Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    24

warrior1908

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2023
Μηνύματα
28
Like
16
Πόντοι
0
Δεν είπα πουθενά ότι ΜΟΝΟ η προπόνηση με όργανα είναι καλή. Είπα ότι αν συγκρίνεις ένα γυμναστήριο με καλά και πολλά όργανα κι ένα με χάλια τότε υπερτερεί το πρώτο.
το σημαντικο σε ενα γυμναστηριο είναι να εχει ελευθερα βαρη και μπαρες, kettlebell και λοιπα. γιατι να κανεις μηχανηματα? υπαρχει και το google γαμω τα βασανα
 

Χύσε μέσα

Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2023
Μηνύματα
403
Like
551
Πόντοι
81
Η διατροφή που ακολουθώ εγώ.

Καταγραφή.PNG
 
  • Ουάου
Αντιδράσεις: zxcv99

SLIM SHADY

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Οκτ 2021
Μηνύματα
1.242
Κριτικές
8
Like
7.566
Πόντοι
1.336
Εγώ δίνω 180 ευρώ στους 9 μήνες σε ένα απλό γυμναστήριο και είμαι ευχαριστημένος. Τόσο από τα όργανα όσο και από την και τον γυμναστή. Βέβαια, όσο καλά και να είναι τα όργανα άμα δεν κοιμάσαι τουλάχιστον 7 ώρες και δεν τρως σωστά όσο διάδρομο και να κάνεις η μπακα δεν θα πέσει
 

warrior1908

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2023
Μηνύματα
28
Like
16
Πόντοι
0
Δεν κατάλαβες τι έγραψα προφανώς.
ρε φιλαρακο,μου λες οτι καμια σχεση η προπονηση που θα κανεις σε γυμναστηριο με καλα οργανα. και σου λεω οτι σε προπονητικα προγραμματα ανθρωπων που ασχολουνται δεν υπαρχει καν ασκησιολογιο που να περιλαμβανει μηχανηματα. μονο ελευθερα βαρη. γιατι τα μηχανηματα δεν εχουν καποιο ωφελος οταν θες να βελτιωθεις σε καποια κινηση που περιλαμβανει συνεργεια μυων. η χρηση απλα μηχανηματων βολευει τους ιδιοκτητες γυμναστηριων γιατι μπαινετε οι αρχαριοι και τελειωνετε τσακ και μπαμ. απο την αλλη δεν καταλαβαινω γιατι να εχει υψηλη στνδρομη γυμναστηριο που δεν περιλαμβανει πολλα μηχανηματα και αρα δεν εχει μεγαλο κοστος συντηρησης. το εχουν γαμησει με τις τιμες. θελουν να βγαλουν τα σπασμενα,προβλεπω κιαλλον εναν χρονο που θα αυξανουν συνδρομες και μετα θα αρχισει η μειωση των πελατων.
 

Calico cat

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2022
Μηνύματα
1.353
Κριτικές
1
Like
2.969
Πόντοι
456
Φίλε warrior είσαι λάθος απλά.

Δεν υπάρχει λες ασκησιολογιο με όργανα σε προγράμματα ανθρώπων που ασχολούνται. Επί λέξη έγραψες αυτό,ωραία ?

Προγράμματα ανθρώπων που ασχολούνται ΜΕ ΤΙ θα ρωτήσω εγώ...

Με bodybuilding ? Εννοείται θέλει ΚΑΙ μηχανήματα....

Με κάποιο άθλημα ? Εννοείται θέλει και μηχανήματα πχ leg extension σε ποδοσφαιριστές,αθλητές kickboxing και αρκετά άλλα...

Με αποκατάσταση τραυματισμών ? Μηχανήματα πάλι.

Εννοείται ότι και τα ελεύθερα είναι απαραίτητα, πουθενά δεν έγραψα το αντίθετο.

Το να προσπαθείς όμως να βγάλεις άχρηστα τα μηχανήματα είναι το λιγότερο ασχετοσύνη :hi:
 

Calico cat

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2022
Μηνύματα
1.353
Κριτικές
1
Like
2.969
Πόντοι
456
Χρειάζονται αμφότερα.
Καλό είναι να ξεκινάς με τα ελεύθερα βάρη,όπου δουλεύουν περισσότερες μυϊκές ομάδες στις ασκήσεις και μετά πας στα μηχανήματα για κάψιμο και απομόνωση.
Μα δεν έγραψα πουθενά ότι το ένα είναι καλύτερο από το άλλο ή ότι δεν χρειάζονται τα ελεύθερα. Ο φίλος αρνείται να καταλάβει ή κάνει ότι δεν καταλαβαίνει.
 

Glyfomounix

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
3.901
Like
8.273
Πόντοι
2.306
Παίρνει κανας τύπος εδώ μέσα κρεατινη;

Πήγα σε μια διατροφολόγο και μου είπε να πάρω , αλλα σκέφτομαι μην είναι φεμινίστρια και θέλει να μου ρίξει το ηθικό
 
Εγγρ.
6 Ιουν 2022
Μηνύματα
403
Like
703
Πόντοι
81
Καλησπέρα σε όλους , έχω μια κρεατινη ανοιγμένη την οποία είχα αγοράσει τον περασμένο Σεπτέμβριο και τη χρησιμοποίησα μέχρι αρχές Νοέμβρη. Έκτοτε, την έχω φυλαγμένη στο ντουλάπι, θέλω να σας ρωτήσω μπορώ να ξαναποιω ή θα έχει χαλάσει μετά από τόσους μήνες ;
 

Leon k

Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2019
Μηνύματα
76
Κριτικές
1
Like
215
Πόντοι
0
Παίρνει κανας τύπος εδώ μέσα κρεατινη;

Πήγα σε μια διατροφολόγο και μου είπε να πάρω , αλλα σκέφτομαι μην είναι φεμινίστρια και θέλει να μου ρίξει το ηθικό
Οσο και να το γκουγκλαρεις το συμπέρασμα είναι ότι είναι εντελώς ακίνδυνη. Δίνει υγρά στους μυς που φαινομενικά τους δείχνει πιο πρησμενους αλλά ουσιαστικά με αυτήν την ιδιότητα τρέφονται καλύτερα οι μυς με τα αμινοξέα για να κτισουν και δίνει λένε κ ένα μπούστ έκρηξης για να ζορίσεις τα σετ αλλά δεν το έχω ποτέ αντιληφθεί.
Αν είσαι υγιής δεν έχεις κανένα θέμα με τη σωστή δόση καθημερινά και αν θες σιγουριά κάνεις κ μια εξέταση να δεις κρεατινη που βρίσκεται.
 

Leon k

Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2019
Μηνύματα
76
Κριτικές
1
Like
215
Πόντοι
0
Καλησπέρα σε όλους , έχω μια κρεατινη ανοιγμένη την οποία είχα αγοράσει τον περασμένο Σεπτέμβριο και τη χρησιμοποίησα μέχρι αρχές Νοέμβρη. Έκτοτε, την έχω φυλαγμένη στο ντουλάπι, θέλω να σας ρωτήσω μπορώ να ξαναποιω ή θα έχει χαλάσει μετά από τόσους μήνες ;
Από μένα καλοφαγωτη θα πήγαινε
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom