Νέα

FKK-Oase Φρανκφούρτη

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα australos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 780
  • Εμφανίσεις 146K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Λοιπόν...
συνεύρεση με Wondy και μύηση στο OASE.

1. Ο Wondy άφησε τα διαπιστευτήριά του.... ρισπέκτ
2. Το μαγαζί δεν ήταν όπως το περίμενα (μάλλον ευτυχώς). Λέω τις εντυπώσεις και μετά τις διαφορές με το Μάγκνουμ που είχα επισκεφτεί προ 3 εβδομάδων.
- Πολλές γυναίκες, αρκετές άνω του μέσου όρου.
- ΠΟΛΛΕΣ Ρουμάνες (για μένα αρνητικό) - οι περισσότερες για την ακρίβεια. Και πολλές από αυτές με διάθεση να στα αρπάξουνε.
- Με το που μπαίνεις σου λένε για το μισάωρο με σαφήνεια - έστω και 5 λεπτα παραπάνω είναι +50
- Μην κάνετε κανά λάθος να πάτε με 2 (σου φορτώνονται διαρκώς για αυτό). Το διπλό είναι για μισάωρο οπότε πάει 100 (και εκτός κι αν είσαι γρηγορογαμούλης, 2 εκτονώσεις δεν τις καταφέρνεις στο μισάωρο), οπότε αν πας για ώρα πάει 200 και χρεώνουνε +50 το λεσβιακό, οπότε σου πάει ένα 300άρι σύνολο. Περι ορέξεως ουδείς λόγος αλλά για μένα πεταμένα τα ευρώπουλα.
- Χώρος ωραία διακοσμημένος, φαντάζομαι όμως πως Π-Σ-Κ θα είναι δύσκολο να περάσεις καλά εκεί (περιορισμένοι χώροι) το χειμώνα.

Διαφορές:
- Στο Μάγκνουμ η κοπέλα δίνει όνομα της με το που μπαίνει στο δωμάτιο (και γράφει ώρα), με το που βγαίνει γράφει ώρα εξόδου, οπότε δεν μπορεί να σε γελάσει. Στο ΟΑΣΕ πρέπει να κοιτάς ώρα εσύ και να μη θέλει να σου κάνει μπινιά η άλλη.
- Στο Μάγκνουμ παίρνει καθαρό σεντόνι η κοπέλα και στρώνει, στο ΟΑΣΕ στρώνεται μία πετσέτα (περί καθαριότητας)
- Μαγκνουμ γενικά φτηνότερο αλλά στο φαγητό έχει μέχρι 30 ευρώ κατανάλωση ενώ στο ΟΑΣΕ τρως και πίνεις όσο θες (εκτός αλκοολ που το πληρώνεις)
- Στο ΟΑΣΕ χάλια το σήμα του κινητού
- Στο Μάγκνουμ έχει 3 Κινο, στο ΟΑΣΕ 1. Αλλά στο ΟΑΣΕ χρησιμοποιείται περισσότερο (σου λέει η γκόμενα να σε πάει εκεί πρώτα). Από την άλλη στο Μαγκνουμ έχει 3 τηλεοράσεις που μπορείς να βλέπεις ποδόσφαιρο και να χαλαρώνεις.
-Στο ΟΑΣΕ μεγαλύτερο το ωράριο λειτουργίας

Κλου στη βραδιά ο Άραβας που έπαιρνε τη μία μετά την άλλη για να χορέψουνε μαζί του στη μπάρα και σκόρπαγε τα 100ευρα μόνο για αυτό (μετά από κάποιο σημείο βαρεμάρα)

ΤΙΠ: Και στα δύο μαγαζιά οι Γιασμιν είναι ξεπέτες (ωραία γκομενάκια αλλά ξεπέτες....μακριάααααα μόλις ακούσετε το όνομα αυτό.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Μαινχάταν τελικά ή ΟΑΣΕ; λένε πως το Μαινχάταν ρουμανοκρατείται (όχι πως το ΟΑΣΕ πάει πίσω δηλαδή...)
 

xm0000

Μέλος
Εγγρ.
25 Νοε 2005
Μηνύματα
27
Like
0
Πόντοι
0
Φίλε, όλα Ρουμανοκρατούνται!!!!! Οι ρουμάνες έχουν καταλάβει την Γερμανία...... Λοιπόν, Oase ή Mainhattan? Ένα 100% υποκειμενικό θέμα. Προσωπικά, προτιμώ το Oase, αν και το Mainhattan πιστεύω ότι είναι πιο φρέσκο εσωτερικά και έχει πολύ καλύτερο φαγητό. Πιστεύω, ότι σε γενικές γραμμές, το Oase έχει καλύτερες και περισσότερες κοπέλες και κατά καιρούς μερικά πραγματικά διαμάντια. Προσωπικά έχω πάει 3 φορές στο Mainhattan και δεν μπορώ να πω ότι το ευχαριστήθηκα όσο το Oase που έχω πάει πάνω από 10 και πάντα βρίσκω κάτι του γούστου μου (είμαι και περίεργος με τα γκομενάκια...). Κάτι ακόμη: το Oase είναι κορυφή το καλοκαίρι, όπου στην εκπληκτική πισίνα του, τα γκομενάκια παίζουν βόλευ και κάνουν ηλιοθεραπεία στις ξαπλώστρες.... Παράδεισος..... Καλά να περάσεις όπου και να πας...
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
το Bernds το έχει επισκευτεί κανείς;
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Λοιπόν, επίσκεψη στο Μαινχάταν.
Πολύ νωρίς - 12:30 η ώρα το μεσημέρι - και μέσα άντε να υπήρχανε 5 νοματαίοι μαζί με μένα
κορίτσια αυτή την ώρα..περίπου 10 αν τα θυμάμαι καλά

2 Γερμανίδες, μία Βουλγάρα, οι λοιπές ρουμάνες. Προφανώς και δεν είχαν έρθει τα μεγάλα πιστόλια.
το μαγαζί πολύ καθαρό
το τσοντοσινεμά άδειο αυτή την ώρα, αλλά μεγάλο και γεμάτο με χαρτί κουζίνας ... πρέπει κάποια στιγμή να γίνεται του κουτρούλη ο γάμος εκεί μέσα.

Το θετικό της ώρας.... έρχονται οι κοπέλες και έχεις άπλετο χρόνο να μιλήσεις μαζί τους χωρίς πίεση από τη μεριά τους.

Αυτό που δεν έχει είναι ένα μέρος απόμερο που να μπορείς να ρίξεις ύπνο - καταγράφεται στα μείον.
Επίσης μείον το γεγονός πως δεν μπορείς να έχεις μαζί σου τηλέφωνο (στο ΟΑΣΕ το είχα μαζί), οπότε αραιαά και πού γυρνούσα για να δω αν είχα κλήση ή μέιλ. Άσε που βαριόμουνα να κάθομαι μόνος μου, οπότε έπρεπε να εχω μαζί μου γκομενάκι που να μην μου πρήζει όμως τα συκώτια.

Ερώτηση.... αν σου έρθει ρε σεις κάποια που δεν γουστάρεις...πώς στο λύκο τη διώχνεις ευγενικά; Εντάξει...την έδιωχνα...αλλά αφού κουβεντιάζαμε...και μου την έδινε αυτό.

θα ξαναπάω πιο βράδυ οπότε θα σας πω περισσότερα.
 

agiana

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2008
Μηνύματα
13.700
Κριτικές
5
Like
48
Πόντοι
166
Ερώτηση.... αν σου έρθει ρε σεις κάποια που δεν γουστάρεις...πώς στο λύκο τη διώχνεις ευγενικά; Εντάξει...την έδιωχνα...αλλά αφού κουβεντιάζαμε...και μου την έδινε αυτό.

Έλα βρε παίκτη.... Της λες ευγενικά ότι δεν έχεις όρεξη για κουβεντούλα γιατί είσαι κουρασμένος και θέλεις να αράξεις για λίγο.

Ή αν αντέχεις το κρύο, πέσε στη (μικρή ομολογουμένως) πισίνα και άσε το νερό να σε λικνίζει. 99%, δεν θα τολμήσει καμμία να σε ενοχλήσει μέσα στο νερό.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Λοιπόν, νεώτερα ανακοινωθέντα...

Μετά τις 8:30-9:00 έχει μάζωξη κοριτσιών
Σήμερα γενικώς είχε λίγους θαμώνες και οι κοπέλες όλες ψάχνονταν και περνούσανε αρκετό καιρό σε κουβεντούλα μαζί σου.

Επισης μου έκανε εντύπωση που εγώ πήρα 5, από τις οποίες όμως μόνο οι 2 ήταν Ρουμάνες. Οι άλλες 3 ήταν Ισπανοκολομβιανή )κοντοπούτανο αλλά απίστευτο κορμί και πολύ καλό κρεβάτι), Ισπανογερμανίδα (πανέμορφο πρόσωπο, ψηλή, καλό σώμα αλλά ψιλοδιεκπεραιωτική μέσα) και μία Τσέχα (καλό κορμί, όχι κάτι το απίστευτο στο δωμάτιο)

Αρκετές Ρουμάνες όπως προείπα, η γενική ποιότητα θα έλεγα μέτρια για τα δικά μου γούστα (ευτυχώς γιατί θα μου φεύγανε όλα τα ψιλά της τσέπης και ο φιρφιρής θα μάτωνε).

Σιχτήρισα πάντως γιατί ο μαλάκας δεν έκανα κίνηση να πάρω αμέσως μία απίστευτη καλλονή που είδα και μετά έφυγε (πρέπει να έφυγε κατά τις 10) και μάταια έκλαιγα μετά από μέσα μου.

Γενικές πληροφορίες:
1. Τελικά ο χώρος στο τζακούζι είναι χώρος ηρεμίας παρότι οι κοπέλες δεν το σέβονται αρκετές φορές. Το βραδάκι πάντως η διεύθυνση τους έβαλε 1-2 φορές χέρι επειδή "ενοχλούσανε" τους πελάτες εκεί.
2. Το τζακούζι μικρό και από ό,τι είδα ο εξωτερικός χώρος είναι μικρός και αυτός.
3. Το ΚΙΝΟ τεράστιο... αλλά και άδειο (το αντίθετο από το ΟΑΣΕ, που σε πάνε εκεί για φτιάξιμο οι κοπέλες). Στο ΚΙΝΟ σε πάνε για μαμίσι και μάλιστα έχει και κουρτίνες που τις κλείνουνε όταν βρίσκονται μέσα κάποιοι για να μην ενοχλούνται.
4. Δωμάτια καθαρά
5. Το κλίμα γενικώς χαλαρότερο έχω την εντύπωση από το ΟΑΣΕ
6. ΦΑΓΗΤΟ: πάρα πολύ καλό και νόστιμο

Αν θα ξαναπήγαινα; Σίγουρα
Αν θα το προτιμούσα από το ΟΑΣΕ; Δεν ξέρω... είμαι αναποφάσιστος. Καλοκαίρι πάντως έχω την εντύπωση πως θα προτιμούσα ΟΑΣΕ, παρότι μου φάνηκε πήχτρα σε σχέση με το Μαινχάτταν.

Αυτά.... πάω να κοιμηθώ καμιά ώρα γιατί το πρωί έχω πτήση...
 

Dyvoir

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Δεκ 2012
Μηνύματα
499
Κριτικές
9
Like
326
Πόντοι
21
Αφού δεν τα κατάφερα την Παρασκευή επισκέφτικα χθές, Σάββατο, το Oase. 'Εφτασα στις 17.30. Τι να σας πω τώρα. 'Εγινε χαμός. Ειχαν καλέσει έναν DJ, η μούσική πάρα πολύ δυνατή. Το ίδρυμα γεμάτο κόσμο, ήταν έκθεση στη Φρανκφούρτη. Περίπου 80 κοπέλες, κυρίως – τι άλλο – Ρουμάνες, που σε πρήζουν διαρκώς με τον ίδιο τρόπο: “Πώς σε λένε, από πού είσαι, πάμε δώμάτιο;” Για όσους δεν το ξέρουν ακόμα: ο τοίχος μεταξύ του πορνοσινεμά και της αίθουσας δεν υπάρχει πια. Ο εξωτερικός χώρος εκπεκτάθηκε σημαντικά, άλλα είναι ακόμα εργοτάξιο. Σήμερα έιναι η πρώτη ημέρα στη Γερμανία που οι θερμοκρασίες φτάνουν τα 20° C και νομίζω ότι από τώρα θα καταλαμβάνουν πάλι το κήπο.

Εγώ πήγα με την Karla, ένα γλυκό ξανθό κορίτσι, στο πορνοσινεμά και φιλιόμασταν ρουφηχτά από την αρχή του παιχνιδιόυ. Μιάς και έπαιρνα φόρα δεν έψαχνα για δωμάτιο (εξάλλου είχαν αναμονές για τα δωμάτια) και κάναμε το σεξ στο πορνοσινεμά και δεν μας ενοχλούσαν τα βλέμματα των άλλων. Καλό κορίτσι. Δεύτερος γύρος με τη Veronika, ευπαρουσίαστη Ρουμάνα με κόκκινες αφέλειες. Το σεξ τίποτα σπουδαίο.

Μετά δεν άντεχα πλέον το συνωστισμό και έφυγα. Αφού μόλις επισκέφτικα το γειτονικό FKK Palace τον περασμένο μήνα πρέπει να πω ότι έχω διασκεδάσει εκεί πάρα πολύ καλύτερα, αλλά πέρι ορέξεως ... Πάντως μην πάτε στο Oase στο Σάββατο, θα τρελαθείτε.
 

Zegna

Μέλος
Εγγρ.
6 Δεκ 2009
Μηνύματα
93
Κριτικές
15
Like
4
Πόντοι
10
Εγώ πήγα με την Karla, ένα γλυκό ξανθό κορίτσι, στο πορνοσινεμά και φιλιόμασταν ρουφηχτά από την αρχή του παιχνιδιόυ. Μιάς και έπαιρνα φόρα δεν έψαχνα για δωμάτιο (εξάλλου είχαν αναμονές για τα δωμάτια) και κάναμε το σεξ στο πορνοσινεμά και δεν μας ενοχλούσαν τα βλέμματα των άλλων. Καλό κορίτσι. Δεύτερος γύρος με τη Veronika, ευπαρουσίαστη Ρουμάνα με κόκκινες αφέλειες. Το σεξ τίποτα σπουδαίο.

Καρλα την Ιταλορουμάνα ?
 

Dyvoir

Τιμημένος
Εγγρ.
2 Δεκ 2012
Μηνύματα
499
Κριτικές
9
Like
326
Πόντοι
21
Δήλωσε Ρουμάνα. Λεπτοκαμωμένη, περίπου 1,60μ, 23 χρονών, κουκλίτσα.
 

agiana

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2008
Μηνύματα
13.700
Κριτικές
5
Like
48
Πόντοι
166
Εγώ πήγα με την [size=30pt]Karla[/size], ένα γλυκό ξανθό κορίτσι, στο πορνοσινεμά και φιλιόμασταν ρουφηχτά από την αρχή του παιχνιδιόυ. Μιάς και έπαιρνα φόρα δεν έψαχνα για δωμάτιο (εξάλλου είχαν αναμονές για τα δωμάτια) και κάναμε το σεξ στο πορνοσινεμά και δεν μας ενοχλούσαν τα βλέμματα των άλλων. Καλό κορίτσι.

[move][size=25pt]Ναύαρχεεεεεεεεεεεεεεεεεεε[/size], :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P[/move]
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
κάποιο νεότερο νεότερο από το ΟΑΣΕ; Θα επισκεφθώ την Πέμπτη...
 

perpetouas

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
75
Κριτικές
10
Like
9
Πόντοι
10
Αφού δεν τα κατάφερα την Παρασκευή επισκέφτικα χθές, Σάββατο, το Oase. 'Εφτασα στις 17.30. Τι να σας πω τώρα. 'Εγινε χαμός. Ειχαν καλέσει έναν DJ, η μούσική πάρα πολύ δυνατή. Το ίδρυμα γεμάτο κόσμο, ήταν έκθεση στη Φρανκφούρτη. Περίπου 80 κοπέλες, κυρίως – τι άλλο – Ρουμάνες, που σε πρήζουν διαρκώς με τον ίδιο τρόπο: “Πώς σε λένε, από πού είσαι, πάμε δώμάτιο;” Για όσους δεν το ξέρουν ακόμα: ο τοίχος μεταξύ του πορνοσινεμά και της αίθουσας δεν υπάρχει πια. Ο εξωτερικός χώρος εκπεκτάθηκε σημαντικά, άλλα είναι ακόμα εργοτάξιο. Σήμερα έιναι η πρώτη ημέρα στη Γερμανία που οι θερμοκρασίες φτάνουν τα 20° C και νομίζω ότι από τώρα θα καταλαμβάνουν πάλι το κήπο.

... Πάντως μην πάτε στο Oase στο Σάββατο, θα τρελαθείτε.

ακόμα να τελειώσει η ανακαίνιση; πήγα το καλοκαίρι και ηταν υπο ανακαίνηση ο εξωτερικός χώρος
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
σήμερα θα πάω....φεύγω τώρα για την ακρίβεια.
μου είπανε πως έχει ανοίξει ο εξωτερικός χώρος. θα σας πω μετά την αυτοψία.
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Πάμε λοιπόν...νεώτερα.

Λοιπόν ο κήπος σημερα ανοιχτός. Τεράστιος - έχω βγάλει και φωτό αλλά είναι πολύ μεγάλη.
Έχει 2 τραπέζια για πινγκ πονγκ, μία ωραία μεγάλη πισίνα, φιλέ για βόλλευ και ποδόσφαιρο.πολλές ξαπλώστρες, ακόμα δεν ήτανε καθαρές, μπάρμπεκιου έξω....και πολλά κουνούπια.

Αυτό που ακόμα δεν έχει τελειώσει και λένε πως θα τελειώσει τον επόμενο μήνα είναι ένας χώρος VIP. Εσωτερικά λέει είναι έτοιμος, μένει το εξωτερικό να τελειώσει.

@Wonderful
Πήρα τη δική σου σήμερα, δεν θυμάμαι όνομα όσο και να έστιψα το κεφάλι μου. Εξαιρετική - περισσότερες ίνφο κατιδίαν. Είχες δίκιο για τις ματάρες πασά μου...

Καλύτερη η απογευματινή βάρδια που για όσους δεν γνωρίζουν, ξεκινάει από τις 5 το απόγευμα.
Πολλές Ρουμάνες, πολλές Μολδαβές.
κατά περίεργο τρόπο κατάφερα και έπεσα πάνω σε άλλα είδη πάντως, εκτός από την αγαπημένη του Wondy (Μολδαβή). Το μενού μου είχε 2 Ούγγρες, μία Πολωνή και ψέματα, τώρα που το θυμάμαι και η πρώτη Μολδαβή ήταν

Υ.Γ. το ΟΑΣΕ χρειάζεται παρεούλα...μην πάτε μόνοι σας, αν έχετε άλλη επιλογή.
 

Pman

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2012
Μηνύματα
11
Κριτικές
1
Like
12
Πόντοι
0
Ταλέντα θα επισκεφτώ για πρώτη φορά την Φρανκφούρτη τέλη του μήνα...Διάβασα με αρκετό ενδιαφέρων τα παραπάνω ποστ.
Μπορεί κάποιος συνοδοιπόρος να με κατατοπίσει με pm.....? Πως θα πάω απο΄την πόλη...Τι γίνεται με τιμές...Τι περιλαμβάνουν οι τιμές...Και τι κατάσταση παίζει....
Ειδικα τον @lastmoican τον βλέπω να το κατέχει...
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
Pman, καταρχάς να σου πω πως κακώς έγραψες εδώ και δεν έστειλες π.μ.
Το είδα λιγάκι αργά, οπότε ελπίζω να σε βοηθήσω λιγάκι.

1. Αν πας χωρίς μεταφορίκό μέσο, τότε καλύτερα να πας Mainhattan. Γενικά καλύτερα να πας με παρέα γιατί θα βαρεθείς γρήγορα (εκτός κι αν έχεις μια περισουσία να χαλάσεις για συνεχόμενα γαμήσια
2. Τιμές - 65 γιούρια είσοδο και μετά 50 το κεφάλι. Προσοχή μην ξεπεράσεις το μισάωρο, πληρώνεις εκ νέου το 50άρι. Μίλα στα ίσια μαζί τους για την τιμή τους. Το απίστευτο....ήταν ένας κωλόγερος Γερμανόςπου παζάρευε μία στα 20. Δεν του έκατσε βεβαια, αλλά εκεινος ήταν επίμονος.

2. Αν πας ΟΑΣΕ, τότε για μένα είναι καλύτερα να νοικιάσεις για μια μέρα αυτοκίνητο. Η ταλαιπωρία για να πας με χαλάει προσωπικά. Εγώ πάντα πήγαινα με αυτοκίνητο, μία η άλλη έρχεται.

και πάλι το λέω..καλύτερα με παρεούλα.
 

poutaniaris_anhr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2012
Μηνύματα
249
Κριτικές
15
Like
861
Πόντοι
311
Α να χαθειτε πια,
παλι στους κωλογερμανους θα τα σκασουμε...
Εκλεισα και εγω για το ιδρυμα στις 19/6....
Χεστηκατε το ξερω, άλλα ηθελα να κοκορευτω...
 

greeksnoopy

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαρ 2006
Μηνύματα
71
Like
13
Πόντοι
0
θα επισκεπτώ το εν λόγο ίδρυμα απο τις 22 εώς και τις 25 Ιουλίου, δηλαδή την ερχόμενη εβδομάδα. Αν είναι στην περιοχή κανένας συναγωνιστής ας στείλει πμ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom