Νέα

Γιώργος Γεωργίου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα px75
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 368K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.774
Κριτικές
2
Like
6.186
Πόντοι
1.336
Όπως τα λες φίλε μσακη .Εγώ τον θυμάμαι στον σπριντ φμ .Ήταν Φοβερος εκεί όπως και στην τηλεόραση .Επίσης είχε πει πολλές φορές και είχε δίκιο για τα ακαταλαβίστικα αγγλικά του λουτσεσκου και ειχα πέσει κάτω και γελαγα .Οπως επίσης κατι που το πιστεύω ότι έπαιρνε συμβουλές για το πως θα κατεβάσει την ομάδα του ΠΑΟΚ από τον πατέρα του (στο λέω φίλε μσακη γιατί ξέρω ότι υποστηρίζεις τον ΠΑΟΚ ).Να είσαι καλά .Δεν μπορώ να το πιστέψω .Εγώ του μίλαγα πολλές φορές και στο γήπεδο της Ριζούπολη σ και ο θείος μου τον ήξερε από τα 80σ .
 

Tzin tonik

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουν 2021
Μηνύματα
642
Like
1.955
Πόντοι
206
Από τους καλύτερους στην αθλητική δημοσιογραφία με πάρα πολλς γνώσεις ( εντός του γηπέδου και εκτός ) .
Το '' Καφενείο των Φιλάθλων "" , κάθε Κυριακή βράδυ , στο κανάλι 5 , ζωντανά μέσα σε καφενεία και καφέ ,με κόσμο να λέει την άποψη του , τότε ήταν πρωτοποριακή εκπομπή .
Τον αντιγράψανε παρα πολλοί στα μετέπειτα χρόνια στα ραδιόφωνα. ( Παρασιδης , Ραπτόπουλος,Κουλιανος και παρα πολλοί αλλοι ) .

Καλό ταξίδι
 

Renegade C

Μέλος
Εγγρ.
13 Απρ 2023
Μηνύματα
11
Like
11
Πόντοι
0
Όποτε ήμουν νταουνιασμένος ξαναέβλεπα την περιγραφή του για επίσκεψη Κλίντον... απίστευτες ατάκες!
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.694
Like
29.009
Πόντοι
6.056
 

Ippokratis22

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2022
Μηνύματα
417
Κριτικές
1
Like
774
Πόντοι
81
Κρίμα που έφυγε νωρίς ο Γιωργάρας
Τελικά δε μάθαμε τι ομάδα ήταν απο τις μεγάλες ομάδες του κέντρου .
Το πηρε μαζι του
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.694
Like
29.009
Πόντοι
6.056
 
  • Like
Αντιδράσεις: FARAW

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.774
Κριτικές
2
Like
6.186
Πόντοι
1.336
Φίλε Ιπποκράτη από τις μεγάλες ήταν η πιο ιστορική ομάδα Για μένα και η πιο καθαρή ομαδα και η πιο μεγάλη με τους καλύτερους φιλαθλους (για αυτό βρίσκεται στην δεύτερη κατηγορία ) ο απολλων Αθηνών .Να είσαι καλά φίλε .Πολλές φορες φίλε Ανεμοδουρά έλεγε στο ραδιόφωνο και στην τηλεόραση σε κλείνω για να μην εκτίθεσαι (γιατί Δυστυχως οι φίλαθλοι των μεγάλων ομάδων δεν τους αρέσει το ποδόσφαιρο παρά μόνο να κερδίζει η ομάδα τους .Ποσό μεγάλο δίκιο είχε).Τρομερές οι ατάκες του όπως το ήμαρτον (πολλοί τον κορόιδευαν και για τα δόντια του .Κάτι που δεν ήταν σωστό ).Κριμα .Επίσης θυμμαμαι που είχε δει την κατρακύλα του Ολυμπιακού και είχαν βγει οι Ολυμπιακοί και τον έκραζαν και είχε πει ότι δεν έχει πια παίκτες με προσωπικότητα .
 

DAMDIM100

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
2.562
Κριτικές
10
Like
2.890
Πόντοι
746
Φίλε Ιπποκράτη από τις μεγάλες ήταν η πιο ιστορική ομάδα Για μένα και η πιο καθαρή ομαδα και η πιο μεγάλη με τους καλύτερους φιλαθλους (για αυτό βρίσκεται στην δεύτερη κατηγορία ) ο απολλων Αθηνών .Να είσαι καλά φίλε .Πολλές φορες φίλε Ανεμοδουρά έλεγε στο ραδιόφωνο και στην τηλεόραση σε κλείνω για να μην εκτίθεσαι (γιατί Δυστυχως οι φίλαθλοι των μεγάλων ομάδων δεν τους αρέσει το ποδόσφαιρο παρά μόνο να κερδίζει η ομάδα τους .Ποσό μεγάλο δίκιο είχε).Τρομερές οι ατάκες του όπως το ήμαρτον (πολλοί τον κορόιδευαν και για τα δόντια του .Κάτι που δεν ήταν σωστό ).Κριμα .Επίσης θυμμαμαι που είχε δει την κατρακύλα του Ολυμπιακού και είχαν βγει οι Ολυμπιακοί και τον έκραζαν και είχε πει ότι δεν έχει πια παίκτες με προσωπικότητα .
Έλεγαν ότι τα δόντια του τα είχαν σπάσει φίλαθλοι φανατικοί, κάποιοι κακοήθεις...
Ο άνθρωπος είπε ότι τα έχασε από την στενοχώρια του για την σπάνια ασθένεια του γιου του και την πορεία της εξέλιξής της...
Μια ξεχωριστή προσωπικότητα στο χώρο του αθλητικού ρεπορτάζ, με έναν ωραίο ιδιαίτερο τρόπο να αναλύει τα ποδοσφαιρικά γεγονότα, που ακόμα και εμένα που δεν ασχολούμαι καθόλου με το ποδόσφαιρο χαιρόμουν να ακούω...
Ας είναι ελαφρύ το χώμα που θα τον σκεπάσει...
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.694
Like
29.009
Πόντοι
6.056
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.694
Like
29.009
Πόντοι
6.056
Ο Γιώργος ο Γεωργίου δεν μπορεί να πέθανε γιατί ήταν πνεύμα.
Και το πμευμα είναι ελεύθερο .
Πότε πετάει εδώ πότε πετάει για αλλού.
Πάντα όμως ελεύθερο!
Ελεύθερο, δημιουργικό, αυτό καταστροφικό, γόνιμα τρελό , με πείσμα στο πείσμα το επικοινωνιακό.
Οι συζητήσεις μας θα μου λείψουν.
Η παρέα σου.
Η πιο σημαντική εκπομπή επικοινωνίας της χώρας.
Την άκουγε ο επιστήμονας της Nasa και μάθαινε από το "κύριο καθηγητή..."
Την άκουγε ο Ολυμπιακός και ερωτεύονταν το Παναθηναϊκο "Bill by taxi "
Ακούγαμε τον παγκόσμιο κύριο * "Αυγολέμονο" να παραθέτει απαύγασμα εμπειρίας μιας ζωής...
Όλοι σε άκουγαν Γιώργο.
Και εσύ μας έκανες μια παρέα με τη μπέσα σου την αυθεντική μαγκιά σου και τον αυτοσαρκασμό σου που μόνο οι ευφυείς άνθρωποι διαθέτουν. Και προσπαθούσες σαν Δον Κιχώτης να βγάλεις τις ομαδικές- και όχι μόνο- τσιμπλες από τα μάτια και να ανοίξεις λίγο τα κολλημένα μυαλά.
Διαφωνούσα και συμφωνούσα φανατικά μαζί σου! Γι'αυτό ήσουν ιδιαίτερος .
Πάνω από όλα όμως μας ένωνε ο κοινός έρωτας που είχαμε και η λατρεία στον μεγάλο David Gilmore των Pink Floyd .
Συχνά όταν έκλεινα το τηλέφωνο έβαζες τη κιθάρα του και τον αποθέωνες πάλι και πάλι....
Οι εκπομπές σου ήταν κοινωνικό φαινόμενο επικοινωνίας από ετερόκλητα πλήθη. Με ατάκες δικές σου και του κοινού που για κάθε μία μπορεί να γραφτεί βιβλίο ξεχωριστά.
Με άφησες κάποτε στον αέρα να διαβάσω το ποίημα που έγραψα για τον αδικοχαμένο Άλκη της Θεσσαλονίκης . Και το μόνο σου σχόλιο ήταν ένας κόμπος στο λαιμό
Γιατί είχες σπάνια ευαισθησία . Πότε γενναιόδωρα απλωμένη και πότε κρυμμένη πίσω από κόφτες λέξεις δυνατές.
Έμαθε να σε ακούει και να σε καταλαβαίνει η σύντροφός της ζωής μου.
Το έτος 2000 ένα βράδυ - ξημέρωμα δύσκολο της πρώτης εγκυμοσύνης μας , με μια σου ατάκα για ένα πολύχρωμο πουκάμισο σου γελάσαμε με τη ψυχή μας για είκοσι ολόκληρα λεπτά...
Έπαιζες μουσικές υπέροχες , τρελές ήσουν μύστης.
Μιας εποχής άλλης που τα κομμάτια της αποχωρούν επικίνδυνα συχνά πλέον.
Ντόμπρος στα ίσια η γνώμη σου παντού και πάντα.
Θα φύγεις να συναντήσεις το φίλο σου τον Ηλία το Μπαζινα, αλλά κυρίως τον γιο σου το Τάσο για τον οποίο μια ακατανόητη εξέλιξη επιφύλαξε η ζωή.
Δακρύζες συχνά στον αέρα για αυτόν και δακρύσαμε κι εμείς μαζί σου.
Σήμερα νοιωθω πως χάνω έναν δικό μου αγαπημένο άνθρωπο.
Θέλω μέσα από την καρδιά μου να σε ευχαριστήσω φίλε μου καλέ.
Να ευχηθώ τα καλύτερα του κόσμου στη κόρη σου την Ευγενία και σε όλους όσους αγαπούσες και νοιαζόσουν .
Σε ευχαριστώ για τις ατέλειωτες ώρες παρέας στα ταξίδια μου ανά την Ελλάδα , οποιαδήποτε ώρα, ημερα,κανάλι η σταθμό...
Κάποτε μου αφιέρωσες ζωντανά στο τηλέφωνο το Kashmir των Led Zeppelin σε μια live εκτέλεση 12 λεπτών σε συνοδεία με Μαροκινά βιολιά... μόνο και μόνο επειδή στο ζήτησα για παρέα μέχρι να τελειώσει η ανηφόρα για τη Κόνιτσα και να φτάσω...
Και άλλα πολλά που ο καθένας έχει χιλιάδες να διηγηθεί.
Κι αυτός ο καθένας ήταν οι εκατοντάδες χιλιάδες που σε άκουγαν για δεκαετίες όπου κι αν πήγαινες .
Γιατί σημασια δεν είχε το μέσο επικοινωνίας
Καμία!
Σημασία είχε μόνο η δυναμική που αναπτυσσόταν από την οικογένεια χιλιάδων ανθρώπων που συμμετείχε.
Και κυρίως το συναίσθημα η αλήθεια και η τροφή για σκέψη που χάριζε το εγχείρημα σου απλόχερα στο καθένα.
Τη φράση #Ημαρτον! που καθιέρωσες δυστυχώς θα την αναφέρουμε κάθε μέρα και πιο συχνά με τη τροπή που έχει πάρει η καθημερινότητα στη χώρα μας την Ελλάδα.
Όταν εκλεινες τη γραμμή έλεγες "γεια σου φίλε σε ευχαριστώ πολυ!"
Κι αμέσως μετά :" πάμε στον επόμενο"....
Εμείς ευχαριστούμε Γιώργο για όλα.
Και επόμενος γλυκέ μου φίλε σαν εσένα δεν θα ύπαρξει.
Καλό σου ταξίδι

Γιώργος Τσαμπάς
 

FARAW

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2018
Μηνύματα
1.774
Κριτικές
2
Like
6.186
Πόντοι
1.336
Τον ακούω φίλε Ανεμοδουρά και εχω συγκινηθεί πολύ (έχω βαλει τα κλαματα όπως τότε και για τον πατέρα μου ).Να είσαι καλα φίλε μου .Θα μας λείψουν και τρομερές ροκιες του .Τώρα ακούω κάποιο παιδί και λεει μεγάλη αλήθεια υπήρχε ο γεωργιου και οι υπόλοιποι .
 

bourdeliaris82

Μέγας
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.470
Κριτικές
56
Like
6.115
Πόντοι
3.556
Ο Γεωργιου ηταν ενας γνησιος μπουρδελιαρης σαν κι εμας. Οριτζιναλ ψυχη με τα καλα της και τ' ασχημα της.
 
  • Like
Αντιδράσεις: FARAW

7spirit

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
775
Like
1.384
Πόντοι
206
Από τους λίγους ανθρώπους για τους οποίους ισχύει η κλισέ φράση για θανάτους:
"Θα ζει για πάντα στις καρδιές μας" .
Σημείο αναφοράς, σημάδεψε μια ολόκληρη εποχή.
Με θετικά και αρνητικά στοιχεία όπως όλοι μας.
Σίγουρα ΠΑΝΤΑ οι ατάκες του και η κουλτούρα του θα υπάρχουν στο χώρο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom