Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    21

Υπουργάρα

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2023
Μηνύματα
1.567
Like
1.447
Πόντοι
216
Δεν θέλω να κουβαλάω 2 σετ βρεμμένες πετσέτες κάθε μέρα και να τις βάζω πλυντήριο/στεγνοτήριο κάθε βδομάδα. Δουλεύω πάρα πολλές ώρες για να έχω χρόνο για αυτό. Όταν δεν είχα τόση δουλειά το έκανα ή έκανα μπάνιο σπίτι μου. Είναι μεγάλη ευκολία για όλους όσους πάνε γραφείο μετά το γυμναστήριο το να μην κουβαλάς πετσέτες, ειδικά μπάνιου
Άλλο αυτό τότε
Πόσα δίνεις για την εκάστοτε χρήση πετσέτας;
 

NickGeek

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2005
Μηνύματα
1.334
Κριτικές
6
Like
536
Πόντοι
96
Άλλο αυτό τότε
Πόσα δίνεις για την εκάστοτε χρήση πετσέτας;
Είναι στην τιμή στο Χόλμς, δεν πληρώνεις. Στο τσεκι ιν παίρνεις πετσέτα προσώπου και πετσέτα μπάνιου. Αμα θές ζητάς κια παίνρεις και εξτρά
 

Υπουργάρα

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2023
Μηνύματα
1.567
Like
1.447
Πόντοι
216
Είναι στην τιμή στο Χόλμς, δεν πληρώνεις. Στο τσεκι ιν παίρνεις πετσέτα προσώπου και πετσέτα μπάνιου. Αμα θές ζητάς κια παίνρεις και εξτρά
Μωρέ μπράβο

Σε άλλα γυμναστηρια (καλή ώρα το δικό μου) πληρώνεις για την πετσέτα.
 

NickGeek

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2005
Μηνύματα
1.334
Κριτικές
6
Like
536
Πόντοι
96
Μωρέ μπράβο

Σε άλλα γυμναστηρια (καλή ώρα το δικό μου) πληρώνεις για την πετσέτα.
Εντάξει φαντάζομαι έχει να κάνει με την τιμή της συνδρομής. Δεν ξέρω κάποιο άλλο να δίνει πετσέτες με τη συνδρομή καθώς χρειάζεται υποδομή για να χειριστεί το πλύσιμο/σιδέρομα για τις πετσέτες σε καθημερινή βάση. Αν ξέρει κανείς ας ενημερώσει.
Προσωπικά δεν βρίσκω τη συνδρομή του Χόλμς ακριβή συνυπολογίζοντας την πισίνα και τις πετσέτες που είναι στη συνδρομή. Άλλα είναι τα θέματά του και λίγο η πολύ αναφέρθηκαν. Πιο ουσίας ίσως είναι οτι το πρόγραμμα ομαδικών υστερεί σε σχέση με άλλα γυμναστήρια και δεν προσφέρει καθόλου TRX. Και εδώ όμως ισχύει το περί ορέξεως....
Λογικά η πιο καλή λύση είναι το πέρσοναλ με γυμναστή που έχει συμφωνία με κάποιο καλό χώρο.
 

μορφονιος

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2013
Μηνύματα
10.057
Κριτικές
2
Like
8.734
Πόντοι
2.456
Θα ερθει αθηνα εν τω μεταξυ ενα απτα καλυτερα γυμναστηρια παγκοσμίως ,Ιδιαιτέρως της Αγγλίας στο Περιστέρι και εχω ακουσει οτι πολλοι θα μετακομισουν εξαιτιας του. Login • Instagram
Αμα έρθει, θα είναι μεγάλη επιτυχία για το φρεντοχωριο..
 

sakarvats

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Σεπ 2008
Μηνύματα
1.403
Κριτικές
107
Like
7.858
Πόντοι
6.585
Προσωπικά δεν βρίσκω τη συνδρομή του Χόλμς ακριβή συνυπολογίζοντας την πισίνα και τις πετσέτες που είναι στη συνδρομή. Άλλα είναι τα θέματά του και λίγο η πολύ αναφέρθηκαν. Πιο ουσίας ίσως είναι οτι το πρόγραμμα ομαδικών υστερεί σε σχέση με άλλα γυμναστήρια και δεν προσφέρει καθόλου TRX. Και εδώ όμως ισχύει το περί ορέξεως....
Λογικά η πιο καλή λύση είναι το πέρσοναλ με γυμναστή που έχει συμφωνία με κάποιο καλό χώρο.
Και για μένα αυτοί είναι οι λόγοι..

Μια μέση τιμή της συνδρομής για κολυμβητήριο στην Αθήνα, είναι 60 euro το μήνα, τα τελευταία χρόνια μετά τον πόλεμο στην Ουκρανία κ την αύξηση των καυσίμων.. με 85 ευρώ περνεις μηναίο στα Holmes (με όλα όσα προαναφέρθηκαν).

Οι πετσέτες είναι ένα extra κίνητρο (θα προσθέσω κ το samphoo/showel gel) που υπάρχει σε καθε ντουζιέρα. Και γω εχω ενα πολυ μικρο σακο με αθλητικά μονιμα στο αυτοκίνητο (ενα πολυ μικρό bag pack που χωραει ισα ισα ενα ζευγαρι αθλητικά παπουτσια, ενα σορτς κ μπλουζακι) και οταν βρω χρονο πετάγομαι για προπονηση (συνηθως 3-4 φορές την βδομαδα πηγαινα στο Holmes κ σε οποιο απο τα 3 με βόλευε).

Πάντως ένα διάστημα που πήγα για περσοναλ με κυκλικό πρόγραμμα σε συνοικιακό γυμναστήριο, ήταν η καλύτερη μου, απλά τα αποδυτήρια τραγικά κ το parking σκέτος εφιάλτης. Ποιότητα προπόνησης όμως απίστευτη. Και αποτελέσματα άριστα.
 

FAT BASTARD

Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2017
Μηνύματα
421
Like
727
Πόντοι
81
Πόσο έχει φτάσει η ετήσια συνδρομή στα Holmes?
 

eftyxia07

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2024
Μηνύματα
105
Like
143
Πόντοι
1
Και για μένα αυτοί είναι οι λόγοι..

Μια μέση τιμή της συνδρομής για κολυμβητήριο στην Αθήνα, είναι 60 euro το μήνα, τα τελευταία χρόνια μετά τον πόλεμο στην Ουκρανία κ την αύξηση των καυσίμων.. με 85 ευρώ περνεις μηναίο στα Holmes (με όλα όσα προαναφέρθηκαν).

Οι πετσέτες είναι ένα extra κίνητρο (θα προσθέσω κ το samphoo/showel gel) που υπάρχει σε καθε ντουζιέρα. Και γω εχω ενα πολυ μικρο σακο με αθλητικά μονιμα στο αυτοκίνητο (ενα πολυ μικρό bag pack που χωραει ισα ισα ενα ζευγαρι αθλητικά παπουτσια, ενα σορτς κ μπλουζακι) και οταν βρω χρονο πετάγομαι για προπονηση (συνηθως 3-4 φορές την βδομαδα πηγαινα στο Holmes κ σε οποιο απο τα 3 με βόλευε).

Πάντως ένα διάστημα που πήγα για περσοναλ με κυκλικό πρόγραμμα σε συνοικιακό γυμναστήριο, ήταν η καλύτερη μου, απλά τα αποδυτήρια τραγικά κ το parking σκέτος εφιάλτης. Ποιότητα προπόνησης όμως απίστευτη. Και αποτελέσματα άριστα.
Κατσε αν κανεις συνδρομη 8μηνη σε οποιοδηποτε holmes εχεις προσβαση και στα 3;
 

Mpratan

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.268
Κριτικές
21
Like
9.468
Πόντοι
3.346
Θα ερθει αθηνα εν τω μεταξυ ενα απτα καλυτερα γυμναστηρια παγκοσμίως ,Ιδιαιτέρως της Αγγλίας στο Περιστέρι και εχω ακουσει οτι πολλοι θα μετακομισουν εξαιτιας του. Login • Instagram
Καλύτερο από ποια άποψη? Όλα τα γυμναστήριο (όχι τα σιδεράδικα) προσφέρουν κατά μ.ο. τις ίδιες υπηρεσίες.
 

NickGeek

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2005
Μηνύματα
1.334
Κριτικές
6
Like
536
Πόντοι
96
Κατσε αν κανεις συνδρομη 8μηνη σε οποιοδηποτε holmes εχεις προσβαση και στα 3;
Ναι, πας σε όποιο θές από τα τρία. Και αυτό ειναι μεγάλο πλας. Τα αλτερ λαιφ δεν λειτουργούν έτσι και πρέπει να κάνεις ξεχωριστή συνδρομή στο κάθε γυμναστήριο.
 

NickGeek

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2005
Μηνύματα
1.334
Κριτικές
6
Like
536
Πόντοι
96
Πόσο έχει φτάσει η ετήσια συνδρομή στα Holmes?
Νομίζω έχει τσιμπήσει αρκετά την τιμή. Της προάλες μια κινέζα μπροστά μου στη ρεσεπτιον που ήθελε να πληρώσει μετρητά με το μήνα της είπε 145. Νομίζω αν προπληρώσει κανείς ετήσια εχει 95 ο μήνας? Ας με διορθώσει κάποιος. Εμένα μου έχει διατηρήσει την συνδρομή από όταν γράφτηκα και δίνω 79.
 

sakarvats

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Σεπ 2008
Μηνύματα
1.403
Κριτικές
107
Like
7.858
Πόντοι
6.585
Κατσε αν κανεις συνδρομη 8μηνη σε οποιοδηποτε holmes εχεις προσβαση και στα 3;
Με μια επιβάρυνση 10€ ανά μήνα πας σε οποίο από τα 3 θες .. μέσα στην πανδημία κ μέχρι το τέλος του 2022 το είχαν ελεύθερο
 

NickGeek

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2005
Μηνύματα
1.334
Κριτικές
6
Like
536
Πόντοι
96
Με μια επιβάρυνση 10€ ανά μήνα πας σε οποίο από τα 3 θες .. μέσα στην πανδημία κ μέχρι το τέλος του 2022 το είχαν ελεύθερο
Εγώ πάντως δεν πληρώνω κάτι παραπάνω και παω και στα 3. Βέβαια εχω συνδρομή πριν την πανδημια
 

Mpratan

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.268
Κριτικές
21
Like
9.468
Πόντοι
3.346
Ναι τα καλυτερα λενε … τωρα ονοματα εταιρειων δεν θυμαμαι ακριβως
Αναμένουμε λοιπόν να δούμε τα αποτελέσματα, υποθέτω το έχεις στο νου σου να πας εκεί όταν και αν θα ανοίξει, σωστά?
 

eftyxia07

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2024
Μηνύματα
105
Like
143
Πόντοι
1
Αναμένουμε λοιπόν να δούμε τα αποτελέσματα, υποθέτω το έχεις στο νου σου να πας εκεί όταν και αν θα ανοίξει, σωστά?
κατι μου λεει θα ανοιξει σε κανα 3-5μηνο με συνδρομη στα 50 το μηνα
 

Calico cat

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2022
Μηνύματα
1.335
Like
2.895
Πόντοι
456
έχει κάποιος επιβεβαιώσει τις αρνητικές επιπτώσεις απο τρέξιμο σε άσφαλτο ? έχω κολλητό που με ψάχνει πια μόνο για περπάτημα γιατί λέει διέλυσε τη μέση του απο τρέξιμο σε άσφαλτο...(για κάποια χρόνια)....
Το τρέξιμο σε άσφαλτο θεωρητικά είναι το χειρότερο γιατί έχει πιο έντονους κραδασμούς από το ταρταν ή το χώμα.

Παίζει μεγάλο ρόλο εάν έχεις ήδη προδιάθεση/τραυματισμό αλλά και πόσο τρέχεις. Εαν πχ δεν έχεις θέματα και πας 3 φορές από μισή ώρα χαλαρό τρεξιματάκι λογικά δεν θα πάθεις τίποτα, αν από την άλλη πας κάθε μέρα από 1 ώρα ε λογικό είναι να καταπονηθεί η μέση και τα γόνατα πιο πολύ.

Σαν παθών και στα δύο (μέση/ γόνατο) το έχω κόψει το τρέξιμο εδώ και χρόνια γιατί δεν παλευόταν άλλο και σκέψου έτρεχα 3-4 φορές από ένα 20λεπτο-μισάωρο το πολύ.

Το έχω γυρίσει στο περπάτημα στο διάδρομο αλλά μη νομίζετε ότι κι εκεί δεν υπάρχει κραδασμός,ίσα-ίσα αν πας γρήγορα μπορεί κι εκεί να έχει ενοχλήσεις ειδικά αν δεν είναι καλό το μοντέλο.

Σαν παθών απλά έχω βρει τη συγκεκριμένη ταχύτητα που δεν με ενοχλεί κι ας είναι πιο αργή απ ότι θα ήθελα, το σώμα μου το έχει εκτιμήσει μια χαρά :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom