Νέα

Γύφτοι-βΡομά: συμβάντα, απόψεις κλπ.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Anton3566
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 330K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

hyena

Μέλος
Εγγρ.
29 Φεβ 2016
Μηνύματα
177
Κριτικές
8
Like
183
Πόντοι
1
Απλά δεν ανήκουν στο ανθρώπινο ειδος
Δεν ξέρω πόσα χρόνια ιστορία έχουν η από που προήλθαν
αλλά η εξέλιξη τους είναι μηδέν 0

Ήρθαν από τα σημερινά σύνορα Ινδίας-Πακιστάν. Για αυτό άλλωστε μοιάζουν με αυτές τις φυλές*. Ο λόγος που μετανάστευσαν είναι επειδή τους έδιωξαν οι Ινδοί! Φαντάσου δηλαδή πως ούτε οι Ινδοί δεν τους ανέχονταν.


*Γύρω στο 2012 στη νότια Ελλάδα έγινε συμπλοκή μεταξύ βΡομά-Πακιστανών και η αστυνομία επειδή δεν μπορούσε να ξεχωρίσει τον Γύφτο απ' τον Πακιστανό τους πήγε όλους στο τμήμα.
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.610
Like
14.518
Πόντοι
3.656
Τσιγγάνοι πυροβόλησαν οπαδούς του Παναθηναϊκού!

04/02/2012
Τα επεισόδια ξεκίνησαν στις 14:30 μ.μ., όταν πούλμαν με οπαδούς του Παναθηναϊκού, εκινείτο στην εθνική οδό με κατεύθυνση την Λιβαδειά, όπου η ομάδα του Παναθηναϊκού θα συναντούσε το Λεβαδειακό.

Οι φίλαθλοι του Παναθηναϊκού έδωσαν εντολή στον οδηγό να σταματήσει, όταν διαπίστωσαν ότι σημαία του Ολυμπιακού υπήρχε πάνω σε ένα τσαντίρι των τσιγγάνων. Οι οπαδοί του ΠΑΟ άρχισαν να πετροβολούν τη σημαία, όμως νεαροί αθίγγανοι αντέδρασαν πετροβολώντας και αυτοί με τη σειρά τους τους φιλάθλους του Παναθηναϊκού. Σε συμπαράσταση των μικρών τσιγγάνων έσπευσαν από τον καταυλισμό ομόφυλοι τους, οι οποίοι με καραμπίνες άρχισαν να πυροβολούν εναντίον των φιλάθλων του Παναθηναϊκού.

Από τα σκάγια τραυματίστηκαν δύο οπαδοί του Παναθηναϊκού οι οποίοι μεταφέρθηκαν στο Κέντρο Υγείας της Θήβας.

Στο σημείο έφτασαν ισχυρές αστυνομικές δυνάμεις από τη Θήβα, τη Λιβαδειά και την Αθήνα.


τυπε δεν ηξεραν δεν ρωταγαν οι βαζελοι;  :S :zfuck: :zfuck: :zfuck:
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.610
Like
14.518
Πόντοι
3.656
Ή θα μιλάς κυριολεκτικά, όπως εγώ, ή θα μιλάς μεταφορικά, οπότε δεν πρόκειται να συνεχίσω την κουβέντα.

Από τι κινδυνεύει ο κώλος σου, και χρειάζεται κάλυψη?

Και εν πάσει περιπτώσει, πες μου ένα παράδειγμα "μη απλού" πολίτη.


αγριο πραμα ο mariath τυποι  :headbaning1: :headbaning2:
 

kronos

Μέγας
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
4.182
Κριτικές
3
Like
10.322
Πόντοι
3.506
Γέμισε ξανά η πλατεία Υψηλών Αλωνιων στην Πάτρα με ενήλικες και ανήλικες Ρομά που κάνουν πιάτσα, με το φως της ημέρας, σαν να πρόκειται για το πιο φυσιολογικό πράγμα στον κόσμο. Μετά την πλατεία Όλγας, όπου, όπως έχει γράψει το tempo24 οι ανήλικες  "πατελούδες" έχουν επιστρέψει και επιδίδονται στο γνωστό εάγγελμα της αλίευσης ηλικιωμένων πελατών, οι κάτοικοι της περιοχής πέριξ των Υψηλών Αλωνίων κάνουν λόγο για ολική επαναφορά και αλισβερίσια που γίνονται όχι απλώς με το φως της ημέρας, αλλά ξεκινούν από τις 10 το πρωί!

Όπως λένε στο tempo24 οι μικρές τσιγγάνες στοχεύουν τους ηλικιωμένους που κάθονται στα παγκάκια και αυτούς που πίνουν τον καφέ τους στα παραδοσιακά καφενεία της πλατείας, για αυτό το λόγο και ...εφορμούν πρωινές ώρες, κάνοντάς τους, συχνά εντελώς απρόκλητα, χειρονομίες και προτάσεις για συνευρέσεις έναντι εξευτελιτικών ποσών.

Πηγη:
 

Συνημμένα

  • vlsyhyjxlk51a5b5df7b960.jpg
    vlsyhyjxlk51a5b5df7b960.jpg
    26,4 KB · Εμφανίσεις: 100

azazel

Τιμημένος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
10.383
Κριτικές
215
Like
17.200
Πόντοι
35.697
Η τούμπα και ειδικά η θύρα 4 είναι γεμάτη από τέτοιους!!!

:vomit:  :vomit:
 

Sailock

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
451
Κριτικές
9
Like
309
Πόντοι
281
Οι αποψεις σας ειναι παρανομες συμφωνα με τον αντιρατσιστικο νομο. Το κρατος σας βαζει φυλακη. Δε γουσταρεις γυφτους; Βγαλε λεφτα να μεινεις στο Χαλανδρι. Δεν εχεις λεφτα αλλα εισαι Ελληνας; Τραβα ψοφα.
.  Χωρίς να θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά στο Χαλάνδρι υπάρχει επιδοτούμενους από την Ε.Ε. Καταυλισμός , πίσω από το Νομισματοκοπείο
 

nikostratos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.041
Κριτικές
22
Like
460
Πόντοι
306
.  Χωρίς να θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά στο Χαλάνδρι υπάρχει επιδοτούμενους από την Ε.Ε. Καταυλισμός , πίσω από το Νομισματοκοπείο

Κι όχι μόνο, στο Χαλάνδρι ζούνε και πολλοί βασιλιάδες τους...

Επίσης: ΤΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΤΗ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΕ ΑΦΟΥ  ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΟΣΟΥΣ ΥΠΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΠ' ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΦΙΛΕΣ!!!!

 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
487
Πόντοι
186
.  Χωρίς να θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά στο Χαλάνδρι υπάρχει επιδοτούμενους από την Ε.Ε. Καταυλισμός , πίσω από το Νομισματοκοπείο
Δεν κινουνται παντου στο Χαλανδρι.
 

Mr.Quinlan

Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2017
Μηνύματα
66
Like
4
Πόντοι
0
.   Χωρίς να θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά στο Χαλάνδρι υπάρχει επιδοτούμενους από την Ε.Ε. Καταυλισμός , πίσω από το Νομισματοκοπείο

Δεν είναι ακριβώς έτσι,απλά υπάρχει σχετικό πρόγραμμα από τον Δήμο Χαλανδρίου που έχει σκοπό την ομαλή ένταξή τους στις δραστηριότητες και την ζωή της τοπικής κοινότητας.
Πάντως με τα 40 χρόνια που κατοικούν εκεί πέρα μια χαρά χρησικτησία έχουν κατοχυρώσει!
Ή μήπως η χρησικτησία ισχύει μόνο για όλους εμάς τους υπόλοιπους;  ;)
 

Λιλα

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2008
Μηνύματα
5.322
Κριτικές
3
Like
51
Πόντοι
66
Ηταν βαρυ αυτό  :s&m_1: :s&m_1: :s&m_1: :s&m_1: :s&m_1: :boobies:
 

mamra81

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2014
Μηνύματα
51
Κριτικές
11
Like
441
Πόντοι
290
Το παρατήρησα τον τελευταίο καιρό. Πιο πολύ βλέπεις γύφτους παντού παρα αστυνομία. Εχουν κατακλύσει την καθημερινότητα. Πλέον αρχίζω και τους μελετάω και τους παρατηρώ πολύ προσεκτικά.

Μια λέξη μπορεί να περιγράψει την πλειονότητα τους, για να μην πω όλους:ΑΠΑΤΗ. Εξαπλώνονται σαν την χολέρα. Είναι κουτοπόνηροι, χαμηλό δείκτη νοημοσύνης σαν μαϊμού, αλλά το μυαλό δουλεύει συνέχεια για απάτες. Πάντα βέβαια με προβλεπόμενο τρόπο, με ηλιθιότητα, γι αυτό και συνήθως συλλαμβάνονται εύκολα σχετικά.

Ενας φίλος που δουλεύει σε ασφάλεια μου είπε:"Τους βλέπεις που γυρνάνε και μαζεύουν σίδερα ή πουλάνε χώμα; Τσιλιαδόροι, τσεκαδόροι ή κράχτες είναι. Περνάνε συνέχεια απο τα ίδια μέρη και ελέγχουν σπίτια, γείτονες κλπ.Αμα είσαι και βλάκας και τους βάλεις σπίτι για να πάρουν κανα παλιό ψυγείο ή να σου ανεβάσουν χώμα, την γάμησες.Σε λίγες μέρες θα είναι άδειο το σπίτι σου"

Χτυπάνε όπου μπορείς να φανταστείς: Τηλεφωνικές απάτες, παρουσιάζονται σαν υπάλληλοι της ΔΕΗ, του ΟΤΕ, της Εφορίας, σαν αστυνομικοί κλπ.

Δεν έχουν μπέσα, φιλότιμο ή ιερό και όσιο. Περιμένω να ανταλλάξουμε γνώμες κλπ.


Οι γύφτοι δεν είναι όλοι κουτοπόνηροι όπως νομίζουν κάποιοι, δεν είναι και λογικό αυτό.
Υπάρχουν και γύφτοι που είναι έξυπνοι, το κακό είναι ότι όλη την ευφυΐα που μπορεί να έχει ένας γύφτος θα την εξαντλήσει στην παρανομία και στις απατες.
Όπως δεν είναι και όλοι σκουροχρωμοι υπάρχουν και λευκοι γύφτοι ή γύφτισσες, μειοψηφία άλλα υπάρχουν.


Συνήθως ψάχνουν εύκολα θύματα(π.χ. ηλικιωμένους) και προσπαθούν να τους ξεγελάσουν με διαφόρους ευφάνταστους τρόπους ώστε να καταφέρουν να τους αφαιρέσουν χρήματα.


Δεν θυμάμαι να έχω δει ποτέ γύφτο υπάλληλο σε μια φυσιολογική επιχείρηση  :think:

Στην καλύτερη να έχει κάποιο κατάστημα με ρούχα στην Αγ. Βαρβάρα, όπου και αυτό το κατάστημα θα το έχει ανοίξει με απατεωνιές.

Ή να πουλάει τίποτα καρπουζιά με κανένα αγροτικό. Που και σε αυτή την περίπτωση τα καρπουζιά τα έχει κλέψει.
Δηλαδή το βράδυ έχει πάει με το αγροτικό σε κάποιο επαρχιακό κτήμα έχει κλέψει τα καρπουζιά και το μεσημέρι κόβει βόλτες στους δρόμους της Αθήνας και τα πουλάει.


Όπως λες και συ δεν έχουν ιερό και όσιο, ένας γύφτος μπορεί να κλέψει(με πολλούς τρόπους) μέχρι και εκκλησία  :priest:
π.χ. να βάλει στην τσέπη του ένα πάκο με πλαστά 50ευρα και να πάρει σβάρνα τις εκκλησίες για να τα αλλάξει σε κέρματα,
να μπει κυριλέ στην εκκλησιά και να πει ευγενικά του γέροντα :
΅ Πάτερ μηπως θέλετε χαρτονομίσματα γιατί έχω περίπτερο και χρίζομαι κέρματα...΅
 

Λιλα

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2008
Μηνύματα
5.322
Κριτικές
3
Like
51
Πόντοι
66
:boobies:
 

Συνημμένα

  • Λιλα (9).jpg
    Λιλα (9).jpg
    85 KB · Εμφανίσεις: 119

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom