Νέα

i-pad2 + microsoft office

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Δημητρηςς
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 36
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
Να προσεχεις πολυ στην apple φιλε μου γιατι θα σε "φανε"... Χρεωνουν ο,τι τους κατεβει. Μην αγορασεις τιποτα αμεσως. Σιγουρα ειναι απιθανα μηχανηματα, ομως η πολιτικη που ακολουθουν και οι πολυ χαμηλες πωλησεις στο ελλαντα, τους εχουν κανει αρπακτικα. Τα μηχανηματα τα εχω ζησει (και τα ζω) για παραπανω απο δυο δεκαετιες λογω δουλειας, ομως πριν μαθω που θα βρω αυτο που ζηταω εχω πιαστει Κωτσος πολλλες φορες απο τους "μηλαρακηδες". Αυτοι (οπως και αλλοι) σου πουλανε πραματα που βρισκεις δωρεαν επειδη στα βρηκαν αυτοι. Ενα mac ειναι στο σερβις αυτη τη στιγμη και προσπαθουν να μας πεισουν οτι η επισκευη του θα κοστισει πανω απο 1000... Για να παρουμε καινουργιο...

Ακριβως. Με κλεμμένο πυρήνα δουλεύουν τα MAC. Τον BSD για οποιον γνωρίζει.
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
Με μια επεκταση εγγυησης πας απο τον 1 στα 3 χρονια οποτε εχεις το κεφαλι σου ησυχο,ποιος κραταει υπολογιστη πανω απο 3 χρονια ?

Εγω.

Εχω κρατησει υπολογιστη 8 χρονια. Το μονο που του ειχα αλλαξει
μεσα σε αυτα τα 8 χρονια ήταν ενα τροφοδοτικο που κάηκε λογω υπερτασης.

Οσο για την APPLE ειναι απλα μια εταιρεια και σαν εταιρεια πρεπει να κανει την δουλεια της. Απο την μια εφοσον μπορει μιας και ο μεσος καταναλωτης συχνα δεν θα ψαξει το προιον που αγοραζει γιατι να μην το κανει? Η APPLE και η καθε APPLE στηριζεται στο γεγονος οτι ο αλλος βαριεται να ψαξει και οντως αυτο ειναι ευστοχο. Επομενως προσαρμοζει τις κινησεις της συμφωνα με αυτο.
 

FidoDiLdo

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
864
Like
4
Πόντοι
6
Υπαρχουν αρκετες σουϊτες office για το iPad , απολυτα συμβατες με MS OFFICE γυρω στα 10-15Ε, αλλα ολες ειναι στα Αγγλικα και δεν βλεπω στο κοντινο μελλον να βγαινει Ελληνικη εκδοση. (ισως σε καμια 5ετια τουλαχιστον εφοσον επικρατησουν τα tablets στην αγορα.)

Για pdf δεν χρειαζεται να αγορασεις τπτ αφου τα διαβαζει το ibooks.

Εφοσον δεν ξερεις αγγλικα ομως , θα αντιμετωπιζεις πολλα προβληματα στο πως να κανεις απλα πραγματα με το ipad.
 

alexm4n

Τιμημένος
Εγγρ.
13 Αυγ 2009
Μηνύματα
9.036
Κριτικές
61
Like
14
Πόντοι
1.366
το γεγονος οτι ενα συστημα και ενα λειτουργικο δεν ειναι αρκετα διαδεμενο για να αποτελει στοχο hackers και κακοβουλου
λογιοσμικου δεν αποτελει απο μονο του προστασια φίλε μου! απλα ειναι θεμα χρονου και διαδοσης!

υπαρχουν και αλλα πλεονεκτηματα με την Apple       1) Δεν κολλας ιους
                                                                                  2)Απο apple με το boot camp γινεσαι σε 1 λεπτο microsoft...
                                                                                   3)οποιος παει σε mac δεν ξαναγυρναει se microsoft..
βεβαια γουστα ειναι αυτα..απλα δοκιμαστε το για 2 μερες χωρις να ειστε προκατυλιμενοι και θα δειτε..αυτα τα λιγα
 

assosi

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2005
Μηνύματα
153
Κριτικές
1
Like
18
Πόντοι
1
Με μια επεκταση εγγυησης πας απο τον 1 στα 3 χρονια οποτε εχεις το κεφαλι σου ησυχο,ποιος κραταει υπολογιστη πανω απο 3 χρονια ?
[URL unfurl="true"]http://techit.gr/2011/08/%ce%b7-foxconn-%ce%b5%cf%84%ce%bf%ce%b9%ce%bc%ce%ac%ce%b6%ce%b5%cf%84%ce%b1%ce%b9-%ce%bd%ce%b1-%ce%b1%ce%bd%cf%84%ce%b9%ce%ba%ce%b1%cf%84%ce%b1%cf%83%cf%84%ce%ae%cf%83%ce%b5%ce%b9-%ce%b5%cf%81%ce%b3/[/url]
είσαι σίγουρος για το προϊόν που αγοράζεις ??? :uglystupid:
 

homan

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2005
Μηνύματα
727
Κριτικές
6
Like
267
Πόντοι
6

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
Με μια επεκταση εγγυησης πας απο τον 1 στα 3 χρονια οποτε εχεις το κεφαλι σου ησυχο,ποιος κραταει υπολογιστη πανω απο 3 χρονια ?
αν αλλάζεις υπολογιστή κάθε 3 χρόνια τότε δεν είναι ακόμα μεγαλύτερη η διαφορά κόστους μεταξύ mac και PC?
 

homan

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2005
Μηνύματα
727
Κριτικές
6
Like
267
Πόντοι
6
αν αλλάζεις υπολογιστή κάθε 3 χρόνια τότε δεν είναι ακόμα μεγαλύτερη η διαφορά κόστους μεταξύ mac και PC?
Εγω προσωπικα αλλαζω περιπου καθε 1 1/2 με 2 χρονια υπολογιστες οποτε τον παλιο τον δινω και με εγγυηση ακομα σε οποιον τον δωσω
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
και πόσα δίνεις για κάθε μηχάνημα?
 

dimis74

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
7.403
Κριτικές
10
Like
19
Πόντοι
5.825
OK αν είναι για δουλειά είναι διαφορετική κατάσταση...
 
OP
OP
Δημητρηςς

Δημητρηςς

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Φεβ 2010
Μηνύματα
11.084
Κριτικές
10
Like
1.423
Πόντοι
2.357
Ρε παιδες το φιλαρακι μου εχει φαγωθει για ταμπλετα την στιγμη που δεν εχει νετ και πισι στο σπιτι του....
Θα χρησιμοποιει wifi και οπου πιασει για ψυχαγωγια κυριως.....  σε καφετεριες η πλοια οταν ταξιδευει ...

Ξερει κανεις αν μπορω να του φτιαξω λογαριασμο στο δικο μου πισι ?

Λεω να του αγορασω μια ταμπλετα i-pad 1 Η Acer iconia με adroid και να του φτιαξω λογαριασμο στο Aple store η στο αντιστοιχο του Adroid ομως αυτο που φοβαμαι, ειναι οτι εχω κι εγω i-pad2 και i-phone4 και λεω μηπως δημιουργηθει προβλημα με τα δικα μου πραγματα και λογαριασμους.....

Ριξτε τα φωτα σας να δω τι μπορω να κανω ?



Ευχαριστω.
 

Wonderful

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2010
Μηνύματα
5.761
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
66
η apple μπλόκαρε την πώληση του galaxy tab?
 

alexm4n

Τιμημένος
Εγγρ.
13 Αυγ 2009
Μηνύματα
9.036
Κριτικές
61
Like
14
Πόντοι
1.366
ασφαλιστικα μετρα για παραβιαση πατεντων παιχτη καμια σχεση! Εχει ηδη διαστικες μαχες με motorolla και HTC!
σαμποταρισε η  apple τις πωλησεις της samsung στην EU και την Ωκεανια! και η Samsung αντεδρασε κανοντας ασφαλιστικα μετρα
στην κορεα ιαπωνια και ταιλανδη! αγορασε και την S3 που εχει ηδη κανει μυνηση στην Apple παραβιαση δικων της πατεντων!
σημερα ειδικα εχει γινει μερικη αρση των μετρων!
;)περισσοτερα εδω...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom