Νέα

Internet ISP - Πάροχοι... ΠΟΙΟΝ προτείνετε κ γιατί;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα punter
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 212
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Ποια εταιρία παροχής internet προτιμάτε ?

  • otenet

    Ψήφοι: 42 50,6%
  • forthnet

    Ψήφοι: 16 19,3%
  • h.o.l.

    Ψήφοι: 5 6,0%
  • vivodi

    Ψήφοι: 5 6,0%
  • on

    Ψήφοι: 5 6,0%
  • panafonet

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • netone

    Ψήφοι: 5 6,0%
  • tellas

    Ψήφοι: 5 6,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    83

streetwalker

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2007
Μηνύματα
8.757
Κριτικές
3
Like
201
Πόντοι
66
Έχοντας περάσει από HOL και Vivo (στην τελευταία full), έχω παρκάρει εδώ και 1,5 χρόνο στην ΝΕΤΟΝΕ.
Μακράν η καλύτερη κατά την γνώμη μου.
 

paparoupas11

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2008
Μηνύματα
44
Like
16
Πόντοι
0
φιλε εγω μενω αθηνα και λεω τη πρωσωπικη μου εμπειρια.αν εμενα στη συρο τη καβαλα η τα γιαννενα θα σου ελεγα για εκει αλλα δε μπορω να ξερω τι γινετε στην επαρχια .αν ξερεισ εσυ τι παιζει στην επαρχια τοτε εισαι μαγκας και μπραβο σου εγω ομως λεω τι γινετε με τη συνδεση που εχω εγω
 

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
41
Πόντοι
16
υπαρχει κ το usb stick της vodaphone αλλα δεν ξερω τιμες κ εαν ειναι καλο η οχι


Το έχω εγώ.
Δεν είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Καλό είναι, αλλά δημιουργεί κάποια προβλήματα.

1) Τις ώρες αιχμής, όταν θα συνδέεσαι συχνότερα δηλαδή, σέρνεται στη κυριολεξία. Μεγάλες ταχύτητες αποδίδει κατά τις 5-6 το πρωί.
2) Εμένα μετά από 5 μήνες χρήσης μου χάλασε το μοντεμάκι και αποσυνδέεται κάθε 20 λεπτά περίπου. Δηλαδή ο υπολογιστής δεν αναγνωρίζει το μόντεμ και πρέπει να το ξαναεγκαθιστώ.

Ίσως το αντίστοιχο της COSMOTE να είναι καλύτερο όπως λέει ο Duracel.  


ΥΣ Σε αυτόν που έβαλε τη ψηφοφορία: Σε εμάς που ενδιαφέρει να ξέρουμε τι ψηφίζουν οι γνώστες, αλλά δεν έχουμε άποψη για να ψηφίσουμε, θα έπρεπε να είναι διαθέσιμα τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας και χωρίς να ψηφίζουμε. Άλλαξέ το.
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
φιλε εγω μενω αθηνα και λεω τη πρωσωπικη μου εμπειρια.αν εμενα στη συρο τη καβαλα η τα γιαννενα θα σου ελεγα για εκει αλλα δε μπορω να ξερω τι γινετε στην επαρχια .αν ξερεισ εσυ τι παιζει στην επαρχια τοτε εισαι μαγκας και μπραβο σου εγω ομως λεω τι γινετε με τη συνδεση που εχω εγω
το προβλημα δεν ειναι στην επαρχια του στυλ καβαλα γιαννενα κλπ κλπ!!αυτες ειναι μεγαλες πολεις!!αλλα και παλι η forthnet κανει νερα!!
σε χωρια τα οποια ειναι διπλα σε πολεις και μεγαλα χωρια οχι του στυλ σε βουνα απομακρυσμενα που δεν πιανει ουτε κινητη τηλεφωνια και παλι εχουνε προβλημα!!!
οι περισσοτεροι αναγκαζονται να βαλουνε ΟΤΕ για αξιοπιστια!!
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
Βαριέμαι τα διαδικαστικά...Και ξέχασα να σας πω ότι η ΤΕΛΛΑΣ,δεν μπορει να καλέσει HOL!!!!!!
μεγαλο προβλημα αυτο!!
ΠΟΤΕ θα βαλεις για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο...Μακραν,το πιο σταθερο δικτυο σε σχεση με τους υπολοιπους...ειδικα,αν μενεις επαρχια.Απ'τις υπολοιπες,η forthnet ειναι η πιο αξιοπιστη στην αθηνα και δεν βγαζει συχνα προβληματα
ακριβως!!
Εγώ μπορώ να συγκρίνω OTE και  HOL αφού έχω ΟΤΕ στο σπίτι και HOL στην εργασία(ΔΥΣΤΥΧΩΣ, αλλά δεν μπορώ να αλλάξω αφού είναι εταιρική σύμβαση)
Από το 1996 είμαι πιστός στον ΟΤΕ, ειδικά δε από το 2000 που ζώ σε νησιά δεν το συζητάω καν να αλλάξω  provider.
Βλέπω και τους άλλους που πειραματίζονται εδώ με διάφορες εταιρείες καιμετά από κανένα τρίμηνο-εξάμηνο επιστρ'εφουνε στον ΟΤΕ.
Όσο για την (μισθωμένη γραμμή) HOL στην εργασία είναι κυριολεκτικά με τις καύλες της. Άλλοτε πιάνει τα 1,8 ΜΒps και άλλοτε πάει πιο αργά από 54άρι μόντεμ παλαιού τύπου.
Συμπέρασμα: Δεν ξέρω τι γίνεται στην Αθήνα κι άλλα μεγ΄΄αλα αστικά κέντρα, αλλά οπουδήποτε αλλού ΟΤΕ και μόνο.
+1000
 

laonikos

Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.019
Κριτικές
1
Like
6
Πόντοι
16
Για Αττική forthnet και μόνο
 

qwerty

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2005
Μηνύματα
66
Like
18
Πόντοι
0
εγω εχω ον και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.
Ξερω ομως οτι αλλοι ειχαν πολλα προβληματα και εχω καταληξει στο συμπερασμα οτι ειναι αναλογα μετην περιοχη
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
Ανακαλύψτε τα νέα προγράμματα μετάδοσης δεδομένων της COSMOTE που σας προσφέρουν πρόσβαση στο Internet όπου κι όποτε θέλετε, πιο γρήγορα από ποτέ!

Η COSMOTE πρωτοπορεί και αναβαθμίζει το 3G δίκτυο που διαθέτει με την τεχνολογία HSPA ( H igh S peed P acket A ccess).

Έτσι απολαμβάνετε για πρώτη φορά στην Ελλάδα πιο γρήγορη μετάδοση δεδομένων με ταχύτητες* έως 7,2 Mbps για λήψη και έως 1,5 Mbps για αποστολή!

Συνδυάστε το πρόγραμμα και τη συσκευή μετάδοσης δεδομένων COSMOTE Internet On The Go που σας ταιριάζει και απολαύστε:

    * Γρήγορη πλοήγηση στο Internet
    * Πιο γρήγορη λήψη πολυμέσων (downloads) (φωτογραφίες, βίντεο κλιπ, μουσική, κ.α.)
    * Πιο άνετη ανταλλαγή E-mail ακόμα και με συνημμένα μεγάλου μεγέθους

* Οι τιμές των ταχυτήτων είναι οι μέγιστες θεωρητικές και ισχύουν εφόσον υποστηρίζονται τόσο από το δίκτυο όσο και από το τερματικό του χρήστη. Οι ταχύτητες ενδέχεται να διαφέρουν ανάλογα με την γεωγραφική περιοχή που γίνεται χρήση.

** Με σκοπό την απρόσκοπτη παροχή των Υπηρεσιών Δεδομένων της COSMOTE και την αποφυγή τυχόν κινδύνων κατά την παροχή των Υπηρεσιών Δεδομένων της COSMOTE, η μέγιστη επιτρεπτή μηνιαία χρήση είναι 30GB ανά σύνδεση. Σε περίπτωση που ο Συνδρομητής υπερβεί το ανωτέρω όριο, η COSMOTE δικαιούται να διακόψει προσωρινά ή οριστικά ή και να περιορίσει την παροχή των Υπηρεσιών της.


 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
Vodafone

Πλέον όλοι οι συνδρομητές της υπηρεσίας Vodafone Mobile broadband μπορούν να έχουν ασύρματη σύνδεση στο Internet και το email τους με ακόμα χαμηλότερα πάγια. Τα νέα προγράμματα χρήσης προσφέρουν:

    * Ασύρματη σύνδεση στο internet με ταχύτητες download έως 3,6 Mbps και upload έως 384 Kbps
    * 5GB/μήνα διαθέσιμο όγκο χρήσης μόνο με 29,5 € / μήνα ή με 24,99 € / μήνα για τους φοιτητές
    * Δωρεάν μια σειρά αποκλειστικών συσκευών από τη Vodafone, USB Modem Ε272 "Pebble" και USB modem E172 "Stick" που υποστηρίζουν ταχύτητα σύνδεσης έως 7,2 Mbps


Σε ποιους απευθύνεται:

Η υπηρεσία απευθύνεται σε όσους:

    * Χρησιμοποιούν φορητό υπολογιστή.
    * Θέλουν να έχουν γρήγορη και ασύρματη πρόσβαση στο Internet, e-mail και το εταιρικό τους δίκτυο.
    * Βρίσκονται πολλές ώρες μακριά από το γραφείο τους.
    * Ταξιδεύουν συχνά στην Ελλάδα και στο εξωτερικό.
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
αν εξαιρεσεις τον ΟΤΕ που ειναι ο πιο σταθερος,αξιοπιστος αλλα και πιο ακριβος,κατ εμε ο καλυτερος παντα ειναι αυτος στον οποιο εισαι πιο κοντα στον κομβο τους για να μην εχεις προβληματα...
 

sonyp900

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.432
Like
25
Πόντοι
66
To έχω πει πολλές φορές αλλά θα το ξαναπώ. Όταν είσαι σε απομακρυσμένη περιοχή χωρίς άλλα ιδιόκτητα δίκτυα τότε ΜΟΝΟ ΟΤΕ. Αν είσαι σε αστικά κέντρα με εναλλακτικούς παρόχους με ιδιόκτητα τότε δοκιμάζεις. Σας μιλάω εκ'πείρας γιατί εδω που μένω κρέμομαι από τα @@ του ΟΤΕ ότι ISP και να βάλω.............Πρόσφατα άλλαξα και πήγα σε CONNX αφού γαμήθηκε η Altec και με 2άρα γραμμή τερματίζω στα στα 215-220 από rapid..........
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
To έχω πει πολλές φορές αλλά θα το ξαναπώ. Όταν είσαι σε απομακρυσμένη περιοχή χωρίς άλλα ιδιόκτητα δίκτυα τότε ΜΟΝΟ ΟΤΕ. Αν είσαι σε αστικά κέντρα με εναλλακτικούς παρόχους με ιδιόκτητα τότε δοκιμάζεις. Σας μιλάω εκ'πείρας γιατί εδω που μένω κρέμομαι από τα @@ του ΟΤΕ ότι ISP και να βάλω.............Πρόσφατα άλλαξα και πήγα σε CONNX αφού γαμήθηκε η Altec και με 2άρα γραμμή τερματίζω στα στα 215-220 από rapid..........
γι αυτο σου λεω...ελα στην Αθηνα που εχει κι άλλες χάρες & χαρές ;)
 

sonyp900

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.432
Like
25
Πόντοι
66
Χαχαχαχαχαχα άμα ήτανε έτσι εύκολο..........
 

karmen69

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2008
Μηνύματα
13
Like
0
Πόντοι
0
για ξαναβαλε την ερωτηση.. οι μισες περιπου εταιρειες δεν παρεχουν ιντερνετ πια. με την οικονομικη κριση εχουν τεραστια χρεη στον οτε και κατεβασε διακοπτη. ας μας πουν και οι φιλοι αν επεσαν σε εταιρεια που κλεινει. παιδια
ο ΟΤΕ πουλαει το ιντερνετ , απο εκει παιρνουν ολοι.
το κοματι του 65% ο οτε τοχει
 

Συνημμένα

  • dick696~001.jpg
    dick696~001.jpg
    14,6 KB · Εμφανίσεις: 30
  • dick696~001.jpg
    dick696~001.jpg
    14,6 KB · Εμφανίσεις: 43

sonyp900

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
16 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.432
Like
25
Πόντοι
66
Είπα πριν μέρες ότι είμαι παθόν με την Άλτεκ!!!!! Περίπου 20 accounts είχα πληρωμένα μέχρι καλοκαίρι 2009...........το μπούλο. Τα γυρίσαμε όλα σε CONNX.
 

ΣΠΥΡΟΣ 177

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2008
Μηνύματα
344
Κριτικές
2
Like
40
Πόντοι
1
CONN-X  απο τον ΟΤΕ. Οτι καλυτερο για internet.
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
για ξαναβαλε την ερωτηση.. οι μισες περιπου εταιρειες δεν παρεχουν ιντερνετ πια. με την οικονομικη κριση εχουν τεραστια χρεη στον οτε και κατεβασε διακοπτη. ας μας πουν και οι φιλοι αν επεσαν σε εταιρεια που κλεινει. παιδια
ο ΟΤΕ πουλαει το ιντερνετ , απο εκει παιρνουν ολοι.
το κοματι του 65% ο οτε τοχει
κοπελια εσυ εισαι στις φωτο?
μωρε μπρααααααααβο!
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
83
Πόντοι
66
Αίτηση Πτωχεύσεως ενώπιον του Πολυμελούς Πρωτοδικείου Αθηνών κατέθεσε η εταιρεία TELEDOME Α.Ε.Β.Ε. στις 15.12.2008, την οποία έθεσε υπόψη της ΕΕΤΤ στις 23.12.2008.

Σε σχετική της ανακοίνωση η ΕΕΤΤ, καλεί τους συνδρομητές και πελάτες της TELEDOME A.E.B.E. να επιλέξουν εγκαίρως νέο Πάροχο, προκειμένου να διασφαλισθεί η αδιάλειπτη παροχή υπηρεσιών.

Οπως αναφέρεται, σττο πλαίσιο αυτό, δίδονται στους συνδρομητές/ πελάτες της εταιρείας TELEDOME Α.Ε.Β.Ε. οι παρακάτω δυνατότητες:

1. Οι συνδρομητές, οι οποίοι κάνουν χρήση του δικτύου της εταιρείας TELEDOME Α.Ε.Β.Ε. μέσω Προεπιλογής Φορέα, μπορούν να υποβάλουν άμεσα αίτηση Αλλαγής Παρόχου σε Πάροχο της επιλογής τους ή αίτηση Κατάργησης στην εταιρεία ΟΤΕ Α.Ε. Σε κάθε περίπτωση και μέχρι την ολοκλήρωση διεκπεραίωσης των ανωτέρω αιτημάτων, μπορούν να κάνουν χρήση του ειδικού προθέματος επιλογής «1777» και να δρομολογούν τις κλήσεις τους μέσω του δικτύου της ΟΤΕ Α.Ε.

2. Οι συνδρομητές, οι οποίοι κάνουν χρήση του δικτύου της εταιρείας TELEDOME Α.Ε.Β.Ε. μέσω Αδεσμοποίητης Πρόσβασης στον Τοπικό Βρόχο (LLU) ή Χονδρικής Ευρυζωνικής Πρόσβασης μπορούν να απευθυνθούν άμεσα σε νέο Πάροχο της επιλογής τους, για τη λήψη τηλεπικοινωνιακών υπηρεσιών από αυτόν.
 

pig21

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2008
Μηνύματα
72
Like
0
Πόντοι
0
Θα πέσουν πολλά λουκέτα ακόμα.στο τέλος θα μείνει μόνο ο ΠΟΤΕ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom