Νέα

Η πορνεία ως λειτούργημα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα anestis_38
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 130
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Είναι λειτούργημα η πορνεία;

  • Ναι, αναμφισβήτητα

    Ψήφοι: 44 64,7%
  • Όχι, είναι απλά μια χρηματική συνναλαγή

    Ψήφοι: 24 35,3%
  • Δε ξέρω/Δεν απαντώ

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    68
OP
OP
anestis_38

anestis_38

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Φεβ 2012
Μηνύματα
1.996
Κριτικές
17
Like
1.007
Πόντοι
1.616
Όπως έγραψα παραπάνω εγώ μπάλα πριν το μνημόνιο δεν έπαιζα - με εξαίρεση το στρατό.
Για πόσους από μας αλήθεια δεν έιναι διέξοδος αυτές οι γυναίκες;
Μου γνωρίσαν πρόσφατα μια κοπέλα. "Και είναι καλό  κορίτσι και πιστεύουμε πως θα ταιριάξεται κτλ. "
Όμορφη θα ΄λεγα.
Γνωριστήκαμε. Μιλάμε το κορίτσι είναι ΜΑΛΑΚΩ από κούνια. Στη μια - μιάμιση ώρα της συνάντησης πρέπει να είπε και 50 φορές -χωρίς υπερβολή- τη λέξη "ΕΓΩ".
Μου ζήτησε να ξαναβρεθούμε, η πίεση των "φίλων" με έπεισε. Όλα πήγαν καλά της άρεσα (είμαι ομορφάντας εγώ). Δε μου άρεσε όμως εμένα. Ρηχή, χαζή, τυπική γκόμενα της εποχής μας.
Στο τέλος της συνάντησης μου πρότεινε να γνωριστούμε ακόμη καλύτερα σε ένα ξεναδοχείο. Αν δεν είχα τη συνδρομή της πορνείας, άνθρωπος είμαι θα "υπεκυπτα". Θα έιχα αρχίσει μια σχέση που θα τελέιωνε -σίγουρα- άδοξα.
Η πορνεία με έχει γλυτώσει από τέτοιες κακοτοπιές
 

Α-Ω

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
5.914
Κριτικές
14
Like
3.677
Πόντοι
2.777
όπως υπάρχει ο βοθρατζής που αδειάζει βόθρους και πληρώνεται γι αυτό,
υπάρχει κι η πορνεία που αδειάζει όρχεις πελατών και πληρώνεται γι αυτό.

Το λειτούργημα σκέτο ως έννοια δε στέκει αν δεν μπει ένα προσδιοριστικό πρόθεμα όπως κοινωνικό...για παράδειγμα. Δεν είναι λειτούργημα γιατί αν ήταν -κοινωνικό- δε θα υπήρχε η απαίτηση να χρεώνεται. Τα ίδια όπως με τους πολιτικούς, ή κληρικούς (ουστ), ή άλλους ''λειτουργούς''.
 
OP
OP
anestis_38

anestis_38

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Φεβ 2012
Μηνύματα
1.996
Κριτικές
17
Like
1.007
Πόντοι
1.616

Έχω πει ότι τους κάνω έρωτα, όχι ότι κάνουν εκείνες έρωτα μαζί μου. Τους κάνω έρωτα από λύπηση και τις στέλνω πίσω στον νταβατζή τους, τον οποίο λυπάμαι εξίσου.
Οκ PICKER, respect σε ένα παλιό μέλος του φόρουμ, που οι απόψεις του -αν και αιρετικές- το λιγότερο ξεχωρίζουν
 
OP
OP
anestis_38

anestis_38

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Φεβ 2012
Μηνύματα
1.996
Κριτικές
17
Like
1.007
Πόντοι
1.616
Μια μέρα που έκανα τσάρκα είχα μια απροσδόκητη συνάντηση, ένας οικογενειακός φίλος έβγαινε από έναν "ευαγή οίκο". Δε με είδε, τον είδα όμως εγώ.
Η γυναίκα του είναι άρρωστη -ανιάτη ασθένεια- εδώ και χρόνια. Ο άνθρωπος ανεβαίνει δίπλα της το Γολγοθά, σηκώνοντας και το δικό του σταυρο.
Χάρηκα για 'κείνον που βρίσκει μια παρηγοριά σε αυτές τις κοπέλες, που τον βοηθούν με τις υπηρεσίες τους στη πολύ δύσκολη ζωή του.
Πως λοιπόν κάποιος να αρνήθει στις πόρνες το χαρακτηρισμό του λειτουργήματος;
 
OP
OP
anestis_38

anestis_38

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Φεβ 2012
Μηνύματα
1.996
Κριτικές
17
Like
1.007
Πόντοι
1.616
Τα τελευταία 25 χρόνια μετά την πτώση του υπαρκτού σοσιαλισμού και την κατάρευση των ανατολικών κοινωνιών, γεμίσαν καλλίγραμες νεαρές πορνες τα πορνεια της Ελλάδας.

Έχω γράψει μια ιστοριούλα που περιγράφει τις συνθήκες εκείνης της εποχής την "Ιστορία μιας Μπουρδελοπαρέας"
πάρτε λινκ

]

είναι γραμμένη με χιούμορ, αν δε βαριέστε διαβάστε την και κάντε και κανένα σχόλιο
 
OP
OP
anestis_38

anestis_38

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Φεβ 2012
Μηνύματα
1.996
Κριτικές
17
Like
1.007
Πόντοι
1.616
Αν τελικώς η πορνεία είναι λειτούργημα εξαρτάται και από κάτι άλλο.
Εξυπηρετεί ανάγκες βιολογικές που δεν καταπιέζονται. Ανάγκες ανθρώπων που δεν έχουν άλλη επιλο΄γη παρά την πορνεία αλλά και αναγκες ανθρώπων όπως εγώ που το κάνουν συνειδητά λόγω των κοινωνικών συνθηκών.
Δε μπορώ να διανοηθώ πως είναι δυνατόν να συγχέουμε τη δουλειά μιας πόρνης με οποιοδήποτε άλλο επάγγελμα όπως πχ βοθρατζής.
Έλεος
 
OP
OP
anestis_38

anestis_38

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Φεβ 2012
Μηνύματα
1.996
Κριτικές
17
Like
1.007
Πόντοι
1.616
Δε ξέρω αν συμβαίνει και σε σας αλλά στην ίδια πόρνη δε μπορώ να πάω ξανά και ξανά. Πρέπει να "γνωρίσω" κι άλλες επαγγελματίες και μετά ίσως ξαναγυρίσω σε μια που είναι καλή. Αυτό το έχετε και εσείς;
Με τις σχέσεις μας πως μπορούμε να έχουμε καλή σεξουαλική ζωή για μήνες και χρόνια αλλά με την ίδια πορνη δε μπορούμε παρά μόνο αν περάσουν μήνες, κι αν;
Ίσως, να οφείλεται στην έλλειψη ψυχικού δεσμού. Η συνεύρεση με μια πόρνη δεν καλύπτει συναισθηματικές ανάγκες.
Συμμερίζεστε τη γνώμη μου;
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.730
Πόντοι
1.306
Δεν ξερω τι λεει το λεξικο, αλλά "λειτουργημα" ασκούν οσοι ασκούν "λειτουργία". Και οι "λειτουργίες" του Κράτους ειναι τρεις: Εκτελεστικη, Νομοθετικη και Δικαστικη. Συνεπώς "λειτουργημα" ασκούν μόνο τα μελη της Κυβερνησης, οι βουλευτες και οι δικαστες.

τα τρια κακα της μοιρας μας δηλαδη
 

argyropelekanos

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2014
Μηνύματα
541
Κριτικές
4
Like
415
Πόντοι
26
φιλε ανεστη πολυ καλα εκανες κ ανοιξες ενα τετοιο θεμα,
οντως η πορνεια  ειναι ενα πολυσυζητημενο θεμα παντου ανα τον κοσμο,
για μενα οντως οι περισοτερες που εχουν καταλιξει με οπιονδηποτε τροπο σε αυτο το επαγγελμα εχουν καποιο λογο ,
ναι οντως κανουν λειτουργημα γιατι πολλοι απο εμας απο εκει ξεκινησαμε την σεξουαλικη μας ζωη, πηγαινοντας με μια ιεροδουλη η αλλιως εκδιδομενη κορασιδα, κ εμεις σαν επαιτες ζητουσαμε να μαθουμε.
το συγκεκριμενο επαγγελμα ειναι απο τα δυσκολοτερα που υπαρχουν ανα το κοσμο κ δεν μπορει να διαφωνισει κανεις.
σεβασμο κ παλι σεβασμο σε ολα τα κοριτσια μικρα κ μεγαλα που πολλα απο αυτα το κανουν για να ευχαριστουν πρωτα τον αλλο να ξεπερναει οποια δυσκολια εχει εκεινη την ωρα στο μυαλο του ωστε να τον κανουν να τη ξεχασει εστω κ για 5-10-15-20 λεπτα μια ωρα 3 ωρες οσο κρατηση η συνευρεση κ πιστεψε με πολλες απο αυτες το χαιρονται κ με το παραπανο οταν το καταφερνουν αυτο,
αλλα κ πολλοι απο εμας ειμαστε εντελως κοπανοι που τις συμπεριφερομαστε ακομα κ στις σωστες σαν να ειναι ενα σκουλικι του δρομου κ το ποδοπαταμε ανα πασα ωρα κ στιγμη..
Σεβασμο κ παλι Σεβασμο σε ολα τα κοριτσια που διαλεξαν ενα τετοιο επαγγελμα ειτε γιατι το θελουνε ητε γιατι εξαναγκαστηκαν απο διαφορους λογους...
 
OP
OP
anestis_38

anestis_38

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Φεβ 2012
Μηνύματα
1.996
Κριτικές
17
Like
1.007
Πόντοι
1.616
Τα είπες όλα argyropelekane. Αυτό να μη μπορω να πάω ξανά και ξανά με την ίδια πόρνη το έχεις και εσυ παρεμπιπτόντως;
 

kostasasximos86

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2016
Μηνύματα
4.926
Κριτικές
8
Like
614
Πόντοι
326
εγω γιατι νομιζα οτι παντα εγω κανω το λειτουργημα που παω με τις περισσοτερες ?
 

argyropelekanos

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2014
Μηνύματα
541
Κριτικές
4
Like
415
Πόντοι
26
οχι δεν το εχω, μπορω να ξαναπαω γιατι ειναι αυτο που λεμε τα στανταρακια, αν για καποιο λογο ενω κανεις βολτα δε σου αρεσει κατι ειτε γιατι το δωματιο ειναι βρομικο, η οικοδεσποινα ειναι εχθρικη, ειτε γιατι δε σου αρεσει κατι στην κοπελα οτιδηποτε που μπορει να σε χαλαει, ξερεις οτι εκει θα εισαι κομπλε.
 

Επισκέπτης
Δε ξέρω αν συμβαίνει και σε σας αλλά στην ίδια πόρνη δε μπορώ να πάω ξανά και ξανά. Πρέπει να "γνωρίσω" κι άλλες επαγγελματίες και μετά ίσως ξαναγυρίσω σε μια που είναι καλή. Αυτό το έχετε και εσείς;
Με τις σχέσεις μας πως μπορούμε να έχουμε καλή σεξουαλική ζωή για μήνες και χρόνια αλλά με την ίδια πορνη δε μπορούμε παρά μόνο αν περάσουν μήνες, κι αν;
Ίσως, να οφείλεται στην έλλειψη ψυχικού δεσμού. Η συνεύρεση με μια πόρνη δεν καλύπτει συναισθηματικές ανάγκες.
Συμμερίζεστε τη γνώμη μου;

Από την στιγμή που όλοι οι άνθρωποι είναι διαφορετικοί παρά τις όποιες ομοιότητές τους, το να γενικεύεις τους λόγους για τους οποίους κάποιος ή κάποια κάνει έρωτα επί πληρωμή είναι τεράστιο λάθος! Επίσης είναι τεράστιο λάθος η άποψη ότι το μοναδικό κίνητρο μιας πόρνης είναι το οικονομικό. Οι περισσότερες οδηγούνται στην πορνεία από ψυχολογικά αδιέξοδα που προέρχονται από ένα άρρωστο οικογενειακό περιβάλλον (συνήθως μια εξόχως προβληματική σχέση με τον πατέρα, την μητέρα ή τον αδελφό). Πολλές πόρνες είναι ερωτευμένες με τον μεγαλύτερο αδελφό τους, ο οποίος συνήθως είναι και ο νταβατζής τους!

Καμία πόρνη δεν βλέπει την πορνεία ως λειτούργημα αλλά ως διέξοδο στα προσωπικά της προβλήματα (οικονομικά, κοινωνικά και ψυχολογικά).
 

Takis Lakos

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουν 2017
Μηνύματα
244
Like
50
Πόντοι
1
Είναι λειτούργημα όταν διέπεται από κανόνες που τηρούνται απαρέγκλιτα.κάποιες κοπέλες με χαρτιά,και σε σπίτια,όχι στο δρόμο, που δέχονται ΑΜΕΑ,μεγάλους σε ηλικία,ανεξαρτήτως εμφάνισης,ναι ασκούν λειτούργημα.
Σωστος! :hi:
 

charout

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2015
Μηνύματα
564
Like
37
Πόντοι
6
Ειναι λειτουργημα και μεγαλο μαλιστα,πολλοι ανθρωποι εχουν βρει την υγεια τους στις πορνες απο σοβαρα ψυχολογικα προβληματα.Ειχα γνωρισει εναν τυπο παλιοτερα καλο,ευθυμο,μορφωμενο,αλλα καπως ασχημο φορουσε γυαλια μυωπιας μεγαλου βαθμου ,αυτο του ειχε δημιουργησει μεγαλο κομπλεξ σε βαθμο που οταν ειμασταν μονοι μας εκλαιγε που δεν μπορουσε να εχει μια σχεση καταπιεζοταν απο τις ιδεες <<μουνοδουλων>> οτι δεν βρισκει γκομενα κ.τ.λ. ωσπου πηγε καποτε σε μπουρδελο ε! αυτο ηταν αλλαξε ολη του η ζωη ,και σκεφτομαι αν δεν υπηρχαν οι πορνες που θα κατεληγε αυτος ο ανθρωπος??σωθηκε απο την κατασταση του??
 

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16
Παλικάρια διακρίνω μια υποκρισία στην προσέγγιση του θέματος από τους περισσότερους.
Με το χέρι στην καρδιά πείτε πόσοι θα πάτε και θα παρουσιάσετε μια επαγγελματία πόρνη σαν γκομενά σας στο περιβάλλον σαν φιλικό ή οικογενειακό λέγοντας να σας συστήσω την τάδε που εκτελεί το λειτούργημα να ικανοποιεί σεξουαλικά όποιον την πληρώνει. Επίσης το λειτούργημα αυτό  χρεώνει κόλο +50, πίπα χωρίς +30 κλπ κλπ

Με όλο το σεβασμό σε όλες τις επαγγελματίες που κάνουν αυτό το επάγγελμα από προσωπική τους επιλογή για τον α ή β λόγο και βγάζοντας απ ' έξω όσες κοπέλες αναγκάζονται με τη βία να κάνουν αυτή τη δουλειά, η γνώμη μου είναι ότι οι αυτές οι επαγγελματίες πληρώνονται για να ικανοποιήσουν μια βιολογική ανάγκη του πελάτη τον οποίο ξεχνάνε αμέσως μόλις μπει ο επόμενος... Επίσης πιστεύω ότι οι κοπέλες αυτές έχουν αποκτήσει μια αναισθησία στη θέα του πελάτη αντίστοιχη με τον χειρούργο στη θέα του ζωντανού ιστού ή του νεκροθάφτη στη θέα του μακαρίτη...

Κακά τα ψέματα όλα γίνονται για το χρήμα γι' αυτό και η βιομηχανία του χώρου είναι τεράστια.

Παντρεμένοι και λοιποί που επιλέγουν πόρνες για να ικανοποιήσουν τη βιολογική ανάγκη του σεξ είμαι σίγουρος ότι αν τους καθόταν μια μουνάρα στο δρόμο θα ξέχναγαν αμέσως οποιαδήποτε αναστολή περί μοιχείας, ηθικής και συναφών δικαιολογιών....

Τώρα αν μέσα στα εκατομμύρια των πελατών υπάρχουν και κάποιοι που θεωρούν ότι η κοπέλα έκανε λειτούργημα που πήγε μαζί τους επειδή έχουν κάποια  σωματική ή άλλη αναπηρία πιστεύω ότι θα πρέπει να αναθεωρήσουν λίγο την άποψή τους. Όπως πάνε και ικανοποιούν σε ένα εστιατόριο την βιολογική ανάγκη της πείνας με τα ίδια δικαιώματα απαιτούν σεξουαλική ικανοποίηση από μια σωστή επαγγελματία του χώρου η οποία είναι υποχρεωμένη να παρέχει της υπηρεσίες της σε όποιον τις ζητά, σε λογικά πλαίσια βέβαια, εφόσον πληρώνεται γι αυτές.
 

singer

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
2.686
Κριτικές
5
Like
7.507
Πόντοι
1.056
Η εννοια εξ ορισμου αφορα την λειτουργια του Κρατους. Απλως εν συνεχεια η κοινωνικη εκφραση εχει "δανειστεί" τον ορο για να τον συνδεσει με επαγγελματα που προσφερουν κοινωνικο εργο.
Από περιέργεια κάθομαι και ψάχνω τι είναι επάγγελμα τι είναι λειτούργημα αν το επάγγελμα μπορεί να είναι και λειτούργημα και όλα καταλήγουν σε αυτό που γράφεις σε δυο γραμμές. Οπότε αν δε κάνω λάθος και οι συνειδητοποιημένες πουτάνες κάνουν λειτούργημα.
 

dimmits

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2008
Μηνύματα
29.737
Κριτικές
183
Like
3.094
Πόντοι
7.305
Δεν ξερω εαν ακομη στις μερες μας παραμενει ''λειτουργημα''...με τις ξεπετες κ τις φολες που κατα καιρους διαβαζω απο κριτικες παιδιων,αλλα κ απο προσωπικη εμπειρια χρονων,θα ελεγα ανετα οτι εχει ξεθωριασει ο ορος <παρεχω λειτουργημα>.
Σιγουρα βεβαια παραμενει το επαγγελμα με τα πιο γρηγορα λεφτα. $$$$
 

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
171
Like
20.358
Πόντοι
33.988
Δεν ξερω εαν ακομη στις μερες μας παραμενει ''λειτουργημα''...με τις ξεπετες κ τις φολες που κατα καιρους διαβαζω απο κριτικες παιδιων,αλλα κ απο προσωπικη εμπειρια χρονων,θα ελεγα ανετα οτι εχει ξεθωριασει ο ορος <παρεχω λειτουργημα>.
Σιγουρα βεβαια παραμενει το επαγγελμα με τα πιο γρηγορα λεφτα. $$$$

σωστος :hi:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom