Νέα

Φθηνές ευρωπαϊκές πόλεις

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα greeksexyboy
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 39
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
28 Αυγ 2011
Μηνύματα
6.883
Like
4
Πόντοι
66
Μη ξηγιεσε. Την αγαπαω και μ' αγαπαει η κοπελα, ασχετως αν τα φερε ετσι η ζωη και δεν μπορουμε να ειμαστε μαζι.
Παντως απ΄οτι μου λεει, το Βερολινο ειναι πιο φτηνο απο την Ελλαδα σε πολλα προιοντα. Ακομα και ελληνικα προιοντα στα εκει super market ειναι φτηνοτερα απο εδω.


για ενοικιο ποσα σκαει?

γερμανικα ξερει η συνενοηση μπουζουκι?
 

Επισκέπτης
για ενοικιο ποσα σκαει?

γερμανικα ξερει η συνενοηση μπουζουκι?

Γερμανικα μιλαει καλα, εχει 4 χρονια εκει. Για ενοικιο δε θυμαμε ποσα εδινε παλια οταν εμενε μ' αλλη μια σε δυαρι. Για το τωρα δεν εχω ιδεα ουτε που μενει, ουτε με ποιον, ουτε ποσα δινει, αν δινει. Μ' ενδιαφερει να ειναι καλα και να στελνει οποτε μπορει κανα ψιλο. Και φυσικα το καλοκαιρι που θα ερθει Ελλαδα να περασει καλα. Την αγαπαω ακομα βλεπεις. Μεχρι και θεμα στο bourdela ειχα ανοιξει οταν μ΄επισκευτηκε το 2011.
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
366
Aυτά είναι..

Όχι σαν τα καργιόλια τους Τσέχους..

fredo_zpsb09b7f2e.jpg
Αυτα ειναι σε κορωνες τυπε οχι σε Ευρω...
Η πιο φθηνη πολη που εχω ζησει ηταν το Κοσιτσε της Σλοβακιας σε κοστος διαβιωσης,εμενα σε διαμερισμα 70 τ.μ. περιπου με κοστος 130 ευρω επιπλωμενο πληρες.Ψωνια σε σουπερ μαρκετ παμθηνα,προιοντα δικα μας εβρισκες φθηνοτερα απο εδω περα.Ειχαν κατι λουκανικα και αλαντικα απιστευτα,και ενα ψωμακι που δεν το εψηναν αλλα το εβραζαν και γινοταν γαματο.Κνεντλικ λεγεται.Το ιδιο καλη σε τιμες διαβιωσης ηταν και η πολωνικη πολη Γροκλαβ.Αλλα οι γυναικες που υπαρχουν στο Κοσιτσε ειναι απλα απιστευτες.
 

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
Γιατί? Δεν υπάρχει βλαχο-μπαρόκ επίδειξη στη Γερμανία??

όχι, εκεί έχουν προτεσταντική σεμνότητα/ταπεινότητα...


τύπου Κώστα Καραμανλή...

καλά αυτό ήταν αστείο.  :2funny:

ρε συ δεν μου απάντησες στο θρεντ χρεωκοπίας/ΕΕ, τι έκαμνε το 90 με τον Κολλά ο Πορτοσάλτε?
 

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
Αυτα ειναι σε κορωνες τυπε οχι σε Ευρω...
Η πιο φθηνη πολη που εχω ζησει ηταν το Κοσιτσε της Σλοβακιας σε κοστος διαβιωσης,εμενα σε διαμερισμα 70 τ.μ. περιπου με κοστος 130 ευρω επιπλωμενο πληρες.Ψωνια σε σουπερ μαρκετ παμθηνα,προιοντα δικα μας εβρισκες φθηνοτερα απο εδω περα.Ειχαν κατι λουκανικα και αλαντικα απιστευτα,και ενα ψωμακι που δεν το εψηναν αλλα το εβραζαν και γινοταν γαματο.Κνεντλικ λεγεται.Το ιδιο καλη σε τιμες διαβιωσης ηταν και η πολωνικη πολη Γροκλαβ.Αλλα οι γυναικες που υπαρχουν στο Κοσιτσε ειναι απλα απιστευτες.

σπουργίτι με κνέντλα στο Malacky της Σλοβακίας, πρόπερσι το καλοκαίρι.
 

Συνημμένα

  • 004 (640x480) - Copy.jpg
    004 (640x480) - Copy.jpg
    176,6 KB · Εμφανίσεις: 123

Επισκέπτης
ρε συ δεν μου απάντησες στο θρεντ χρεωκοπίας/ΕΕ, τι έκαμνε το 90 με τον Κολλά ο Πορτοσάλτε?

Ποιος ήταν ο δημοσιογράφος που σκιζόταν περισσότερο από κάθε άλλον για τα δίκαια των εργαζομένων της ΕΑΣ και κατέβαινε στο δρόμο και στα αμαξοστάσια στο πλευρό του Κολλά??
Φυσικά αυτός που σήμερα "μάχεται" όσο κανείς άλλος κατά των συντεχνιών.
Ο Αρούλης μας..

 

jaygatsby

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
7.898
Κριτικές
1
Like
344
Πόντοι
86
Ποιος ήταν ο δημοσιογράφος που σκιζόταν περισσότερο από κάθε άλλον για τα δίκαια των εργαζομένων της ΕΑΣ και κατέβαινε στο δρόμο και στα αμαξοστάσια στο πλευρό του Κολλά??
Φυσικά αυτός που σήμερα "μάχεται" όσο κανείς άλλος κατά των συντεχνιών.
Ο Αρούλης μας..

ειλικρινά, δεν τόξερα.

ενώ τώρα έχει φιλελεύθερο προφίλ.

λούμπεν πολιτικομιντιακό σύστημα, δεν αντιλέγω.
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.290
Κριτικές
1
Like
759
Πόντοι
96
Την αγαπαω ακομα βλεπεις. Μεχρι και θεμα στο bourdela ειχα ανοιξει οταν μ΄επισκευτηκε το 2011.

:2funny: :2funny: :2funny: θεος

Αγαπή ειναι

  να ανοιγει για σενα νήμα σε site για πόρνες

  Μην της το πεις κρατα το για επιχειρημα οταν σου πει κάποτε "και εσυ τι εκανες για μένα??"

%CE%B1%CE%B3%CE%AC%CF%80%CE%B7+%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9.jpg



Ποιος ήταν ο δημοσιογράφος που σκιζόταν περισσότερο από κάθε άλλον για τα δίκαια των εργαζομένων της ΕΑΣ και κατέβαινε στο δρόμο και στα αμαξοστάσια στο πλευρό του Κολλά??
..............
Ο Αρούλης μας..

ο Σκαι το 1992 ηταν αντιμητσοτακικός . Πανυγήριζε ο Τραγκας όταν έπεσε .
 

dimizerva

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2012
Μηνύματα
860
Like
2
Πόντοι
6
Αυτα ειναι σε κορωνες τυπε οχι σε Ευρω...
Η πιο φθηνη πολη που εχω ζησει ηταν το Κοσιτσε της Σλοβακιας σε κοστος διαβιωσης,εμενα σε διαμερισμα 70 τ.μ. περιπου με κοστος 130 ευρω επιπλωμενο πληρες.Ψωνια σε σουπερ μαρκετ παμθηνα,προιοντα δικα μας εβρισκες φθηνοτερα απο εδω περα.Ειχαν κατι λουκανικα και αλαντικα απιστευτα,και ενα ψωμακι που δεν το εψηναν αλλα το εβραζαν και γινοταν γαματο.Κνεντλικ λεγεται.Το ιδιο καλη σε τιμες διαβιωσης ηταν και η πολωνικη πολη Γροκλαβ.Αλλα οι γυναικες που υπαρχουν στο Κοσιτσε ειναι απλα απιστευτες.
η επαρχια σε ολη την ανατολ ευρωπη εινε φτηνα,φτηνοτερη ολων βεβεα η βουλγαρια,πολεις οπως το βιντιν μοντανα ρουσε κ παει λεγοντας ειναι απλα απιστευτα φτηνες τιμες ποτου καφε φαγητων,,με 10ε-20λεβ το ατομο, την μερα πινεις 2,3 καφεδες κ τρως σε καλο επαρχιακο κ πολλες φορες διπλα σε ποταμια κ λιμνες κλπ,περιβαλλον,,αλλα κ τσεχια σλοβακια,ακομα πιο πολυ,και  πολωνια,μικρες επαεχιακες πολλεις ειναι παμφηνα,,το προβλημα,αν δεν εχεις καποια δουλεια δεν περνα ο χρονος με τιποτε...
υγ γερμανια τα φτηνοτερα σουπερμαρκετ στα παντα,30-50% μειον απο εδω,,τα λοιπα τιμες,πρωην ελληνικης επαρχιας πχ τρικαλων,,στο νυρμπεργκ ,στη φουλντα,ας πουμε κ αλλου στο ετσι στυλ πολεις,,
 

dimizerva

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2012
Μηνύματα
860
Like
2
Πόντοι
6

Επισκέπτης
ζιγκολο ελληνας σε ρωσομολδαβη?κι ειδικα αυτη στο βερολινο κι αυτος εδω?
"οποιος το πιστευει ενα βημα μπροστα"
"που πας ρε καραμητρο"?  :s&m_3:
 :grin: :grin: :grin:

Eγω αγορινα δεν εχω μπαρμπα στην Κορωνη, ουτε συγγενεις στο Αμερικα για να μου στελνουν εμβασματα. Κι αφου η οικονομικη κριση μας εχει γαμισει ο "καραμητρος" καπως πρεπει να επιβιωσει. Γιατι λες να ρωταγα τον Αυγουστο πως μπορω να παρω λεφτα απο Βερολινο με το λιγοτερο κοστος ?


Τωρα αμα εσενα σου φαινεται τοσο ακαταλαβιστικο Ρωσιδα να στελνει λεφτα σε Ελληνα, δεν εχεις και αδικο, αφου ειχαμε μαθει να τις ταιζουμε. Μονο που τωρα ειναι καιρος να μας ταισουν κι αυτες. Τελος βδομαδας περιμενω αλλα 1700 γουρω :2funny:
Αυτα και τελος το off topic απο μενα.
 
Εγγρ.
28 Αυγ 2011
Μηνύματα
6.883
Like
4
Πόντοι
66
Eγω αγορινα δεν εχω μπαρμπα στην Κορωνη, ουτε συγγενεις στο Αμερικα για να μου στελνουν εμβασματα. Κι αφου η οικονομικη κριση μας εχει γαμισει ο "καραμητρος" καπως πρεπει να επιβιωσει. Γιατι λες να ρωταγα τον Αυγουστο πως μπορω να παρω λεφτα απο Βερολινο με το λιγοτερο κοστος ?


Τωρα αμα εσενα σου φαινεται τοσο ακαταλαβιστικο Ρωσιδα να στελνει λεφτα σε Ελληνα, δεν εχεις και αδικο, αφου ειχαμε μαθει να τις ταιζουμε. Μονο που τωρα ειναι καιρος να μας ταισουν κι αυτες. Τελος βδομαδας περιμενω αλλα 1700 γουρω :2funny:
Αυτα και τελος το off topic απο μενα.


εχει καμια μικρη αδερφη κ γιαμενα γιατι θελω να μου παρει ενα 600αρι μηχανακι
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.793
Like
1.245
Πόντοι
216
Ποια τα κοστη στις πόλεις της Σερβιας;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom