Νέα

Η εξέλιξη της sex σκηνής στην Ανατολική Ευρώπη. Μύθοι και Αλήθειες.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Mindreader
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 137
  • Εμφανίσεις 23K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
24.649
Κριτικές
178
Like
39.119
Πόντοι
21.896
απο οσο λεν οι ιδιοι οι σλαβοι ,,οι πολεις με τις πιο ωραιες σλαυες ειναι το νοβοσιμπιρσκ εκατερινεμπουργκ κρακοβια πσκωβ κατι σαν λαρισσα σερρες που λεμε εμεις εδω :grin:
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.203
Πόντοι
2.406
μιντ χαρα στο κουραγιο σου με τα σεντονια
μια παρατηρηση
οι ρουμανοι_ες ΔΕΝ ειναι σλαβοι καθολου... :hi:
οι δε ουγγροι ειναι μογγολικο φυλο
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.203
Πόντοι
2.406
απο οσο λεν οι ιδιοι οι σλαβοι ,,οι πολεις με τις πιο ωραιες σλαυες ειναι το νοβοσιμπιρσκ εκατερινεμπουργκ κρακοβια πσκωβ κατι σαν λαρισσα σερρες που λεμε εμεις εδω :grin:
κρακοβια σιγουρα ΔΕΝ ειναι μεσα σε αυτες...μικρη αναλογια σε αξιολογο  νιμου αναλογικα...
:hi: :hi: :hi:
 

ICCAROS

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2010
Μηνύματα
2.539
Κριτικές
200
Like
1.165
Πόντοι
2.310
Mindreader (νοοδιαγνώστη) μου

Υποκλίνομαι!

ΥΓ. Σού πήρε μιά ζωή για να το ζήσεις. Πόσο σού πήρε να το γράψεις?
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.313
Πόντοι
28.786
μιντ χαρα στο κουραγιο σου με τα σεντονια
μια παρατηρηση
οι ρουμανοι_ες ΔΕΝ ειναι σλαβοι καθολου... :hi:
οι δε ουγγροι ειναι μογγολικο φυλο

Σωστος !! :hi:

Οι ρουμανοι/νες εχουν εντονο το λατινικο στοιχειο. Και στη γλωσσα και στην ιδιοσυγρασια τους.

Οι Ουγγροι ειναι τουρκικο φυλο. Η γλωσσα τους μοιαζει μονο  με αυτη  των φινλανδων που ειναι επισης τουρκικο φυλο.

Βεβαια η ανατολικη ευρωπη ειναι χωνευτηριο με μιξη πολλων φυλων.

Οπως ηδη ομως εγραψα το thread αναφερεται σε ολη την ανατολικη ευρωπη οπου οι Σλαβες ειναι μεν πλειοψηφια αλλα δεν ειναι ασφαλως η μονη εθνοτητα που συνανταμε !!

Υ,Γ.Οι ουγγαρεζες ειναι οι πιο "σεξουλιαρες" γυναικες που εχω γνωρισει !!
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.313
Πόντοι
28.786
Mindreader (νοοδιαγνώστη) μου

Υποκλίνομαι!

ΥΓ. Σού πήρε μιά ζωή για να το ζήσεις. Πόσο σού πήρε να το γράψεις?

Να εισαι καλά φίλε !! :hi: :hi:

Πηρε ενα διωρο και κατι να τα γραψω.

Θα χρησιμευσουν ως η βαση των απομνημονευματων μου.  Πριν με πιασει το Αλτσχαιμερ !!!  :2funny: :2funny: :2funny:

Κσλη χρονια ευχομαι !! :hi:
 

slaviani

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2015
Μηνύματα
1.423
Κριτικές
5
Like
382
Πόντοι
36
αξιο ποστ
μερικες ενστασεις αλλα οχι σημαντικες
 

Συνημμένα

  • Tu967O4zWPs.jpg
    Tu967O4zWPs.jpg
    64,6 KB · Εμφανίσεις: 39

ICCAROS

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2010
Μηνύματα
2.539
Κριτικές
200
Like
1.165
Πόντοι
2.310
Ρουμανία: Ακρίτες της Ρωμαϊκής Αυτοκρατορίας... αλλά μπλέξιμο με τους όποιους αυτόχθονες... εξού και η γλώσσα είναι λατινική

Οι Ούγγροι συμπαθούν τις φιλικές τους φυλές...

Είναι και κάτι άλλα, αλλά δεν παίζει ρόλο, η ουσία είναι ότι είσαι για χειροκρότημα! με το κείμενο σου

ΥΓ. Έχω περάσει από πολλές χώρες που αναφέρεις.... αντιθέτως, εγώ ήμουν πάντα φρόνιμος
 

taraktsoglou

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιαν 2010
Μηνύματα
18
Like
19
Πόντοι
0
Εξαιρετικό κείμενο, με άριστη δομή, αρχή μέση και τέλος και  ορθή γλώσσα. Ευχαριστούμε
 

nikostratos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.041
Κριτικές
22
Like
460
Πόντοι
306
Ευχαριστώ !! Να είστε καλά !!  :hi: :hi: :hi:

Κανένα Πρόβλημα!!!

Μέσα στις τόσες μπούρδες και φαντασιώσεις που γράφονται 'δω μέσα τα κείμενά σας στέκονται ως ένα μεγάλο μπουκάλι νερό τοποθετημένο στη μέση της ερήμου.

Είστε άξιος  :hi: .
 

panoskliros

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2012
Μηνύματα
1.116
Like
491
Πόντοι
36
Συμφωνω σε πολλα

Το αρθρο λεει οτι οι γυναικες πανω απο 30(ισως 35) στα βαλκανια θεωρουνται καμμενα χαρτια,συμφωνω.
Εχετε σκεφτει ποτε οτι και οι αντρες πχ στα 40-50 που πανε εκει για να βρουν γυναικα-συντροφια(κυριως πολυ μικροτερες) ισως θεωρουνται καμμενα χαρτια απο τις ντοπιες επισης η τους βλεπουν μονο σαν χορηγους?

Εγω σαν σχετικα νεος αλλα και επειδη ποτε δεν στοχευσα τα υπερμουνα που σιγουρα οτι πληρωσεις παιρνεις,δεν ειχα κανενα προβλημα να γαμησω τσαμπα,να κανω ακομα και γνωριμιες.Με αρκετες μιλαω ακομα και ας μην πηδηξα.
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
Ναι έχεις δίκιο κάπου εκφράστηκα λάθος  !!!!

Ανήκουν όμως στην Ανατολική Ευρώπη και άρα έχουν θέση στο συγκεκριμένο thread !!


Πως οριζεις την " Ανατολικη" και "Δυτικη " Ευρωπη? Η Ουγγαρια τι ειναι πχ?
 

Kaloeros

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.532
Κριτικές
209
Like
4.456
Πόντοι
9.035
....
Πηρε ενα διωρο και κατι να τα γραψω.
Θα χρησιμευσουν ως η βαση των απομνημονευματων μου.  Πριν με πιασει το Αλτσχαιμερ !!!  :2funny: :2funny: :2funny:
....
Μου θύμησες κάτι που είχε πει ο Renoir (Γάλλος ιμπρεσιονιστής ζωγράφος, διάσημος για τα φωτεινά και ζωντανά χρώματά του) : "Αυτό το σχέδιο το έκανα σε πέντε λεπτά, αλλά μου πήρε εξήντα χρόνια για να φτάσω σε αυτό το σημείο".

Τουτέστιν θέλει πολύ χρόνο και κόπο για να αποκτήσεις τις εμπειρίες και την γνώση για να μπορείς στο τέλος να κατανοείς την ζωή γύρω σου. Και να προσθέσω κάτι προσωπικό, πως πέραν του διαβάσματος και του internet τίποτα δεν υποκαθιστά την πραγματική εμπειρία του να ζεις τον κόσμο γύρω σου αποκτώντας προσωπικές εμπειρίες.

Mind σου εύχομαι υγεία και πάντα να είσαι (αυτό θα το πω λαϊκά) "Άρχοντας".
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.313
Πόντοι
28.786
Πως οριζεις την " Ανατολικη" και "Δυτικη " Ευρωπη? Η Ουγγαρια τι ειναι πχ?

Πιστευω οτι "ατυπως" οι περισοτεροι με τον ορο Ανατολικη ευρωπη εννοουμε ολες τις χωρες της πρωην Σοβιετικης επιροής.

Υπο αυτη την εννοια η Ουγγαρια ειναι μερος της Ανατολικης Ευρωπης.

Καποιοι ιστορικοι θεωρουν οτι η Ευρωπη εκτεινεται μεχρι τα Ουραλια.Υπο αυτη την εννοια και η Ρωσσια μερος της Ευρωπης ειναι. Βεβαια σε αυτο το τελευταιο υπαρχουν και αλλες αποψεις.

Τελος παντων εγω εννοουσα στο τιτλο του thread ολες τις πρωην κομουνιστικες χωρες  της Ανατολικης Ευρωπης συμπεριλαμβανομενης και της Ρωσσιας.
 
OP
OP
Mindreader

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.313
Πόντοι
28.786
Μου θύμησες κάτι που είχε πει ο Renoir (Γάλλος ιμπρεσιονιστής ζωγράφος, διάσημος για τα φωτεινά και ζωντανά χρώματά του) : "Αυτό το σχέδιο το έκανα σε πέντε λεπτά, αλλά μου πήρε εξήντα χρόνια για να φτάσω σε αυτό το σημείο".

Τουτέστιν θέλει πολύ χρόνο και κόπο για να αποκτήσεις τις εμπειρίες και την γνώση για να μπορείς στο τέλος να κατανοείς την ζωή γύρω σου. Και να προσθέσω κάτι προσωπικό, πως πέραν του διαβάσματος και του internet τίποτα δεν υποκαθιστά την πραγματική εμπειρία του να ζεις τον κόσμο γύρω σου αποκτώντας προσωπικές εμπειρίες.

Mind σου εύχομαι υγεία και πάντα να είσαι (αυτό θα το πω λαϊκά) "Άρχοντας".

Ευχαριστώ φιλε !!

Ευχομαι και εγώ καλή χρονια !! :hi: :hi:
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
Πιστευω οτι "ατυπως" οι περισοτεροι με τον ορο Ανατολικη ευρωπη εννοουμε ολες τις χωρες της πρωην Σοβιετικης επιροής.

Υπο αυτη την εννοια η Ουγγαρια ειναι μερος της Ανατολικης Ευρωπης.

Καποιοι ιστορικοι θεωρουν οτι η Ευρωπη εκτεινεται μεχρι τα Ουραλια.Υπο αυτη την εννοια και η Ρωσσια μερος της Ευρωπης ειναι. Βεβαια σε αυτο το τελευταιο υπαρχουν και αλλες αποψεις.

Τελος παντων εγω εννοουσα στο τιτλο του thread ολες τις πρωην κομουνιστικες χωρες  της Ανατολικης Ευρωπης.

Ειναι μια τελειως αυθαιρετη αδοκιμη και ξεπερασμενη καταταξη. Περα απο τη σοβιετικη επιρροη για 40 χρονια που εδω και 3 δεκαετιες εχει σταματησει ( και που η επιρροη αυτη δεν ηταν καν ομοιογενηςγια ολες αυτες τις χωρες),  η πλειαδα ολων αυτων των χωρων δεν εχουν τιποτα αλλο κοινο μεταξυ τους ( εκτος βεβαια απο τις ρωσσοφωνες που και εκει ακομη θα δεις ενα σωρο διαφορες).
Η Ουγγαρια, επι χρονια ισοβαρης εταιρος της Αυστροουγγρικης Αυτοκρατοριας , καθολικη και σημερα χωρα του ΝΑΤΟ και της Ε.Ε. για πιο λογο ειναι " ανατολικη"και η Ορδοθοξη Ελλαδα με το Οθωμανικο παρελθον ειναι "Δυτικη"?
Θελω να πω οτι στον ιστορικο οριζοντα μια 40ετης επιρροη, δεν ειναι αρκετη για να συγκροτησει τετοια καταταξη.
Ως εκ τουτου τα περισσοτερα απο τα γραφομενα στο  οχι ποστ αλλα σχεδον μικρο πονημα :grin: δεν αφορουν κατι περισσοτερο απο μερικα απαξιωμενα χωρια της Ουκρανιας και της Μολδαβιας. Για τα υπολοιπα, ειναι πραγματα ξεπερασμενα εδω και δεκαετιες.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
Μου θύμησες κάτι που είχε πει ο Renoir (Γάλλος ιμπρεσιονιστής ζωγράφος, διάσημος για τα φωτεινά και ζωντανά χρώματά του) : "Αυτό το σχέδιο το έκανα σε πέντε λεπτά, αλλά μου πήρε εξήντα χρόνια για να φτάσω σε αυτό το σημείο".

Τουτέστιν θέλει πολύ χρόνο και κόπο για να αποκτήσεις τις εμπειρίες και την γνώση για να μπορείς στο τέλος να κατανοείς την ζωή γύρω σου. Και να προσθέσω κάτι προσωπικό, πως πέραν του διαβάσματος και του internet τίποτα δεν υποκαθιστά την πραγματική εμπειρία του να ζεις τον κόσμο γύρω σου αποκτώντας προσωπικές εμπειρίες.

[...]

Υπάρχει όμως και ένα "μικρό" μαγικό συστατικό, το οποίο στην πορεία της ζωής, χάνεται τόσο εύκολα (σχεδόν ανεπαίσθητα),
και ξανακερδίζεται πολύ πιο δύσκολα (κι αν ποτέ...). Οι πραγματικά σπουδαίοι άνθρωποι -όσους έτυχε τουλάχιστον να γνωρίσω- είχαν αυτό ακριβώς το ανεκτίμητο συστατικό, που μας διδάσκει και ο εν λόγω κύριος (μιας και μιλάμε εδώ περί ζωγραφικής)...  :hi:

URL]]
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom