Νέα

Iphone 6s/Plus έρχεται ο βασιλιάς των κινητών ;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα company of heroes tho
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 64
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Obi-Wan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2007
Μηνύματα
9.366
Κριτικές
3
Like
3.170
Πόντοι
786
Egw vouleutika gt exo mathei arketa kala to menou tou iphone - mou aresei pou dn exei polla polla mesa - pixi o pws samsung - otan anoigw to menou xanomai exei tosa polla pou se mperdevoun - apopsi mou einai.....
Kai me voulevei gt exo miopia kai gia mena exei simasia an einai mikri othoni i megali - enoitai me ti megaliteri mou einai pio euxaristw na  diavazw k na serfarw internet..

An kai feorw pws ta samsung vgazoun pio orees fotografies apo ta iphone to lew gt filenada m exei saamsung - otan vgazoume foto me to iphone mou den vgenoun toso orees o pws me to samsung tis filis mou  :grin: :grin: :grin:

Genika - otan [erno to iphone sto xeri - niotho pragma  :cheesy: Kostizei ala aksizei  :-*

Τέλεια περιγραφή target group σκεπτικού του Iphone. Κάτι βασικό για το plus και τις γυναίκες είναι ότι έχετε τσάντες. Αλλιώς είναι πακέτο.
 

billy13

Τιμημένος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
29.142
Κριτικές
123
Like
187
Πόντοι
3.090
Απολυ αουραιο κιννιτο το σασουμγκν
 

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
171
Like
20.358
Πόντοι
33.988
S6  edge rules :rockon:
 

palermo

Μέγας
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
11.883
Κριτικές
140
Like
421
Πόντοι
3.595
πουτσες μπλε.
Το πιο προηγμενο κινητο στον κοσμο καθε χρονια ειναι μακραν το Note.
Το Note 5 αυτη τη στιγμη εχει απιστευρα πραγματα πανω τα οποια θα τα δειτε σε iphone και αντιστοιχα ακριβες συσκευες σε 1-1.5 χρονο.
σωστός,τρομερό.
συν το S6 galaxy,htc one m9(αλλά και το m8 καλό είναι ακόμη) και αυτό που έβγαλε προχθές η σόνυ,το Z5 premium με 4K οθόνη
όπως και ένα άλλο που βγήκε πρόσφατα,αν και δεν έχω εμπειρία από κινέζικα,φαίνεται πολύ δυνατό,το huawei mate s

YΓ μου κάνει εντύπωση που δεν έχω δει ποτε κανέναν να κρατάει αυτό το εκπληκτικό τηλέφωνο που ανέφερα παραπάνω,το htc one m9-8...φοβερή εμφάνιση και απίστευτα γρήγορο
 

artemismatsas

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουν 2013
Μηνύματα
5.867
Κριτικές
1
Like
120
Πόντοι
66
To M9 εχει απαισιες κριτικες αν δεις απ τους ιδιοκτητες του !!

το Μ8 λενε οτι ηταν καλυτερο!!
 

Capt.Bligh

Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2013
Μηνύματα
1.302
Κριτικές
8
Like
28
Πόντοι
16
αρχες δεκεμβρη φευγω για ντουμπαι,οπως ειναι φυσικο δεν γινεται να μην το παρω μιας εκει θα είναι 100 ευρω τουλαχιστον φτηνότερο...το τωρινο 6 πλυς εχεις 150 ευρω λιγοτερο εκει 

Τον Απριλη που ημουνα κατω, ηταν πιο ακριβο απο εδω...
 

Kapsonis19891989

Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2014
Μηνύματα
3.908
Κριτικές
12
Like
19
Πόντοι
26
σωστός,τρομερό.
συν το S6 galaxy,htc one m9(αλλά και το m8 καλό είναι ακόμη) και αυτό που έβγαλε προχθές η σόνυ,το Z5 premium με 4K οθόνη
όπως και ένα άλλο που βγήκε πρόσφατα,αν και δεν έχω εμπειρία από κινέζικα,φαίνεται πολύ δυνατό,το huawei mate s

YΓ μου κάνει εντύπωση που δεν έχω δει ποτε κανέναν να κρατάει αυτό το εκπληκτικό τηλέφωνο που ανέφερα παραπάνω,το htc one m9-8...φοβερή εμφάνιση και απίστευτα γρήγορο

παπαριες ειναι ολα αυτα ρε...το καλυτερο κινητο με διαφορα ειναι το nokia 32.10 ... φιδακι ftw  :rockon: :rockon: :rockon:
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.767
Κριτικές
18
Like
5.570
Πόντοι
1.796
γι αυτο πατωνει στις πωλησεις η apple στην ελλαδα
 

CRYPTON X

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2015
Μηνύματα
285
Κριτικές
1
Like
9
Πόντοι
1
ετσι τρεχτε να παρετε με 1000ε ένα κινητο τηλεφωνο και μετα πατε στο θρεντ συριζανελ να κλαιγεστε ότι φταινε τα μετρα που δεν εχετε να φατε...

 

antisthenis

Administrator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
20.565
Κριτικές
148
Λύσεις
5
Like
8.076
Πόντοι
14.565
Πάντως φέτος το event της Apple που αρχίζει σε λίγες ώρες θα δεχτεί απανωτά πλήγματα και θα περάσει σε δεύτερη μοίρα, όπως συμφωνούν και διεθνείς αναλυτές. Σα να μην έφτανε η ΔΕΘ όπου κάθε χρόνο παρουσιάζονται καινοτόμες ιδέες στο χώρο της τεχνολογίας/τεχνονολογίες αιχμής που κάνουν πάταγο, είναι και το ντιμπέι αυτή τη φορά, αλλά κυρίως το live του Θεοδόση Ζερβουδάκη στο Extra Channel στο οποίο θα παρουσιαστούν τα νέα zer phones.
 
OP
OP
company of heroes tho

company of heroes tho

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
5.804
Κριτικές
183
Like
18.458
Πόντοι
30.558
Πάντως φέτος το event της Apple που αρχίζει σε λίγες ώρες θα δεχτεί απανωτά πλήγματα και θα περάσει σε δεύτερη μοίρα, όπως συμφωνούν και διεθνείς αναλυτές. Σα να μην έφτανε η ΔΕΘ όπου κάθε χρόνο παρουσιάζονται καινοτόμες ιδέες στο χώρο της τεχνολογίας/τεχνονολογίες αιχμής που κάνουν πάταγο, είναι και το ντιμπέι αυτή τη φορά, αλλά κυρίως το live του Θεοδόση Ζερβουδάκη στο Extra Channel στο οποίο θα παρουσιαστούν τα νέα zer phones.
Αυτό και αν είναι αληθινή πρόκληση για την Apple  :grin:
 

nagia

Call-Girl
Εγγρ.
9 Σεπ 2015
Μηνύματα
139
Like
2
η μετοχη της aplle θα εκτοξευθει τις επομενες ημερες οποτε μεχι να ανακοινωθει η τιμη του καινοθργιου κινητου προλαβαινει καποιος να βγαλει ενα σεβαστο κερδος.
 
OP
OP
company of heroes tho

company of heroes tho

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
28 Μαΐ 2014
Μηνύματα
5.804
Κριτικές
183
Like
18.458
Πόντοι
30.558
Το νέο και πολλά υποσχόμενο iPhone 6S και 6S Plus

Μετά την τεράστια επιτυχία του iPhone 6, το οποίο είναι το πιο επιτυχημένο τηλέφωνο στον κόσμο, ήρθε η ώρα για την εξέλιξή του. Το νέο iPhone 6s και 6s Plus μπορεί να μοιάζει σε εμφάνιση με το προηγούμενο αλλά είναι εντελώς διαφορετικό, όντας το πιο προηγμένο που κατασκευάστηκε ποτέ.

Υπάρχουν δύο μεγέθη, το 6s με 4,7΄΄ οθόνη και το 6s Plus με οθόνη 5,5΄΄. Υπάρχουν επίσης τέσσερα φινιρίσματα, ασημί, χρυσό, γκρι και ροζ.

Στο νέο iPhone έχει προστεθεί μία νέα δυνατότητα, χάρη στην οποία η οθόνη μπορεί να αναγνωρίζει την πίεση που ασκείται σε αυτήν και ανάλογα να προσαρμόζει διαφορετικές λειτουργίες. Πιέζοντας δηλαδή πιο πολύ σ' ένα μενού, το τηλέφωνο αναγνωρίζει την έξτρα πίεση, και προχωρά μπαίνοντας μέσα στο μενού, δείχνοντας αυτά που περιέχει μέσα.

Για παράδειγμα όταν μπορεί κανείς να κάνει μία πολύ γρήγορη selfie πιέζοντας με δύναμη το εικονίδιο της φωτογραφικής μηχανής και όχι να χρειάζεται να κάνει δύο ή τρεις κινήσεις κάθε φορά.

Υπάρχει νέος επεξεργαστής Α9, με νέα αρχιτεκτονική στην κατασκευή του, ο οποίος είναι 70% πιο γρήγορος από τον Α8.

Έχει ενσωματωθεί ένας νέος αισθητήρας αναγνώρισης δακτυλικού αποτυπώματος, δύο φορές πιο γρήγορος από το παρελθόν.

Ένα από τα πιο σημαντικά νέα αφορά την υιοθέτηση μιας καινούργιας κάμερας 12 ΜΡ, 50% πιο πάνω από τις μέχρι τώρα κάμερες στα iPhone. Η αυτόματη εστίαση είναι πολύ πιο γρήγορη και πολύ πιο ακριβής.

Ένα πραγματικά σημαντικό νέο είναι η ύπαρξη βίντεο ανάλυσης 4Κ. Η εμπρός κάμερα είναι ανάλυσης 5 ΜΡ, ενώ μία από τις πρωτοτυπίες είναι ότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί ολόκληρη η οθόνη ως φωτιστικό σώμα (φλας) για να τέλειες selfies χάρη σε έναν ειδικό μηχανισμό που αυξάνει τρεις φορές την φωτεινότητά της.

Μία εξίσου ενδιαφέρουσα λειτουργία είναι αυτή που ονομάζεται «Live Photos» στην οποία το τηλέφωνο καταγράφει 1,5 δευτερόλεπτο εικόνας βίντεο σε κάθε φωτογραφία, δημιουργώντας μια ζωντανή αίσθηση στην εικόνα όταν την αγγίζεις.

Στο νέο iPhone υπάρχουν ειδικοί σταθμοί φόρτισης που να ταιριάζουν με το χρώμα της κατασκευής.

Σε ότι αφορά τα υπόλοιπα τεχνικά χαρακτηριστικά, να σημειώσουμε ότι είναι κατασκευασμένο από αλουμίνιο 7000, έχει πιο δυνατό γυαλί στην επιφάνειά του, πιο γρήγορο Wi-Fi και LTE.
Όσο για τις τιμές θα έχουν την ίδια διάρθρωση με το το απλό 6 με μία επιβάρυνση της τάξης των 100 δολαρίων σε αντίστοιχης χωρητικότητας συσκευές.

Θα είναι διαθέσιμο από τις 25 Σεπτεμβρίου, με τις παραγγελίες να ξεκινούν από τις 12 Σεπτεμβρίου. Μέχρι το τέλος τις χρονιάς θα βρίσκεται σε 130 χώρες. Όσο για το λειτουργικό iOS 9 θα είναι διαθέσιμο από τις 16 Σεπτεμβρίου.

Apple-Sept-9-event-feat.jpg


 

Rygg

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2011
Μηνύματα
1.646
Like
2
Πόντοι
16
εχω iphone απο το iphone3s αλλα τα βαρεθηκα ... τπτ νεο τπτ καινοτομο

Τελικα android πολυ πιο μπροστα.
 

billy13

Τιμημένος
Εγγρ.
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
29.142
Κριτικές
123
Like
187
Πόντοι
3.090
αδερφίστικο κινητό  :)
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
27
Πόντοι
166
εχω iphone απο το iphone3s αλλα τα βαρεθηκα ... τπτ νεο τπτ καινοτομο

Τελικα android πολυ πιο μπροστα.
το android εχει ενα καλο που ειναι παραλληλα και κακο.
Καθε εταιρια προσφερει τη δικη της εκδοχη.
Αν το θες γυμνο πας σε nexus, αμα γουσταρεις το UI της samsung πας εκει, μεχρι και η ζιαομι εχει κανει το δικο της UI το οποιο ειναι πολυ κοντα στο iOS.
Επισης υπαρχουν και καποιοι οι οποιοι προσφερουν UI ανεξαρτητου εταιριας.
Τελος υπαρχει και το android που ειναι χτισμενο πανω σε αυστηρα OSS(opensource software).
Διαλεγεις και παιρνεις.
Το iOS χανει στο γεγονος οτι βαζει στον ιδιο κουβα *ολους* τους χρηστες του. Εισαι αναγκασμενος να το χρησιμοποιησεις ετσι οπως ειναι ο,τι και να γινει.
 

nordalta

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.249
Like
334
Πόντοι
36
εχω iphone απο το iphone3s αλλα τα βαρεθηκα ... τπτ νεο τπτ καινοτομο

Τελικα android πολυ πιο μπροστα.
1000 ευρω κινητο και θα εχει μονο 12 αρα καμερα..... ελεος το νοκια 1520 που εχει γνωστος μου εχει 16 και βγαζει πολυ καλυτερες απο το ιφον 6 που εχω,πραγματικα και εγω μεχρι εδω θα ειμαι...θα το κρατησω κανα 2 μηνο και θα το δωσω σε καμια ελλεινιδα να κανει μοστρα ...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom