Νέα

Γινε Δοτης Μυελου των Οστων

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα P_a_u_l_i_n_a{24}.gr
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 77
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Δ

Διαγραμμένο μέλος 136408

Επισκέπτης
Πολυ ωραιο το θεματακι που ανοιξες...

Βεβαια εχεις εναν τροπο να γαμας ακομα και τα καλιτερα θεματα με το δικο σου μοναδικο τροπο...
Στο παρασυνθημα τωρα...η αιμοδοσια ειναι οτο καλιτερο μπορει να κανει κσνεις για τον οργανισμο του..και για το κοινωνικο συνολο
Υπηρξα αιμοδοτρια επι σειρα 10 ετων και πλεον...
Δυστυχως μετα τη γεννηση των.παιδιων μου και ισως γιατι οι εγκυμοσυνες μου ηταν η μια κοντα στην αλλη δεν καταφερα ν ανεβασω ποτε ξανα τον αιματοκριτη μου σε ικανοποιητικες τιμες..κι ετσι σταματησα

Τωρα...οσον αφορα τις χοντρομαλακιες που λες οτι οι πουτανες γαμιουνται με οτι πιο σιχαμερο υπαρχει.εισαι τελειως φαουλ...Εχω υπεροχους ανθρωπους για πελατες...τους προσεχω και με προσεχουν...Εχω μπει σε φτωχικα σπιτια εχω μπει και σε βιλαρες παντα ομως με αντιμετωπιζαν με σεβασμο κι εγω επισης..και η καθαριοτητα παιζει τον πρωτο ρολο και μετα η καυλα

Ααα..και το κυριοτερο μωρο μου...δεν ειχα βραδινες λιγουρες απ αυτες που σε κανουν να θες να σε γαμησει γυφτος..πακιστανος..η τελειωμενο πρεζονι..αρκει να ξεθυμανεις

Υψηλά μαθήματα από μια αληθινή Κυρία! Τα σέβη μου και από εδώ  :hi:
 

Old Devil

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2013
Μηνύματα
8.784
Κριτικές
11
Like
603
Πόντοι
376
οι ίδιοι γιατροί που βάζουν υγιείς ανθρώπους σε χειρουργεία (δλδ λένε ψέματα στον κόσμο ότι είναι άρρωστος) και έχουν κάνει περιουσίες από φακελάκια βάζουμε το χεράκι μας στην φωτιά ότι δεν θα έχουν στήσει εμπόριο με αυτά τα κόλπα ?  :grin:
μπα δεν τους εμπιστεύομαι...
να πάω να γίνω δότης για να τα κονομήσει κάποιος πούστης φακελάκιας η απατεώνας που στήνει ψεύτικα χειρουργεία ? μπα δεν θα πάρω  :grin:


και ξέρω τι λέω.. ;)
υπάρχουν τρελά κυκλώματα γιατρών...τουλάχιστον στον βόλο που ξέρω 100% τι παίζει


οι έλληνες γιατροί είναι ικανοί μέχρι και να δολοφονούν παιδάκια για τα όργανα τους... :2funny:
 

Επιρρεπής

Ανώτατος
Εγγρ.
11 Ιουν 2014
Μηνύματα
4.054
Κριτικές
52
Like
16.645
Πόντοι
10.686
Μπορεί κάποιος ή κάποια να απαντήσει έγκυρα στο ερώτημα αν άπαντες θεωρούμαστε εν δυνάμει δωρητές σώματος,εφόσον δεν έχουμε υποβάλλει αρνητική δήλωση;Δεν μου ήρθε ουρανοκατέβατο,συνάδελφος κίνησε τη διαδικασία,έχουμε όμως χαθεί και τότε δεν με απασχολούσε να τον ρωτήσω και να το ψάξω.Με αυτά που ακούγονται όμως για κυκλώματα,καλόν είναι να πονηρευόμαστε,κι ο νοών νοείτω...
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
39.661
Like
20.403
Πόντοι
5.006
Μπορεί κάποιος ή κάποια να απαντήσει έγκυρα στο ερώτημα αν άπαντες θεωρούμαστε εν δυνάμει δωρητές σώματος,εφόσον δεν έχουμε υποβάλλει αρνητική δήλωση;Δεν μου ήρθε ουρανοκατέβατο,συνάδελφος κίνησε τη διαδικασία,έχουμε όμως χαθεί και τότε δεν με απασχολούσε να τον ρωτήσω και να το ψάξω.Με αυτά που ακούγονται όμως για κυκλώματα,καλόν είναι να πονηρευόμαστε,κι ο νοών νοείτω...
Στην Ελλάδα  ορίζεται στο νόμο περί μεταμοσχεύσεων (ν. 3984/2011) η ισχύς της «Μη Εικαζόμενης» Συναίνεσης,  δηλ. για τη Δωρεά Οργάνων απαιτείται η πρότερη, εν ζωή, συναίνεση του πολίτη (κάρτα Δωρητή) ή άντ’ αυτού, η συναίνεση των συγγενών του εκλιπόντος για τη Δωρεά των Οργάνων του.
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
Απλο ειναι, πλεον και χωρις να εχεις δηλωσει εθελοντης μπορεις να γινεις δοτης με ΤΗΝ ΣΥΜΦΩΝΗ ΓΝΩΜΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΣΟΥ.
Αμα δεν το θες αυτο απλα κανεις δηλωση πως σε καμια περιπτωση δεν θες να γινεις δοτης, ακομα και εαν οι δικοι σου συμφωνουν.
 

Επιρρεπής

Ανώτατος
Εγγρ.
11 Ιουν 2014
Μηνύματα
4.054
Κριτικές
52
Like
16.645
Πόντοι
10.686
Αυτήν τη λεπτή γραμμή του διαχωρισμού του ''φυτού'' από τη βαριά αναισθησία φοβάμαι,στο πώς δηλαδή μπορούν κάποιοι επιτήδειοι να την κατευθύνουν εσκεμμένα,να δελεάσουν συγγενείς με χρηματικά και άλλα ανταλλάγματα...
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
Αυτήν τη λεπτή γραμμή του διαχωρισμού του ''φυτού'' από τη βαριά αναισθησία φοβάμαι,στο πώς δηλαδή μπορούν κάποιοι επιτήδειοι να την κατευθύνουν εσκεμμένα,να δελεάσουν συγγενείς με χρηματικά και άλλα ανταλλάγματα...
Δεν εμπιστευεσαι τους συγγενεις φιλε;
 

Matt LeBlanc

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2007
Μηνύματα
4.492
Κριτικές
21
Like
6.829
Πόντοι
6.745
οι ίδιοι γιατροί που βάζουν υγιείς ανθρώπους σε χειρουργεία (δλδ λένε ψέματα στον κόσμο ότι είναι άρρωστος) και έχουν κάνει περιουσίες από φακελάκια βάζουμε το χεράκι μας στην φωτιά ότι δεν θα έχουν στήσει εμπόριο με αυτά τα κόλπα ?  :grin:
μπα δεν τους εμπιστεύομαι...
να πάω να γίνω δότης για να τα κονομήσει κάποιος πούστης φακελάκιας η απατεώνας που στήνει ψεύτικα χειρουργεία ? μπα δεν θα πάρω  :grin:


και ξέρω τι λέω.. ;)
υπάρχουν τρελά κυκλώματα γιατρών...τουλάχιστον στον βόλο που ξέρω 100% τι παίζει


οι έλληνες γιατροί είναι ικανοί μέχρι και να δολοφονούν παιδάκια για τα όργανα τους... :2funny:
αυτη η ισοπεδωση και απλουστευση προς τα κατω,των παντων...
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.126
Κριτικές
493
Like
61.118
Πόντοι
39.662
γνωστο παραλληρημα των Ιαχωβαδων!

στο γιατρό παμε μονο για ψιλοπραματα καμμια ιωση κανα στομαχοπονο. αν μας βρουν κάτι και παμε για θάνατο απλα περιμένουμε να πεθάνουμε, τι σόι χριστιανοι ειμαστε οταν ο Κυριος μας καλει να παμε διπλα του και εμεις προσπαθουμε να τον αποφυγουμε ?
 

Verpalagar

Νέο Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2016
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
Το μοναδικο πραγμα που αξιζει να δωριζει κανεις στα ζωα τους ραγιαδες ειναι τα αρχιδια του.
 
OP
OP
P_a_u_l_i_n_a{24}.gr

P_a_u_l_i_n_a{24}.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Ιαν 2016
Μηνύματα
6.505
Κριτικές
4
Like
216
Πόντοι
346
Πολυ ωραιο το θεματακι που ανοιξες...

Βεβαια εχεις εναν τροπο να γαμας ακομα και τα καλιτερα θεματα με το δικο σου μοναδικο τροπο...
Στο παρασυνθημα τωρα...η αιμοδοσια ειναι οτο καλιτερο μπορει να κανει κσνεις για τον οργανισμο του..και για το κοινωνικο συνολο
Υπηρξα αιμοδοτρια επι σειρα 10 ετων και πλεον...
Δυστυχως μετα τη γεννηση των.παιδιων μου και ισως γιατι οι εγκυμοσυνες μου ηταν η μια κοντα στην αλλη δεν καταφερα ν ανεβασω ποτε ξανα τον αιματοκριτη μου σε ικανοποιητικες τιμες..κι ετσι σταματησα

Τωρα...οσον αφορα τις χοντρομαλακιες που λες οτι οι πουτανες γαμιουνται με οτι πιο σιχαμερο υπαρχει.εισαι τελειως φαουλ...Εχω υπεροχους ανθρωπους για πελατες...τους προσεχω και με προσεχουν...Εχω μπει σε φτωχικα σπιτια εχω μπει και σε βιλαρες παντα ομως με αντιμετωπιζαν με σεβασμο κι εγω επισης..και η καθαριοτητα παιζει τον πρωτο ρολο και μετα η καυλα

Ααα..και το κυριοτερο μωρο μου...δεν ειχα βραδινες λιγουρες απ αυτες που σε κανουν να θες να σε γαμησει γυφτος..πακιστανος..η τελειωμενο πρεζονι..αρκει να ξεθυμανεις

oμολογω οτι αυτο που ειπα δε το ενστερνιζομαι, απλα ηθελα να δειξω κ την αλλη οψη του νομισματος στο βλακα!
 
OP
OP
P_a_u_l_i_n_a{24}.gr

P_a_u_l_i_n_a{24}.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Ιαν 2016
Μηνύματα
6.505
Κριτικές
4
Like
216
Πόντοι
346
οι ίδιοι γιατροί που βάζουν υγιείς ανθρώπους σε χειρουργεία (δλδ λένε ψέματα στον κόσμο ότι είναι άρρωστος) και έχουν κάνει περιουσίες από φακελάκια βάζουμε το χεράκι μας στην φωτιά ότι δεν θα έχουν στήσει εμπόριο με αυτά τα κόλπα ?  :grin:
μπα δεν τους εμπιστεύομαι...
να πάω να γίνω δότης για να τα κονομήσει κάποιος πούστης φακελάκιας η απατεώνας που στήνει ψεύτικα χειρουργεία ? μπα δεν θα πάρω  :grin:


και ξέρω τι λέω.. ;)
υπάρχουν τρελά κυκλώματα γιατρών...τουλάχιστον στον βόλο που ξέρω 100% τι παίζει


οι έλληνες γιατροί είναι ικανοί μέχρι και να δολοφονούν παιδάκια για τα όργανα τους... :2funny:

αυτη τη δικαιολογια να τη πεις σε ενα παιδακι με λευχαιμια ..αν εχεις τα κοτσια..
 
OP
OP
P_a_u_l_i_n_a{24}.gr

P_a_u_l_i_n_a{24}.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Ιαν 2016
Μηνύματα
6.505
Κριτικές
4
Like
216
Πόντοι
346
στο γιατρό παμε μονο για ψιλοπραματα καμμια ιωση κανα στομαχοπονο. αν μας βρουν κάτι και παμε για θάνατο απλα περιμένουμε να πεθάνουμε, τι σόι χριστιανοι ειμαστε οταν ο Κυριος μας καλει να παμε διπλα του και εμεις προσπαθουμε να τον αποφυγουμε ?

και το παραλληρημα συνεχιζεται..
 

Old Devil

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2013
Μηνύματα
8.784
Κριτικές
11
Like
603
Πόντοι
376
αυτη τη δικαιολογια να τη πεις σε ενα παιδακι με λευχαιμια ..αν εχεις τα κοτσια..
'
μα αν δεν επέμβει η δικαιοσύνη να τους τσακίσει όλους ούτε το παιδάκι με λευχαιμία θα βοηθηθεί... αυτό λέμε
 

Old Devil

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Οκτ 2013
Μηνύματα
8.784
Κριτικές
11
Like
603
Πόντοι
376
αυτη η ισοπεδωση και απλουστευση προς τα κατω,των παντων...

είναι ισοπέδωση ότι οι 99 στους 100 γιατρούς χωρίς φακελάκι θα σε βάλουν σε λίστα αναμονής 5 χρόνια και θα δεις τα ραδίκια ανάποδα ?
είναι ισοπέδοση ότι οι 99 στους 100 γιατρούς τουλάχιστον μια φορά έχουν χώσει κόσμο σε χειρουργείο χωρίς να χρειάζετε και έχουν χορηγίσει αβέρτα φάρμακα λόγω συμβάσεων με φαρμακευτικές εταιρίες ?

μάλλον δεν τα ξέρεις καλά...

 

Επισκέπτης
Τυπε και εγω μανίκι,εχω ταττου στην πλάτη,στα πλευρά,στο πόδι στο μπούτι.Δεν μου είπαν τπτ ποτέ παρα μόνο αν έχουν περάσει 6 μήνες απο την τελευταία φορά που βάρεσα.Οτι και να λέμε αν δεν κάνουν εξετάσεις στο αίμα πριν το δώσουν δεν γίνεται να ξέρουν αν πραγματικά πάσχεις απο κάτι..Εδω μπορει να παρεις αντιβίωση μια εβδομάδα πριν δώσεις αίμα και να βγάλει καμια αλεργια ο λήπτης αίματος με την αντιβίωση που πήρες εσυ.Απλα τις πιθανότητες προσπαθούν να μειώσουν ώστε να ειναι πιο σίγουροι για το ποσο υγειής εισαι...
μα εγω τους πηγα και εξετασεις φαντασου και μου αρνηθηκαν..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom