγησέ μου γιατί μπήκε μια φωτογραφία από ένα ρεπορτάζ που έγινε πριν από δύο χρόνια στη Σαουδική Αραβία και έγραφε το κραυγαλέο ψέμα ότι η Ισλαμική αστυνομία αυτή έκανε παρατηρήσεις σε Έλληνες. Ελπίζω να πάρω ευθεία απάντηση στις ευθείες ερωτήσεις που κάνω και να μην δω χορογραφίες
οκ,εγω σου λεω οτι η φωτο ειναι παραπλανητικη.αν κυκλοφορεις Αθηνα πιστευω εχεις δει οτι ειναι γεματη με ακριβως τετοιους τυπους.Οι οποιοι κανουν ελεγχο σε αλλους λαθρο αν τηρουν την Σαρια.Μπορει να εχει γινει και σε Ελληνες και ακομη να μην το ξερουμε επισημα.Αν τους αφησεις θα πληθυνουν και αλλο και θα λενε οτι 'εδω ειναι Πατησια'.μουσουλμανικη περιοχη-κουμαντο κανουμε εμεις και οχι το κρατος''.ετσι ακριβως ενεργουν οπου πανε.

Αρα θελουν κρεμασμα απο γερανους οπως στις χωρες τους και τερμα :S :S :S
 
OP
OP
ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.273
Κριτικές
49
Like
22.352
Πόντοι
24.596
«Ισλαμική αστυνομία» τώρα και στα γκέτο της Αθήνας
Σωκράτους και Ευριπίδου γωνία
Στην περίπτωση της Ελλάδας, η «ισλαμική αστυνομία», που επιδιώκει να επιβάλει το νόμο της Σαρία (ισλαμικό δίκαιο), λειτουργεί βέβαια απολύτως αυθαίρετα. Πρόκειται για ομάδες ανδρών από 30-50 ετών που δρουν στο κέντρο, σε περιοχές όπως είναι η πλατεία Θεάτρου, η οδός Σωκράτους, η Ευριπίδου και άλλα μέρη που έχουν καταντήσει δυσπρόσιτα για τον Αθηναίο.
Σ’ αυτές τις περιοχές, λοιπόν, η «ισλαμική αστυνομία» παρεμβαίνει εναντίον ομοθρήσκων τους, ανδρών και γυναικών, όταν κρίνει ότι αυτοί παραβιάζουν τον ισλαμικό νόμο, ότι έχουν αποπλανηθεί από τον δυτικό τρόπο ζωής.
Ο προσηλυτισμός των «απίστων»
Αποστολή των μουταβίν και των υπολοίπων που δρουν είναι και το λεγόμενο Dawa, δηλαδή ο προσηλυτισμός των «απίστων». Παράλληλα αποτελεί και μια προσπάθεια  καλύτερης εκμάθησης και τόνωσης της ισλαμικής πίστης από τους ίδιους τους μουσουλμάνους.

σκουπιδια :vomit: :vomit: :vomit:
 
OP
OP
ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.273
Κριτικές
49
Like
22.352
Πόντοι
24.596

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.684
Like
14.877
Πόντοι
3.656
μαλλον ραντεβουδακι θα κλεινει τυπε, με καποια αλληλεγγυα απο μκο



τυπε δεν ειναι κακο,και θα την γαμησει,και θα την φαει στο τελος απο την πεινα του και θα ησυχασουμε κι εμεις απο τα ψωνια των μκο    :grin: :grin: :grin:
 
OP
OP
ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.273
Κριτικές
49
Like
22.352
Πόντοι
24.596

dCorso

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.054
Κριτικές
33
Like
7.146
Πόντοι
3.496

Συνημμένα

  • images (8).jpg
    images (8).jpg
    10,7 KB · Εμφανίσεις: 9

dCorso

Σπουδαίος
Εγγρ.
8 Μαΐ 2015
Μηνύματα
8.054
Κριτικές
33
Like
7.146
Πόντοι
3.496
OP
OP
ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.273
Κριτικές
49
Like
22.352
Πόντοι
24.596
Μην ακους, ολα hoax μυστη. Ακομη και αυτοι που ειπαν ΝΑΙ, για να χτιστει το τζαμι στο κεντρο της Αθηνας.  :S
η Ντορα Μυστη το χει πει ξεκαθαρα 'εμεις δεν εχουμε προβλημα με την μαντηλα' :S :S :S
 

R3bel

Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2017
Μηνύματα
55
Like
2
Πόντοι
0
άραγε για τους vegan το άρμεγμα είναι ασέλγεια ;; :think:

Τα γαλακτοκομικά γιατί δεν τα καταναλώνουν από τη στιγμή που το άρμεγμα είναι απαραίτητο για λόγους υγείας του ζώου;;  :think:

:jerking: :jerking: :jerking:

 

flirter

Μέλος
Εγγρ.
10 Αυγ 2010
Μηνύματα
2.067
Like
238
Πόντοι
36
Λοιπον. Είχα υποσχεθεί ότι θα αναφερθώ στην ομάδα που κάνει αυτές τις παραστάσεις διαμαρτυρίας στο κέντρο.
Πρόκειται για την ομάδα με όνομα HumAnimals. Επικεφαλής ένα παλικάρι που μοιάζει με τη μύγα μες στο γάλα η κοινωνικότητα του και η καλοσύνη του να υποδεχθεί τα νέα μέλη. Οι υπόλοιποι πλην 1,2 άτομα είναι ακραίων αντιλήψεων και κολλημένοι μέχρι αηδιας με τα ζώα. Θα αναφερθώ μετά για τις αντιλήψεις χωρίς να κουράσω τους αναγνώστες.
Κάποιοι από αυτούς έτρωγαν κρέας και γαλακτοκομικά και όταν διαπιστωσαν ότι η υγεία τους γίνεται κακή δοκίμασαν να βγάλουν αυτά τα δύο είδη και είδαν την υγεία τους να βελτιώνεται. Αυτό δεν απέχει πολύ από την πραγματικότητα για όσους το έχουν κάνει πράξη.
Για ένα διάστημα ήμουν χορτοφάγος αλλά όχι τόσο γιατί νοιαζομουν για τα ζώα αλλά γιατί έβλεπα οφέλη στην υγεία μου. Πιο ήρεμος, διαύγεια πνευματική, καλύτερο υπνο, καλύτερη αναπνοή, λιγότερο στρες κλπ.
Εγώ προσέγγισα το παλικάρι μέσω φεισμπουκ για να μπω στην ομάδα και να γνωρίσω τα ωραία γκομενάκια που μαζεύονταν. Άνδρες ελάχιστοι σε αυτή πράγμα ότι καλύτερο για να παίξει μπάλα κάποιος με όσες πιο πολλές μπορεί μέχρι να του κάτσει κάποια. Κανόνισα ραντεβού στο Θησείο πριν 3 χρόνια τέτοια περίοδο αν θυμάμαι καλά που κάνανε παρόμοια εκδήλωση με την πρόσφατη χωρίς γυμνά κορμιά. Πολύς κόσμος ενδιαφερόταν τότε να μάθει τους στόχους της ομάδας. Είχαν ορίσει κάποια μέλη να κρατάνε πλακάτ και οι υπόλοιποι 3-4 ενημερωνανε τον κόσμο δίνοντας τους και φυλλάδια. Κάποιες φορές τα έλεγα με τον επικεφαλής και χώθηκα και σε 2-3 γκομενες. Κράτησα κι ένα από τα πλακάτ για λίγη ώρα για να τους δείξω ότι ήθελα να γίνω μέλος τους κι εγώ. Συμφωνούσα με τις περισσότερες απόψεις τους, για το γάλα και το κρέας που μόνο κατάλληλα δεν είναι για τον οργανισμό. Δεν συμφωνούσα όμως για το γεγονός ότι το μέλι δεν πρέπει να το καταναλώνουμε γιατί ουσιαστικά το κλέβουμε από τις μέλισσες εκμεταλλευοντας τες, σύμφωνα με τις απόψεις τους.
Μετά το τέλος της παράστασης διαμαρτυρίας καθησαμε σε ένα μαγαζί εκεί στο Θησείο να φάνε κάποιοι. Φυσικά όσοι φάγανε πήρανε σαλάτες κυρίως και ότι χορτοφαγικό είχε το εστιατόριο.
Κάποια στιγμή κάποιος στην απέναντι πλευρά του τραπεζιού με ρώτησε: Εσύ φίλε μου είσαι Βιγκαν ; Όχι ακριβώς του λέω. Εμείς όλοι που βλέπεις εδώ είμαστε ωμοφαγοι. Εγώ του απαντώ :Είμαι χορτοφάγος και κάνω προσπάθεια να γίνω Βιγκαν. Δεν έδωσα σημασία και άρχισα να μιλάω με τους διπλανούς μου, 2 γκομενες και έναν τύπο που ήταν πιο χαλαροί και φιλικοί. Έφυγα από εκεί με το αμάξι με έναν τύπο και μια τύπισσα έχοντας ενδιαφέρουσα συζήτηση στο αυτοκίνητο για γυναίκες και μάλιστα Κολ γκερλ και μαύρες. Από τότε άρχισα να έχω επικοινωνία και με άλλες γκομενες μέσω φεισμπουκ και προσπαθούσα να είμαι κοντά στις εκδηλώσεις τους. Μέχρι την επόμενη εκδήλωση έξω από την πρεσβεία της Κύπρου όπου υπήρχε διαμαρτυρία για ένα σκυλί που κακοποίησε και σκότωσε κάποιος στην Κύπρο προσπαθούσα να βρεθώ με κάποια. Άδικος κόπος. Κάποιες είχαν γκομενο κάποιες άλλες το παίζανε βαρύ πεπονι. Παρακολουθώντας τις αναρτήσεις τους στο φεισμπουκ άρχισα να ξενερώνω απίστευτα. Είχαν μόνο αναρτήσεις και φωτό με σκύλους σκυλίτσες και άλλα ζώα. Ασχολούνταν με ειδησεογραφία που αφορούσε ζωα. Από ένα σημείο και μετά κατάλαβα ότι κάτι δεν πάει καλά με αυτές. Ικανές να σε παρατήσουν αν τα εφτιαχνες μαζί τους και δεν ήσουν φιλοζωος για να μείνουν μοναχές τους με τα ζώα. Ακραίες αντιλήψεις καθόλου ευχάριστες στον χαρακτήρα, αρνητική ψυχολογία. Σταδιακά άρχισα να ξεκοβω διαπιστώνοντας ότι και συμφωνο με αυτά τα κολλήματα δεν με έβρισκα αλλά και αποδεκτή δεν ήταν η μονοδιάστατη συμπεριφορά τους. Ωραίες γυναίκες αλλά χωρίς αλλά ενδιαφέροντα χόμπι και ασχολίες. Οι πιο πολλές δείχνανε ότι είχαν και ψυχολογικά προβλήματα και δείχνανε ότι η αγάπη τους για τα ζώα τους βοηθούσε να τα καλύπτουν κι όχι να τα επιλύουν.
Αν κάποιος θέλει να μπλέξει με τέτοιες ομάδες θα του έλεγα μακριά ειδικά αν δεν έχει κι αυτός κολλήματα και παρόμοιες αντιλήψεις. Αν θέλει να παίξει θέατρο για να πηδήξει τις καλές θα τα καταφέρει μόνον αν είναι καλός θεατρινος. Αργά ή γρήγορα όμως θα τον στείλουν οι φιλοζωες.
 

mallias20

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Αυγ 2013
Μηνύματα
4.725
Κριτικές
185
Like
24.301
Πόντοι
33.598
Τύποι χρόνια πολλά και καλή Ανάσταση.
Είχα πελώρια ανάγκη ένα ταξιδάκι στη ρομαντική Βιέννη. Σαββάτο βράδυ και το καρκίνωμα των βιγκαν έχει απλώσει τα πλοκάμια του σε κεντρική πλατεία της πόλης και συγκεκριμένα στο ναό του Αγ. Στεφάνου, ένα από τα σημαντικότερα αξιοθέατα της πόλης. Εκεί λοιπόν τα αντίστοιχα λολάδια έστησαν γιγαντοοθόνη και προβάλουν ντοκουμέντα για το πως σφάζονται οι καημένες αγελαδίτσες για να τρώνε οι άνθρωποι. Μια στρατιά από αξύριστες αγάμητες dykes είναι γύρω από το χώρο και μοιράζει ενημερωτικά φυλλάδια. Μόλις έχω τσακίσει ένα γαμάτο wurst και με την ανάσα μου να ξεχειλίζει σφαχτό κρεατικό ρωτάω την μια τύπισσα που θύμιζε τον Oliver Khan που θα βρω λίγη πετσούλα για τη γεύση και μόνο....Δε νομίζω να κατάλαβε αλλά από την ανάσα μου και ένα λεκέ μουστάρδας πάνω στο μπουφάν μου κατάλαβε ότι ήμουν ο εχθρός και απομακρύνθηκε...
 

Συνημμένα

  • 20180407_205814.jpg
    20180407_205814.jpg
    3,1 MB · Εμφανίσεις: 8

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom