Νέα

Γιατί οι ξένες στα νησιά αποφεύγουν τους Έλληνες;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ahortagos141
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 250
  • Εμφανίσεις 23K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.641
Κριτικές
22
Like
6.914
Πόντοι
3.346
Παιδια εδω θα ηθελα μια ολοκληρωμενη και τεκμηριωμενη απαντηση.
Ειδα με τα ματια σε Αγγκλοκρατουμενο νησι της Ελλαδας πληρης απαξιωση σε Ελληνες
και αυτο με γεμισε αρνητικη ενεργεια σε φαση να μην παω καν να την πεσω σε καμια.
Δευτερον ειδα 2 παλικαρια να εχουν χωθει και να χουν πιασει συζητηση με δυο ξενες (πιθανον αγγλιδες) και οταν αυτες αντιληφθηκαν απλα οτι ειναι Ελληνες γυρισαν και φυγαν.
Τριτον εχω δει εδω στο forum σε ολα τα νηματα περι διακοπων οτι οι Ξενες δεν γουσταρουν Ελληνες χωρις καμια εξηγηση λες και ειναι κατι δεδομενο κατι που ειναι πολυ απογοητευτικο εως στεναχωρο....
Ελπιζω εμπειρα μελη του forum Να δωσουν μια ολοκληρωμενη απαντηση στο θεμα
Ευχαριστω.
Αμα εγραφες για ιταλιδες, ναι υπαρχει απαξιωσει..δυσκολα να βγαλεις ιταλιδα, π.χ μυκονο που πηγα και ειχε αρκετες μονο μια μου εκατσε στις τοσες και αυτη ηταν απο ενα χωριο της ιταλιας ?
Κρητη που πηγα στο γνωστο μερος που εχει μονο αγγλους (μαλια) και εμεινα καμια βδομαδα.. στο μερος που εμενα εριξα και την απο πανω και την απο κατω :P..και γενικα στα μπαρακια που ηταν τιγκα στις αγγλιδες ευκολα χωνοσουν!
 

Dsar263

Σεβαστός
Εγγρ.
11 Αυγ 2021
Μηνύματα
857
Κριτικές
24
Like
8.294
Πόντοι
2.036
Παιδια εδω θα ηθελα μια ολοκληρωμενη και τεκμηριωμενη απαντηση.
Ειδα με τα ματια σε Αγγκλοκρατουμενο νησι της Ελλαδας πληρης απαξιωση σε Ελληνες
και αυτο με γεμισε αρνητικη ενεργεια σε φαση να μην παω καν να την πεσω σε καμια.
Δευτερον ειδα 2 παλικαρια να εχουν χωθει και να χουν πιασει συζητηση με δυο ξενες (πιθανον αγγλιδες) και οταν αυτες αντιληφθηκαν απλα οτι ειναι Ελληνες γυρισαν και φυγαν.
Τριτον εχω δει εδω στο forum σε ολα τα νηματα περι διακοπων οτι οι Ξενες δεν γουσταρουν Ελληνες χωρις καμια εξηγηση λες και ειναι κατι δεδομενο κατι που ειναι πολυ απογοητευτικο εως στεναχωρο....
Ελπιζω εμπειρα μελη του forum Να δωσουν μια ολοκληρωμενη απαντηση στο θεμα
Ευχαριστω.
Φιλε οι Αγγλιδες με ελαχιστες εξαιρεσεις ειναι ισως οι πιο μετριες αδιαφορες βρωμικες και ανοστες γυναικες...μακρυα απο αυτες δεν χανεις απολυτως τιποτα...στο λεω εγω για 12 χρονια δουλευα στη Ροδο...οι ελληνιδες συγκριτικα ειναι κλασης ανωτερες...τωρα αν οπωσδηποτε θες να πας με ξανθια τουριστρια...πολυ καλες ειναι οι πολωνεζες οι σκανδιναβες...γενικα οι Σλαβες απο ολο το πρωην ανατολικο μπλοκ....θα βρεις την υγεια σου...
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.515
Κριτικές
8
Like
11.460
Πόντοι
3.786
Ίσως παλιότερα ο Έλληνας να είχε τη φήμη του ωραίου άντρα. Όλα μόδες είναι. Αν δεις και τα πρότυπα ομορφιάς τότε περνούσε η τρίχα στο σώμα. Στη δεκαετία του 80 υπήρχε τεράστια ποσότητα φτηνού τουρισμού (οι τιμές στην Ελλάδα για τους δυτικούς ήταν γελοίες) ,στο εξωτερικό είχε αρχίσει η σεξουαλική απελευθέρωση ,ερχόταν λοιπόν κάτι φοιτήτριες, κάτι άνεργες μέναν σε κάτι ποντικότρυπες και γαμιόντουσαν αβέρτα.
Τώρα έχουν αλλάξει τα πράγματα. Σαν πρότυπο ομορφιάς πλασάρονται κυρίως οι Ισπανοί. Βέβαια οι ωραίοι και όσοι έχουν πρόσβαση στη νύχτα και στα ξενοδοχεία πάντα θα γαμάνε. Επίσης οι τουρίστριες που έρχονται στην Ελλάδα είναι κάπως αλλιώς, πιο ψαγμένες, δεν ψήνονται τόσο με τον πρωτογονισμό, έχουν πιο πολλές απαιτήσεις.
Και μην ξεχνάμε και τα πρότυπα.
Οι Σουηδέζες θέλουν Νοτιοαμερικάνες. Οι Ρωσίδες όμως θέλουν Έλληνες και Κύπριους. Οι Αγγλίδες θέλουν Ισπανούς. Οι κοπέλες από τη Βαλτική δε λένε όχι σε Έλληνες.

Αλλά όπως ισχύει και το "κάντε ομάδα να κερδίσετε τη διαιτησία" ,έτσι ισχύει και το χώσου με τη μαγκιά σου και με τη γοητεία σου. Αν ξέρεις να μιλήσεις μια ξένη γλώσσα, ξέρεις να κυκλοφορήσεις μια γυναίκα, έχεις αυτοπεποίθηση, προσέχεις την εμφάνισή σου, τότε θα γαμήσεις και Αγγλίδα και Ιταλίδα και Εσκιμώα μη σου πω. Αν δεν ξέρεις ούτε αγγλικά, πας με τη νοοτροπία ότι οι Ελληνες είναι ο περιούσιος λαός και εσείς τρώγατε βελανίδια, έχεις παραμελήσει την εμφάνισή σου, πας την ξένη στα μπουζούκια για να περάσεις καλά μόνο εσύ, τότε τι περιμένεις να συμβεί;
 

afenths71

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Δεκ 2013
Μηνύματα
671
Like
6.262
Πόντοι
1.046
αν ξερεις να χορευεις 90% γαμησες και αν εισαι και party animal 110% γαμησες
25 χρονια dj ημουν σε νησια κλπ
ειχα και την τυχη να μεγαλωσω ολλανδια οποτε κατι ξερω....
δεν γινεται να εισαι σε 6.000 (ας πουμε 2000 μουνακια και να μην γαμας)
ο ελληνας θελει να καθεται σαν το παλουκι....
οποτε φιλε μου εσυ σιγουρα απο καποιο χωριο πηγες σε νησι και δεν εσμπροξες γιατι θα ηθελες να ακουσεις καζαντζιδη
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.430
Like
16.102
Πόντοι
3.656
Ξεκωλιάρες του Μάντσεστερ.Χειμωνιάτικα και βγαίνουν έτσι,φαντάσου το καλοκαίρι


 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.515
Κριτικές
8
Like
11.460
Πόντοι
3.786
αν ξερεις να χορευεις 90% γαμησες και αν εισαι και party animal 110% γαμησες
25 χρονια dj ημουν σε νησια κλπ
ειχα και την τυχη να μεγαλωσω ολλανδια οποτε κατι ξερω....
δεν γινεται να εισαι σε 6.000 (ας πουμε 2000 μουνακια και να μην γαμας)
ο ελληνας θελει να καθεται σαν το παλουκι....
οποτε φιλε μου εσυ σιγουρα απο καποιο χωριο πηγες σε νησι και δεν εσμπροξες γιατι θα ηθελες να ακουσεις καζαντζιδη
τεράστια αλήθεια παίκτη. Γενικά πρέπει να το έχεις με τη δυτική κουλτούρα. Καμία τουρίστρια δεν ψήνεται με ζεϊμπεκιές και μπουζούκια ,άντε καμία Βαλκάνια να ακούει μουσική τύπου Ρέμος, αλλά αν θες να παίξεις μπάλα με δυτικές ,πρέπει να παίξεις στην έδρα τους. Και φυσικά πρέπει να το έχεις με αυτή τη μουσική και αυτή την pop culture γενικότερα.
Ο Έλληνας είναι το αντίθετο με ένα Άγγλο ας πούμε. Ο Άγγλος στη δουλειά του είναι σοβαρός και αμίλητος και όταν βγει θα τραγουδήσει καραόκε και θα χορέψει. Ο Έλληνας (ειδικά στο Δημόσιο) θα ακούει μουσική, θα τραγουδάει και θα χορεύει στη δουλειά και όταν βγει κάθεται σαν τον τσολιά και περιμένει να του την πέσουν. Και μετά απορεί γιατί γάμησε ο Ολλανδός που έβαψε τα μαλλιά του πράσινα και μπήκε στο κλαμπ με φανέλα του Άγιαξ και γυαλιά ηλίου. Αν δε μπορεις να το καταλάβεις αυτό, τότε πολύ απλά δεν πρόκειται να γαμήσεις ποτέ.
 

Geo...

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2021
Μηνύματα
265
Κριτικές
1
Like
1.047
Πόντοι
81
Στα παπαρια μου γτ φεύγουν αγαμητες οι τουριστριες
Τι ήρθες να κάμεις στην Ελλάδα, ήλιο φαί κ βιβλία θα διαβάζεις όλη την ώρα ; κάτσε σπίτι σου, η πηγαίνε ένα spa να σου περάσει εκεί που μένεις....

Όχι ;
Άρα, τι....
Ήρθες να μας το παίξεις ότι κάποια είσαι.....Αγγλιδα, Ρωσίδα ή....Από όπου να'σαι....

Αμε σπίτι σου, εμείς δε πηδάμε ξενερωτες
Εμείς έχουμε πιο μεγάλη ιδέα για τον εαυτό μας από όλους τους λαούς της γης.....
Κ ήρθες εσύ τώρα από το Novosibirsk η τη Μόσχα σου ή το Λονδίνο σου να μας δείξεις Τι ;
Ότισε θρέφει το κράτος της Αγγλίας και δεν έχεις ανάγκη κανέναν μέχρι να πεθάνεις ή ότι στη Ρωσία η πρώτη σου δουλειά είναι να'σαι γκομενάκι του κάθε Ρώσου οικογενειάρχη που σε πληρώνει για το έξτρα του κ έρχεσαι εδώ και μας το παίζεις δύσκολη ;
Α, ρε....
Το 80 κ το 90 δεν ήταν έτσι ούτε κατά διάνοια....
Σε βλεφαριαζε τουρίστρια ;
Ε, το ίδιο βράδυ την είχες πάρει....
Απλά κ ωραία
Χωρίς κόμπλεξ....
Τώρα.....
Ασε καλύτερα....
Όλες φορολογική δήλωση θέλουν να τσεκάρουν πρώτα....
Καλύτερα στα μασατζιδικα και στα εσκορτ παρά έτσι....
Σταδιαλα
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.430
Like
16.102
Πόντοι
3.656
Ίσως παλιότερα ο Έλληνας να είχε τη φήμη του ωραίου άντρα. Όλα μόδες είναι. Αν δεις και τα πρότυπα ομορφιάς τότε περνούσε η τρίχα στο σώμα. Στη δεκαετία του 80 υπήρχε τεράστια ποσότητα φτηνού τουρισμού (οι τιμές στην Ελλάδα για τους δυτικούς ήταν γελοίες) ,στο εξωτερικό είχε αρχίσει η σεξουαλική απελευθέρωση ,ερχόταν λοιπόν κάτι φοιτήτριες, κάτι άνεργες μέναν σε κάτι ποντικότρυπες και γαμιόντουσαν αβέρτα.
Τώρα έχουν αλλάξει τα πράγματα. Σαν πρότυπο ομορφιάς πλασάρονται κυρίως οι Ισπανοί. Βέβαια οι ωραίοι και όσοι έχουν πρόσβαση στη νύχτα και στα ξενοδοχεία πάντα θα γαμάνε. Επίσης οι τουρίστριες που έρχονται στην Ελλάδα είναι κάπως αλλιώς, πιο ψαγμένες, δεν ψήνονται τόσο με τον πρωτογονισμό, έχουν πιο πολλές απαιτήσεις.
Και μην ξεχνάμε και τα πρότυπα.
Οι Σουηδέζες θέλουν Νοτιοαμερικάνες. Οι Ρωσίδες όμως θέλουν Έλληνες και Κύπριους. Οι Αγγλίδες θέλουν Ισπανούς. Οι κοπέλες από τη Βαλτική δε λένε όχι σε Έλληνες.

Αλλά όπως ισχύει και το "κάντε ομάδα να κερδίσετε τη διαιτησία" ,έτσι ισχύει και το χώσου με τη μαγκιά σου και με τη γοητεία σου. Αν ξέρεις να μιλήσεις μια ξένη γλώσσα, ξέρεις να κυκλοφορήσεις μια γυναίκα, έχεις αυτοπεποίθηση, προσέχεις την εμφάνισή σου, τότε θα γαμήσεις και Αγγλίδα και Ιταλίδα και Εσκιμώα μη σου πω. Αν δεν ξέρεις ούτε αγγλικά, πας με τη νοοτροπία ότι οι Ελληνες είναι ο περιούσιος λαός και εσείς τρώγατε βελανίδια, έχεις παραμελήσει την εμφάνισή σου, πας την ξένη στα μπουζούκια για να περάσεις καλά μόνο εσύ, τότε τι περιμένεις να συμβεί;

Τις Αγγλίδες όσο πιο σκούρος είσαι,τόσο πιο εύκολα τις γαμάς.Γι'αυτό Αφρικανοί,Νιγηριανοί,Τζαμαικανοί και μιγάδες γαμαν και δέρνουν εκεί πάνω

Επίσης Ιταλοισπανοί έχουν το ατού της γλώσσας,τρελαίνονται όλες για τη γλώσσα τους.Ενώ τα ελληνικά είναι ντεκαυλέ γι'αυτές,όπως και η μουσική μας.Άντε να χορέψουν το συρτάκι του Θεοδωράκη,αλλά μέχρι εκεί.

Εμεις κολλάμε πιο πολύ με βαλκάνιες,ίδια μουσική,ιδια νοοτροπία,ιδίως Σερβίδες γουστάρουν Ελλάδα και μαθαίνουν και ελληνικά εύκολα.Άλλοι λένε και για τις νοτιοιταλίδες,αλλά δεν έχω μιλήσει με καμια τέτοια ποτέ.
 

theScientist

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2016
Μηνύματα
269
Κριτικές
1
Like
222
Πόντοι
1
Τις καλές εποχές στο Φαλιράκι και Μάλια και ο πιο άσχημος να ήσουν γαμούσες αβέρτα Αγγλίδες και Σκανδιναβές. Τώρα τα πράγματα έχουν πέσει κάπως οι περισσότερες έρχονται με γκόμενους κτλ και δεν γίνονται τα ξέφρενα παρτι που υπήρχαν παλιά. Γενικά πάντως και τώρα αν είσαι λίγο γυμνασμένος ξέρεις Αγγλικά και λίγο την κουλτούρα τους, μουσική κτλ γαμάς. Η προσέγγιση πάντως με τα δικά μας ελληνικά τραγούδια, χωρούς στυλ ελληνάρα έχει πεθάνει.
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.938
Πόντοι
2.356
Οι γυναίκες είναι μεγάλα fashion victims,ακόμη και στο σεξουαλικό..
Πηγαίνουν όπου πάει το ρεύμα..

Όταν ήμουν φοιτητής μέσα 2000 και γυρνοβολούσα κεντρική Ευρώπη,
ήταν η μόδα με τους Ισπανούς.
Οι περισσότερες κεντροβορειοευρωπαίες μάθαιναν Ισπανικά,πήγαιναν Ισπανία,κ.λ.π.
Και ο πιο μπαζοισπανός, είχε πέραση..
Εδώ και χρόνια,μιας και έχω κύκλο με Ισπανούς/δες, μου ομολογούν και οι ίδιοι ότι πλέον δεν...

Σαν Έλληνες έχουμε χάσει και πολύ σαν αίγλη,ειδικά τα τελευταία χρόνια.
Επίσης δεν είμαστε κάτι το εξωτικό για αυτές, όπως τις δεκαετίες 70 και 80..
Άσε που πλέον στην Ευρώπη,παίζει εσωστρέφεια και οι περισσότερες νταραβερίζονται με ομοεθνείς τους.
 

captain 69

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.250
Like
10.759
Πόντοι
2.256
Σαν Έλληνες έχουμε χάσει και πολύ σαν αίγλη,ειδικά τα τελευταία χρόνια.
Επίσης δεν είμαστε κάτι το εξωτικό για αυτές, όπως τις δεκαετίες 70 και 80..

Από τη πτώχευση και μετά εισπράξαμε όλη την απαξίωση. Γίναμε τα τεμπελόσκυλα, οι παρίες της ευρώπης στα μάτια τους.

Πού η 15ετία 1975-1990 που γαμούσαν μέχρι και οι τσοπάνηδες.
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.955
Κριτικές
15
Like
11.748
Πόντοι
3.846
Μέχρι και την κρίση του 2008-2009, ο Έλληνας είχε ένα κάποιο όνομα.
Μετά, πάει ξεφτιλιστηκαμε. Οι ξένοι έξω μας έχουν για τους τελευταίους της Ευρώπης, η κρίση μας δείχνει ότι πεινάμε, ότι έχουμε διαφθορά, ότι φάγαμε λεφτά της Ευρώπης.

Και το ζήσαμε και όσοι μείναμε εξωτερικό, πως πολλοί ξένοι μας μιλούσαν έξω στις δουλειές μας.

Οπότε μια ξένη αν δεν την εντυπωσιάσεις με κάποιον τρόπο, πχ με φράγκα, ντύσιμο ή συμπεριφορά, μην περιμένετε να γίνει λόγω καταγωγής γιατί αυτή δουλεύει αρνητικά πλέον.
 

Geo...

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2021
Μηνύματα
265
Κριτικές
1
Like
1.047
Πόντοι
81
Από τη πτώχευση και μετά εισπράξαμε όλη την απαξίωση. Γίναμε τα τεμπελόσκυλα, οι παρίες της ευρώπης στα μάτια τους.

Πού η 15ετία 1975-1990 που γαμούσαν μέχρι και οι τσοπάνηδες.
Το '69 είσαι κ συ, απ'ότι κατάλαβα...
Έτσι ακριβώς ήταν μεγάλε....'75 - '90, στα νησιά ( γτ δεν ξέρω τι κάνατε εσείς Αθήνα, εγώ είμαι Κερκυραίος...
Μπενιτσες, Ύψος, Σιδάρι, κ αργότερα στον Καβο...) απλά έλεγες ένα hi... πιάναμε κουβέντα, κ ή αυτή ή η φίλη της ή η παραδιπλανη, δεν εφευγες απ'την παρέα Αν δεν έχυνες μία απ'όλες....κ σε κυνηγούσε κιόλας με τηλέφωνο κ αλληλογραφία μέχρι το επόμενο καλοκαίρι...
έτσι απλά όμως....με κουβεντουλα, χορό, κ δεν χρειάζονταν ούτε κάν να κεράσεις ποτό....
Αρκεί να ήξερες τι θα πει χαβαλες....
Αυτό ήταν όλο..... Αυτά μας φάγανε στα νησιά ( με την καλή την έννοια ότι ' μας φάγανε ' )τα τουριστικά επαγγέλματα....
ούτε μυαλά για σπουδές, ούτε για γάμους πριν τα 30-35...
το χειμώνα ανεργία και δουλειά φουλ, μαύρα....
Κ ταξίδια πολλά....
πόσοι έχουν μείνει μπακουρια κ είναι πιο μεγάλοι από εμάς, μέχρι και τώρα που μιλάμε, ούτε κάν θυμάμαι...
τόσοι πολλοί είναι.....
Πες μου τώρα εσύ, τι είναι η διασκέδαση πλέον γι αυτή τη νεολαία που έχουμε....
κρίμα.... κατάστρεψαν ένα από τους πιο όμορφους τουριστικούς προορισμούς στον κόσμο....
την Ελλάδα μας.....

το χειρότερο απ'όλα όμως, αλλά κ η απάντηση η ίδια στο ζήτημα γτ δεν έχει πέραση πλέον ο Έλληνας όπως είχε εκείνα τα χρόνια είναι ότι πλέον μετά την οικονομική κρίση που περάσαμε, μας θεωρούν ότι Εμείς τα φάγαμε τα λεφτά του κράτους επειδή τους λένε ότι δεν πληρώσαμε Ποτέ φόρους....
ακουσων ακουσων.... ημαρτον !

κ μας θεωρούν διεθνώς Φτωχούς πλέον.
ε βέβαια, εκεί που φτάσαμε με κ κει που μας κατάντησαν μόνο το γόητρο μας έμεινε....

κ οι χειρότεροι ρατσιστές επί των Ελλήνων δεν είναι οι ξένοι φίλε μου, Οοοοχι....
οι ξένοι απλά πιστεύουν ότι ακούγεται στις ειδήσεις τους...

τα χειρότερα καθάρματα κ ρατσιστές προς τους Έλληνες είναι οι Ίδιοι οι Έλληνες του εξωτερικού....

εμ, βέβαια...τι περίμενες από το συμπατριώτη σου, καλό ;

δούλευα στο Όσλο, ένα καλοκαίρι, οδηγός....
κ πήγα ν αρπάξω Ελληνοκαναδό, μπροστά από το δημαρχείο του Όσλο, ντάλα μεσημέρι, Ιούλιο...
για τις μαλακίες και την παραπληροφόρηση που έχουμε υποστεί διεθνώς....
το μαλακά.....
η γυναίκα του με σταμάτησε....
το τι του συρα πάνω στα νεύρα μου, δε λέγεται...
κ η κυρία του να με δικαιώνει κιόλας....
" έτσι είναι όπως τα λέει ο νεαρός εδω, όχι όπως τα λέτε στα καφενεία και στα τηλέφωνα με τους υπόλοιπους επαναπατριζωμενους Μ ένα μπεγλέρι στο χέρι όλη την ώρα ...."
" Ρε ηλίθιε, μαλακοελληνα....
1200 ο βασικός μου ήταν, οδηγός επαγγελματίας είμαι...
650 μου κρατάει το ΙΚΑ μόνο κάθε μήνα....
κ θα πληρώσω κ φόρο ;
επί τόσα χρόνια που μου κρατάνε τόσα λεφτά, εσύ έπρεπε να δουλεύεις Νορβηγία, κ γω να κάνω διακοπές και να σε απαξιώνω από μακριά κιόλας....
ΜΕ τα λεφτά που μου τρώνε κάθε μήνα ρε ηλίθιε, μέσω του ΙΚΑ, έχω κ επιστροφές....
Ε Σύ πληρώνεις 80-100 δολλάρια τη βδομάδα κ μιλας ;
Ρε κοπανε, έφυγες ή σε κυνήγησαν για να μην πας στρατό όπως κάνετε όλοι σας εδώ έξω κ πήγατε κ κρυφτηκατε όλοι σας κάτω από τα φουστάνια τση Καναδεζας, τση Νορβηγεζας και τση Αυστραλεζας και μας το παίζεται κ αυτοδημιούργητοι κιόλας ;;;
Αει σιχτιρ μουλάρια του εξωτερικού....
Αλλά από μακριά, φοβοσαστε να πατήσετε Ελλάδα...
Ε, βέβαια....σας έχουν κάνει κ αυτές που πήρατε για γυναίκες σας στο εξωτερικό σήκω κάτσε, κάτσε σήκω...
Παπάρα..... "
Κ η μπάλα τους πήρε οοοοοολους όσους ήταν μαζί του...
Όχι μόνο αυτονανε....
Σα κατουρημενοι έφυγαν....χαχαχα.

Αφήστε τον κόσμο να νομίζει ότι θέλει για την Ελλάδα....
Κ οι τουρίστριες μαζί. Δεν πειράζει, ας μην μας υπολογίζουν. Δε φταίνε κι αυτοί απόλυτα....

Αλλά ο χειρότερος ξένος που έχω γνωρίσει μέχρι τώρα ήταν είναι και θα είναι ο Έλληνας του εξωτερικού....

Με την ακρίβεια της έννοιας του " Μαλακα " , όχι στο περίπου....

Έτσι, για να μαθαίνετε κ ορισμένοι, αλλά και να θυμούνται ξανά αυτοί που ξέρουν....

Έλα....
Καλό βόλι απόψε σε όλους....
 

Elvis91

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2021
Μηνύματα
1.148
Like
871
Πόντοι
96
Φιλε οι Αγγλιδες με ελαχιστες εξαιρεσεις ειναι ισως οι πιο μετριες αδιαφορες βρωμικες και ανοστες γυναικες...μακρυα απο αυτες δεν χανεις απολυτως τιποτα...στο λεω εγω για 12 χρονια δουλευα στη Ροδο...οι ελληνιδες συγκριτικα ειναι κλασης ανωτερες...τωρα αν οπωσδηποτε θες να πας με ξανθια τουριστρια...πολυ καλες ειναι οι πολωνεζες οι σκανδιναβες...γενικα οι Σλαβες απο ολο το πρωην ανατολικο μπλοκ....θα βρεις την υγεια σου...
Δηλαδή οι ροδιτισες, που είναι λίγο Σα τσιγγάνος στην εμφάνιση, είναι πιο όμορφες από τις αγγλιδες? Εντάξει μη λέμε και χαζομάρες.. Οι αγγλιδες είναι πιο όμορφες από τις ελλεινιδες.. Μη κοιτάς τις χοντρες αγγλιδες..
 

Elvis91

Μέλος
Εγγρ.
11 Οκτ 2021
Μηνύματα
1.148
Like
871
Πόντοι
96
Τις Αγγλίδες όσο πιο σκούρος είσαι,τόσο πιο εύκολα τις γαμάς.Γι'αυτό Αφρικανοί,Νιγηριανοί,Τζαμαικανοί και μιγάδες γαμαν και δέρνουν εκεί πάνω

Επίσης Ιταλοισπανοί έχουν το ατού της γλώσσας,τρελαίνονται όλες για τη γλώσσα τους.Ενώ τα ελληνικά είναι ντεκαυλέ γι'αυτές,όπως και η μουσική μας.Άντε να χορέψουν το συρτάκι του Θεοδωράκη,αλλά μέχρι εκεί.

Εμεις κολλάμε πιο πολύ με βαλκάνιες,ίδια μουσική,ιδια νοοτροπία,ιδίως Σερβίδες γουστάρουν Ελλάδα και μαθαίνουν και ελληνικά εύκολα.Άλλοι λένε και για τις νοτιοιταλίδες,αλλά δεν έχω μιλήσει με καμια τέτοια ποτέ.
Εγώ πάντως Αγγλία όταν εμένα, τις όμορφες αγγλιδες με Άγγλους τις έβλεπα.
Είχε και αγγλιδες με αραπαδες, αλλά αυτές ήταν σαν του αλεξ από 100κιλα κια πάνω.. Καλά οι πακιδες και τα Μπανγκλαντές δεν γαμαγανε καθόλου Αγγλία μόνο in between..
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.430
Like
16.102
Πόντοι
3.656
Δηλαδή οι ροδιτισες, που είναι λίγο Σα τσιγγάνος στην εμφάνιση, είναι πιο όμορφες από τις αγγλιδες? Εντάξει μη λέμε και χαζομάρες.. Οι αγγλιδες είναι πιο όμορφες από τις ελλεινιδες.. Μη κοιτάς τις χοντρες αγγλιδες..

Μάλλον θα εννοεί τίποτα Ροδίτισες με μάνες Σκανδιναβές κλπ
 

jimakos900

Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2019
Μηνύματα
1.346
Like
1.023
Πόντοι
96
Παιδια εδω θα ηθελα μια ολοκληρωμενη και τεκμηριωμενη απαντηση.
Ειδα με τα ματια σε Αγγκλοκρατουμενο νησι της Ελλαδας πληρης απαξιωση σε Ελληνες
και αυτο με γεμισε αρνητικη ενεργεια σε φαση να μην παω καν να την πεσω σε καμια.
Δευτερον ειδα 2 παλικαρια να εχουν χωθει και να χουν πιασει συζητηση με δυο ξενες (πιθανον αγγλιδες) και οταν αυτες αντιληφθηκαν απλα οτι ειναι Ελληνες γυρισαν και φυγαν.
Τριτον εχω δει εδω στο forum σε ολα τα νηματα περι διακοπων οτι οι Ξενες δεν γουσταρουν Ελληνες χωρις καμια εξηγηση λες και ειναι κατι δεδομενο κατι που ειναι πολυ απογοητευτικο εως στεναχωρο....
Ελπιζω εμπειρα μελη του forum Να δωσουν μια ολοκληρωμενη απαντηση στο θεμα
Ευχαριστω.
ισχιει αδερφε αυτο και γω οταν ημουν μικρος 13 14 μου λεγαν κατι go away κανα 5 που προσπαθησα δε ξερω τι φαση,ενταξει ιωσς να εφταιγε η ηλικια γιατι ημουν μωρο αλλα οκ.
 

jimakos900

Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2019
Μηνύματα
1.346
Like
1.023
Πόντοι
96
Εγώ πάντως Αγγλία όταν εμένα, τις όμορφες αγγλιδες με Άγγλους τις έβλεπα.
Είχε και αγγλιδες με αραπαδες, αλλά αυτές ήταν σαν του αλεξ από 100κιλα κια πάνω.. Καλά οι πακιδες και τα Μπανγκλαντές δεν γαμαγανε καθόλου Αγγλία μόνο in between..
αυτο το οτι πανε με τον αραπη και οχι με το πακιστανο ενω ειναι παρομοια η φαση τους δε το καταλαβαινω γιατι επειδη ο αραπης εχει μεγαλο πεος?οκ παρε ενα ηδονητη μωρη χοντρελο χαχα.
 

captain 69

Σπουδαίος
Εγγρ.
24 Αυγ 2015
Μηνύματα
3.250
Like
10.759
Πόντοι
2.256
Το '69 είσαι κ συ, απ'ότι κατάλαβα...
Έτσι ακριβώς ήταν μεγάλε....'75 - '90, στα νησιά ( γτ δεν ξέρω τι κάνατε εσείς Αθήνα, εγώ είμαι Κερκυραίος...
Μπενιτσες, Ύψος, Σιδάρι, κ αργότερα στον Καβο...) απλά έλεγες ένα hi... πιάναμε κουβέντα, κ ή αυτή ή η φίλη της ή η παραδιπλανη, δεν εφευγες απ'την παρέα Αν δεν έχυνες μία απ'όλες....κ σε κυνηγούσε κιόλας με τηλέφωνο κ αλληλογραφία μέχρι το επόμενο καλοκαίρι...
έτσι απλά όμως....με κουβεντουλα, χορό, κ δεν χρειάζονταν ούτε κάν να κεράσεις ποτό....
Αρκεί να ήξερες τι θα πει χαβαλες....
Αυτό ήταν όλο..... Αυτά μας φάγανε στα νησιά ( με την καλή την έννοια ότι ' μας φάγανε ' )τα τουριστικά επαγγέλματα....
ούτε μυαλά για σπουδές, ούτε για γάμους πριν τα 30-35...
το χειμώνα ανεργία και δουλειά φουλ, μαύρα....
Κ ταξίδια πολλά....
πόσοι έχουν μείνει μπακουρια κ είναι πιο μεγάλοι από εμάς, μέχρι και τώρα που μιλάμε, ούτε κάν θυμάμαι...
τόσοι πολλοί είναι.....
Πες μου τώρα εσύ, τι είναι η διασκέδαση πλέον γι αυτή τη νεολαία που έχουμε....
κρίμα.... κατάστρεψαν ένα από τους πιο όμορφους τουριστικούς προορισμούς στον κόσμο....
την Ελλάδα μας.....

το χειρότερο απ'όλα όμως, αλλά κ η απάντηση η ίδια στο ζήτημα γτ δεν έχει πέραση πλέον ο Έλληνας όπως είχε εκείνα τα χρόνια είναι ότι πλέον μετά την οικονομική κρίση που περάσαμε, μας θεωρούν ότι Εμείς τα φάγαμε τα λεφτά του κράτους επειδή τους λένε ότι δεν πληρώσαμε Ποτέ φόρους....
ακουσων ακουσων.... ημαρτον !

κ μας θεωρούν διεθνώς Φτωχούς πλέον.
Του 63. Κερκυραίος και γω. Τότε DJ σε κεντρικό μαγαζί στο Πέλεκα. Μετά Άμστερνταμ, Παρίσι, Λέβεν, Όσλο. Διαδρομές ανάλογες...

Όπως ακριβώς ήταν τα πες τζόγια μου. Σέβας.
 

alan664

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2021
Μηνύματα
1.209
Like
3.046
Πόντοι
456
αυτο το οτι πανε με τον αραπη και οχι με το πακιστανο ενω ειναι παρομοια η φαση τους δε το καταλαβαινω γιατι επειδη ο αραπης εχει μεγαλο πεος?οκ παρε ενα ηδονητη μωρη χοντρελο χαχα.
Το αραπικο φυστικι εχει κανει καλη διαφημιση :wink:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom