Νέα

Γιατί οι ξένες στα νησιά αποφεύγουν τους Έλληνες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ahortagos141
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 250
  • Εμφανίσεις 23K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

jimakos900

Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2019
Μηνύματα
1.346
Like
1.023
Πόντοι
96
Το αραπικο φυστικι εχει κανει καλη διαφημιση :wink:
ρε φιλε τι καλη διαφημηση οι ξενες δλδ γιατι ν απανε μονο με το αραπη και ο πακιστανος και ο αραπης σοκολατενιο χρωμα εχουν και ειναι ασχημοι παρομοια γιατι δλδ επειδη ο ενας εχει 13 ενω ο αλλος 20 ενταξει μωρη μαλακω παρε εναν ηδονητη πιο καλα θα περασεις απο το να βαλεις τη κουραδα στο μουνι σου.
 

Elvis91

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2021
Μηνύματα
1.148
Like
871
Πόντοι
96
Μάλλον θα εννοεί τίποτα Ροδίτισες με μάνες Σκανδιναβές κλπ
Εμένα Ρόδο.. Έχει σσοανδ8ναδλβεε που μένουν μόνιμα, αλλά σίγουρα όχι τόσες όσες μας λενε οι ροδιτες.. Βλαχονησο θα το έλεγα που απλά έχει λεφτά.. Οι ροδιτες εντελώς άσχετοι στο καμακι, προσπαθούν να γαμησουνε μέσω κύκλου κοινής παρέας και κοινών γνωστών.. Φαντάσου είναι χειρότεροι από τους Έλληνες Αθήνας Θεσσαλονίκης στο καμακι, αυτό τα λέει όλα για το επίπεδο τους.. Άμα δεν είχαν λεφτά ούτε γυφτισα δεν θα τους επαιρνε?
 

Geo...

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2021
Μηνύματα
265
Κριτικές
1
Like
1.047
Πόντοι
81
Του 63. Κερκυραίος και γω. Τότε DJ σε κεντρικό μαγαζί στο Πέλεκα. Μετά Άμστερνταμ, Παρίσι, Λέβεν, Όσλο. Διαδρομές ανάλογες...

Όπως ακριβώς ήταν τα πες τζόγια μου. Σέβας.
Θυμάμαι Βαβέλ στη στροφή επάνω....
Ο dj εκεί ήταν κορυφή, σίγουρα θα τόν θυμάσαι...
Μήπως είσαι συ ωρε ;
Τη ντισκοτέκ πριν την εκκλησία, στην πλατεία στον Πέλεκα που ήταν σαν σπίτι ενοικιαζόμενο....
Κ τη ντισκοτέκ όπως κατεβαίναμε για Γλυφάδα....
Πως την λέγαν, άνεμος μέσα της, σπάω το κεφάλι μου να θυμηθώ....
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.515
Κριτικές
8
Like
11.460
Πόντοι
3.786
Το 2007 σε ένα κλαμπ στη Βαρκελώνη χαμούρευα ένα μουνέτο από Ελβετία ,25 αυτη τρελο μουνί. Της μίλησα ισπανικά και όταν μετά αρχισαμε να μιλάμε και της είπα ότι είμαι Έλληνας τουρίστας σηκώθηκε κι έφυγε.
Μεγάλο αυτογκόλ.
 

captain 69

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.250
Like
10.756
Πόντοι
2.256
Θυμάμαι Βαβέλ στη στροφή επάνω....
Ο dj εκεί ήταν κορυφή, σίγουρα θα τόν θυμάσαι...
Μήπως είσαι συ ωρε ;
Τη ντισκοτέκ πριν την εκκλησία, στην πλατεία στον Πέλεκα που ήταν σαν σπίτι ενοικιαζόμενο....
Κ τη ντισκοτέκ όπως κατεβαίναμε για Γλυφάδα....
Πως την λέγαν, άνεμος μέσα της, σπάω το κεφάλι μου να θυμηθώ....
Τη Βαβέλ την είχαν τ΄αδέλφια Φιλιππάκη. Ο ένας έκανε και τον DJ. Πολύ φίλοι. Τους βλέπω ακόμα όταν ανεβαίνω στο νησί.

Εγώ έπαιζα στο Rock Cafe. Στη πλατεία, όπως βλέπεις φάτσα την εκκλησία δεξιά. Το μαγαζί με το ξύλινο υπερυψωμένο πατάρι για "αυλή" που είναι τώρα mini market. 20 μέτρα μετά το Καίσαρα, τη ντισκοτέκ που αναφέρεσαι η οποία ήταν αφτεράδικο. Άνοιγε στις 4 το πρωϊ.

Και όπως κατεβαίναμε για Γλυφάδα ήταν δύο, όχι μία. Η Κόκα (μεγάλο φόρτωμα για ιταλίδες) και παρακάτω η Χαβάη, τίγκα στις γαλλίδες και τις σκανδιναυές. Και κατηφόρισμα το ξημέρωμα με τα μηχανάκια προς camping Βάτου για γαμίσι και ξεχαρμάνιασμα...

Αξέχαστα χρόνια. Έχουν γίνει και τραγούδι... Όταν οι επισκέπτες μας πήγαιναν με χίλια.

 

Geo...

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2021
Μηνύματα
265
Κριτικές
1
Like
1.047
Πόντοι
81
Τη Βαβέλ την είχαν τ΄αδέλφια Φιλιππάκη. Ο ένας έκανε και τον DJ. Πολύ φίλοι. Τους βλέπω ακόμα όταν ανεβαίνω στο νησί.

Εγώ έπαιζα στο Rock Cafe. Στη πλατεία, όπως βλέπεις φάτσα την εκκλησία δεξιά. Το μαγαζί με το ξύλινο υπερυψωμένο πατάρι για "αυλή" που είναι τώρα mini market. 20 μέτρα μετά το Καίσαρα, τη ντισκοτέκ που αναφέρεσαι η οποία ήταν αφτεράδικο. Άνοιγε στις 4 το πρωϊ.

Και όπως κατεβαίναμε για Γλυφάδα ήταν δύο, όχι μία. Η Κόκα (μεγάλο φόρτωμα για ιταλίδες) και παρακάτω η Χαβάη, τίγκα στις γαλλίδες και τις σκανδιναυές. Και κατηφόρισμα το ξημέρωμα με τα μηχανάκια προς camping Βάτου για γαμίσι και ξεχαρμάνιασμα...

Αξέχαστα χρόνια. Έχουν γίνει και τραγούδι... Όταν οι επισκέπτες μας πήγαιναν με χίλια.

Τεραστιε....
Τι μου θύμησες τώρα.....
Όντως έτσι ήταν. Το αφτεραδικο άνοιγε χαράματα.
Δεν είπα τίποτα για να δω πόσα θυμάσαι
Αλλά απ'ότι γλεπω, εσύ μαζί με κάτι άλλους τα χτισατε αυτά.....
Πωωωωγ ρε φίλε μου, Χαβάη....
Σκανδιναβες.... ωραία διακόσμηση, με ωραίο κήπο....
Κ τα αυτοκίνητα ακουμπισμένα στο συρματόπλεγμα γτ ήταν στενός ο δρόμος....
Κ το κάμπινγκ όπως προανεφερες....
Είσαι γέννημα θρέμμα του Πέλεκα...

Εγώ απ'το Κανόνι....
Σίγουρα θα θυμάσαι κ κει ωραία μαγαζιά που είχε το 80-90
Ν ακούσω.... Σαν παλαιότερος, πες πρώτος κ σε συμπληρώνω....
Cave, θυμάσαι ; Στο Πέραμα....
Moody blue, autokinisi, Lido....
Πω ρε φίλε. Τι να γράψεις σε τούτο το θρεντ....
Σαν μια γωνιτσα απ'την Κέρκυρα μου ακούγονται αυτά που γράφουν τα παιδιά εδώ μέσα, για τα νησιά κ τις τουρίστριες....
12 χρόνων λέγαμε τα κάλαντα στους τουρίστες στο Χίλτον τότε.... φαντάσου....
Μόνο Γενάρη και Φλεβάρη δεν είχαμε τουρισμό....

Καλά, ακόμη θυμάμαι το dj στο Βαβέλ....το Φιλιππάκη όπως προανεφερες....
Του ζητούσες να σου παίξει τραγούδι δικό σου κ σε κοιτούσε λες και του σκότωσες τη μάνα....
Αμίλητος.... σοβαρός.....
Έπαιζε μόνο τα δικά του....χαχαχα....
Φοβερός όμως....

Είσαι ίδια ηλικία με την αδερφή μου εσύ, το 64 αυτή...
Τεχνικό λύκειο....
Όπως κ γω...

Ο γαμπρός μου ( Άγγλος ) ήταν dj στις Μπενίτσες. Στου Σπίνουλα του Κώστα....στη Tiger πιο πριν στα Μωραιτικα...
Κ στην Ανναμπελα, στο Κανόνι....

Σίγουρα θα τον ξέρεις, φατσικα τουλάχιστον....

Ωραίο τραγούδι. Δεν τους έχω ξανακουσει.... Σουηδοί....
Καλό....με ρυθμο της εποχής....
 

captain 69

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.250
Like
10.756
Πόντοι
2.256
Τεραστιε....
Τι μου θύμησες τώρα.....
Lido μου λες... είσαι παικταράς! Έχω ακόμα στο σπίτι μου καθρέφτη με ζωγραφισμένο το σήμα της στο τζάμι. Εκείνη τη ψυχεδελική φάτσα στο διάστημα με το λογότυπο LIDO μπορντώ στον ουρανό.

O Φιλιππάκης στη Βαβέλ έπαιζε πολύ προχωρημένη μουσική. Μιλάμε ότι εκείνη την εποχή, το μαγαζί παίζει να ήταν ίσως ένα από τα καλύτερα μπαρ στην Ελλάδα. Και το μόνο στο χωριό που δούλευε και χειμώνα. Όπως και το άλλο το Morrison στους Έρμονες, του μακαρίτη του Αργύρη που έπινες ποτό ξαπλωμένος στις αιώρες με πιάτο όλο το κόλπο στο βάθος. Δε θα ξεχάσω καλοκαίρι του 1992 που μας είχε βάλει να μπουγελώνουμε με σαμπάνιες τη Δήμητρα Ματσούκα ημίγυμνη ... Κραιπάλες.

Στις Μπενίτσες τη βγάζαμε στη ταβέρνα του Μουζακίτη, πλαϊ στο ψαροφαγάδικο του Παξινού. Που 'χε τις Σκωτσέζες γκαρσόνες που φασώνονταν κάθε βράδυ και με διαφορετικό της παρέας. Και μετά Station. Και πέναλτυ στη παραλία με τουρίστριες τερματοφύλακες. Σε όποια έβαζες γκολ, αυτή γαμούσες.

Για ντόπιες πηγαίναμε La Luna, στα ψαράδικα. Ή Κανόνι, απέναντι από Χίλτον στη Pago-Pago ή Olive Tree στην ανηφόρα για καμμιά παντρεμένη, αδού ήταν off-site. Και Magnet, Κοφινέττα για ζιγκολίκι, όσοι κυκλοφορούσανε στη πέννα.

Είπες και Πέραμα; Θα κλείσω με μια λέξη... Zodiac και για να πάμε κόβοντας δρόμο, περνάγαμε τη λιμνοθάλασσα από το στενό πάσσο με τα μηχανάκια.

Τί να λέμε. Κάθε βράδυ λειώματα και γαμίσια ήταν.
 

Elvis91

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2021
Μηνύματα
1.148
Like
871
Πόντοι
96
Λιοματσ και γαμισια?νταξει το πιστεψαμε?
 

Elvis91

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2021
Μηνύματα
1.148
Like
871
Πόντοι
96
Γιατί ρε παίκτη, αου χει πει κανένας που με κόκα ή ένα καλό zero-zero δε γαμάς; Πήξαμε στους ξερόλες...
Έτσι ναι, γαμας όχι με ουίσκι όμως.. Καλά γαμισια ριχνεις άμα πιες και κανένα τσιγάρο.. Δίνεις και στη γκόμενά 2 τζούρες όχι πιο πόλι γιατί θα τη πάρει ο υπνος?
 

alan664

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2021
Μηνύματα
1.209
Like
3.046
Πόντοι
456
ρε φιλε τι καλη διαφημηση οι ξενες δλδ γιατι ν απανε μονο με το αραπη και ο πακιστανος και ο αραπης σοκολατενιο χρωμα εχουν και ειναι ασχημοι παρομοια γιατι δλδ επειδη ο ενας εχει 13 ενω ο αλλος 20 ενταξει μωρη μαλακω παρε εναν ηδονητη πιο καλα θα περασεις απο το να βαλεις τη κουραδα στο μουνι σου.
Οχι και σοκολατενιο χρωμα ο Πακιστανος :2funny:
 

jimakos900

Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2019
Μηνύματα
1.346
Like
1.023
Πόντοι
96
Οχι και σοκολατενιο χρωμα ο Πακιστανος :2funny:
Σημασία έχει ότι όλοι αυτοί μαύροι Πακιστανοί κλπ δεν είναι ωραίοι,απλα μερικές βρωμοπουτανες ξένες πάνε μόνο με τους μαυρους και όχι με τους Πακιστανους λόγο μεγέθους,πάρε πλαστική πουτσαα μωρη άμα θες μεγάλη,γιατί να πας με ασχημουληδες?και στη τελικη άμα θες μεγάλη πήγαινε με Ρώσους που είναι όμορφοι λευκοι που έχουν 20 εκ,ή στη τελική πήγαινε με λευκούς που έχουν 20 εκ υπάρχουν συγουρα γιατί να πας με τους ασχημουληδες?
 
Τελευταία τροποποίηση:

Elvis91

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2021
Μηνύματα
1.148
Like
871
Πόντοι
96
Εγώ ξέρω ότι οι αφρικανες προτιμούν λευκούς απο μαύρους.. Μια καμερουνεζα έτσι μου είχε πει.. Τους δικούς τους θεωρούν για τεμπελοσκυλα και ότι δεν κάνουν για γάμο και παιδιά.. Ένας λευκός μπορεί πολύ εφκολα να βρει γκόμενές στην Αφρική.. Πρέπει βεβεα να σου αρέσουν οι αφρικανες..
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.952
Κριτικές
15
Like
11.744
Πόντοι
3.846
Εγώ ξέρω ότι οι αφρικανες προτιμούν λευκούς απο μαύρους.. Μια καμερουνεζα έτσι μου είχε πει.. Τους δικούς τους θεωρούν για τεμπελοσκυλα και ότι δεν κάνουν για γάμο και παιδιά.. Ένας λευκός μπορεί πολύ εφκολα να βρει γκόμενές στην Αφρική.. Πρέπει βεβεα να σου αρέσουν οι αφρικανες..
Άμα στο είπε μια γκόμενά, εντάξει θα ισχύει για όλες τις γκόμενες.
Κανόνας αυτό που λες. ?
 

farmerjim

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2021
Μηνύματα
199
Like
436
Πόντοι
21
Σημασία έχει ότι όλοι αυτοί μαύροι Πακιστανοί κλπ δεν είναι ωραίοι,απλα μερικές βρωμοπουτανες ξένες πάνε μόνο με τους μαυρους και όχι με τους Πακιστανους λόγο μεγέθους,πάρε πλαστική πουτσαα μωρη άμα θες μεγάλη,γιατί να πας με ασχημουληδες?και στη τελικη άμα θες μεγάλη πήγαινε με Ρώσους που είναι όμορφοι λευκοι που έχουν 20 εκ,ή στη τελική πήγαινε με λευκούς που έχουν 20 εκ υπάρχουν συγουρα γιατί να πας με τους ασχημουληδες?
Μα οι πακιστανοι μικρη την εχουν. Στατιστικα ειναι σαν μαυριδεροι κινεζοι.
1644935046532.png

1644935078127.png
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.477
Κριτικές
62
Like
41.216
Πόντοι
8.530
Αν ο Έλληνας που βλέπουν οι ξένες μοιάζει με λαθρομετανάστη καγκουρα μέσα στα μούσια με παράξενο κούρεμα και κάπως σκουρόχρωμο σιγά μην πλησιάσουν...εκτός αν πραγματικά ψάχνουν για τέτοιες εξωτικές γεύσεις!
 

roughfucker

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
30 Ιουλ 2021
Μηνύματα
2.085
Κριτικές
149
Like
24.238
Πόντοι
25.186
Μια χαρα κανουν παιχνιδι το καλοκαιρι οι ξενες και μια χαρα πηδημα πεφτει..
Υπάρχει εννοείται ναρκισσιμός, υπάρχουν αυξημένες απαιτήσεις αλλα μην τα ισοπεδωνουμε ολα.
Σιγουρα τα πραγματα δεν ειναι οπως τη δεκαετια 2000-2010, που ηξερες οτι θα γαμησεις 100% το καλοκαιρι, εγω πηρα το βαπτισμα του πυρος στη Ροδο οπου αυτα που συνεβαιναν ηταν αδιανοητα και τα σκανδιναβικα μουνια που κατεφθαναν ηταν κι αυτα διανοητα, αλλά και τώρα με λιγη προσπαθεια γαμας μια χαρα
 

naleg51035

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαρ 2020
Μηνύματα
41
Like
99
Πόντοι
0
Οι ροδιτες εντελώς άσχετοι στο καμακι, προσπαθούν να γαμησουνε μέσω κύκλου κοινής παρέας και κοινών γνωστών.. ?
Ε όχι, δύο πράγματα ξέρουν καλά οι Ροδίτες: τον τουρισμό και το καμάκι. (...και δεν είμαι καν Ροδίτης)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom