Νέα

Ηλιούπολη: Βρέθηκαν πυροβολημένοι μητέρα και γιος στο διαμέρισμά τους

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bruce wayne
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 48
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.492
Κριτικές
8
Like
11.415
Πόντοι
3.786
Καμία σχέση ο πυροβολισμός με ήχους όπως πλένω πιάτα ή ηλεκτρική. Υπάρχει και η μυρωδιά της πυρίτιδας που είναι χαρακτηριστική όπως και οι κραυγές. Το πρόβλημα είναι ότι είμαστε όλοι στα παπάρια μας ,στον όροφο που μένω είναι 4 διαμερίσματα εκτός από το δικο μου και δεν ξέρω ούτε έναν ένοικο. Ούτε καν έχουμε συστηθεί ποτέ.
 

panos

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Οκτ 2022
Μηνύματα
1.663
Κριτικές
1
Like
5.231
Πόντοι
1.056
Καμία σχέση ο πυροβολισμός με ήχους όπως πλένω πιάτα ή ηλεκτρική. Υπάρχει και η μυρωδιά της πυρίτιδας που είναι χαρακτηριστική όπως και οι κραυγές. Το πρόβλημα είναι ότι είμαστε όλοι στα παπάρια μας ,στον όροφο που μένω είναι 4 διαμερίσματα εκτός από το δικο μου και δεν ξέρω ούτε έναν ένοικο. Ούτε καν έχουμε συστηθεί ποτέ.
ενα δικιο το εχεις αλλα δεν ειμαστε οπως παλια που σε μια γειτονια μεσα ηταν οι ιδιες 5-6 οικογενειες κ ολοι λιγο πολυ γνωριζομαστε μεταξυ μας...στη γειτονια που ειναι το πατρικο μου κερατσινι ειναι ακομα καπως ετσι καθως ολα τα σπιτια ειναι ιδιωκτητα κ περνανε απλα απο γενια σε γενια,εκει που εμενε η θεια μου δλδ τωρα ειναι η ξαδερφη μου με την οικογενεια της κοκ...μια εξαιρεση μονο μια πολυκατοικια που χτιστηκε μεταγενεστερα κ πιο προσφατα,με 6-7 οροφους σε αντιθεση με τα υπολοιπα σπιτια που ναι το πολυ 3 μια κ σηκωθηκαν απο ιδιωτες σιγα σιγα χρονο με το χρονο κ οχι απο κατασκευαστικη εταιρια κ εκει χασαμε τη μπαλα κ βλεπουμε ακομα αγνωστες φατσες μια κ ενοικιαστες ερχονται κ παρερχονται...
 

unknowndark

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2016
Μηνύματα
1.450
Like
4.937
Πόντοι
456
βασικα ξεχωριζουν αν εισαι διπλα διαμερισμα αλλα δε δινουν ολοι σημασια..στη δικια μου γειτονια εχουμε κατι μλκς μανιατες που καθε που την πινουν κ τους ερθει αδειαζουν γεμιστηρες στον αερα η βαρανε καραμπινιες..εχουμε συνηθισει σε τετοια


Και δεν τους μαζεύει η αστυνομία τους ταλιμπαν? Δηλαδή βγαίνουν στο μπαλκόνι, και αδειάζουν γεμιστήρες στον αέρα?
 

panos

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Οκτ 2022
Μηνύματα
1.663
Κριτικές
1
Like
5.231
Πόντοι
1.056
Και δεν τους μαζεύει η αστυνομία τους ταλιμπαν? Δηλαδή βγαίνουν στο μπαλκόνι, και αδειάζουν γεμιστήρες στον αέρα?
τα μπατσακια ειναι κ αυτα μανιατακια τα περισσοτερα εδω...γνωστοι κ απο νταβατζιλικια σε νυχτερινα μαγαζια..παλιοτερα που εκαναν καποιοι παραπονα πηγαιναν τους χαιδευαν λιγο τα αυτια κ εφευγαν..κ μετα απο λιγο τα ιδια!
απο καποιο σημειο κ μετα δεν πηγαιναν καν τους επαιρναν τηλ.."ελα ρε τακη μας πηρε παλι η γειτονισα σου για τη φασαρια,κοψε λιγο ρε κορωνα!"
μετα αρχισαν οι τσαμπουκαδες...ακρη δε βγαινει κ το θεμα κανονικα πρεπει να τραβηχτει πολυ αλλα κανεις δεν θελει να μπλεξει
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.912
Κριτικές
15
Like
11.678
Πόντοι
3.846
Εντάξει... μέσα στο σπίτι με κλειστές πόρτες - παράθυρα μην νομίζεις ότι 2 καραμπινιές ξεχωρίζουν ιδιαίτερα από διάφορους τυχαίους καθημερινούς θορύβους της πόλης - ιδιαίτερα αν είναι μέρα κανένας ούτε θα καταλάβει περί τίνος πρόκειται ούτε θα δώσει σημασία
Τύπε τι παπαριές γράφεις;
Έχεις ακούσει ποτέ ήχο από καραμπίνα;
Σαφώς και ακούγεται πολύ δυνατά, εκτός αν μένεις σε διαμέρισμα με τριπλή μόνωση και τριπλά τζάμια.
Απλά οι γείτονες αγνόησαν τον ήχο.
 

Paldim

Μέλος
Εγγρ.
4 Σεπ 2020
Μηνύματα
477
Like
715
Πόντοι
81
παιδια ο ηχος του ντουφεκιου ακιυγεται 10 χιλιομετρα μακρια&ειδικα σε κλειστο χωρο?απλα η σιωπη των αμνων!!τελος το θεμα!!!
 

Watcher17

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2023
Μηνύματα
498
Like
1.050
Πόντοι
201
Αμαν με αυτη την αρνητικότητα σας !!!

Δειτε την ειδηση και απο την θετικη πλευρα της

ΕΝΑ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ διαθέσιμο προς ενοικιαση
Και σε καλή τιμή λόγο φονικού!Και καλή περιοχη, οικογενειακή και ήσυχη.
 

Watcher17

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2023
Μηνύματα
498
Like
1.050
Πόντοι
201
Τύπε τι παπαριές γράφεις;
Έχεις ακούσει ποτέ ήχο από καραμπίνα;
Σαφώς και ακούγεται πολύ δυνατά, εκτός αν μένεις σε διαμέρισμα με τριπλή μόνωση και τριπλά τζάμια.
Απλά οι γείτονες αγνόησαν τον ήχο.
Η μπορεί να έπαιζε Call of Duty και να είχαν συνηθίσει οι γείτονες τα μπαπα μπουμπα.
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.349
Like
16.013
Πόντοι
3.656

Case closed
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.348
Κριτικές
62
Like
41.048
Πόντοι
8.530
Καμία σχέση ο πυροβολισμός με ήχους όπως πλένω πιάτα ή ηλεκτρική. Υπάρχει και η μυρωδιά της πυρίτιδας που είναι χαρακτηριστική όπως και οι κραυγές. Το πρόβλημα είναι ότι είμαστε όλοι στα παπάρια μας ,στον όροφο που μένω είναι 4 διαμερίσματα εκτός από το δικο μου και δεν ξέρω ούτε έναν ένοικο. Ούτε καν έχουμε συστηθεί ποτέ.
Δεν πειράζει...
Εδώ είμαστε όλοι για όλους.
 

desperado21

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Αυγ 2010
Μηνύματα
693
Κριτικές
31
Like
1.774
Πόντοι
1.590
Καμία σχέση ο πυροβολισμός με ήχους όπως πλένω πιάτα ή ηλεκτρική. Υπάρχει και η μυρωδιά της πυρίτιδας που είναι χαρακτηριστική όπως και οι κραυγές. Το πρόβλημα είναι ότι είμαστε όλοι στα παπάρια μας ,στον όροφο που μένω είναι 4 διαμερίσματα εκτός από το δικο μου και δεν ξέρω ούτε έναν ένοικο. Ούτε καν έχουμε συστηθεί ποτέ.
Ανοιγεις την πορτα να βγεις στο διαδρομο και οποιος ειναι ηδη εκει γινεται Λουης κατεβαινοντας τα σκαλια δυο δυο :confused:
 

ggthd

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2010
Μηνύματα
2.041
Like
1.477
Πόντοι
216
Καμία σχέση ο πυροβολισμός με ήχους όπως πλένω πιάτα ή ηλεκτρική. Υπάρχει και η μυρωδιά της πυρίτιδας που είναι χαρακτηριστική όπως και οι κραυγές. Το πρόβλημα είναι ότι είμαστε όλοι στα παπάρια μας ,στον όροφο που μένω είναι 4 διαμερίσματα εκτός από το δικο μου και δεν ξέρω ούτε έναν ένοικο. Ούτε καν έχουμε συστηθεί ποτέ.
Μαλακία αυτό τύπε, δεν εχει τυχει να αλλάξετε καμιά κουβέντα στο ασανσερ; Καλό είναι να έχεις μια ιδέα ποιος μένει έστω στον όροφο. Από το πιο απλό να συμβεί τύπου παίρνει φωτιά κανα σπίτι με τις μαλακιες που καίνε να ζεσταθούν κατι γέροι με άνοια ή να χεις κανέναν ναρκομανή που κάνει φασαρίες :confused:
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.897
Like
29.708
Πόντοι
6.056

Ο τυπος ειχε σαλτάρει, σκότωσε την μανα του και αυτοκτόνησε μετα απο 24-48 ωρες. Ειχε σκίσει τα ρούχα του και ηταν γυμνός!
 

unknowndark

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2016
Μηνύματα
1.450
Like
4.937
Πόντοι
456
τα μπατσακια ειναι κ αυτα μανιατακια τα περισσοτερα εδω...γνωστοι κ απο νταβατζιλικια σε νυχτερινα μαγαζια..παλιοτερα που εκαναν καποιοι παραπονα πηγαιναν τους χαιδευαν λιγο τα αυτια κ εφευγαν..κ μετα απο λιγο τα ιδια!
απο καποιο σημειο κ μετα δεν πηγαιναν καν τους επαιρναν τηλ.."ελα ρε τακη μας πηρε παλι η γειτονισα σου για τη φασαρια,κοψε λιγο ρε κορωνα!"
μετα αρχισαν οι τσαμπουκαδες...ακρη δε βγαινει κ το θεμα κανονικα πρεπει να τραβηχτει πολυ αλλα κανεις δεν θελει να μπλεξει

Για αυτό θα μείνει μια ζωή μπ@υρδελο αυτη η χώρα.....γιατι ο καθένας κάνει οτι του καπνίσει χωρίς να υπάρχουν ευθύνες για τίποτα!

Και οι μπάτσοι κλασικά άχρηστοι όπως πάντα, μονο για να δέρνουν φοιτητές στις πορείες ειναι!
 

Niko_laos

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2019
Μηνύματα
136
Like
175
Πόντοι
1
Μαλακία αυτό τύπε, δεν εχει τυχει να αλλάξετε καμιά κουβέντα στο ασανσερ; Καλό είναι να έχεις μια ιδέα ποιος μένει έστω στον όροφο. Από το πιο απλό να συμβεί τύπου παίρνει φωτιά κανα σπίτι με τις μαλακιες που καίνε να ζεσταθούν κατι γέροι με άνοια ή να χεις κανέναν ναρκομανή που κάνει φασαρίες :confused:

Φίλε έτσι είμασταν και εμείς...
12 διαμερίσματα και δεν ήξερε ο ένας τον άλλον. Για πολλά χρόνια
Μέχρι που ο ιδιοκτήτης μας έβαλε όλους σε ένα γκρουπ στο Viber.
Πρώτα αρχίσαμε να μιλάμε στο viber (ειτε επειδη καποιος κλειδωθηκε απεξω και εστελνε να του ανοιξουμε είτε για θεματα γενικης συνελευσης)
και μετά είπαμε δυο κουβέντες παραπάνω στους διαδρόμους
 

skatastamoutratous

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2019
Μηνύματα
948
Like
1.477
Πόντοι
206
παιδια ο ηχος του ντουφεκιου ακιυγεται 10 χιλιομετρα μακρια&ειδικα σε κλειστο χωρο?απλα η σιωπη των αμνων!!τελος το θεμα!!!
Ακούγεται χιλιόμετρα μακριά σε εξωτερικό χώρο και στην ησυχία του χωριού… Μέσα στο σπίτι και με κλειστές πόρτες –παράθυρα θα ακουστεί σαν ήχος μεν, αλλά πολύ πιο αδύνατος και διαφορετικός – μη αναγνωρίσιμος.

Μέσα στον σπίτι από την αντήχηση θα είναι σαν κανονιά, αλλά εκτός σπιτιού πολύ αποδυναμωμένος. Μια μεμονωμένη καραμπινιά (όλα δείχνουν ότι συνολικά ρίχτηκαν μόνο 2 κι αυτές με μεγάλη χρονική απόσταση μεταξύ τους) στον 3ο όροφο, μέσα στο κλειστό σπίτι και αναμεμειγμένη με τυχαίους/καθημερινούς θορύβους της πόλης, από τους απ’ έξω κανένας σχεδόν δεν θα την καταλάβει ως τέτοια - ειδικά αν είναι μέρα…
Τώρα αυτοί που βγαίνουν στα πρωινάδικα και περιγράφουν ότι άκουσαν τους πυροβολισμούς αλλά τους πέρασαν για πυροτεχνήματα προφανώς είναι biased και συνδυάζουν στο μυαλό τους εκ των υστέρων διάφορα πράγματα απολαμβάνοντας και τα 5 λεπτά δημοσιότητας…
 
Τελευταία τροποποίηση:

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom