Νέα

Φυρερ Καρατζαφέρης ένας άλλος Μαυρογιαλουρος

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα trikardos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 111K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

poulopaixtis

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2010
Μηνύματα
407
Like
0
Πόντοι
1
Παιδια, χαρις στην εγκληματικη πολιτικη μας απ το 90 και μετα, ολος ο κοσμος αποκαλει τα σκοπια Μακεδονια. Καλυτερα να συμφωνησουμε τωρα σε μια Ανω Μακεδονια να περισωσουμε οσο γινεται τη κατασταση γιατι τα χρονια κυλουν σε βαρος μας.
 
OP
OP
T

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
24
Πόντοι
166
κατά το
ΑΝΩ ΠΟΛΗ, ΑΝΩ ΒΟΛΤΑ, ΑΝΩ ΑΙΓΥΠΤΟΣ
και
ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ, ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ, ΝΕΑ ΜΟΥΔΑΝΙΑ;


το ΒΟΡΕΙΑ γιατί σε χαλάει;


πάντως η "εθνική γραμμή" ομιλεί για γεωγραφικό προσδιορισμό (του κεκτημένου πλεον όρου "ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ") ...

Ντάξει δεν θα σου χαλάσω χατηρι

[move]ΝΕΑ-ΒΟΡΕΙΑ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ[/move]

 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
δεν νομιζω οτι τιθεται πλεον θεμα για το αν θα ειναι ανω , κατω, περα, δωθε, μακεδονια, τιθεται θεμα οτι εχεις και την θρακη που εχουμε κανει μονοι μας την μαλακια να την χωριζουμε σε ανατολικη και δυτικη...
 
OP
OP
T

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
24
Πόντοι
166
δεν νομιζω οτι τιθεται πλεον θεμα για το αν θα ειναι ανω , κατω, περα, δωθε, μακεδονια, τιθεται θεμα οτι εχεις και την θρακη που εχουμε κανει μονοι μας την μαλακια να την χωριζουμε σε ανατολικη και δυτικη...
α


Αλλό σπουδαίο θεμα αυτό της Θράκης.

Σιγά - σιγά

Ενα - ένα

Θα δούμε και θα μάθουμε πολλά (θα τα αισθανθούμε μάλιστα)

ΔΕΝ ΞΕΠΟΥΛΑΜΕ ΟΣΟ ΟΣΟ

Πρώτα η Μακεδονία μέτα η Θράκη και τα νησιά (Κως - Ποδος πχ)

Η Κύπρος επωλήθει καιρό τωρα
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
α


Αλλό σπουδαίο θεμα αυτό της Θράκης.

Σιγά - σιγά

Ενα - ένα

Θα δούμε και θα μάθουμε πολλά (θα τα αισθανθούμε μάλιστα)

ΔΕΝ ΞΕΠΟΥΛΑΜΕ ΟΣΟ ΟΣΟ

Πρώτα η Μακεδονία μέτα η Θράκη και τα νησιά (Κως - Ποδος πχ)

Η Κύπρος επωλήθει καιρό τωρα
οποιος νομιζει οτι η βιζα που εδωσε ο ομπαμα ηταν χωρις ανταλαγμα.....
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
44.569
Κριτικές
61
Like
39.315
Πόντοι
21.555
δεν νομιζω οτι τιθεται πλεον θεμα για το αν θα ειναι ανω , κατω, περα, δωθε, μακεδονια, τιθεται θεμα οτι εχεις και την θρακη που εχουμε κανει μονοι μας την μαλακια να την χωριζουμε σε ανατολικη και δυτικη...

Τέρμα πια στις εθνικιστικές εξάρσεις, στα συλλαλητήρια, στις δηλώσεις του Άνθιμου,
στόν δήθεν πατριωτισμό κάποιων και τήν ταμπέλα  προδότες σε όσους από εμάς δε θέλουμε να δώσουμε και τόση σημασία σέ ένα όνομα.
Νισάφι πια!!!!!!!!!!
Πολλοί από εμάς δέν ξυπνήσαμε τώρα σχετικά, αλλά είχαμε συμβιβαστεί με την ιδέα.........
 
OP
OP
T

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
24
Πόντοι
166
οποιος νομιζει οτι η βιζα που εδωσε ο ομπαμα ηταν χωρις ανταλαγμα.....

Ναι αλλά μας τα πέρνουν ΟΛΑ ΤΖΑΜΠΑ

Εβγαλα βίζα εεεεεεε ;;;;;;;;; και λοιπόν τι έγινε

Πλήρωσα 100 ευρα καθησα στην ουρα (μια χαρα χωρος ήταν) μου κάναν κατι ερωτήσεις και τέλος

Καλά κάνουν και προσέχουν την χώρα τους - δικαιομά τους

Τέρμα πια στις εθνικιστικές εξάρσεις, στα συλλαλητήρια, στις δηλώσεις του Άνθιμου,
στόν δήθεν πατριωτισμό κάποιων και τήν ταμπέλα  προδότες σε όσους από εμάς δε θέλουμε να δώσουμε και τόση σημασία σέ ένα όνομα.
Νισάφι πια!!!!!!!!!!
Πολλοί από εμάς δέν ξυπνήσαμε τώρα σχετικά, αλλά είχαμε συμβιβαστεί με την ιδέα.........

Μας κοιμηζαν οι Καρα-παπαδες και οι πολιτικοί
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.898
Πόντοι
366
Δεν καταλαβαίνω γιατί στηρίζει με τόση μανία τα νέα μέτρα. Η μόνη εξήγηση που δίνω είναι γιατί αφορούν κυρίως το Δημόσιο τομέα που είναι και το βασικότερο βαρίδι στην επιβίωση της χώρας. Από την άλλη, δεν καταλαβαίνω γιατί δεν βγαίνει να καταδικάσει τις αυξήσεις του ΦΠΑ, των καυσίμων και των έμμεσων φόρων. Δεν υπάρχει λογική σε αυτό. Είναι δυνατόν να ζητά να επανέλθει στη κυβέρνηση ο Σημίτης του χρηματιστηρίου και των Ολυμπιακών αγώνων των 30 δις ευρώ; Σα να μην μας τα λέει καλά νομίζω.

Δεν ξέρω που και πότε είπε ότι συμφωνεί με τον όρο Βόρεια Μακεδονία. Δεν τον έχω ακούσει ποτέ να το λέει αυτό. Εάν κάποιος γνωρίζει κάτι ας μας το πει.

Κατά τα άλλα, ο Κατατζαφέρης είναι λαϊκιστής όμως δεν είναι περισσότερο λαϊκιστής από τον Ανδρέα Παπανδρέου και δεν είναι περισσότερο δημαγωγός από τον αγαπητό σε πολλούς Λαζόπουλο.

Επειδή επιμένεις στο παραμυθάκι περί 30 δισ. κόστους Ολυμπιακών Αγώνων μπορείς να το τεκμηριώσεις;;;;
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
44.569
Κριτικές
61
Like
39.315
Πόντοι
21.555
Ναι αλλά μας τα πέρνουν ΟΛΑ ΤΖΑΜΠΑ

Εβγαλα βίζα εεεεεεε ;;;;;;;;; και λοιπόν τι έγινε

Πλήρωσα 100 ευρα καθησα στην ουρα (μια χαρα χωρος ήταν) μου κάναν κατι ερωτήσεις και τέλος

Καλά κάνουν και προσέχουν την χώρα τους - δικαιομά τους

Μας κοιμηζαν οι Καρα-παπαδες και οι πολιτικοί

Νομίζω πώς σχεδόν όλοι οί πατριώτρες πολιτικοί γνώριζαν τήν κατάληξη αυτή, απλά δε μπορούν νά το δηλώσουν ευθαρσώς καί χάσουν τις ψήφους τών  πατριωτών πολιτών..........
 

aigeas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2009
Μηνύματα
10.456
Like
19
Πόντοι
166
Νομίζω πώς σχεδόν όλοι οί πατριώτρες πολιτικοί γνώριζαν τήν κατάληξη αυτή, απλά δε μπορούν νά το δηλώσουν ευθαρσώς καί χάσουν τις ψήφους τών  πατριωτών πολιτών..........
οταν αναγνωρισαμε την γιουκοσλαβια μετα τον β παγκοσμιο, αναγνωρισαμε και την ''δνμοκρατια της μακεδονιας'' ως ομοσπονδο κρατιδιο...
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
44.569
Κριτικές
61
Like
39.315
Πόντοι
21.555
οταν αναγνωρισαμε την γιουκοσλαβια μετα τον β παγκοσμιο, αναγνωρισαμε και την ''δνμοκρατια της μακεδονιας'' ως ομοσπονδο κρατιδιο...

Πάντως εγώ θα συνεχίσω να τρώω τον  Μακεδονικό χαλβά,
ανεξαρτήτου ονόματος τού ιδίου και τού γειτονικού κρατιδίου........ :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom