Νέα

Ηλιούπολη: Βρέθηκαν πυροβολημένοι μητέρα και γιος στο διαμέρισμά τους

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bruce wayne
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 48
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.415
Κριτικές
8
Like
11.245
Πόντοι
3.786
Δηλαδή ακούγεται σε εξωτερικό χώρο, αλλά όχι από το διπλανό διαμέρισμα;
Να υποθέσω ότι τις σκότωσε και κάτω από τον απορροφητήρα για να μη μυρίσει η πυρίτιδα;
Η αλήθεια είναι αλλού: Από τη μια φοβήθηκαν να πάνε να δούνε μη φάει εκείνους, από την άλλη δεν πήραν τηλέφωνο την αστυνομία για να μη μπλέξουν.

Με τόσους μοναχικούς ανθρώπους θα μαζέψουμε πολλά πτώματα από τη βρώμα. Θα έπρεπε να υπάρχει καμιά πατέντα να έχουν οι γέροι κανένα ρολόι που αν σταματήσουν οι παλμοί σου να παίρνει τηλέφωνο άμεσα το γραφείο τελετών να έρθει να σε μαζέψει.
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.379
Κριτικές
2
Like
5.548
Πόντοι
2.356
Καμία σχέση ο πυροβολισμός με ήχους όπως πλένω πιάτα ή ηλεκτρική. Υπάρχει και η μυρωδιά της πυρίτιδας που είναι χαρακτηριστική όπως και οι κραυγές. Το πρόβλημα είναι ότι είμαστε όλοι στα παπάρια μας ,στον όροφο που μένω είναι 4 διαμερίσματα εκτός από το δικο μου και δεν ξέρω ούτε έναν ένοικο. Ούτε καν έχουμε συστηθεί ποτέ.
Πολύ σκληρή και λυπηρή αλήθεια.
 

dem

Ανώτερος
Εγγρ.
23 Νοε 2005
Μηνύματα
3.642
Κριτικές
15
Like
6.328
Πόντοι
8.345
Καμία σχέση ο πυροβολισμός με ήχους όπως πλένω πιάτα ή ηλεκτρική. Υπάρχει και η μυρωδιά της πυρίτιδας που είναι χαρακτηριστική όπως και οι κραυγές. Το πρόβλημα είναι ότι είμαστε όλοι στα παπάρια μας ,στον όροφο που μένω είναι 4 διαμερίσματα εκτός από το δικο μου και δεν ξέρω ούτε έναν ένοικο. Ούτε καν έχουμε συστηθεί ποτέ.

Εγώ από την άλλη ξέρω και τους 2 στον όροφο μου και 2 από πιο πανω όροφο. Είναι πως θα σου κάτσει, δεν ισχύει πάντα αυτο.
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.739
Like
29.284
Πόντοι
6.056
Ακούγεται χιλιόμετρα μακριά σε εξωτερικό χώρο και στην ησυχία του χωριού… Μέσα στο σπίτι και με κλειστές πόρτες –παράθυρα θα ακουστεί σαν ήχος μεν, αλλά πολύ πιο αδύνατος και διαφορετικός – μη αναγνωρίσιμος.

Μέσα στον σπίτι από την αντήχηση θα είναι σαν κανονιά, αλλά εκτός σπιτιού πολύ αποδυναμωμένος. Μια μεμονωμένη καραμπινιά (όλα δείχνουν ότι συνολικά ρίχτηκαν μόνο 2 κι αυτές με μεγάλη χρονική απόσταση μεταξύ τους) στον 3ο όροφο, μέσα στο κλειστό σπίτι και αναμεμειγμένη με τυχαίους/καθημερινούς θορύβους της πόλης, από τους απ’ έξω κανένας σχεδόν δεν θα την καταλάβει ως τέτοια - ειδικά αν είναι μέρα…
Τώρα αυτοί που βγαίνουν στα πρωινάδικα και περιγράφουν ότι άκουσαν τους πυροβολισμούς αλλά τους πέρασαν για πυροτεχνήματα προφανώς είναι biased και συνδυάζουν στο μυαλό τους εκ των υστέρων διάφορα πράγματα απολαμβάνοντας και τα 5 λεπτά δημοσιότητας…
Ετσι οπως τα λες ειναι, μεσα στην ημέρα ακούγονται δεκάδες ηχοι που προσομοιώνουν με πυροβολισμούς. Δεν γίνεται με καθε ηχο που μοιάζει με πυροβολισμό να καλείς την αστυνομία.

Πάντως υπάρχει σύστημα εντοπισμού πυροβολισμών αλλα εδω δεν εχουμε ουτε καμερες...
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.174
Like
15.759
Πόντοι
3.656
Φίλε έτσι είμασταν και εμείς...
12 διαμερίσματα και δεν ήξερε ο ένας τον άλλον. Για πολλά χρόνια

Κάθε φορά που βγαίνατε,κοιτάζατε πρώτα απ'το ματάκι της πόρτας μη βγει κανας άλλος; :2funny:
 

ggthd

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2010
Μηνύματα
2.027
Like
1.452
Πόντοι
216
Φίλε έτσι είμασταν και εμείς...
12 διαμερίσματα και δεν ήξερε ο ένας τον άλλον. Για πολλά χρόνια
Μέχρι που ο ιδιοκτήτης μας έβαλε όλους σε ένα γκρουπ στο Viber.
Πρώτα αρχίσαμε να μιλάμε στο viber (ειτε επειδη καποιος κλειδωθηκε απεξω και εστελνε να του ανοιξουμε είτε για θεματα γενικης συνελευσης)
και μετά είπαμε δυο κουβέντες παραπάνω στους διαδρόμους
Καλά εσείς το πήγατε σε άλλο επίπεδο. Τι έκανε αυτός χτύπαγε όλα τα διαμερίσματα και ζήταγε κινητά; Πρηξοπούτσι μετά με κοινόχρηστα κι έτσι; Κι αν γαμιόταν δυνατά η μούνα του 2ου ποστάρατε ηχητικά με τα βογγητά της τύπε :confused:
 

Niko_laos

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2019
Μηνύματα
130
Like
170
Πόντοι
1
Καλά εσείς το πήγατε σε άλλο επίπεδο. Τι έκανε αυτός χτύπαγε όλα τα διαμερίσματα και ζήταγε κινητά; Πρηξοπούτσι μετά με κοινόχρηστα κι έτσι; Κι αν γαμιόταν δυνατά η μούνα του 2ου ποστάρατε ηχητικά με τα βογγητά της τύπε :confused:
χαχα...
ο τύπος έχει 9 από τα 12 διαμερίσματα, εισοδηματίας.
όποτε για να μην μιλάει με τον καθένα ξεχωριστά πόσταρε στο γκρουπ θέματα της πολυκατοικιας
(πχ επόμενη γενική συνέλευση και αλλά...)
Καλή ιδέα ήταν, βοήθησε πολυ
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
39.777
Like
20.670
Πόντοι
5.006
Ετσι οπως τα λες ειναι, μεσα στην ημέρα ακούγονται δεκάδες ηχοι που προσομοιώνουν με πυροβολισμούς. Δεν γίνεται με καθε ηχο που μοιάζει με πυροβολισμό να καλείς την αστυνομία.

ισχυει...μια φορα ειχε κλασει ο γειτονας και ειχαν βγει ολοι στους δρομους γιατι νομιζανε κηρυχθηκε πολεμος...
γενικά ειναι περιεργο με τους ηχους...μπορει να την πατησεις πολυ ευκολα...
:confused::confused::confused::confused:
 

Enter_Analman

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2024
Μηνύματα
53
Like
762
Πόντοι
80
Τα σκουπίδια που γράφουν και λένε "εεεε πάντα γινόντουσαν αυτά απλά τα ΜΜΕ κάνουν την δουλειά τους" δεν είναι καν για κρέμασμα,είναι για πολύ αργά βασανιστήρια που κρατάνε μηνες
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom