Νέα

Η εξέλιξη της sex σκηνής στην Ανατολική Ευρώπη. Μύθοι και Αλήθειες.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Mindreader
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 137
  • Εμφανίσεις 23K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
23.698
Κριτικές
6
Like
8.838
Πόντοι
1.686
Πάντως δεν είναι μόνο οι γυναίκες γενικά διαφέρουμε πολύ με τους ρώσους σε όλα σχεδόν

Και σε αυτό έχεις δίκιο.

Πρακτικά, πάντως, τα καμάκια στα νησιά , την Κρήτη
τη Ρόδο, τη Σαντορίνη, την Κέρκυρα,τη Ζάκυνθο κτλ. την πέφτουν στις
Ρωσίδες τουρίστριες το καλοκαίρι , και όχι
στις ελληνίδες τουρίστριες.

Επίσης το ίδιο κάνουν και οι ΙΣΠΑΝΟΙ στην Ισπανία
το καλοκαίρι.
Ένας φίλος μου που πήγε το καλοκαίρι
αυτό σε περιοχή κοντά στη Βαρκελώνη,
διαπίστωσε τι γινόταν με τις Ρωσίδες τουρίστριες.

 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
Γυναίκες που θέλουν να ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΟΥΝ και να περάσουν
όμορφα στη ζωή τους, και αυτό είναι το βασικό γι' αυτές.

Δεν θεωρούν τον άντρα εχθρό τους, ούτε έχουν δηλητηριαστεί
από το δηλητήριο του φεμινισμού.

Κάθε καλοκαίρι στην Κρήτη, το βλέπουμε αυτό.
Συγκρίνουμε τις ελληνίδες τουρίστριες, με τις Ρωσίδες.
Και βέβαια τα καμάκια την πέφτουν στις Ρωσίδες και
όχι στις ελληνίδες τουρίστριες.

Νταξει ρε λαδακη μπορει να τραβας μαλακια με ρωσιδες αλλο αυτο και αλλο να φανταζομαστε διαφορα.
Νευροσπαστα ξενερωτες μαλακισμενες ειναι οι πιο πολλες που την εχουνε δει και αυτες. Αυτες τις παπαριες που γραφεις που τις ονειρευτηκες?
Ξερω οτι για οσους δεν εχουν ελπιδα ουτε με θυληκια γατα, ειναι παρηγορο να νομιζουν οτι καπου υπαρχει ενας σεξουαλικος παραδεισος. Δυστυχως αυτος ο παραδεισος δεν υπαρχει. Ολες οι γυναικες τα ιδια σκατα εχουν στο κεφαλι τους.
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
23.698
Κριτικές
6
Like
8.838
Πόντοι
1.686
τα τελευταία χρόνια ίδιος στην Ουκρανία οι γυναίκες τείνουν να μεταμορφωθούν σε jukebox  :2funny: Δεν δουλευουν αν δεν ρίξεις νομίσματα  :2funny:

landscape-1464879036-gettyimages-158065456.jpg


:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Jukebox είναι και οι ελληνίδες,
με τη διαφορά ότι τους ρίχνουν τα νομίσματα
και αυτές τα " τρώνε" , χωρίς να δουλεύουν !  :2funny: :2funny:

Στην Ουκρανία, πληρώνεις αλλά γαμάς.
Στην Ελλάδα πληρώνεις΄, κερνάς, τις ελληνίδες ( μη επαγγελματίες )
για να το παίζουν δύσκολες !  :2funny: :2funny:

Κάνε μια βόλτα , ένα Πρασκευο-Σαββατο- Κύριακο
το βράδι, και θα δείς > 70 % τις ελληνίδες ΜΟΝΕΣ
σε παρέες.
 

nukteros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.218
Κριτικές
8
Like
1.887
Πόντοι
266
Νταξει ρε λαδακη μπορει να τραβας μαλακια με ρωσιδες αλλο αυτο και αλλο να φανταζομαστε διαφορα.
Νευροσπαστα ξενερωτες μαλακισμενες ειναι οι πιο πολλες που την εχουνε δει και αυτες. Αυτες τις παπαριες που γραφεις που τις ονειρευτηκες?
Ξερω οτι για οσους δεν εχουν ελπιδα ουτε με θυληκια γατα, ειναι παρηγορο να νομιζουν οτι καπου υπαρχει ενας σεξουαλικος παραδεισος. Δυστυχως αυτος ο παραδεισος δεν υπαρχει. Ολες οι γυναικες τα ιδια σκατα εχουν στο κεφαλι τους.
Κοίτα εγώ ας πούμε ξέρω τα ρωσικά  και τα ελληνικά απταιστα. Που πιστεύεις και με ποιες ότι θα έχω μεγαλύτερες επιτυχίες? Ο παραδεισος υπάρχει αλλά δεν είναι για όλους  
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
23.698
Κριτικές
6
Like
8.838
Πόντοι
1.686
Νταξει ρε λαδακη μπορει να τραβας μαλακια με ρωσιδες αλλο αυτο και αλλο να φανταζομαστε διαφορα.
Νευροσπαστα ξενερωτες μαλακισμενες ειναι οι πιο πολλες που την εχουνε δει και αυτες. Αυτες τις παπαριες που γραφεις που τις ονειρευτηκες?
Ξερω οτι για οσους δεν εχουν ελπιδα ουτε με θυληκια γατα, ειναι παρηγορο να νομιζουν οτι καπου υπαρχει ενας σεξουαλικος παραδεισος. Δυστυχως αυτος ο παραδεισος δεν υπαρχει. Ολες οι γυναικες τα ιδια σκατα εχουν στο κεφαλι τους.

Πες τα αυτά στα καμάκια στην Κρήτη το καλοκαίρι ,
τα καμάκια στη Ρόδο κλπ.
αλλά και στα καμάκια στην Ισπανία ,
να δούμε πόσοι θα συμφωνήσουν.

Το θέμα δεν είναι τι μου αρέσει εμένα,
αλλά τι γίνεται στην πιάτσα.
Στην πιάτσα λοιπόν, στην Ελλάδα, αλλά
και στην Ιταλία και την Ισπανία,
τα καμάκια ασχολούνται κυρίως με τις Ρωσίδες.

Δεν αναφέρω τι ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ να γίνει, απλά
περιγράφω την πραγματικότητα.
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
23.698
Κριτικές
6
Like
8.838
Πόντοι
1.686
Κοίτα εγώ ας πούμε ξέρω τα ρωσικά  και τα ελληνικά απταιστα. Που πιστεύεις και με ποιες ότι θα έχω μεγαλύτερες επιτυχίες? Ο παραδεισος υπάρχει αλλά δεν είναι για όλους  

Αντε λοιπόν !

Πες τα πράγματα , όπως έχουν !

Εχεις ποστάρει στο παρελθόν φωτό από γκόμενές
σου, που ήταν όλες ρωσίδες.

Απότι έχεις πει, δεν είσαι πλούσιος,
έχεις μια καλή παρουσία, αλλά δεν είσαι " μοντέλο"
και πόσταρες πολλές ωραίες ρωσίδες γκόμενές σου.

1+1=2 !  :rockon:
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
Από την εξέλιξη της sex σκηνής το ρίξαμε στην εξέλιξη της πολιτικής σκηνής  :rolleyes:

Αρχηγού παρόντος, πάσα αρχή παυσάτο.  :hi:

Θα άξιζε ειδικά εσύ, να κάνεις μια ευρύτερη ανασκόπηση μιας και έχεις
ζήσει την όλη φάση σε βάθος χρόνου, σε διαφορετικά μέρη και επίπεδα, και το κυριώτερο, γνωρίζεις γλώσσα και νοοτροπία
όσο κανένας άλλος. Όταν μιλάμε για εξέλιξη, υπάρχει φυσικά και ένα αρχικό υπόβαθρο. Ένα στοιχείο που δεν συνειδητοποιούν
αρκετοί, που δεν έχουν ζήσει την "παλιά εποχή", είναι το γεγονός -διόρθωσέ με αν κάνω λάθος- ότι στα χρόνια
εκείνα, σε μεγάλο βαθμό και ποσοστό, οι μουνάρες δεν είχαν την συνειδητότητα του μουνιού τους, και της "κεφαλαιοποίησης" αυτού του αγαθού, ώστε να το παίξουν ντίβες και τα ρέστα, με απώτερο σκοπό να τυλίξουν τον περιούσιο παραλή γαμπρό, αφού η τραγική πλειοψηφία έβραζε στο ίδιο καζάνι. Και σε επίπεδο σχέσεων, απ' όσο γνωρίζω, έβλεπες π.χ. και καψούρα ανάμεσα σε μουνάρες και κάτι απλούς τύπους. Ισχύει επίσης, και η τραγικά αντίστροφη αναλογία μεταξύ γυναικείας ομορφιάς και αντρικής ασχήμιας, οπότε δεν ήταν κάτι εκτός κανόνα.
Το σεξ, όπως σωστά αναφέρει και ο φίλος Mindreader, ήταν πιο χαλαρό και φυσικό σαν διαδικασία (να μην πώ ότι το σύστημα το ευλογούσε κιόλας, για λόγους που δεν είναι του παρόντος). Δεν υπήρχε αυτή η λιγούρα και η π.χ. ελληνική επαρχιώτικη παθογένεια, ανάμεσα σε άνδρα και γυναίκα (δηλ. ο άντρας προσκυνομουνάκιας-μυθοποιητής και η γυναίκα, μπάζο με αυτοπεποίθηση). Ο κόσμος αν γούσταρε, απλώς προχωρούσε. Ζούσε με την καύλα του (το sex όπως και να το κάνουμε, σε ένα τέτοιο ασφυκτικό σύστημα, λειτουργούσε και σαν "άνοιγμα στο καπάκι της κατσαρόλας", εφόσον κανείς δεν έδινε αναφορά σε κανέναν, και έτσι ο κόσμος ξέδινε "ελεύθερα").

Σε αυτή την απενοχοποίηση, παίζει, νομίζω, σοβαρό ρόλο -στην πλειοψηφία- και η ηθική αποδέσμευση από τον εκκλησιαστικό παράγοντα. Επίσης, απ' όσο γνωρίζω, η πορνεία στα παλιά χρόνια, στιγματιζόταν, εφόσον εθεωρείτο πρακτική "απιστίας" σε ένα ολόκληρο σύστημα. Δηλαδή, σε ένα σύστημα "ισότητας" αντί μια κοπέλα να πηδιέται ελεύθερα με τους συμπατριώτες και αμα λάχει να κάνει και κανα παιδάκι (γρανάζι του μηχανισμού μας), κοιτάει να ξεπουλιέται στους δυτικούς για ένα τζιν και ένα καλσόν και άλλα "υλιστικά" προνόμια...

Με την πτώση του καθεστώτος, και το άνοιγμα των συνόρων συνειδητοποίησαν οι μουνάρες την υπεραξία του μουνιού τους, και έκτοτε κινούνται αναλόγως. Θεωρώ, ότι στο πρώην ανατολικό μπλοκ, τα χρυσά χρόνια υπήρξαν λίγο πριν και λίγο μετά την πτώση. Το ίδιο ισχύει σαν χρυσή εποχή, και στα μέρη όπου κατευθύνθηκε τότε ο μεγάλος όγκος των απίθανων γυναικών
και των ταλέντων, που μάθανε τον φτωχό και πεινασμένο μπαζογάμη κοσμάκη, τι θα πεί "Γυναίκα". Τότε, όσοι πρόλαβαν,
απέκτησαν και τις ασύγκριτες εμπειρίες. Μετά τα πράγματα πονήρεψαν και μπήκαν κανόνες οργανωμένης μπίζνας.

Το "παίγνιο" (Α, ρε Κμαν με τις ορολογίες σου!) άλλαξε ανεπιστρεπτί με την είσοδο χωρών στην ΕΕ και συμφωνώ ότι η Ουκρανία, για την ώρα, είναι ίσως το τελευταίο προπύργιο καλών ευκαιριών (πληρωμένων και μή) όχι όμως και χωρίς
όρους και όχι προσβάσιμο από όλους...

Θα άξιζε φίλε Νύκτερε, να μας περιέγραφες περισσότερα σκηνικά εντός έδρας, κυρίως από την εποχή που οι περισσότεροι
δεν την πρόλαβαν, ώστε να υπάρχει αυτό το υπόβαθρο "εκκίνησης" για το οποίο έλεγα πιο πριν.
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
23.698
Κριτικές
6
Like
8.838
Πόντοι
1.686


:hi: :hi:

Popov φίλε, σωστή ανάλυση !

Διάβαζα τα μηνύματα του Νυκτερού

στο Προφίλ του, και από τα διάφορα ποστ του
προκύπτουν πολλά για τη νοοτροπία των Ρωσίδων.

Επειδή είμαι Ηλεκτρολόγος Μηχανικός και έχω μάθει να
βλέπω τα πράγματα όπως έχουν,
διαπιστώνω και το έχω συζητήσει με πολλά καμάκια στην Ελλάδα
ότι οι Ρωσίδες είναι
πολύ ερωτικές και σεξουαλικές γυναίκες
όπως άλλωστε και οι Λατινοαμερικάνες.
Τα καμάκια ασχολούνται με τις Ρωσίδες, το καλοκαίρι.

Σαν Μηχανικός, καταγράφω το τι συμβαίνει,
και αυτό που συμβαίνει είναι ότι στην Ελλάδα,
Ιταλία , Ισπανία κτλ. τα καμάκια κυνηγούν Ρωσίδες
και τις βγάζουν γκόμενες.
ΔΕΝ κυνηγούν Ελληνίδες τουρίστριες.

Για το τι ΘΑ  ΕΠΡΕΠΕ να συμβαίνει, δεν θα αναφερθώ.

 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
:hi: :hi:

Popov φίλε, σωστή ανάλυση !

Διάβαζα τα μηνύματα του Νυκτερού

στο Προφίλ του, και από τα διάφορα ποστ του
προκύπτουν πολλά για τη νοοτροπία των Ρωσίδων.

Επειδή είμαι Ηλεκτρολόγος Μηχανικός και έχω μάθει να
βλέπω τα πράγματα όπως έχουν,
διαπιστώνω και το έχω συζητήσει με πολλά καμάκια στην Ελλάδα
ότι οι Ρωσίδες είναι
πολύ ερωτικές και σεξουαλικές γυναίκες
όπως άλλωστε και οι Λατινοαμερικάνες.
Τα καμάκια ασχολούνται με τις Ρωσίδες, το καλοκαίρι.

Σαν Μηχανικός, καταγράφω το τι συμβαίνει,
και αυτό που συμβαίνει είναι ότι στην Ελλάδα,
Ιταλία , Ισπανία κτλ. τα καμάκια κυνηγούν Ρωσίδες
και τις βγάζουν γκόμενες.
ΔΕΝ κυνηγούν Ελληνίδες τουρίστριες.

Για το τι ΘΑ  ΕΠΡΕΠΕ να συμβαίνει, δεν θα αναφερθώ.

Φίλε Λαδάκη, θα συμφωνήσω, διότι έχω ανάλογα παραδείγματα. Επίσης, το έχω αναφέρει και σε άλλη
ευκαιρία, ότι οι ρωσόφωνες (τουλάχιστον για Ουκρανές, που ξέρω, οπωσδήποτε) το λάτιν-μεσογειακό στοιχείο
λειτουργεί δραστικά. Οι Ισπανοί και μετά οι Ιταλοί, έχουν ασφαλώς τα πρωτεία. Και Έλληνες,
όπου μετράνε, παίζουν τη μπάλλα που τους αναλογεί. Τώρα, για ελληνίδες τουρίστριες, φαντάζομαι
δεν θα τους γεμίζουν το μάτι καθώς μοιάζουν με ό,τι έχουν στα μέρη τους. Πάντως, το επίπεδο εμφάνισης
των ελληνίδων νεαρής ηλικίας, τα τελευταία χρόνια, θεωρώ ότι έχει ανεβεί ραγδαία, σε σχέση π.χ. με πριν
από δέκα χρόνια. Σε αυτό, ίσως παίζει ρόλο και ο υψηλός ξενόφερτος ανταγωνισμός. Από νοοτροπία, αν και έχουν
γίνει βήματα, γενικώς το επίπεδο είναι χάλια. Θα συμφωνήσω, όμως, με τον Φιντέλ ότι η καλοβαλμένη περίπτωση
ελληνίδας, έχει άλλα συγκριτικά πλεονεκτήματα, σε σχέση με κοπέλες του πρώην ανατολικού μπλοκ. Μιλώντας πάντα
με δεδομένα ελευθέρας βοσκής.
 

panoskliros

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2012
Μηνύματα
1.116
Like
491
Πόντοι
36
Γενικα σε Ανατολικη Ευρωπη-Βαλκανια το νουμερο 1 ταιριασμα για αυτες ειναι Ελληνες-Ιταλοι-Ισπανοι-Πορτογαλοι και μετα τουρκοι.Αμερικανοι και Ευρωπαιοι ειναι πολυ light αντρες για αυτες απλα αυτοι παιζουν μπαλα γιατι εχουν χρημα για ξοδεμα.
Εχω μιλησει με παρα πολλες,ειδικα Πολωνεζες,παντα παω την κουβεντα εκει και εχω ακουσει τα ιδια σχεδον απ ολες,οτι γουσταρουν μεσογειακους τυπους ειδικα Ισπανους.
Με μια ρωσιδα που τραβιομουν με πηγε σε κατι φιλες τις που ολες τα χαν με ιταλους μεχρι που ηρθαν ελλαδα πολλες μπλεξανε και με δικους μας υστερα

Υποψιν,μιλαω για κανονικες γυναικες οχι gold diggers
 

indianapacer11

Μέλος
Εγγρ.
11 Δεκ 2013
Μηνύματα
265
Κριτικές
6
Like
228
Πόντοι
1
Αν και δεν έχω πολύ εμπειρία συμφωνώ κυρίως με την άποψη του popov.
Βλέπω ειδικά σε ένα πολύ γνωστό site το myfreecams.com, τον πανικό που γίνεται με τις κοπέλες που βάζουν στόχους για να γδυθούν, να παίξουν με το μουνάκι τους, να καρφώσουν τους δονητές κτλ.
Η πλειοψηφία τους είναι από Ρουμανία,βουλγαρια,Ρωσία, Τσεχία,oυγγαρία και υπάρχουν και Αμερικάνες και Καναδεζες αρκετές.
Ουσιαστικά αυτό που κάνουν είναι να βγάζουν αρκετές ολόκληρη περιουσία το μήνα , από τους παγκόσμιους αγαπούληδες, που βλέπουν κοπέλες 8άρια περισσότερο να τους κάνουν διαδικτυακό σεξ και αφαίμαξη του πορτοφολιού τους βέβαια.
Μιλάμε για εξωφρενικά ποσά που παιζονται απλά για να κάνεις την άλλη να γδυθεί.
Και επειδή έχει χιλιάδες κορίτσια, καταλαβαίνετε ότι δεν είναι μόνο 8αρια , αλλά 4-7αρια κυρίως, άρα περισσότερο απλές καθημερινές κοπέλες , που βγάζουν ένα εξωπραγματικό μηνιάτικο( οι πολύ καλές μπορεί και 10 χιλ.€).
Αν κάποια δεν ντρέπεται επομένως και είναι και μουνάρα(8αρι δηλαδή με τα ελληνικά δεδομένα), δεν έχει καμία ανάγκη να περιμένει τον αγαπούλη τον αγνωστο από την Ελλάδα, την Ισπανία κτλ. Μοστράρει το μουνί της στο internet και βγάζει τα προς το ζην.
 

coolfly

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2016
Μηνύματα
110
Κριτικές
15
Like
758
Πόντοι
991
Καμία αντίρρηση.

Και οι νέες όμως , μεγάλωσαν με τη νοοτροπία της ΙΣΟΤΗΤΑΣ
με τον άντρα , και είναι ΑΝΕΤΕΣ .
ΔΕΝ έχουν δηλητηριστεί από το φεμινισμό.
Αυτό είναι μεγάλη αλήθεια!
2 χρόνια είχα σχέση με Ρωσίδα, όχι CG (Έλληνας πατέρας - Ρωσίδα μητέρα)
Η φιλοσοφία που τη μεγάλωσε η μάνα της, κ αυτό ισχύει για όλες σχεδόν τις νέες Ρωσίδες - Ουκρανές κτλ, είναι:
Το μωρό στο ένα χέρι, η κουτάλα του φαγητού στο άλλο. Το σπίτι πάντα καθαρό κ η εμφάνιση πάντα σέξι κ περιποιημένη.
Ότι της δίνεις να στο επιστρέφει πολλαπλάσιο. Όσο την αγαπάς κ τη φροντίζεις, εκείνη να το κάνει επί δέκα.

Έχουμε πάρα πολλά κοινά με τους Ρώσους (όπως λένε κ οι ίδιοι ρέει αδελφικό αίμα), με τεράστιες όμως διαφορές στο mentality ειδικά των γυναικών...
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Και τώρα βγαίνουν γούστα απλά πιο δύσκολα από πριν.Πολωνία,Τσεχία έχουν πάρει την κάτω βόλτα η Ουκρανία μένει σταθερή αξία.
Βέβαια έχουμε μεγαλώσει και εμείς δεν ξέρω αν θα μπορούσα να κάνω σήμερα αυτά που έκανα 10 χρόνια πριν αν ήμουνα 10 χρόνια μικρότερος.
Μια βασική διαφορά τώρα σε σχέση με τότε είναι οτι τότε όπου και να πήγαινες είχες επιτυχία γιατί χτυπούσες στο ψαχνό.Ενας που πήγαινε Πράγα π.χ. θα περνούσε τέλεια με ένα μούναρο σε μια βδομάδα,ο άλλος Βαρσοβία θα γαμούσε στο ίδιο διάστημα δυο τρία καυλάκια,άλλος πάλι Κίεβο θα πήδαγε 3-4 πολύ καλές με one night stand.Ολες οι μεγάλες πόλεις τα σλαβικά κέντρα Μόσχα,Κίεβο,Πράγα,Βαρσοβία ήτανε fool proof.Τώρα με την εισβολή γαμωξένων στα μεγάλα κέντρα το παίγνιο έχει αλλάξει αρκετά οπότε πρέπει να ξέρεις ακριβώς σε ποιο μέρος θα πας,πότε και πόσο θα καθήσεις για να έχεις αποτέλσμα.Τώρα κινδυνεύει κάποιος να τιναχτεί όλη η σεξοεκδρομή στον αέρα αν στραβώσει κάτι.Αυτό δε συνέβαινε παλιά.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
( ΣΥΝΕΧΕΙΑ )
Τα παραπάνω δεν τα γράφω για να αποθαρρύνω τους φίλους που θέλουν να συνδυάσουν το τουρισμό τους σε αυτές τις χώρες με το ''άθλημα'' που το site υπαινίσσεται. Τα γράφω για να βοηθήσω κάποιους να καταλάβουν τι μπορούν να περιμένουν σε ρεαλιστική βάση. Σίγουρα αν κάποιος ψάξει υπομονετικά, κυρίως στην επαρχία αυτών των χωρών, και γνωρίζει και τη τοπική γλώσσα θα βρεί κάτι καλό. Μπορεί όχι τα εννιάρια η τα δεκάρια αλλά τα εφτάρια και  ίσως τα οκτάρια θα τα βρεί.

Ουσιαστικά  αν το δούμε σε ιστορική βάση αυτό που συνέβει είναι ότι η εκτεταμένη αγαμία στη δύση μετά την κατάρρευση της πρώην Σοβιετίας προμήθευσε με φρέσκια και ανώτερης ποιότητας σάρκα όλη τη Δυτική Ευρώπη.

Η δεδομένη αγαμία της ψευτο συντηρητικής δυτικής κοινωνίας στην Ευρώπη, σε συνδυασμό με μερικές ιδιοτυπίες της πρώην Σοβιετίας όπως για παράδειγμα η πεποίθηση ότι η διαφορά Ηλικίας Αντρα Γυναίκας δεν έχει ιδιαίτερη σημασία για τις ντόπιες γυναίκες, η ότι οι ντόπιοι άντρες είναι μεθύστακες που κακομεταχειρίζονται τις όμορφες εκεί γυναίκες, τρίγκαρε τα ένστικτα του δυτικού αγάμητου μεσήλικα και  δημιούργησε ένα κύμα  σωτήρων σπονσόρων προς όλες αυτές τις χώρες σε έκταση που δύσκολα φανταζόμαστε. Ιδίως προς τις ιδιαίτερα όμορφες κοπέλες, που δεν χρειάστηκε πολύ βέβαια για να συνειδητοποιήσουν το παράθυρο ευκαιρίας που μπροστά τους ανοιγόταν.


Η πρακτική στάση αυτών των γυναικών απέναντι στους άντρες και το σεξ απεικονίζεται στη φωτογραφία  
( ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ )

Δεν είναι μόνο ο δυτικός πουριτανισμός.Φταίει πολύ οτι ο καπιταλισμός θέλει τις γυναίκες στην παραγωγή και προάγει συνειδητά φεμινισμούς κτλ ώστε να αποκτήσουν οι γκόμενες αντρικά χαρακτηριστικά σε μορφή bitch ώστε να γίνουν αποτελεσματικές και ανταγωνιστικές στην αγορά εργασίας.Αυτό αφήνει πολλούς άντρες να πρέπει να συμβιβαστούν με γυναίκες όλο και πιο αντροποιημένες εμφανισιακά και χαρακτηριολογικά.Κοντό μαλλί για να μην πέφτουν τρίχες στη δουλειά,σπορτέξ παπούτσι και κάλτσα για να κινούνται γρήγορα,ρούχα βολικά και αντισέξυ,μέικ απ ελάχιστο για να φαίνονται σοβαρές στο χώρο εργασίας.Η Ουκρανή που βάφει τα νύχια της 3 ώρες απλά δε θα επιβίωνε ποτέ στο άγριο περιβάλλον της Δύσης.Η μόνη της δυνατότητα καριέρας είναι να κάνει καλές πίπες στο αφεντικό αφού όλες πιπώνουν για να πάρουν τη δουλειά.
Για αυτό και η ανικανότητα που συναντάς στην Ουκρανία είνσι εξωπραγματική.Μου έτυχε να περιμένω μισή ώρα σε τράπεζα για να τελειώσει το διάλλειμμα η μόνη σχετική υπάλληλος που ήξερε τη δουλειά ενώ οι άλλες έβαφαν τα νύχια τους,έφτιαχναν τα μαλλιά τους στον καθρέφτη ή η μία της άλλης και αυτά στην τράπεζα μέσα σε ώρα εργασίας.
Η δυναμική όμως χοντρή με το κοντό πράσινο μαλλί,τα τατού και τα πίρσινγκ και τη φωνή νταλικιέρη δεν είναι το ιδανικό των αντρών με αποτέλεσμα πολλοί να στρέφονται στον πουστισμό και τα ενδιάμεσα φύλα που επίσης προμοτάρονται στον καπιταλισμό.

Η άλλη αιτία είναι η σούπερ ανταγωνιστική νοοτροπία της δύσης.Υπάρχουν απλά πάρα πολλοί άντρες με όλο το πακέτο(εμφάνιση,ηλικία,εισόδημα) με αποτέλεσμα τα στάνταρ των γυναικών να εκτινάσσονται δυσθεώρητα(έτσι κι αλλιώς οι γκόμενες πάντα έχουν υψηλότερα στάνταρ από τους διαθέσιμους μέσους όρους).Το αποτέλεσμα είναι άντρες που στα μάτια της Σλάβας φαντάζουν μια χαρά με καλή δουλειά,ικανοποιητική εμφάνιση κτλ να απαξιώνονται από τις δυτικές σαν ανεπαρκείς.Για αυτό βλέπουμε στη Δύση συχνά χοντρές,μπαζόλες με ωραίους άντρες να τις προσκυνάνε σα σκυλάκια ενώ στις σλαβικές χώρες είναι το αντίθετο.Μουνάρα στην τρίχα ντυμένη να κυκλοφορέί με τρωγλοδύτη βλέπεις συνέχεια Πολωνία,Ουκρανία,Ρωσία,Τσεχία ποτέ Γερμανία.
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
Κοίτα εγώ ας πούμε ξέρω τα ρωσικά  και τα ελληνικά απταιστα. Που πιστεύεις και με ποιες ότι θα έχω μεγαλύτερες επιτυχίες? Ο παραδεισος υπάρχει αλλά δεν είναι για όλους 

Καλα,αλλο αυτο, απο ενα σημειο και μετα ειναι ατομικα οπως πολυ σωστα λες.
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.796
Like
1.246
Πόντοι
216
Ωραιο topic.

Θα ηθελα να δω ομως μια αντιστοιχη αναλυση, οχι για σεξ, αλλα για σχέσεις με σλαβες/ανατολικοευρωπαίες.
 

talladmirer

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.777
Like
19
Πόντοι
16
Έκαστος στο είδος του κι όπως η Τζαμάικα παράγει σπρίντερς η Ιαπωνία νάνους κι η Βενεζουέλα μις κόσμος η Ρωσία παράγει μπαλαρίνες και γυναικάρες κτλ…κι εκτιμώ πάντα Τσέχες Πολωνές Ολλανδές. Επίσης για τον «popov» έχω να δηλώσω πως ηλεκτρολόγος μηχανικός γίνεται αυτός που δεν μπόρεσε να γίνει μηχανολόγος μηχανικός... :uglystupid: :think: :rockon: :rockon:
 

nukteros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.218
Κριτικές
8
Like
1.887
Πόντοι
266
Αρχηγού παρόντος, πάσα αρχή παυσάτο.  :hi:

Θα άξιζε ειδικά εσύ, να κάνεις μια ευρύτερη ανασκόπηση μιας και έχεις
ζήσει την όλη φάση σε βάθος χρόνου, σε διαφορετικά μέρη και επίπεδα, και το κυριώτερο, γνωρίζεις γλώσσα και νοοτροπία
όσο κανένας άλλος. Όταν μιλάμε για εξέλιξη, υπάρχει φυσικά και ένα αρχικό υπόβαθρο. Ένα στοιχείο που δεν συνειδητοποιούν
αρκετοί, που δεν έχουν ζήσει την "παλιά εποχή", είναι το γεγονός -διόρθωσέ με αν κάνω λάθος- ότι στα χρόνια
εκείνα, σε μεγάλο βαθμό και ποσοστό, οι μουνάρες δεν είχαν την συνειδητότητα του μουνιού τους, και της "κεφαλαιοποίησης" αυτού του αγαθού, ώστε να το παίξουν ντίβες και τα ρέστα, με απώτερο σκοπό να τυλίξουν τον περιούσιο παραλή γαμπρό, αφού η τραγική πλειοψηφία έβραζε στο ίδιο καζάνι. Και σε επίπεδο σχέσεων, απ' όσο γνωρίζω, έβλεπες π.χ. και καψούρα ανάμεσα σε μουνάρες και κάτι απλούς τύπους. Ισχύει επίσης, και η τραγικά αντίστροφη αναλογία μεταξύ γυναικείας ομορφιάς και αντρικής ασχήμιας, οπότε δεν ήταν κάτι εκτός κανόνα.
Το σεξ, όπως σωστά αναφέρει και ο φίλος Mindreader, ήταν πιο χαλαρό και φυσικό σαν διαδικασία (να μην πώ ότι το σύστημα το ευλογούσε κιόλας, για λόγους που δεν είναι του παρόντος). Δεν υπήρχε αυτή η λιγούρα και η π.χ. ελληνική επαρχιώτικη παθογένεια, ανάμεσα σε άνδρα και γυναίκα (δηλ. ο άντρας προσκυνομουνάκιας-μυθοποιητής και η γυναίκα, μπάζο με αυτοπεποίθηση). Ο κόσμος αν γούσταρε, απλώς προχωρούσε. Ζούσε με την καύλα του (το sex όπως και να το κάνουμε, σε ένα τέτοιο ασφυκτικό σύστημα, λειτουργούσε και σαν "άνοιγμα στο καπάκι της κατσαρόλας", εφόσον κανείς δεν έδινε αναφορά σε κανέναν, και έτσι ο κόσμος ξέδινε "ελεύθερα").

Σε αυτή την απενοχοποίηση, παίζει, νομίζω, σοβαρό ρόλο -στην πλειοψηφία- και η ηθική αποδέσμευση από τον εκκλησιαστικό παράγοντα. Επίσης, απ' όσο γνωρίζω, η πορνεία στα παλιά χρόνια, στιγματιζόταν, εφόσον εθεωρείτο πρακτική "απιστίας" σε ένα ολόκληρο σύστημα. Δηλαδή, σε ένα σύστημα "ισότητας" αντί μια κοπέλα να πηδιέται ελεύθερα με τους συμπατριώτες και αμα λάχει να κάνει και κανα παιδάκι (γρανάζι του μηχανισμού μας), κοιτάει να ξεπουλιέται στους δυτικούς για ένα τζιν και ένα καλσόν και άλλα "υλιστικά" προνόμια...

Με την πτώση του καθεστώτος, και το άνοιγμα των συνόρων συνειδητοποίησαν οι μουνάρες την υπεραξία του μουνιού τους, και έκτοτε κινούνται αναλόγως. Θεωρώ, ότι στο πρώην ανατολικό μπλοκ, τα χρυσά χρόνια υπήρξαν λίγο πριν και λίγο μετά την πτώση. Το ίδιο ισχύει σαν χρυσή εποχή, και στα μέρη όπου κατευθύνθηκε τότε ο μεγάλος όγκος των απίθανων γυναικών
και των ταλέντων, που μάθανε τον φτωχό και πεινασμένο μπαζογάμη κοσμάκη, τι θα πεί "Γυναίκα". Τότε, όσοι πρόλαβαν,
απέκτησαν και τις ασύγκριτες εμπειρίες. Μετά τα πράγματα πονήρεψαν και μπήκαν κανόνες οργανωμένης μπίζνας.

Το "παίγνιο" (Α, ρε Κμαν με τις ορολογίες σου!) άλλαξε ανεπιστρεπτί με την είσοδο χωρών στην ΕΕ και συμφωνώ ότι η Ουκρανία, για την ώρα, είναι ίσως το τελευταίο προπύργιο καλών ευκαιριών (πληρωμένων και μή) όχι όμως και χωρίς
όρους και όχι προσβάσιμο από όλους...

Θα άξιζε φίλε Νύκτερε, να μας περιέγραφες περισσότερα σκηνικά εντός έδρας, κυρίως από την εποχή που οι περισσότεροι
δεν την πρόλαβαν, ώστε να υπάρχει αυτό το υπόβαθρο "εκκίνησης" για το οποίο έλεγα πιο πριν.
Δεν ξέρω τι αξία έχει να αναφερόμαστε σε εποχές που που έφυγαν ανεπιστρεπτί . Αλλά θα γράψω μερικά πράγματα για γενική πληροφόρηση. Στην σοβιετική κοινωνία το σεξ δεν υπήρξε ποτέ ταμπού ήταν μια πράξη που επισφραγίζει την αρχή μιας σχέσης η συνέβαινε μόνο για την ευχαρίστηση της στιγμής. Τις περισσότερες φορές χωρίς να απαιτείται η κοινωνική αναγνώριση της σχέσης του ζευγαριού. Η κάθε συνειδητοποιημένη γυναίκα - κοπέλα ήξερε ότι αν βγει ραντεβού με κάποιον άντρα η πιο πιθανή κατάληξη θα ήταν το σεξ ακόμα και από το πρώτο ραντεβού. Το επι χρημασι σεχ ηταν μη αποδεκτό και  κατακριτέο απο την τοτε κοινωνια. Σε γενικές γραμμές η ανθρώπινη συνουσία δεν ήταν κάτι το ιδιαίτερο και αξιομνημόνευτο.Είχε την ίδια αξία με το να βγεις να φας σε εστιατόριο η να πας κινηματογράφο club-ντισκοτέκ- καφεζαχαροπλαστείο κτλ. Αν έλεγες στην παρέα σου αγόρασα στερεοφωνικό πχ θα γινόταν θέμα συζήτησης για πολύ ώρα αλλά δεν θα συνέβαινε το ίδιο αν έλεγες ότι πήδηξα την μια η την άλλη. Οι σχέσεις τον ανθρώπων ήταν απλές και δεν υπήρχαν τα στάνταρ και οι στρατηγικές επιτυχίας στο αναπαραγωγικό παιχνίδι όπως πχ στον δυτικό πολιτισμό όπου η επιτυχία των αντρών εξαρτάται από τον πλούτο, την κοινωνική θέση και την ισχύ, ενώ των γυναικών από την νεότητα, την υγεία και τη φυσική ομορφιά.

συνεχίζετε
 

nukteros

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.218
Κριτικές
8
Like
1.887
Πόντοι
266
Η ανθρώπινη συμπεριφορά, ωστόσο, δεν έχει ενιαίο τρόπο εκδήλωσης γιατί είναι κατασκευασμένη σε ατομικιστικό υπόβαθρο και δηλητηριασμένη από το γονίδιο του εγωισμού. Ο ανθρώπινος ανταγωνισμός υπήρξε από αρχαιοτάτων χρόνων και θα υπάρχει όσο θα υπάρχουμε. Για να ξεχωρίσει λοιπόν κάποιος στην σοβιετική κοινωνία έπρεπε να ήταν μέλος του πολιτικού γραφείου η αθλητής, επιστήμονας ηθοποιός κτλ. Φυσικά αυτές οι δραστηριότητες και επαγγέλματα ήταν για να ικανοποιήσουν την ματαιοδοξία τον λίγων και εκλεκτών τονίζοντας την αυταρέσκεια και αυτοπροβολή τους και σε πολύ μικρό βαθμό υλιστικές ανάγκες .Για να δείχνει ξεχωριστός λοιπόν ο μέσος ρώσος έπρεπε να στραφεί σε κάτι που δεν είχαν οι άλλοι.Την δεκαετία του 70 και 80 χτιστηκαν μεγάλα ξενοδοχειακά συγκροτήματα στις μεγαλούπολης της CCCP και άνοιξαν αρκετά καταστήματα με δυτικά προϊόντα στα οποία έκαναν αγορές οι αλλοδαποί τουρίστες μόνο με συναλλαγμα.Τα απαγορευμένα μαγαζιά και δυτικά προϊόντα προκάλεσαν στον πληθυσμό φρενίτιδα και πάνω σ αυτά άρχισε να ανθεί η πρώτη μορφή λαθρεμπορίου. Οι επιτήδειοι αγόραζαν δυτικά προϊόντα και τα πουλούσαν μέχρι και 5 φορές πάνω από την αξία τους . Αν είχες ας πούμε ένα πακέτο marlboro στην τσέπη σου είχες την ίδια αυτοπεποίθηση σαν να έχεις σήμερα το iphone 7. Σε σύμβολο κοινωνικής καταξίωσης μετατράπηκε το jeans levis τα lacoste shirts και τα παπούτσια adidas.  H ανάγκη για συναλλαγμα έγινε πρωτεύον ζήτημα και που να βρεθεί το συνάλλαγμα όμως σε μια κοινωνία με κλειστά σύνορα?

συνεχίζετε
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom