Νέα

Γυναίκα σκότωσε 43χρονο μέσα στη μέση του δρόμου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Anemodoura
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 198
  • Εμφανίσεις 15K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

johnny rotten

Μέλος
Εγγρ.
8 Οκτ 2017
Μηνύματα
62
Like
87
Πόντοι
0
Δυστυχώς και εγώ μεγαλώνω 2 παιδιά με ψυχωτική μάνα και σε καταλαβαίνω, στην αρχή θεωρούσα ότι είναι απλά νεύρα, τώρα όμως είμαι πεπεισμένος ότι είναι κάτι παραπάνω, κάνω υπομονή για τα παιδιά γιατί δεν υπάρχει κράτος να βοηθήσει, τα παιδιά αρχίζουν και μπαίνουν στην εφηβεία, το τι καυγάδες ομηρικοί κάνουν με τη μάνα τους δε μπορεί να περιγράφουν, πλέον είμαι σίγουρος ότι αυτή έχει το πρόβλημα, δε μπορεί να μαλώνει με όλους στην οικογένεια, τέλος πάντων κάνω υπομονη
Να κανω μια χαζη ερωτηση ρε αδερφε?Τι θα κερδισεις με την υπομονη?Κ για σενα κ για τα παιδια?
 
OP
OP
Anemodoura

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.768
Like
29.371
Πόντοι
6.056
Δυστυχώς και εγώ μεγαλώνω 2 παιδιά με ψυχωτική μάνα και σε καταλαβαίνω, στην αρχή θεωρούσα ότι είναι απλά νεύρα, τώρα όμως είμαι πεπεισμένος ότι είναι κάτι παραπάνω, κάνω υπομονή για τα παιδιά γιατί δεν υπάρχει κράτος να βοηθήσει, τα παιδιά αρχίζουν και μπαίνουν στην εφηβεία, το τι καυγάδες ομηρικοί κάνουν με τη μάνα τους δε μπορεί να περιγράφουν, πλέον είμαι σίγουρος ότι αυτή έχει το πρόβλημα, δε μπορεί να μαλώνει με όλους στην οικογένεια, τέλος πάντων κάνω υπομονή
Τυπε μολις τα παιδια σου γινουν 15-16 πήγαινε μια βολτα μαζι τους, εξήγησε τους την κατάσταση, παρε διαζύγιο και πες στα παιδια σου να πουν στο δικαστήριο οτι θέλουν να μείνουν με τον πατερα τους. Σε αυτη την ηλικία το δικαστήριο θα λάβει υπόψη αυτο που θελουν τα παιδια και θα σου δωσει την επιμέλεια...\

Μην κάθεσαι αλλο, καταστρέφεις την ζωη σου και πιθανόν και των παιδιών σου.
 

Ninja Gr

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
66
Like
227
Πόντοι
20
Μάγκες ξέρετε πόσοι άντρες μαχαιρωνονται από τις συντρόφους τους και δεν μαθαίνεται ποτέ Επειδή απλά τραυματίζονται και δεν πεθαίνουν; Θάβονται απλά τ νέα στην τοπική κοινωνία. Άλλοι πάλι τρώνε το τηγάνι στην φαλάκρα άλλοι δέχονται παθητικά κλωτσο μπουνιά και λεκτική βία. Είναι τραγικό για το αντρικό φύλο αλλά συμβαίνει. Δεν είναι όλοι άγρια και περήφανα αρσενικά που δεν δέχονται μύγα στο σπαθί τους.
 

Readytogo22

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2022
Μηνύματα
805
Like
1.333
Πόντοι
206
Η ψυχοπάθεια , ο ναρκισσισμός και η εγωπάθεια και τα τρεια επιρεάζονται απο τα γονίδια. Δυστυχώς απο την επικράτηση του νεοφεμινισμού και έπειτα έχουμε αφήσει τη κάθε παλαβή να κάνει ότι γουστάρει στη κοινωνία χωρίς να υπάρχει κανένα απολύτως εμπόδιο. Αυτό έχει τραυματικότατς συνέπιες και στους άντρες αλλά και τις γυναίκες.
Αλλά για να τρολάρουμε και λίγο " Η μητριαρχία βιάζει και σκοτώνει στο δρόμο στη δουλειά ποτέ κανένας μόνος". Σκατά απο πάνω ως κάτω κάθε μέρα στις μητριάρχισες και στο σάπιο τους κόσμο.
 

RoccoSiffredi

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Μαρ 2009
Μηνύματα
684
Κριτικές
12
Like
347
Πόντοι
2.297
Υπομονή...
Εμείς θα είμαστε εδώ για σου δίνουμε διέξοδο.
Όμως σκέψου και το να απευθυνθείς σε εξειδικευμένο επιστήμονα στο πιο κοντινό σου νοσοκομείο( μιλάω για κοιν.λειτουργο η ψυχολογο).Δεν χρειάζεται να βάλεις το χέρι στην τσέπη ...
Καλά αν βασιστω στο σύστημα υγείας της χώρας μας (ΕΣΥ) σώθηκα .....
 

RoccoSiffredi

Σπουδαίος
Εγγρ.
3 Μαρ 2009
Μηνύματα
684
Κριτικές
12
Like
347
Πόντοι
2.297
Τυπε μολις τα παιδια σου γινουν 15-16 πήγαινε μια βολτα μαζι τους, εξήγησε τους την κατάσταση, παρε διαζύγιο και πες στα παιδια σου να πουν στο δικαστήριο οτι θέλουν να μείνουν με τον πατερα τους. Σε αυτη την ηλικία το δικαστήριο θα λάβει υπόψη αυτο που θελουν τα παιδια και θα σου δωσει την επιμέλεια...\

Μην κάθεσαι αλλο, καταστρέφεις την ζωη σου και πιθανόν και των παιδιών σου.
Σε αυτό ίσως ελπιζω
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.527
Κριτικές
5
Like
5.710
Πόντοι
2.306
Δυστυχώς και εγώ μεγαλώνω 2 παιδιά με ψυχωτική μάνα και σε καταλαβαίνω, στην αρχή θεωρούσα ότι είναι απλά νεύρα, τώρα όμως είμαι πεπεισμένος ότι είναι κάτι παραπάνω, κάνω υπομονή για τα παιδιά γιατί δεν υπάρχει κράτος να βοηθήσει, τα παιδιά αρχίζουν και μπαίνουν στην εφηβεία, το τι καυγάδες ομηρικοί κάνουν με τη μάνα τους δε μπορεί να περιγράφουν, πλέον είμαι σίγουρος ότι αυτή έχει το πρόβλημα, δε μπορεί να μαλώνει με όλους στην οικογένεια, τέλος πάντων κάνω υπομονή
Να σε ρωτήσω κάτι, τύπε;
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.094
Κριτικές
62
Like
40.636
Πόντοι
8.530
Εγγρ.
21 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.418
Κριτικές
41
Like
2.339
Πόντοι
506
Εγω εργενης,κολητα φιλαρακια παντρεμενοι οικογενειαρχες μ ρωτανε,- πως θα γινει να βρουμε γκομενα να γαμησουμε;
-ρε μαλακες,τους λεω,δωσε 150-200€ και γαμα κανα τρελο εσκορτ και μην το λες ουτε σε μενα!Δεν βλεπετε τι παρανοια κυκλοφορει εξω;-ε οχι,θελουμε γκομενα...

Πασχει η σκεψη των αντρων σημερα θεωρω.
Όχι θέλουν γκόμενα γι'αυτό έχουν καταντήσει να παρακαλάνε τις Ελληνίδες που έχουν ένα μουνακι και νομίζουν ότι με αυτό το μουνακι είναι ανώτερες.Θεωρω ο αγοραίος έρωτα είναι επένδυση για τον άντρα και πρέπει να πηγαίνει και να μη ασχολείται με τις έξω πάει οι έξω είναι γτπ οι περισσότερες οι συνομιλικες μου θέλουν φλώρους και μαλακες δυστιχως.
 
Εγγρ.
21 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.418
Κριτικές
41
Like
2.339
Πόντοι
506
Δυστυχώς και εγώ μεγαλώνω 2 παιδιά με ψυχωτική μάνα και σε καταλαβαίνω, στην αρχή θεωρούσα ότι είναι απλά νεύρα, τώρα όμως είμαι πεπεισμένος ότι είναι κάτι παραπάνω, κάνω υπομονή για τα παιδιά γιατί δεν υπάρχει κράτος να βοηθήσει, τα παιδιά αρχίζουν και μπαίνουν στην εφηβεία, το τι καυγάδες ομηρικοί κάνουν με τη μάνα τους δε μπορεί να περιγράφουν, πλέον είμαι σίγουρος ότι αυτή έχει το πρόβλημα, δε μπορεί να μαλώνει με όλους στην οικογένεια, τέλος πάντων κάνω υπομονή
Κάνε υπομονή με την καθυστερημένη καντω για τα παιδιά σου όχι για άλλον ειλικρινά.
 
Εγγρ.
21 Ιαν 2023
Μηνύματα
2.418
Κριτικές
41
Like
2.339
Πόντοι
506

aunanisths

Μέλος
Εγγρ.
9 Δεκ 2023
Μηνύματα
368
Like
855
Πόντοι
81
1) Αν κρίνω από τα μουνοδουλοτράγουδα που παίζουνε διαρκώς στα ραδιόφωνα, αργεί ακόμα αυτή η στιγμή.
2) Αν αποσυρθούν οι άντρες και καταρέυσει η κοινωνία οι πρώτοι που θα το πληρώσουν θα είναι αυτοί. Πάρε για παράδειγμα την πρώην ΕΣΣΔ ή την ηττημένη Γερμανία στον Β' ΠΠ. Το μουνί πάντα στον αφρό θα την περνάει.
Δεν ξέρω αν ζούσες ή όχι αρχές 90s, αλλά το μουνί της ΕΣΣΔ κόστιζε ένα καλσόν ή ένα κουτί σοκολατάκια σε κείνη τη φάση. Τώρα είναι iphone, διακοπές στο Ντουμπάι, κάπου εκεί γύρω. Κι αυτό επειδή κάπου είχε να πάει. Άμα παραιτηθεί ο Δυτικός Κόσμος βλέπω την τιμή του δυτικού μουνιού κάπου στα ίδια επίπεδα στις χώρες του Κόλπου.
 

darkdemon83

Μέλος
Εγγρ.
5 Δεκ 2017
Μηνύματα
90
Κριτικές
2
Like
289
Πόντοι
20
δεν ειμαι μισογυνης αλλα θελω να δω αν θα πουν κατι ολες αυτες οι αγαμητες στερημενες πατσαβουρες και πανω απ ολα ΑΧΡΗΣΤΕΣ για την κοινωνια φεμινιστριες
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.948
Κριτικές
1
Like
5.466
Πόντοι
2.356
Τύποι, η φάση married-2kids έχει τελειώσει εδώ και πολλά χρόνια. Απορώ πως δεν το βλέπετε. :confused:

Ήθελα να 'ξερα πότε ξεκίνησε αυτή η γελοία ιστορία που λέγετε γάμος. Ιστορικά, εννοώ.
 
OP
OP
Anemodoura

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.768
Like
29.371
Πόντοι
6.056

Άρχισαν τα παραμύθια από τον δικηγόρο για να πέσει στα μαλακά.
 

antony777

Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2012
Μηνύματα
506
Κριτικές
1
Like
945
Πόντοι
86

Άρχισαν τα παραμύθια από τον δικηγόρο για να πέσει στα μαλακά.
Πάντως το ''αν δεν σε έχω εγώ, δεν θα σε έχει καμία'', δείχνει μια εμμονικότητα με το θύμα, το οποίο επίσης γράφουν ότι το παρενοχλούσε συνέχεια, μάλιστα επί χρόνια. Μάλλον έχει κάποια σοβαρότατη ψυχική διαταραχή, αλλά δεν ξέρω αν η κατάσταση είναι για ψυχιατρείο ή χειρότερα ακόμα για φυλακή. Έχει πέσει σίγουρα συνεννόηση γονιών και δικηγόρου για να έχει κάπως καλύτερη τύχη από πλευράς ποινής.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom