Νέα

Η απατη με τα Light προϊοντα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Διαγραμμένο μέλος 172663
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 146
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
39.775
Like
20.659
Πόντοι
5.006
Προς ενημερωση σου παντως, το ευρωπαικο δικαστηριο δεχεται οτι δεν ειναι απαραιτητη τοσο μεγαλη προστασια του καταναλωτη. Με λιγα λογια, δεν δεχεται οτι η εννομη ταξη οφειλει να προστατευει σε βαθμο που να σου λεει οτι εισαι ηλιθιος και πρεπει να στα λεμε ολα με τεραστια γραμματα εκατο φορες.
Ρε τυπε εδω δεν μιλαμε για απλο ηλιθιο..ο νικ πρεπει να παραδωσει αμεσα το διπλωμα και τα εκλογικα του δικαιωματα και να τεθει σε δικαστικη συμπαρασταση...η ηλιθιοτητα του ειναι δημοσιος κινδυνος...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.220
Κριτικές
1
Like
29.913
Πόντοι
8.006
ΟΧΙ το γαλα με κακαο το ηξερα
το γαλα με κακαο και 0% λιπαρα ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ.
ουτε εσυ ηξερες οτι το 0% λιπαρα κακαο εχει περισσοτερες θερμιδες απο το κλασσικο ασπρο.


αλλο κακαο και αλλο το κακαο 0% λιπαρα
Τύπε ειλικρινα τωρα, σε προβληματιζει καθολου οτι δεν συμφωνει κανενας μαζι σου?
Εγω αν ανοιγα ενα θεμα και εβλεπα οτι δεν συμφωνει κανενας με αυτο που "καταγγελλω", θα σωπαινα και θα εκανα το κορόιδο να ξεχαστει το θεμα. Εσυ επιμενοντας τι προσπαθεις να αποδειξεις?
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
39.775
Like
20.659
Πόντοι
5.006
ΟΧΙ το γαλα με κακαο το ηξερα
το γαλα με κακαο και 0% λιπαρα ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ.
ουτε εσυ ηξερες οτι το 0% λιπαρα κακαο εχει περισσοτερες θερμιδες απο το κλασσικο ασπρο.


αλλο κακαο και αλλο το κακαο 0% λιπαρα
Χαχα ναι ουτε εγω το ηξερα...
:2funny:
 
OP
OP
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Τύπε ειλικρινα τωρα, σε προβληματιζει καθολου οτι δεν συμφωνει κανενας μαζι σου?
Εγω αν ανοιγα ενα θεμα και εβλεπα οτι δεν συμφωνει κανενας με αυτο που "καταγγελλω", θα σωπαινα και θα εκανα το κορόιδο να ξεχαστει το θεμα. Εσυ επιμενοντας τι προσπαθεις να αποδειξεις?
ρε φιλε ολοι αυτοι που κραζουν, κραζουν γιατι αυτοι δεν είναι χοντροι και ειρωνεύονται όπως στο σχολειο τον χοντρο της παρεας.

το θεμα μου δεν είναι οι χοντροι και η ευθυνη τους.

ΑΛΛΑ Η ΑΠΑΤΗ.

σε ένα αμαξι αν σου πουν καιει μονο 4 λιτρα βενζινη αφήνοντας να εννοηθεί ότι φυσικα ειναι οικονομικο και όταν το παρεις διαπιστώνεις ότι καιει και 1 λιτρο λαδι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΗ????????
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.220
Κριτικές
1
Like
29.913
Πόντοι
8.006
τι να σου πω εγω σε μασουτη και ελληνικα μαρκετ εχω στον δρομο μου, βασιλοπουλο δεν ξερω ποτε πηγα τελευταια φορα
Εσυ χάνεις. Πολυ καλες τιμες και προσφορες.
 

vincenzo

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
479
Κριτικές
1
Like
417
Πόντοι
21
Αληθινο περιστατικο που μου συνεβη :
Πηγα σουπερ μαρκετ να παρω ενα μπουκαλακι νερο και ακουσα τον χασαπη να φωναζει οτι εχει απαχες μπριζολες..οποτε λεω απαχες ειναι, ας τις παρω και αφησα το μπουκαλακι με το νερο...
Ρε τον καργιολη τον χασαπη με κοροιδεψε... :'(
Τον αλήτη....
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
39.775
Like
20.659
Πόντοι
5.006
Αληθινο περιστατικο που μου συνεβη :
Πηγα σουπερ μαρκετ να παρω ενα μπουκαλακι νερο και ακουσα τον χασαπη να φωναζει οτι εχει απαχες μπριζολες..οποτε λεω απαχες ειναι, ας τις παρω και αφησα το μπουκαλακι με το νερο...
Ρε τον καργιολη τον χασαπη με κοροιδεψε... :'(
 
OP
OP
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Αληθινο περιστατικο που μου συνεβη :
Πηγα σουπερ μαρκετ να παρω ενα μπουκαλακι νερο και ακουσα τον χασαπη να φωναζει οτι εχει απαχες μπριζολες..οποτε λεω απαχες ειναι, ας τις παρω και αφησα το μπουκαλακι με το νερο...
Ρε τον καργιολη τον χασαπη με κοροιδεψε... :'(
στα λογια μου ερχεσαι.

απαχες μπριζολες δεν αρκει να εχουν λιγοτερο λιπος πρεπει να εχουν λιγες θερμιδες γιατι για αυτό υποτίθεται τις προτιμα καποιος από τις άλλες.

ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΗ, κασερια , μπριζολες, μαγιονέζες, σοκολατες και αλλα προιοντα που διαφημίζονται ως απαχα, λαητ, 0%λιπαρα, 0% ζαχαρη ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΗ. γιατι δεν είναι ολοι σχετικοι και νομιζουν ότι οντως παχαινουν ελαχιστα όπως τα αναψυκτικα λαητ, το γιαουρτι 0% λιπαρα κλπ.

για αυτό λεω λυση είναι να γραφεται με μαγαλα γραμματα μπροστα το συνολο των θερμιδων, όπως τους υποχρεωσαν με νομο να γραφουν με μεγαλα γραμματα μπροστα το βαρος ή τον ογκο του προιοντος.
 
OP
OP
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
κατά τα αλλα συνεχιστε το καλαμπουρι για τον αγαθιαρη χοντρο στα αρχιδια μου εγω για τους απατεωνες ανοιξα το θεμα που πρεπει να τους βαλει ο νομος στην θεση τους
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.220
Κριτικές
1
Like
29.913
Πόντοι
8.006
ρε φιλε ολοι αυτοι που κραζουν, κραζουν γιατι αυτοι δεν είναι χοντροι και ειρωνεύονται όπως στο σχολειο τον χοντρο της παρεας.

το θεμα μου δεν είναι οι χοντροι και η ευθυνη τους.

ΑΛΛΑ Η ΑΠΑΤΗ.

σε ένα αμαξι αν σου πουν καιει μονο 4 λιτρα βενζινη αφήνοντας να εννοηθεί ότι φυσικα ειναι οικονομικο και όταν το παρεις διαπιστώνεις ότι καιει και 1 λιτρο λαδι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΗ????????
Δηλαδη αν μια γυναικα σε ενα τσατ, μου πει οτι εχει ωραια βυζια και μου τα δειξει κιολας σε φωτογραφια, θα με εχει εξαπατησει αν εχει τεραστιο κωλο?
 
OP
OP
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Δηλαδη αν μια γυναικα σε ενα τσατ, μου πει οτι εχει ωραια βυζια και μου τα δειξει κιολας σε φωτογραφια, θα με εχει εξαπατησει αν εχει τεραστιο κωλο?

κοιτα τα μεγαλα βυζια συνηθως πανε πακετο με μεγαλο κωλο και το ξερεις.

αν σου δειξει φωτο προσωπο που συνηθως αυτό κανουν σε φατσοβιβλια και φαινονται ομορφες λεπτες με ληψη από πανω και τελικα είναι χοντρη από κατω και δεν σου ειπε κουβεντα οποτε εσυ υπεθεσες ότι είναι λεπτη από την φωτο προσωπου

ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΕΩΝΙΣΕΣ.

απλα εκει φευγεις, δεν εδωσες λεφτα για να διεκδικήσεις κατι νομικα
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.220
Κριτικές
1
Like
29.913
Πόντοι
8.006
κατά τα αλλα συνεχιστε το καλαμπουρι για τον αγαθιαρη χοντρο στα αρχιδια μου εγω για τους απατεωνες ανοιξα το θεμα που πρεπει να τους βαλει ο νομος στην θεση τους
Ρε τύπε συγνωμη κιολας, απο πού ξερουμε οτι εισαι χοντρος? Εγω τωρα το ακουω.
 

dodinos

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.916
Κριτικές
2
Like
217
Πόντοι
66
Τύπε ειλικρινα τωρα, σε προβληματιζει καθολου οτι δεν συμφωνει κανενας μαζι σου?
Εγω αν ανοιγα ενα θεμα και εβλεπα οτι δεν συμφωνει κανενας με αυτο που "καταγγελλω", θα σωπαινα και θα εκανα το κορόιδο να ξεχαστει το θεμα. Εσυ επιμενοντας τι προσπαθεις να αποδειξεις?
μηπως το οτι ο μαλακας ειναι αηττητος τυπε....? :S
 

zironvenom

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2007
Μηνύματα
833
Κριτικές
8
Like
378
Πόντοι
286
Οπότε φτάνουμε στο σημείο να πούμε πως καλύτερα είναι πάντα να ερευνούμε τι βάζουμε στο πιάτο μας, ώστε να μην καταλήξουμε μαλάκες.
Την στέβια την χρησιμοποιώ εδώ και 6 χρόνια ως διαβητικός και σε μορφή σκόνης για τον καφέ μου, ως υποκατάστατο ζάχαρης είναι θεμιτή για τον οργανισμό(πάντα σε επιτρεπτές ποσότητες) από την στιγμή που δεν έχει υδατάνθρακες αν και όχι τόσο νόστιμη όσο η κρυσταλλική ζάχαρη.
Σοκολάτες είναι μία πονεμένη κατηγορία από μόνη της και σου δίνω εν μέρη δίκιο. Προσπαθώ να αποφεύγω να τρώω γιατί ότι και να κάνουν, πάλι θα υπάρχουν θερμίδες, εφόσον κατά την παρασκευή χρησιμοποιούνται εκτός από ζάχαρη η στέβια, επίσης βούτυρο κακάο, σκόνη γάλακτος και άλλα πράγματα ανάλογα τον τύπο της σοκολάτας που θα παρασκευαστεί. Οπότε η διαφορά είναι μικρή έως και μηδαμινή. Φυσικά υπάρχουν και αξιόλογες εταιρίες (π.χ. Cavalier) οι οποίες έχουν κατορθώσει να παράγουν low fat σοκολάτες, χωρίς να παραπλανούν τον κόσμο (κάτι που δυστυχώς δεν κάνει η Ιον)
 
OP
OP
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Δηλαδη αν μια γυναικα σε ενα τσατ, μου πει οτι εχει ωραια βυζια και μου τα δειξει κιολας σε φωτογραφια, θα με εχει εξαπατησει αν εχει τεραστιο κωλο?
ομοιως σε εξαπατα μια γυναικα που σου δειχνει εξετασεις ότι δεν εχει ηπατιτιδα και δεν σου λεει ότι εχει πχ συφιλη.

ΑΠΑΤΗ είναι και αυτή.
απατη δεν είναι μονο όταν λες ψεματα , αλλα και όταν αποκρύπτεις ολη την αληθεια όταν μαλιστα αυτή η αληθεια είναι σημαντικη
 

dodinos

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.916
Κριτικές
2
Like
217
Πόντοι
66
ρε φιλε ολοι αυτοι που κραζουν, κραζουν γιατι αυτοι δεν είναι χοντροι και ειρωνεύονται όπως στο σχολειο τον χοντρο της παρεας.

το θεμα μου δεν είναι οι χοντροι και η ευθυνη τους.

ΑΛΛΑ Η ΑΠΑΤΗ.

σε ένα αμαξι αν σου πουν καιει μονο 4 λιτρα βενζινη αφήνοντας να εννοηθεί ότι φυσικα ειναι οικονομικο και όταν το παρεις διαπιστώνεις ότι καιει και 1 λιτρο λαδι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΤΗ????????
ξεροχυνω με τα παραδειγματα του μογγολου.... :wanker:
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.235
Κριτικές
49
Like
22.160
Πόντοι
24.596
Δηλαδη αν μια γυναικα σε ενα τσατ, μου πει οτι εχει ωραια βυζια και μου τα δειξει κιολας σε φωτογραφια, θα με εχει εξαπατησει αν εχει τεραστιο κωλο?
σε καμια περιπτωση τυπε :S :S :S
 

Συνημμένα

  • fakepenis-_txgb.jpg
    fakepenis-_txgb.jpg
    36,1 KB · Εμφανίσεις: 42

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom