Νέα

Γυμναστήριο (ασκήσεις - συμπληρώματα διατροφής κλπ)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Xartinos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 28K
  • Εμφανίσεις 1M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Ειναι τριτοδευτερα τα ελλ.Γυμναστηρια;


  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    21

Υπουργάρα

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2023
Μηνύματα
1.575
Like
1.449
Πόντοι
216
Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει να βάλει και λίγη καλλισθενική στην προπόνησή του, μαζί με τα βάρη. Παραλλαγές πάρα πάρα πολλές για αρκετά πράγματα.
Το σώμα μπορεί να δουλευτεί με πολλές μορφές γυμναστικής

Είναι βέβαια τι ταιριάζει απόλυτα και στον καθένα.

Προσωπικά είμαι λίγο all time classic,δηλαδή weight training
 

Υπουργάρα

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2023
Μηνύματα
1.575
Like
1.449
Πόντοι
216
Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει να βάλει και λίγη καλλισθενική στην προπόνησή του, μαζί με τα βάρη. Παραλλαγές πάρα πάρα πολλές για αρκετά πράγματα.
Βεβαίως,βάζοντας pull ups,chin ups,dips,push ups κλπ.
 

eftyxia07

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2024
Μηνύματα
105
Like
143
Πόντοι
1
Εσύ λες για το πόσο κόσμο έχει και αν είναι πιασμένα τα μηχανήματα.
Εγώ άλλο εννοώ, την προπόνηση αυτή καθεαυτή, την αποτελεσματικότητα και την πρόοδο.

Για να το καταλάβεις απλά, σύγκρινε έναν αρσιβαρίστα ή power lifter τι εξοπλισμό χρησιμοποιούν και ασκήσεις, μια μπάρα, δίσκους, μονόζυγο, ένα power rack/cage και για ΟΛΑ τα υπόλοιπα φανταχτερά μηχανήματα, υπάρχει και το ανάλογο με μπάρα και αλτήρα.
Αναφερω οτι ειναι πιασμενα γιατι εγω και πολλα αλλα ατομα κανουμε την καθε ασκηση συγκεκριμενη ωρα , π.χ. Καθε 2 λεπτα μπαινω σε αλλο σετ ή αλλαζω ασκηση σε 3λεπτα , δε μπορω να περιμενω καποιον αλλον κανα 10 λεπτο . Οσο για τον εξοπλισμο εχει απολυτη σημασια . Ενα καλο μηχανημα θα βοηθησει αρκετα.
 

Υπουργάρα

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2023
Μηνύματα
1.575
Like
1.449
Πόντοι
216
Αναφερω οτι ειναι πιασμενα γιατι εγω και πολλα αλλα ατομα κανουμε την καθε ασκηση συγκεκριμενη ωρα , π.χ. Καθε 2 λεπτα μπαινω σε αλλο σετ ή αλλαζω ασκηση σε 3λεπτα , δε μπορω να περιμενω καποιον αλλον κανα 10 λεπτο . Οσο για τον εξοπλισμο εχει απολυτη σημασια . Ενα καλο μηχανημα θα βοηθησει αρκετα.
Για αυτό ακριβώς,φροντίζεις να γυμνάζεις διαφορετική ομάδα από αυτήν που γυμνάζει η πλειοψηφία όσων κάνουν (bro) split workout
 

Υπουργάρα

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2023
Μηνύματα
1.575
Like
1.449
Πόντοι
216

eftyxia07

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2024
Μηνύματα
105
Like
143
Πόντοι
1
Θα ερθει αθηνα εν τω μεταξυ ενα απτα καλυτερα γυμναστηρια παγκοσμίως ,Ιδιαιτέρως της Αγγλίας στο Περιστέρι και εχω ακουσει οτι πολλοι θα μετακομισουν εξαιτιας του. Login • Instagram
 

Υπουργάρα

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2023
Μηνύματα
1.575
Like
1.449
Πόντοι
216
Θα ερθει αθηνα εν τω μεταξυ ενα απτα καλυτερα γυμναστηρια παγκοσμίως ,Ιδιαιτέρως της Αγγλίας στο Περιστέρι και εχω ακουσει οτι πολλοι θα μετακομισουν εξαιτιας του. Login • Instagram
Άμα βάλει και προσιτές τιμές,ναι θα πάει καλά

Πάντως:
Μακρυά από τα Γυμναστήρια-αλυσίδες τύπου Yava
Εδώ που μένω τουλάχιστον είναι άθλιο
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.025
Κριτικές
10
Like
5.320
Πόντοι
2.816
Τύπε νηματοθετη
άσε τον εξοπλισμό και προχώρα στο παρασύνθημα
έχεις κάνει φασουλες με κοριτσάκια στα γυμναστήρια;
 

sakarvats

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Σεπ 2008
Μηνύματα
1.403
Κριτικές
107
Like
7.858
Πόντοι
6.585
Το holmes εχει ονομα επειδη υπαρχει ποιοτητα
πλέον υπάρχει κ ποσότητα .. μπορεί να τα έχει όλα (όργανα, σάουνα, spa, πισίνα, cafe-bar, κλπ) αλλά μετά από κάμποσα χρονάκια σαν μέλος, δεν ανανέωσα φέτος την συνδρομή μου

Η καθαριότητα δεν είναι όπως παλιά (έχει πέσει το επίπεδο, γιατί πλέον το διαχειρίζεται εξωτερικός συνεργάτης)
Μέλη περισσότερα από όσα μπορεί να σηκώσει το κάθε club
Παρόλο που υπάρχει καλά σχεδιασμένο πλάνο για ομαδικά "sessions" (yoga, pilates, spinning, κλπ) θεωρώ ότι έχασε τον τίτλο του premium club.
Δεν έχει σημασία να το αναλύσω περισσότερο, απλά θα ήταν καλύτερο να αυξήσουν τα πακέτα συνδρομής κ να γίνει ένα ξεκαθάρισμα στα μέλη του κ να υπάρχει το ιδεατό κοινό (για παράδειγμα 3500 μέλη στο Μαρούσι δεν μπορεί να τα σηκώσει ..)

για τα Yava, δεν το συζητάω καν (περασα κ από εκει ενα φεγγάρι κ κατάληξα να κάνω 6-7 φορές διάδρομο κ έφευγα χωρίς να αλλάξω, απευθείας στο αμαξι ..) .. Υγειονομική βόμβα .. Ασε που μονιμα το 1/3 των μηχανημάτων ήταν "out of order"..
 

NickGeek

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2005
Μηνύματα
1.334
Κριτικές
6
Like
536
Πόντοι
96
πλέον υπάρχει κ ποσότητα .. μπορεί να τα έχει όλα (όργανα, σάουνα, spa, πισίνα, cafe-bar, κλπ) αλλά μετά από κάμποσα χρονάκια σαν μέλος, δεν ανανέωσα φέτος την συνδρομή μου

Η καθαριότητα δεν είναι όπως παλιά (έχει πέσει το επίπεδο, γιατί πλέον το διαχειρίζεται εξωτερικός συνεργάτης)
Μέλη περισσότερα από όσα μπορεί να σηκώσει το κάθε club
Παρόλο που υπάρχει καλά σχεδιασμένο πλάνο για ομαδικά "sessions" (yoga, pilates, spinning, κλπ) θεωρώ ότι έχασε τον τίτλο του premium club.
Δεν έχει σημασία να το αναλύσω περισσότερο, απλά θα ήταν καλύτερο να αυξήσουν τα πακέτα συνδρομής κ να γίνει ένα ξεκαθάρισμα στα μέλη του κ να υπάρχει το ιδεατό κοινό (για παράδειγμα 3500 μέλη στο Μαρούσι δεν μπορεί να τα σηκώσει ..)

για τα Yava, δεν το συζητάω καν (περασα κ από εκει ενα φεγγάρι κ κατάληξα να κάνω 6-7 φορές διάδρομο κ έφευγα χωρίς να αλλάξω, απευθείας στο αμαξι ..) .. Υγειονομική βόμβα .. Ασε που μονιμα το 1/3 των μηχανημάτων ήταν "out of order"..
Φιλαράκι έτσι ακριβός όπως τα λες είναι. Σαν να τα είχα γράψει εγω αν και στα ομαδικά διαφωνώ γιατί είναι χάλια το πρόγραμμα (Γλυφάδα) και ποτέ δεν βρίσκεις να κλείσεις.
Η καθαριότητα δεν είναι όπως θα έπρεπε, πάρα μα πάρα πολλά μέλη με ότι συνεπάγεται αυτό και μάλιστα μαλάκες. Παρατάνε πετσέτες, τις βάζουν στο πάτωμα, αφήνουν σκουπίδια στα ντουλάπια, γενικός πολλά ζώα.
Είμαι μέλος 5 χρόνια και ο μόνος λόγος που συνεχίζω είναι οτι μου δίνει πετσέτες και δε χρειάζεται να κουβαλάω,
 

NickGeek

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2005
Μηνύματα
1.334
Κριτικές
6
Like
536
Πόντοι
96
Το holmes εχει ονομα επειδη υπαρχει ποιοτητα
Τόσα χρόνια που πάω δεν έχω δει κάτι τόσο ανώτερο από άλλα γυμναστήρια. Παλαιότερα δεν είχε τόσο κόσμο και αυτό ήτνα καλό αλλά τώρα γίνεται το αδιαχώρητο. Αν δεν έδινε πετσέτες θα είχα σταματήσει καιρό τώρα.
 

sakarvats

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Σεπ 2008
Μηνύματα
1.403
Κριτικές
107
Like
7.858
Πόντοι
6.585
Φιλαράκι έτσι ακριβός όπως τα λες είναι. Σαν να τα είχα γράψει εγω αν και στα ομαδικά διαφωνώ γιατί είναι χάλια το πρόγραμμα (Γλυφάδα) και ποτέ δεν βρίσκεις να κλείσεις.
Η καθαριότητα δεν είναι όπως θα έπρεπε, πάρα μα πάρα πολλά μέλη με ότι συνεπάγεται αυτό και μάλιστα μαλάκες. Παρατάνε πετσέτες, τις βάζουν στο πάτωμα, αφήνουν σκουπίδια στα ντουλάπια, γενικός πολλά ζώα.
Είμαι μέλος 5 χρόνια και ο μόνος λόγος που συνεχίζω είναι οτι μου δίνει πετσέτες και δε χρειάζεται να κουβαλάω,
parking (Μαρουσι που κάνω το 70% των επισκέψεων κ βολευει) κ πετσέτες είναι το βασικό κίνητρο..

Επίσης φέτος 2 φορές δεν είχε ζεστό νερό στα ντουζ .. κ μιλάμε χειμώνα στις 6 το απόγευμα .. όχι στο τέλος της ημέρας που κλείνει..
 

NickGeek

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2005
Μηνύματα
1.334
Κριτικές
6
Like
536
Πόντοι
96
parking (Μαρουσι που κάνω το 70% των επισκέψεων κ βολευει) κ πετσέτες είναι το βασικό κίνητρο..

Επίσης φέτος 2 φορές δεν είχε ζεστό νερό στα ντουζ .. κ μιλάμε χειμώνα στις 6 το απόγευμα .. όχι στο τέλος της ημέρας που κλείνει..
ναι αυτό με το ζεστό νερό να μην έχει στη Γλυφάδα μου έχει τύχει σίγουρα 6 φορές. Πρέπει επιτέλους να το φτιάξανε γιατί έχει καιρό να μου συμβεί. Το χειρότερο απο εγκαταστάσεις είναι της Αθήνας πάντως, ειδικά στα ντούς.
 
Εγγρ.
12 Μαΐ 2022
Μηνύματα
300
Like
763
Πόντοι
81
εδω και ενα χρονο παω σε ενα ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ που εχει κοντα στο σπιτι μου ειναι πραγματικα ενα μικρο διαμαντι για αυτα τα οποια προσφερει βεβαια μην φανταστει καποιος ντουζιερες και ζεστα νερα ομως εχει αξιοπρεπει αποδυτηρια ανδρικα-γυναικεια εξοπλισμο συγχρονο και πολυ σωστα συντηρημενο σε ενα σχετικα μεγαλο χωρο και με 2 γυμναστες (οχι για personal) ολα αυτα στα 30€ ΕΤΗΣΙΩΣ (προπερσι τα ειχε στα 20€) ανα ετος απλα πρεπει να εισαι δημοτης ή να μενεις σε αυτον τον δημο
 

eftyxia07

Μέλος
Εγγρ.
20 Φεβ 2024
Μηνύματα
105
Like
143
Πόντοι
1
Τόσα χρόνια που πάω δεν έχω δει κάτι τόσο ανώτερο από άλλα γυμναστήρια. Παλαιότερα δεν είχε τόσο κόσμο και αυτό ήτνα καλό αλλά τώρα γίνεται το αδιαχώρητο. Αν δεν έδινε πετσέτες θα είχα σταματήσει καιρό τώρα.
Αυτο με τις πετσετες γιατι παιζει τοσο ρολο; Δε κλτβαινω
 

Υπουργάρα

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2023
Μηνύματα
1.575
Like
1.449
Πόντοι
216
Αυτο με τις πετσετες γιατι παιζει τοσο ρολο; Δε κλτβαινω
Όλοι ψάχνουν να κονομησουν με κάθε τρόπο

Στο δικό μου gym,αν θες να χρησιμοποιησεις πετσέτες του καταστήματος,πληρώνεις 5 ευρώ ανά προπόνηση
 

Υπουργάρα

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2023
Μηνύματα
1.575
Like
1.449
Πόντοι
216
Τόσα χρόνια που πάω δεν έχω δει κάτι τόσο ανώτερο από άλλα γυμναστήρια. Παλαιότερα δεν είχε τόσο κόσμο και αυτό ήτνα καλό αλλά τώρα γίνεται το αδιαχώρητο. Αν δεν έδινε πετσέτες θα είχα σταματήσει καιρό τώρα.
Στην τελική φέρνεις δική σου μαζί σου.
 

NickGeek

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2005
Μηνύματα
1.334
Κριτικές
6
Like
536
Πόντοι
96
Αυτο με τις πετσετες γιατι παιζει τοσο ρολο; Δε κλτβαινω
Γιατί πάω το πρωί και μετά κάνω μπάνιο και πάω γραφείο. Δεν μπορώ να κουβαλάω κάθε μέρα 2 σετ βρεμμένες πετσέτες. Είναι μεγάλη ευκολία
 

NickGeek

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2005
Μηνύματα
1.334
Κριτικές
6
Like
536
Πόντοι
96
Στην τελική φέρνεις δική σου μαζί σου.
Δεν θέλω να κουβαλάω 2 σετ βρεμμένες πετσέτες κάθε μέρα και να τις βάζω πλυντήριο/στεγνοτήριο κάθε βδομάδα. Δουλεύω πάρα πολλές ώρες για να έχω χρόνο για αυτό. Όταν δεν είχα τόση δουλειά το έκανα ή έκανα μπάνιο σπίτι μου. Είναι μεγάλη ευκολία για όλους όσους πάνε γραφείο μετά το γυμναστήριο το να μην κουβαλάς πετσέτες, ειδικά μπάνιου
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom